Полезные материалы

Платтяна воша: фото, опис, як позбутися в домашніх умовах

  1. Опис зовнішнього вигляду
  2. Прояви речового, натільної педикульозу
  3. виявлення
  4. методи боротьби
  5. терапія педикульозу

Платтяна воша - дрібний паразит, що зовні нагадує збудника головного педикульозу. Відрізняється способом життя, більш стійка до впливу оточуючих факторів. Харчується кров'ю людини, залишає на тілі численні укуси.

Опис зовнішнього вигляду

Натільні воші - кровоссальні комахи, здатні переносити небезпечні захворювання. На питання, що таке платтяні воші, можна коротко відповісти - небезпечні істоти, з якими потрібно боротися відразу після виявлення. Зараження вошами називають педикульозом .

Зовні схожі на головний воша :

  • довжина тіла досягає 3 мм;
  • забарвлення світло-коричневий, сірий, червоний, змінюється в залежності від надходження їжі;
  • через напівпрозорий хітиновий покрив просвічуються нутрощі.

Платтяна воша має довгасте тільце, 3 пари кінцівок. На голові невеликі вусики, завдяки яким комаха добре вловлює запахи, знаходить джерело живлення. Фото платтяних вошей представлено нижче. Там же відмінності між головним паразитом, коростявих кліщів .

Там же відмінності між головним паразитом,   коростявих кліщів

Платтяна воша, головний і коростяний кліщ

Яйця, звані гнидами, мають довгасту форму, білого кольору. Розмір не перевищує 0,5 мм. Розглянути окреме яйце проблематично. Скупчення гнид нагадує випадково прокидається пісок. Через 14 днів розвитку з гнид з'являються німфи першого покоління. Від дорослих особин відрізняються розмірами, більш світлим забарвленням тіла.

На замітку!

Тілесні воші дорослішають, як і головні воші близько 20 днів. За цей час проходять кілька линьок, після кожної збільшуються в розмірах. На останній стадії формуються статеві органи, після чого особини готові до розмноженню . Живе доросла особина близько 45 днів.

Як виглядають платтяні воші на різних стадіях розвитку, можна побачити на фото, розташованому нижче.

Як виглядають платтяні воші на різних стадіях розвитку, можна побачити на фото, розташованому нижче

Цикл розвитку платтяна воші

Прояви речового, натільної педикульозу

Симптоми платтяна воші - численні укуси на тілі. Комаха живе поза тілом людини, відкладає яйця в швах, складках постільних речей, одягу.

Харчується платтяна воша 4 рази на добу, тому на тілі буває часто. Укуси білизняних вошей відрізняються від постільних клопів , Коростяний кліщ, комара. Специфіка полягає в тому, що паразит не має хоботка, щоб дістатися до судин з кров'ю, впроваджує під шкіру частина голови. На місці укусів залишаються глибокі ранки, з яких деякий час продовжує сочитися кров.

Фото укусів платтяних вошей представлено нижче. При сильному зараженні все тіло покривається червоними плямами різної інтенсивності. По центру запеклася кров. Речовина, потрапляє на шкіру разом зі слиною паразита, провокує алергічну реакцію. На місці ураження з'являється:

  • почервоніння;
  • набряклість;
  • припухлість;
  • сильне свербіння.

Фотографія алергічної реакції розміщена нижче.

Фотографія алергічної реакції розміщена нижче

Укуси білизняних вошей

Важливо!

Платтяна педикульоз небезпечний поширенням черевного тифу. При погіршенні самопочуття протягом 3 днів після нападу паразитів, підвищення температури, необхідно негайно звернутися за допомогою до фахівців.

виявлення

Як виявити платтяних вошей, не доводиться довго ламати голову. Необхідно ретельно оглянути постіль, речі, які хворий носив впродовж місяця, нижню білизну.

Платтяна педикульоз розвивається поза тілом людини. Воші утворюють гнізда в складках, швах, під матрацом, а також в іграшках, предметах інтер'єру з ворсистою поверхнею.

На замітку!

Воші на одязі при великій кількості добре видно неозброєним оком, але під час пошукових робіт краще скористатися збільшувальним склом, лупою.

В одному місці знаходяться дорослі особини, німфи різного покоління, яйця, екскременти. Так виглядає гніздо платтяних вошей. Після виявлення паразитів необхідно терміново вживати заходів.

методи боротьби

Обробка речей від вошей

Як позбутися від платтяних вошей і гнид, існує чіткий механізм дій. Можна скористатися послугами фахівців, відправитися на санпропускник. Або провести самостійно процедуру в домашніх умовах:

  1. Незалежно від того, де були виявлені білизняні воші , Необхідно зняти постіль, кинути в прання. Дорослі особини, гниди гинуть при температурі вище 60 градусів Цельсія, при впливі на протязі 30 хвилин. Вивести платтяних вошей можна кип'ятінням білизни протягом 5 хвилин.
  2. Просушувати білизна рекомендується природним шляхом на свіжому повітрі. На завершення пропрасовують праскою з парою. Особливу увагу приділяють складкам, швах.
  3. Особисті речі також підлягають якісної пранні. Подушки, ковдри, інші речі з тканинною поверхнею виносять взимку на мороз. паразити гинуть гинуть при температурі нижче +15 градусів Цельсія. Залишають на балконі, вулиці на 2 години. Влітку виносять під яскраві сонячні промені. Критичною для платтяних вошей є температура понад 35 градусів Цельсія. Або здають речі в хімчистку.

Санітарна обробка квартири включає ряд заходів. У приміщенні проводять генеральне прибирання, ліжко, диван, підлогу протирають водою з додаванням оцту, нашатирного спирту або хлорки.

На замітку!

Дозволяється виводити комах спеціальними препаратами для дезінсекції одягу, меблів, предметів інтер'єру, всього приміщення. Застосовують аерозолі, спреї, роблять розчин з концентрованою емульсії. Ефективні препарати - Раптор, Тайга, Чистий дім, Карбофос, Дихлофос Нео.

терапія педикульозу

Засоби від алергії на укуси

Засіб від платтяних вошей продається в аптеці, можна купити у представників СЕС. Препарати від вошей для тіла випускають у вигляді шампуню , крему , спрея , Емульсії, лосьйону. Необхідно прийняти душ, обробити тіло препаратом, залишити для впливу на 5 хвилин, змити.

Одягти чистий одяг, спати лягати в ліжко з попрати, пропрасованими приладдям. При дотриманні всіх рекомендацій позбутися педикульозу можна за 1 день.

На замітку!

Лікування платтяних вошей можна проводити без спеціальних препаратів, обробити тіло Дегтярний милом , Залишити на 5 хвилин для впливу. Засіб відлякує паразитів, сприяє швидкому відновленню шкірного покриву, знезаражує.

Укуси вошей проходять протягом 3 днів без спеціального лікування, але прискорити процес. Зняти неприємний свербіж можна за допомогою бальзаму Зірочки, Фенистил Геля, настоянки календули.

Якщо на тлі численних укусів розвивається алергічна реакція, призначають симптоматичну терапію із застосуванням антигістамінних засобів, протиалергічних мазей. Обробка повинна проводитися після консультації з фахівцем.

Вкусити комаха може дорослих і дітей, але вважає за краще ніжний епідерміс дитини. Позбавити дитя від незручності, неприємною симптоматики можуть правильні дії дорослих.