Полезные материалы

Форма сорочечки | Як зшити сорочечку для новонароджених

  1. Тканина для пошиття сорочечки
  2. Побудова викрійки сорочечки
  3. Як зшити сорочечку для новонародженого своїми руками
  4. Інші статті:

Новонароджену дитину завжди хочеться одягнути яскраво і нарядно, не економлячи на вартість одягу та постільних речей. Погодьтеся, що такий трикотажний комплект, як на цьому фото, дуже зручний і красивий, але тільки на наш погляд. Дитині ж набагато комфортніше буде в звичайній ситцевій сорочечці, причому йому неважливо якого вона кольору і тим більше, чи є на ній вишивка чи ні.

Тканина для пошиття сорочечки

Наука поки ще не придумала чим можна замінити бавовняну фланель або ситець, тому найбільш підходящою тканиною для одягу новонароджених вважаються тканини з 100% вмістом бавовняних волокон.

Сорочечки новонародженій дитині з бавовняних тканин можна купити готові в магазині. Але якщо у вас є вільний час і швейна мшанік, то чому б і не зшити просту і зручну сорочечку своїми руками.
Зазвичай дбайливі бабусі для своїх онуків заздалегідь купують відрізи ситцю або фланелі для пелюшок, ось із залишків і можна зшити і кілька сорочечок. Тільки врахуйте, що тканини для сорочечки новонародженого повинні бути придатними для дітей грудного віку, вони обов'язково повинні бути сертифіковані і мати гігієнічний висновок про це.
Якщо ви не знаєте, як правильно вибирати тканину для дітей грудного віку то для прикладу повідомимо, що в асортименті Шуйськой фабрики є ряд бавовняних, фланелевих тканин, призначених для пошиття постільної білизни, пелюшок, сорочечок дітям грудного віку.
Див. також Як вибрати постільну білизну .

Сорочечку рекомендується шити з м'якої тканини (батисту, бумазеі, мадаполаму, ситець, фланель). Не купуйте тканини низької якості, оскільки барвники і склад ниток тканини обов'язково повинні бути безпечні для ніжної шкіри дитини.
Білоземельну ситцеві тканини (білий фон і дрібний малюнок з одного боку тканини) не мають глибокої прокраски волокон. Малюнок або візерунок наноситься на такі тканини зверху, тому зворотний бік абсолютно нешкідлива для шкіри малюка.
Гладкокрашениє ситцеві тканини (постільна білизна) мають глибоку однотонну забарвлення всіх волокон тканини, а зверху тканини наноситься ще й малюнок. Враховуйте ці особливості виробництва ситцевих тканин.

Побудова викрійки сорочечки

Для викрійки сорочечки новонародженого використовувалися наступні мірки: довжина сорочечки - 30 см, напівобхват шиї - 12см, напівобхват грудей - 24 см. Перевірте ці мірки у вашого малюка і якщо вони відрізняються, використовуйте їх для розрахунків за наведеними нижче формулами.

1. Викреслює прямокутник АВСД, вертикальні лінії якого АТ і ВС рівні 30 см - довжині сорочечки за міркою. Горизонтальні лінії АВ і СД, складають ширину сорочечки і рівні 14 см. У цей значення входить 1/2 частина напівобхвату грудей (12) плюс надбавка на вільне облягання - 2 см (для всіх розмірів). Або за формулою: 24: 2 + 2 = 14 см.

2. Виріз горловини спинки.
Від точки В вліво по лінії АВ відкладаємо 4 см (1/3 напівобхвату шиї) або 12: 3 = 4 см. Від точки В вниз по лінії ВС відкладаємо 1 см (для всіх розмірів). Точки 4 і 1 з'єднуємо злегка увігнутої лінією.

3. Виріз горловини передньої частини сорочечки.
Від точки В вниз по лінії ВС відкладаємо 5 см. Це значення ми отримаємо якщо до 1/3 півкола шиї додамо 1 см (для всіх розмірів). Формула: 12: 3 + 1 = 5 см.

4. Довжина рукава сорочечки.
Від точки А лінію АВ продовжуємо вліво на 10 - 15 см і ставимо точку Р. Виміряйте довжину ручки вашої дитини і розрахуйте це значення дослідним шляхом. Тільки якщо ви буде робити закритий рукав, як на фото, то додайте ще 4-5 см. Врахуйте, що рукав довгим не буде, краще нехай він буде з запасом, ніж тісним, тим більше що дитина росте швидко.

5. Ширина рукава.
Від точки Р проводимо вниз лінію, паралельну лінії АД, довжиною 11 см. Від точки 11 проводимо вправо горизонтальну лінію до перетину з лінією АТ і точку перетину позначаємо Р1.

6. Лінія низу рукава.
Від точки 11 вгору по лінії, що з'єднує точки Р і 11, відкладаємо 1 см. Від точки Р1 вліво по лінії, що з'єднує точки Р1 і 11, відкладаємо 2 см. Від точки Р1 вниз по лінії АТ відкладаємо 3 см. Лінію низу рукава проводимо через точки 1,2 і 3.

7. Бічний шов.
Від точки Д лінію СД продовжуємо вліво на 2 см. Точки 2 і 3 з'єднуємо.

8. Лінія низу сорочечки.
Лінію СД ділимо навпіл. Потім від точки 2 (низ сорочечки) вгору по лінії бічного шва відкладаємо 1 см. Точку 1 з'єднуємо з точкою поділу лінії СД.

На це форма сорочечки практично зроблена, залишилося вирішити яким буде у неї запах, яким буде його глибина і чи буде застібка. Це вирішите самі. А додати з обох сторін по лінії ВС запах можна навіть на тканини, не обов'язково його будувати на викрійці.

Як зшити сорочечку для новонародженого своїми руками

На кресленні викрійки сорочечки новонародженого показана одна четверта частина сорочечки, тому під час вирізання викрійки з паперу слід підкласти під неї другий лист. Це дозволить вам вирізати на верхньому листі передню, а на нижньому - задню половинку викрійки сорочечки.

При розкрої тканину складають по пайовий нитки навпіл. До згину тканини прикладають викрійки спинки. Передню частину з запахом викроюють в дзеркальному відображенні.
Спинку і поличку з'єднують по плечових лініях оверлоком (на плечі стачной шов не роблять) або навіть ось таким ручним обметочний стібком , Головне не затягуйте сильно нитку в стежці, щоб шов не був грубим.

Кроїти деталі сорочечки потрібно без припусків на шви, так як вони вже враховані при побудові креслення викрійки.
Бічні лінії сорочечки зшивають французьким швом на машині або вручну. Врахуйте, що ручний шов м'якше машинного. Якщо у вас є оверлок, то все сполучні шви можна просто обмітати оверлоком.

Не забувайте, що обробка швів сорочечки для дітей до 5-6 місячного віку повинні бути "на обличчя" сорочечки, щоб шов не дратував шкіру дитини. У такому віці головне для дитини не краса, а зручність і комфорт.

Виріз горловини і низ рукава оформляють косою або Подкроенная смужкою, встановленої на лицьову сторону сорочечки, або обв'язують гачком. Можна просто обмітати оверлоком.

Інші статті:

Конверт для новонародженого
Щоб зробити виписку з пологового будинку більш святковою подією можна замість ковдри спробувати зшити конверт оригінальної форми.

Форма чепчики для новонароджених
Не завжди для новонароджених дітей потрібен такий чепчик як на фото. Звичайний чепчик з бавовняної тканини більш зручний дитині, і мамі легше його прати і прасувати. Пропонуємо вам викрійку дитячого чепчики простого фасону на зав'язках з бавовняної тканини або фланелі.

Як зшити шкільний фартух
Пройде час і можливо незабаром вам буде потрібно зшити шкільний фартух для виросла дочки першокласниці. Ми пропонуємо викрійку самого "справжнього" шкільного фартуха часів СРСР. Форма фартуха досить проста, також легко і зшити його своїми руками.

Як правильно прасувати одяг
Шви сорочечки новонародженого обов'язково потрібно проутюжить з виворітного боку. Шкіра дитини не повинна відчувати їх, тому і рекомендується обробляти сполучні шви тільки одним оверлоком.

Як зшити спідницю на гумці
Як зробити просту викрійку і зшити різні нескладні моделі спідниці з поясом на гумці. Таку спідницю може зшити навіть починаюча швачка.

Форма і пошиття спідниці "Тетянка"
У цій статті ви дізнаєтеся розрахунки для побудови викрійки спідниці "Тетянка", а також як зшити таку спідницю своїми руками.

Чохли на стільці своїми руками
Чохли на стільці, такі як на цьому фото - це хороше рішення щоб "освіжити" зовнішній вигляд меблів, а іноді навіть простий спосіб змінити дизайн кухні. До того ж такі чохли мають і практичне значення, оскільки оберігають дорогу оббивку стільця від кігтів домашніх тварин.

Як зшити постільна білизна
Як зшити постільна білизна - це не тільки технологічні особливості пошиття, хоча теж важливо правильно зняти розміри, зробити надбавку на усадку і шви, зшити міцним швом, щоб при пранні він не розходився. Важливе питання також - з якої тканини зшити постільна білизна?

Як пришити шторно стрічку
Щоб заощадити багато хто намагається шити штори своїми руками, і доводиться вчитися пришивати шторно стрічку самостійно. Однак часто результат виявляється неважливим, тому що не вистачає досвіду або зовсім невідповідна швейна машина.

Важливе питання також - з якої тканини зшити постільна білизна?