Полезные материалы

Віртуальні гроші Bitcoin і сурогати

Віртуальні гроші існують вже давно і користуються широкою популярністю у інтернет-користувачів Віртуальні гроші існують вже давно і користуються широкою популярністю у інтернет-користувачів. Влада різних країн пильно стежать за платіжними системами, як за відомими (Яндекс.Деньги, Ківі та інші), так і за менш поширеними (наприклад, Глобал Мані). Всі ці системи можуть контролюватися державами, причому не виключені і жорсткі заходи. Як приклад можна навести ситуацію на Україні. У січні 2014 року в Києві влада організувала обшук в офісі платіжної системи Глобал Мані. Незважаючи на те, що цей факт ретельно приховувався співробітниками і керівництвом Глобал Мані, інформація все ж просочилася в ЗМІ. Вихід у компанії був тільки один - підпорядкування владі, інакше кінець. Подібна ситуація була на Україні і з Webmoney.

У Росії ж і зовсім почали справжню війну з криптовалюта, оголосили їх сурогатами і навіть готують законодавчу основу для штрафування і покарання осіб, які причетні до створення та обігу біткоіни. Хоча, за великим рахунком, велика частина населення території РФ поняття не має про те, що таке біткоіни, і які у нього переваги над рештою грошей, як віртуальними, так і паперовими. Незважаючи на прагнення влади все контролювати, біткоіни може сміливо «похвалитися» тим, що не можна заарештувати офіс компанії, як траплялося з віртуальними грошима. А для того, щоб конфіскувати біткоіни, правоохоронні органи зіткнуться з масою проблем, пов'язаних з їх анонімністю і криптографією. Тому тут біткоіни виграють у інших електронних валют.
Чим же відрізняється справжня валюта від сурогату? Будь-які віртуальні гроші - це ніщо інше, як звичайні «боргові розписки», які підтверджують те, що ви віддали певну суму грошей кудись і маєте право повернути їх назад. «Титульні знаки» так само сурогатні, як і біржові акції, франки, песо, ліри або драми. А коли ви користуєтеся біткоіни-перекладами, то ви переводите справжню, вагому валюту. Іншими словами, будь-яку валюту можна назвати фальшивкою, оскільки цінність грошей у всьому світі вимірюється користувачами цих грошей. Тобто, якщо велике число людей вважає біткоіни справжньою валютою, значить це валюта.
У Росії ж і зовсім почали справжню війну з криптовалюта, оголосили їх сурогатами і навіть готують законодавчу основу для штрафування і покарання осіб, які причетні до створення та обігу біткоіни Подібно золоту, біткоіни так само видобувається з великими труднощами, він сам представляє з себе цінність, а не є гарантом отримання цінності (як паперові гроші). Обсяг випуску біткоіни обмежений і не нескінченний, так само, як і золоті запаси в природі не нескінченні. Крім цього біткоіни можуть бути корисними при вирішенні певних поставлених завдань в криптографії, математики, фінансах і мистецтві. Якщо згадати історію появи грошей, то їх придумали для зручності здійснення економічної діяльності. Але прогрес не стоїть на місці, і якщо вже з'явилася гідна альтернатива відомим видам грошей, то влада різних країн не мають права гальмувати цей процес. Біткоіни - це новітній інструмент для здійснення економічних операцій. Якщо уважно вивчити логічні ознаки «сурогатних валют», то під це визначення скоріше потрапляють всі відомі на сьогоднішній день валюти світу (долар, євро, рубля, гривня), а також електронні «рублі» Яндекса або Вебмані, ніж біткоіни . Але ці валюти сурогатами не визнає лише тому, що вони дозволені державами. Але якщо гарненько подумати, то справді цінними валютами на всій планеті варто було б назвати рідкісні дорогоцінні камені, метали, ресурси або біткоіни. Все через те, що вони обмежені в своїй кількості, і їх не можна добувати нескінченно. Також до числа рідкісних і безцінних речей, безперечно, відносяться найдавніші предмети мистецтва, археології, але аж ніяк не кольорові «папірці» з водяними знаками. Криптовалюта стійка за часів будь-якого фінансової кризи, вона не залежить від світових цін на нафту, що не підпорядкована «санкціям» або військових конфліктів. Це ще одне її перевага над «дерев'яними» грошима.

Чим же відрізняється справжня валюта від сурогату?