Полезные материалы

Аміак і нашатирний спирт: склад, різниця, застосування

  1. Відмінності між нашатирним спиртом і аміаком
  2. Медичні засоби, що використовуються в побуті
  3. Розберемося з хімічними формулами
  4. Формула аміаку
  5. Нашатирний спирт і його формула
  6. Формула нашатирю
  7. Формула перекису водню
  8. Як застосовуються речовини
  9. Як застосовувати аміак
  10. як при змінювати аміак водний
  11. Як застосовується хлорид амонію
  12. Як застосовується перекис водню

Медичні препарати дозволяють впоратися з проблемами, пов'язаними зі здоров'ям, але іноді їх використовують в господарських цілях. До таких засобів можна віднести аміак і нашатирний спирт. У побуті ці препарати знайшли широке застосування.

Існує думка, що нашатирний спирт і аміак - це однакові за своїм складом речовини. Це не зовсім так, тому слід розібратися у всьому докладніше.

Відмінності між нашатирним спиртом і аміаком

До основного відмінності аміаку від нашатирного спирту можна віднести їх початкове агрегатний стан. Аміак - це газ, який скраплюється при температурі -33 градуси за Цельсієм. Що стосується нашатирного спирту, то ця речовина є рідиною. До того ж подібний засіб іноді називають розчином аміаку. Єдиним схожістю можна вважати неприємний аміачний запах.

Слід зауважити, що для побутових потреб нашатирний спирт отримують шляхом змішування води і розчину аміаку. Для медичних цілей, процес освіти кошти трохи відрізняється і складається з 2 ступенів. Спочатку необхідно отримати гідрат амонію, а потім з нього виготовити нашатирний спирт.

Медичні засоби, що використовуються в побуті

Нашатирний спирт і аміак не єдині медичні засоби, які можна використовувати для господарських цілей. У побуті господинями часто застосовується хлорид амонію і перекис водню.

Не всі із зазначених вище коштів можна придбати в аптечних пунктах. Наприклад, нашатир і аміак продається тільки в спеціалізованих магазинах або відділах побутової хімії. Слід зауважити, що склад, а також процес отримання цих препаратів відрізняється один від одного. Це можна побачити, звернувши увагу на формулу кожного речовини.

Розберемося з хімічними формулами

Люди, які не розбираються в хімії, вважають, що нашатирний спирт, нашатир, аміак і перекис водню - це схожі за своїм складом речовини. Насправді все не зовсім так. Звичайно, деякі з препаратів мають однаковий запах, але вони відрізняються хімічною формулою, а також способом отримання.

Що стосується нашатирю, то його зовнішній вигляд нагадує порошок білого кольору. Нашатирний спирт має зовнішню схожість лише з перекисом водню. Хоча за своїм складом вони також відрізняються.

Формула аміаку

Аміак - це безбарвний газ, який має різкий запах. Хімічно, подібна речовина записується Аміак - це безбарвний газ, який має різкий запах наступною формулою: NH3. Температура плавлення газу становить -77,73 градуса за Цельсієм. Що стосується температури кипіння, то вона дорівнює -33,34 градуса за Цельсієм.

Для отримання аміаку промисловим способом, фахівці об'єднують водень з азотом. Це можна виразити такою формулою: 3H2 + N2 = 2NH3.

У лабораторних умовах використовується амоній, на який впливають сильні луги.

Нашатирний спирт і його формула

На відміну від аміаку, нашатирний спирт є безбарвною рідиною, що має різкий запах. Ця речовина має наступну хімічну формулу: NH4OH. Іноді можна зустріти й іншу формулу: NH3 ∙ H2O. Подібна запис використовується для 10% водного розчину аміаку.
У багатьох людей виникає питання, чому водний аміачний розчин отримав назву спирту. Все просто, з латинської мови слово «spiritus» означає випаровування. Це ж стосується і нашатирного спирту. Якщо ємність залишити відкритою, речовина швидко випарується.

Формула нашатирю

Хлорид амонію отримують природним і хімічним шляхом. Його формула записується в такий спосіб: NH4Cl.

Примітно, але виготовленням нашатирю, люди займаються з давніх-давен. Жителі Стародавньої Греції отримували хлорид амонію шляхом сублімації сажі з димоходу печі, опалювальної верблюжими фекаліями.

У природі речовина можна зустріти всередині тріщин земної кори і поруч із вулканами. Зазвичай хлорид амонію схожий на білий наліт.

Формула перекису водню

Немає такої людини, якій би не доводилося стикатися з перекисом водню. Зовні, речовина нагадує безбарвну в'язку рідину. При великих обсягах засіб приймає синюватий відтінок. До того ж речовина не має запаху і смаку. Що стосується хімічної формули, то вона записується в такий спосіб: H2O2.

Пероксид водню закипає при температурі 150,2 градуса за Цельсієм.

Вперше речовина було отримано в 1818 році хіміком Л.Ж. Тенаром. Він змішав азотну кислоту з пероксидом барію.

Як застосовуються речовини

Деякі люди не знають, але такі речовини як перекис водню і нашатирний спирт, а також порошок нашатирю і аміак можна застосовувати як в медицині, так і для господарських цілей.

Перераховані вище речовини можна застосовувати:

  • На дачі;
  • Як очищувачів меблів;
  • Для прання;
  • У косметології;
  • Як засоби проти комах.

Список можна перераховувати до безкінечності, головне, знати пропорції і додаткові речовини, щоб зробити корисний препарат.

Як застосовувати аміак

Така речовина, як аміак, набуло широкого поширення. Найчастіше, цей газ використовується для отримання добрив. Його застосовують для промислових цілей, а саме:

  • Як нейтралізатора кислих відходів;
  • Для створення капрону і нейлону;
  • Для чищення і забарвлення бавовни, вовни і шовку;
  • В якості холодоагенту для морозильних установок.

У домашніх умовах речовина знадобиться тільки для дачі, щоб самостійно приготувати добрива. Слід пам'ятати про безпеку, тому всі операції краще проводити після того, як буде використаний респіратор. Придбати аміак можна в спеціалізованих магазинах.

як при змінювати аміак водний

Аміак водний або нашатирний спирт, використовують як в медицині, так і в господарстві. Це засіб здатний привести втратив свідомість людини в почуття. Досить відкрити пляшку нашатирного спирту, а потім змочити ватку, яку досить піднести до носа людини.

Іноді виникають ситуації, коли необхідно викликати блювотний рефлекс. Для цього достатньо змішати 10 крапель водного аміачного розчину і 100 мілілітрах води. Категорично забороняється ковтати нерозбавлений нашатирний спирт, інакше можна отримати опік стравоходу або шлунка. Застосовувати нашатирний спирт необхідно тільки в крайніх випадках і невеликих кількостях.

Ще одним корисним якістю нашатирного спирту є те, що він вважається антисептиком. Саме тому хірурги перед операцією, обробляють їм руки.

Що стосується побуту, то аміак водний дозволяє очистити замшеві речі. Для приготування розчину знадобиться 4 частини чистої води і 1 частина спирту. Після змішування, необхідно змочити ватний тампон, а потім протерти їм забруднену ділянку.

Як застосовується хлорид амонію

Багато людей не знаю, але використання амонію хлористого дозволять реалізувати деякі завдання в таких сферах, як: Багато людей не знаю, але використання амонію хлористого дозволять реалізувати деякі завдання в таких сферах, як:

  • Машинобудування;
  • Сільське господарство;
  • металургія;
  • Лісне господарство;
  • Медицина;
  • Хімічна промисловість.

До того ж ця речовина може бути використано як харчова добавка «E510». В основному вона додається в дріжджі, соуси і борошняні вироби. Слід зауважити, що використання нашатирю в якості харчової добавки заборонено в багатьох країнах ЄС. Це пов'язано з тим, що речовини, що входять до його складу, можуть заподіяти шкоду здоров'ю.

Як застосовується перекис водню

Така речовина як перекис водню широко застосовується в медицині, а також господарстві. Завдяки своїм складом, препарат дозволяє нейтралізувати багато захворювань. Звичайно, слід врахувати те, що його застосовують спільно з іншими препаратами і речовинами.

Що стосується побуту, то перекис дозволяє впоратися з забрудненнями і неприємним запахом. Багато господинь використовують речовину для миття холодильника. Якщо буде використано подібний засіб, різниця буде відчутною, так як від запаху не залишиться і сліду.

Якщо під руками немає відбілювача, а він катастрофічно необхідний, можна зробити його самостійно. Досить додати в миючий засіб 200 мілілітрів 3% розчину перекису.