Полезные материалы

Рахіт у цуценят - симптоми, лікування і профілактика

  1. Ознаки рахіту у цуценят
  2. Профілактика рахіту у цуценят
  3. Лікування рахіту у цуценят

Зміст статті:

Зміст статті:

Рахіт - захворювання, що викликається недоліком в раціоні собаки вітамінів D, кальцію і фосфору. Рахіту схильні в основному цуценята і молоді собаки до року.

Іноді рахіт розвивається через порушення обміну речовин в організмі собаки, зокрема, в нездатності засвоювати кальцій і інші мінеральні речовини. Але в переважній кількості випадків рахіт - прямий наслідок неправильного годівлі та утримання цуценя або собаки.

Ознаки рахіту у цуценят

На початковій стадії захворювання розпізнати рахіт складно. Єдині зміни, які можна помітити, проявляються в поведінці тварини. Щеня швидко втомлюється, збудження швидко змінюється апатією, загальним пригніченим станом, реакція на подразники стає уповільненою.

Через деякий час починають проявлятися інші зовнішні ознаки рахіту. Першою реагує шерсть собаки - вона може ставати тьмяною, скуйовдженою, може з'являтися рясна лупа і залисини.

Якщо вчасно не вжити заходів для нормалізації раціону та умов утримання цуценя, рахіт продовжить свою руйнівну дію на організм тварини. Кістки зростаючого організму, які не одержують необхідну кількість солей кальцію, стають м'якими і починають деформуватися. П'ясті, не витримуючи ваги собаки, немов розплющуються (щеня спирається не на подушечці, а на всю пясть до ліктя), передпліччя приймають дугоподібну форму, задні лапи розповзаються в сторони. Кістки при цьому стають крихкими і легко ламаються навіть при самому незначному впливі.

Страждають і зуби цуценя - затримується період їх зміни, а нові корінні зуби можуть бути деформованими, з тендітною емаллю.

У найважчих випадках відбувається деформація тазових кісток і ребер, що неминуче тягне за собою порушення роботи всіх внутрішніх органів собаки.

Профілактика рахіту у цуценят

Що потрібно робити, щоб не допустити рахіту у цуценяти або молодого собаки?

В першу чергу, необхідно забезпечити собаку повноцінним збалансованим харчуванням. Вкрай важливо, щоб сука під час вагітності та вигодовування цуценят отримувала все необхідне для нормального розвитку свого потомства.

Також педантично підходити і до питання харчування маленьких цуценят, особливо якщо їх на світ з'явилося багато, і у суки може не вистачати на всіх молока. Кожен заводчик повинен знати норми приросту ваги цуценят своєї породи і стежити за тим, щоб кожен щеня отримував все йому необхідне. У деяких випадках цуценят потрібно годувати додатково. Перекладаючи цуценят на дорослу їжу, важливо правильно вибрати корм. Ідеально для правильного вирощування цуценят підійде корм для собак преміум класу , Який містить всі необхідні поживні речовини, вітаміни і мікроелементи, причому в оптимальному співвідношенні.

Якщо ж ви віддаєте перевагу годувати собаку натуральною їжею, врахуйте, що вам обов'язково доведеться самостійно додавати в приготовлену їжу вітамінні препарати. Перш ніж почати це робити, проконсультуйтеся з ветеринаром з приводу вибору препарату і його дозування. Недостатня кількість вітамінів і мінералів буде марним, а їх передозування - не менше шкідлива, ніж дефіцит.

Лікування рахіту у цуценят

Для того щоб вилікувати цуценя від рахіту, потрібно почати з усунення причин, які його викликали.

Для початку потрібно терміново переглянути раціон цуценяти і відкоригувати його так, щоб він отримував з їжею достатню кількість вітамінів і мінералів.

Як показує практика, в більшості випадків рахіт розвивається у цуценят, догляду за якими не приділяють належної уваги, погано годують, містять в невідповідних для них умовах і не проводять дегельмінтизацію (прогін глистів). Останнє може дуже негативно впливати на стан тваринного, особливо якщо мова йде про маленького щеня. Обов'язково покажіть собаку ветеринару, і якщо він не знайде протипоказань до Антипаразитні обробці, виженете глистів у цуценяти. Інакше ваші зусилля по зміцненню здоров'я можуть виявитися не такими ефективними.

У запущених випадках просто поміняти харчування на правильне і повноцінне може бути недостатньо. Собаці може знадобитися додатковий прийом вітамінно-мінеральних підгодівлі. Найкраще використовувати комплексні препарати (такі, наприклад, як SA-37, Кальцид від Бреверс і інші), обов'язково включаючи в схему препарати, що містять вітамін D (Тривитамин, Віттрам і їх аналоги). Частина цих препаратів може використовуватися як перорально (додаватися в їжу), так і призначатися у вигляді ін'єкцій. Зрозуміло, призначення повинен робити ветеринарний лікар.

Лікування рахіту має на увазі також і створення для цуценя відповідних умов. За статистикою, рахіт частіше вражає цуценят, які живуть в темних, сирих приміщеннях, куди немає доступу сонячного світла, без можливості активно рухатися. Тому вашим завданням повинна стати організація регулярних прогулянок на свіжому повітрі. Спочатку такі прогулянки повинні бути нетривалими, щоб сильно не втомлювати цуценя, поступово їх тривалість та інтенсивність можна збільшувати.

Якщо у цуценяти або молодого собаки вже деформовані лапи, можете допомогти йому з допомогою лікувального масажу. Акуратною масажуйте лапи, починаючи від плеча або крупа і повільно рухайтеся вниз. Ваші рухи повинні бути дуже легкими, без сильного впливу, адже від рахіту страждають не тільки кістки, але і зв'язки цуценя. Такий масаж можна робити без обмежень кілька разів в день.

Джерело: сайт про собак VashaSobaka.com.ua

З цією статтею ще читають: