Полезные материалы

Чехол для гітари

06.03.2013 DragonGlass

Унікальні речі завжди в ціні. Кому як не творчим людям це розуміти! Тому, ідеальний чохол для гітари просто не може бути покупним. Адже професійні чохли, хоч і коштують великих грошей, в більшості своїй однаково чорні. Саме тому я прийшла до думки, що моя гітара повинна бути упакована в оригінальний чохол.
Варто враховувати, що виготовлення чохла, в залежності від складності декоративних деталей може зайняти багато часу. Саме тому я не вказую години роботи в даному майстер-класі.

Отже, для роботи нам знадобиться:
- Вільний час.
- Гітара.
- Тканина для чохла.
- клітчастим / ватман / папір А4.
- Олівець / мило / маркер.
- Ремінь з карабінами.
- Блискавка.
- Шматочки шкіри.
- Швейна машинка.
- Ремінь для кріплення.

До того, як ми приступимо до роботи, необхідно буде відповісти на наступні питання.
Питання перше: Чи будете ви зберігати гітару будинку або ж ваш чохол «на винос»?
Для домашнього зберігання підійде навіть звичайна щільна тканина. Адже вдома немає небезпек, від яких наш інструмент треба берегти  Однак, якщо гітара буде виноситися на вулицю, то ситуація зовсім інша.
Для початку виберемо тканину. Найприємніші для роботи це: тонка шкіра, Бреза або качка. У моєму випадку використовується тканина, яка називається «рюкзачная». Саме з неї шиють численні шкільні ранці. Вона щільніше, ніж інші тканини і коштує дорожче, зате моєї гітарі не страшний дощ - крапельки скочуються, завдяки спеціальному покриттю. Але будьте обережні. Деякі види такої тканини дуже щільні і товсті, тому звичайна швейна машинка може з ними не впоратися.
Питання друге: Чи буде гітара схильна до падінь і впливів температур?
Саме тут варто визначитися, чи робити підстібка з синтепону для захисту інструменту чи ні. Якщо сумніваєтеся, завжди можна обійтися моїм варіантом - зробити синтепоновий чохол на липучках і підклеюють його в основний при необхідності.
Питання третє: Чи будуть декоративні прикраси на чохлі?
Всі прикраси робляться заздалегідь, до складання елементів чохла. Тому краще визначитися з ескізом і матеріалами для прикрас заздалегідь.

Крок перший.
Створюємо проекцію нашого інструменту в просторі. Беремо аркуш міліметрового паперу, ватман або ж склеюємо кілька листочків А4 так, щоб папір перевищувала розмір гітари. Окреслюємо межі з припуском 2-3 сантиметри на шви + стільки ж на облягання гітари. Таких викрійок нам знадобиться дві. Після сколюємо викрійку з тканиною шпильками і вирізаємо дві однакові деталі. Крім лицьової та зворотньої сторони нам знадобиться бічна смужка. Вирізаємо смужку по ширині гітари + припуски на шви. У процесі творчості не варто забувати про те, що гітара повинна вільно поміщатися в чохол! Краще додати пару сантиметрів (особливо якщо у Вас чохол з утеплювачем), ніж \ зі сльозами розпорювати готовий виріб.
Якщо Ви раніше мали справу з шиттям, можна креслити відразу на тканині, крейдою або милом і вирізати відразу:)
Порада: Якщо тканини мало, можна викроїти деталь для грифа окремо і потім зшити разом з іншим чохлом.

Крок другий.
Зараз ми будемо займатися декоративними елементами. Як Ви встигли помітити, чохол у мене простий сірий, без вишивки та аплікацій. Що ж, я вважаю за краще мінімалізм. Єдине, що я собі дозволила - це декоративні складки у «голови» і підстави гітари. Щоб їх оформити, я зробив бічну смужку трохи довше, залишаючи надлишки тканини для складок, які сформувала в процесі шиття.
Порада: Проявіть фантазію і прикрасьте гітару на свій смак! Головне, пам'ятайте, що розміщувати всі прикраси потрібно до того, як зшивати чохол. Те ж стосується і кишень, як внутрішніх, так і зовнішніх.

Те ж стосується і кишень, як внутрішніх, так і зовнішніх

Крок третій.
Утеплення гітари слід починати до або в процесі складання. Найпростіший варіант - розкласти на нашій викрійці синтепон, закрити його підкладкою і після цього все акуратно прострочити по краю кожної деталі.
Порада: Підкладка при роботі з утеплювачем просто необхідна! Інакше внутрішній синтепоновий шар швидко прийде в непридатність.

Якщо ви хочете зробити вставною чохол як у мене, то вам просто доведеться зшити чохол двічі, тільки зовнішній зробити трохи більшого розміру. При бажанні, можна зробити кріплення внутрішнього чохла до зовнішнього за допомогою липучок.
Поділяємо липучки на дві частини. Жорстка піде на синтепоновий чохол, м'яка - на зовнішній чохол, щоб не пошкоджувати інструмент при носінні без утеплювача. Нашиваємо липучки на зовнішню сторону утепленого чохла. Другу частину липучок пришиваємо зсередини звичайного чохла, акуратно поєднуючи розташування. Як варіант, замість липучок можна зробити кнопки, якщо у вас є спеціальна машинка.
Навіщо мені роздільні чохли? Все дуже просто. Влітку синтепоновий чохол сильно нагріває спину. Однак, гітара в такому положенні дуже вразлива для ударів, і вимагає великої акуратності при носінні. Якщо ви оформляєте чохол для дитини, краще зробити страхувальну підкладку в будь-якому випадку.

Крок четвертий.
Нарешті можна розпочати складання вироби. Розрізаємо бічну смужку на дві частини - час вшивати блискавку. Замок же краще розташувати збоку гітари. Чому? Деякі хулігани дуже люблять розстібати замок на чохлі гітари. У тому випадку, якщо блискавка вшита внизу - інструмент просто випаде на землю і розіб'ється. Та й діставати гітару з чохла з бічною блискавкою набагато зручніше.
Після того як вшивають блискавку, дістаємо шматочки шкіри і зміцнюємо замок з двох сторін, щоб блискавка не деформувалася при носінні і не порвала чохол.

Крок п'ятий.
Фінальний етап, на якому ми займемося ручками і ременями для нашого чохла.
Деякі обмежуються в роботі тільки ременями, але це не зовсім вірно. У транспорті буває необхідність зняти гітару і перехопити її зручніше. Тут-то нам і стане в нагоді ручка.
Пришивати її потрібно на протилежній від блискавки стороні. Як матеріал для її виготовлення можна використовувати ту ж тканину, з якої зроблений чохол або ж використовувати контрастну за кольором, на ваш вибір:)
Складаємо тканину в кілька разів і робимо 3-4 рядки на машинці, в залежності від ширини ручки. Готово! Тепер пристрочують ручку до нашого чохла.

З ременем для гітари я поступаю просто. Він прикріплюється над блискавкою на карабіни, яку протягується в петельки зі шкіри. Це набагато зручніше, ніж пристрочують ремінь до чохла. Як показала практика, найслабше місце у будь-якого кофра - все таки ремінь, адже на ньому основне навантаження. Отже ремені змінюються найчастіше. Не змінювати ж з ременем і весь чохол?
Тому я повертаю шматок шкіри і пристрочують до чохла, а потім прикріплюю ремінь. Як варіант, можна зробити два ременя на спині, щоб носити гітару на манер рюкзака. Між іншим, дуже зручно і можна не боятися за поставу школярів:) Головне пам'ятати, що ремені для гітари повинні бути широкими і міцними, щоб не врізатися в тіло при носінні.

Отже, наш чохол для гітари готовий. Можливо, комусь він здасться занадто простим, але ж в нашому житті завжди є місце натхненню. Можна прикрасити чохол аплікацією, бантиками, вишивкою і навіть значками. Головне, щоб чохол сподобався саме вам. А безпеку інструменту буде забезпечена, якщо зробити все правильно. Нехай чохол радує вас довгі роки!

Вдалих музичних експериментів:)

Питання перше: Чи будете ви зберігати гітару будинку або ж ваш чохол «на винос»?
Питання друге: Чи буде гітара схильна до падінь і впливів температур?
Питання третє: Чи будуть декоративні прикраси на чохлі?
Навіщо мені роздільні чохли?
Чому?
Не змінювати ж з ременем і весь чохол?