Полезные материалы

Кішка і дитина в будинку

  1. Чи може нашкодити кішка дитині
  2. Кішка може подряпати дитину
  3. Кішка може вкусити дитини
  4. Кішка може заразити дитину небезпечними захворюваннями зоонтропонозамі
  5. Кішка може задушити дитину
  6. Чому кішка ображає дитини
  7. Як познайомити кішку з дитиною
  8. Правила спільного проживання кішки з дитиною в одному будинку
  9. Як відвернути кішку від дитини

Коти і діти

Досить часто можна зустріти оголошення про те, що дорослих кішок віддають у добрі руки через, що в родині з'явився маленький дитина. Однак, чи варто позбавлятися від домашнього вихованця - кота чи кішки, якщо у вашій родині з'являється малюк? Чи можуть жити мирно під одним дахом кішки і діти (дізнайтеся тут , Як разом живуть кішки з собаками)? І, як познайомити їх один з одним?

Відповіді на ці питання ми постараємося дати в нашій сьогоднішній публікації ...

Чи може нашкодити кішка дитині

Чи небезпечні кішки для дітей

Як правило, одним з найвагоміших аргументів на користь того, що тримати кішку в будинку, якщо у вас маленька дитина - не припустимо, є аргумент про те, що кішка може нашкодити малюкові. Вкусити, подряпати, заразити хворобами і навіть ... задушити. Страшилки про кішок-душитель, як правило, розповідають люди похилого віку. Що з цього правда, а що - ні? Чого реально можна очікувати від вашої кішки? Пропонуємо дізнатися разом з нами.
повернутися до змісту ↑

Кішка може подряпати дитину

Теоретично цю ймовірність можна заперечувати. У кішки є гострі кігті, якими вона може скористатися. При цьому, вона зовсім не обов'язково повинна хотіти нашкодити людському малюкові. Захопившись під час гри, вона може випустити гострі кігтики. Для того, щоб цього не сталося, ви можете обстригти кішці кігті , Скористатися спеціальними ковпачками для кігтів або ж просто не залишати кішку наодинці з дитиною в ситуаціях, коли вона може, загравшись, подряпати малюка.

Насправді, це не так вже й складно. Тим більше, що увагу кішки завжди можна переключити з малюка на більш цікаві для неї предмети. Головне, хотіти.
повернутися до змісту ↑

Кішка може вкусити дитини

Як правило, перед тим, як кішка кусає, вона шипить, дряпається і всім своїм виглядом демонструє своє агресивне і войовничий настрій. Рідко коли кішки нападають просто так, і просто так кусають. Якщо ви помітили, що тварина налаштоване агресивно (про найагресивніших породи кішок ), Поводиться збуджено, постарайтеся мінімізувати його контакти з дитиною, тим самим ви уникнете потенційно небезпечних ситуацій.
повернутися до змісту ↑

Кішка може заразити дитину небезпечними захворюваннями зоонтропонозамі

Теоретично, це, звичайно ж, можливо. Однак, якщо ви дбаєте про здоров'я свого вихованця, регулярно проводите дегельмінтизацію (про глистів у кішок ), Обробляєте тваринного від паразитів (докладніше про те, як перемогти бліх у кішки ), Робите кішці щеплення , Якщо кішка виходить на вулицю - після її прогулянок ви миєте їй лапи або купаєте, такі ризики - мінімальні.

Що ж стосується ризику алергічних реакцій, то він, звичайно ж, є, але результати досліджень вчених говорять, що навпаки,

діти, які з раннього віку росли в компанії кішок, рідше страждають на алергію і хворіють на астму.

А, ось про те, як благотворно впливає компанія кішок на тих, хто знаходиться поруч з ними, ви можете прочитати в статті про фелінотерапіі .
повернутися до змісту ↑

Кішка може задушити дитину

Найпоширеніша і ... безглузда страшилка. Як правило, представники сімейства котячих, особливо кішки, обожнюють маленьких дітей, вони готові спати поруч з ними, охороняти їх сон і зігрівати своїм теплом ... Батькам лише варто стежити за тим, щоб кішка не придавила уві сні малюка. Для цього не потрібно залишати цю солодку парочку без нагляду. Якщо ви не довіряєте своїй кішці - тоді, просто не пускайте її в дитяче ліжечко. Якщо ж ви вірите їй - просто стежте за тим, щоб її котячі обійми не були надто тісними.
повернутися до змісту ↑

Чому кішка ображає дитини

Однак, незважаючи на те, що перед цим ми з вами розглянули теоретичну можливість того, як кішка може нашкодити малюкові і то, як цього уникнути, все-таки нерідко можна почути від батьків маленьких дітей історії про те, що їх кішка ображає малюка. Чому це відбувається? Хто винен? І, варто в цьому випадку позбавлятися від кішки?

Причиною такої поведінки кішки, коли вона навмисне ображає дитини, є котяча ревнощі. Ви тільки уявіть, ще вчора ваша вихованка була повноправною господинею в домі, мала право доступу в будь-які кімнати, могла спати разом з вами, а сьогодні її закривають на кухні, не беруть на руки, і виганяють з кімнати, де оселився пищали згорток. Природно, кішка в такій ситуації починає ревнувати і злитися. Для того, щоб вирішити цю проблему вам потрібно показати кішці, що для ревнощів немає причин, і злитися їй зовсім не варто, так як дитина - не конкурент по увазі, а маленький господар, якого вона теж повинна любити.
повернутися до змісту ↑

Як познайомити кішку з дитиною

Знайомство переросте в дружбу

Від першого знайомства кішки з дитиною буде залежати багато, зокрема те, подружаться вони чи ні. У ваших інтересах, щоб кішка прийняла малюка, тому, рекомендуємо діяти відповідно до наших рекомендацій. Отже,

  • Не варто відкладати знайомство кішки з дитиною в довгий ящик, і перешкоджати їх зустрічі. Цим ви тільки підігріє цікавість кішки. Краще відразу ж після появи малюка у вашому будинку, візьміть вашу кішку на руки і надайте їй можливість обнюхати дитячі речі та самої дитини. Всі ці запахи для кішки абсолютно нові, і їй дуже важливо переконатися в тому, що вони не приховують загрозу для неї. Тому, будьте готові до того, що «нюхальний» період відносин затягнеться на кілька годин, а то й днів. Не варто перешкоджати кішці в її бажанні обнюхати всі дитячі речі, як тільки вона задовольнить свою цікавість - вона заспокоїться.
  • Після знайомства з речами, кішка захоче познайомитися з дитиною - обов'язково контролюйте цей процес, щоб кішка не нашкодила малюкові, а той - ненароком не образив її. Не варто відганяти кішку від дитини, проганяти її з криками, зіштовхувати з дивана ... Такою поведінкою ви можете спровокувати агресію в кішці, і вона може на зло вам намагатися залізти в дитяче ліжечко. Досить буде декількох хвилин візуального, тактильного і нюхового контакту кішки з дитиною, після них ви можете акуратно прибрати кішку, переключивши її увагу на щось інше (трохи пізніше ми розповімо вам про те, як і чим правильно відвернути кішку від малюка).
  • Відразу ж розставте пріоритети, хто в домі головний. Для того, щоб для вихованки така зміна позицій верховенства не стала стресом, заздалегідь, ще до появи малюка, почніть готувати її до того, що, ви самі вибираєте час для спілкування з нею. Якщо кішка до цього звикне, вона не буде ображатися, що ви приділяєте багато часу і уваги своїй дитині. Однак, не забувайте приділити хоча б декілька хвилин в день і своєї тварини. Приголубити його, сказати добре слово, пригостити ласощами, кинути іграшку ...
  • Привчіть кішку до того, що спочатку ви приділяєте дитині увагу, і тільки потім їй, тоді, вона зрозуміє, що дитина знаходиться на сходинку вище її, і теж буде ставитися до нього з повагою, як до господаря.
  • Коли малюк трохи підросте, він обов'язково зацікавиться кішкою в вашому домі. Слідкуйте за тим, щоб на цьому етапі розвитку відносин тварина не перетворилося в іграшку, яку мучать і над якою знущаються. Пояснюйте дитині, як правильно гладити кішку, як її брати на руки, і не дозволяйте йому ображати її. Розкажіть, що з метою захисту тварина може подряпати і вкусити, але для того, щоб цього не сталося - його не потрібно провокувати.
  • Навчіть дитину поважати вибір тварини. Якщо кішка зараз не хоче грати - не варто її примушувати, не варто силою утримувати на руках або намагатися нав'язати свою увагу та спілкування.

повернутися до змісту ↑

Правила спільного проживання кішки з дитиною в одному будинку

Дотримання правил захисти малюка і убезпечить тварина

Для того, щоб спільне життя тваринного і дитини під одним дахом не перетворилася на справжній кошмар і жах, а також привід для стресу всіх проживаючих на цій території, дотримуйтеся строгих правил.

  • Не залишайте наодинці без нагляду дитини з твариною. Навіть, якщо дитина не проявляє інтересу до тварини, а той спить, згорнувшись клубочком на дивані. Все може змінитися за лічені секунди. Аналогічне можна сказати і про ситуації, коли вихованець знаходиться в сусідній кімнаті - стежте за тим, щоб двері в дитячу, де грає або відпочиває дитина - була надійно замкнені.
  • Справедливо розподіляйте свою увагу між твариною і дитиною, розставивши пріоритети - спочатку спілкування з дитиною, а потім - з кішкою.
  • Не дозволяйте дитині ображати, мучити тварину, навіть під час гри. Поясніть, що кішка - це жива істота, якому теж буває боляче.
  • Подбайте про те, щоб в кожній кімнаті в вашому домі для кішки було укриття, в яке вона може сховатися в разі потреби від уваги дитини. Воно повинно знаходитися в захищеному місці, недоступному для дитячих ручок.
  • Вчіть дитину правильному поводженню з тваринами. Нехай він краще навчиться брати кішку на руки під вашим наглядом (якщо кішка не проти), ніж зробить це без вашого відома. Залучайте його до догляду за твариною - нехай він допомагає вам годувати кішку, розчісувати її ... Турбота про вихованця допоможе йому полюбити мамину або татову кішку так само сильно, як його батьки люблять її.
  • Сон, їжа і туалет кішки - це святе.

повернутися до змісту ↑

Як відвернути кішку від дитини

Якщо вам здається, що ваша кішка докучає увагою малюкові, і ви б хотіли знизити їх контакти до мінімуму - відволікаючи увагу кішки від дитини за допомогою нових іграшок, нової когтеточки , Ігрового будиночка. Якщо кішці буде, чим себе зайняти - вона знайде справи важливіші, ніж спостерігати за вами і вашим людським дитинчам. До того ж, в цьому випадку вона не буде відчувати себе самотньою через те, що ви не приділяєте їй багато уваги, і не буде ображатися на вас, через те, що двері в дитячу постійно закрита.

Відео про кішок і дітей

Сьогодні ми з вами говорили про те, чи може жити в одному будинку кішка і дитина, і чи варто відмовлятися від змісту кішки, якщо ви плануєте завести дитину. Наша відповідь однозначна. Кішки і діти можуть жити разом в одному будинку, більш того, вони можуть відмінно ладити один з одним, і навіть дружити. Так що, не варто відмовлятися від свого улюбленця з цієї причини. Зрештою, він - теж дитина в якомусь сенсі, і коли ви брали його в будинок - ви брали на себе відповідальність за його життя. Він - не іграшка і не річ, яку можна відставити убік тільки тому, що вона вам набридла і вам не дуже зручно поєднувати турботи про дитину з турботами про тварину.

Цілком очевидно, що ви також зіткнетеся з поведінковими проблемами у кішки , Особливо на перших порах, і на те, щоб всі члени вашої родини адаптувалися і звикли один до одного - потрібен час, але якщо ви будете слідувати нашим рекомендаціям - у вас обов'язково все вийде.

Нам буде цікаво дізнатися про ваш досвід утримання кішки і перебування дитини в будинку? З якими проблемами ви стикалися? Як ви їх вирішували? Розкажіть нам свою історію про кішку і дитині під одним дахом.

Читайте також тут про котячих бійках і про те, як помирити тварин.

Чекаємо ваших відгуків і коментарів, приєднуйтесь до нашої групи ВКонтакті!

Однак, чи варто позбавлятися від домашнього вихованця - кота чи кішки, якщо у вашій родині з'являється малюк?
І, як познайомити їх один з одним?
Що з цього правда, а що - ні?
Чого реально можна очікувати від вашої кішки?
Чому це відбувається?
Хто винен?
І, варто в цьому випадку позбавлятися від кішки?
Нам буде цікаво дізнатися про ваш досвід утримання кішки і перебування дитини в будинку?
З якими проблемами ви стикалися?
Як ви їх вирішували?