Полезные материалы

Будуємо теплицю з пластикових пляшок

Кожна людина зацікавлений в недорогому і простому способі облаштування своєї ділянки

Кожна людина зацікавлений в недорогому і простому способі облаштування своєї ділянки. Ідея створення городу під дахом дуже оригінальна. Дана конструкція - це найважливіша складова для вирощування якісної розсади або для отримання багатого врожаю. Теплиця, створена своїми руками, часто, є порятунком для господаря. Однак варто вибирати в якості будівельної сировини економічний і практичний матеріал, який допоможе і зберегти кошти, і створити гарну споруду для рослин.

Всім відомо, що пластик - це міцний полімерний матеріал. Застосування йому можна знайти в домашньому господарстві і на дачах. Напевно, в кожному будинку знайдеться безліч порожніх пластикових пляшок, які ніяк не використовуються, але з них можна створити справжню теплицю, де будуть відмінно рости різноманітні овочі. Така конструкція стане оригінальним елементом на дачній ділянці. Він не тільки принесе користь, а й здивує сусідів.

Переваги пластикових теплиць

Дачники всієї країни вже давно замислюються, як здешевити будівництво парника. На скляні і плівкові варіанти йде кожен сезон багато грошей, не кажучи вже про те, що ці конструкції більш крихкі. Плюси і переваги, якими володіє теплиця з пластикових пляшок - очевидні:

  • Найперше - це, безсумнівно, дешевизна матеріалів, необхідних для будівництва.
  • Такій споруді не страшні вітру.
  • Матеріал не зношується за один сезон.
  • На відміну від поліетиленової плівки, пластик не порветься від необережного руху, граду або великих шарів снігу.
  • Будь-які погодні умови переносяться спорудою дуже сприятливо, без будь-яких пошкоджень.
  • Такий критий город має гарну теплоізоляцією.
  • Для даної конструкції потрібні легкі рами, які не підійдуть для скла.
  • Пластик - це досить міцний матеріал, який неможливо розбити або зламати, тому теплиця може прослужити більше 10 років.
  • Світло пропускається крізь пляшки дуже добре, що забезпечує сприятливі умови для росту рослин.

Світло пропускається крізь пляшки дуже добре, що забезпечує сприятливі умови для росту рослин

Ще одним незаперечним плюсом використання даного матеріалу в якості основного для побудови є той факт, що він не схильний до гниття і руйнування під дією ультрафіолетових променів. У сучасному світі дуже широко поширена ідея вторинної переробки сировини. Таким чином, пускаючи в справу пластикову тару для будівництва теплиці, кожен вносить свою лепту в охорону навколишнього середовища - дає друге життя використаним і непотрібним відходів. Крім цього, даний вид контейнерів виготовляється з харчового пластика - це гарантує безпеку і екологічну чистоту споруди.

Спорудити таку теплицю можна двома з посібником: пляшка розрізається на частини, з яких зшивають полотна або ж кріпляться цілі циліндри, Розберемо кожен із способів.

варіант перший

Весь процес складання тепличного споруди є досить трудомістким Весь процес складання тепличного споруди є досить трудомістким. Крім того, потрібно зібрати необхідну кількість пляшок. Скільки знадобиться пластикової тари, можна дізнатися тільки в процесі будівництва все залежить від розмірів парника. Наприклад, на конструкцію розміром в 18 м необхідному близько 2000 одиниць.

Найкраще застосовувати прозорі пляшки, щоб світло і сонячні промені безперешкодно проходили всередину приміщення. Для додаткового декору можна вико ристовувати поліетиленову тару і іншого кольору, наприклад коричневого.

Всі роботи слід виконувати крок за кроком, нічого не випускаючи з уваги.

  1. Відрізати у пляшок шийку і денце, керуючись поперечними виступаючими смугами, щоб заготовки вийшли рівними.
  2. Отриманий циліндр розрізати уздовж шва, що з'єднує дві сторони.
  3. Вирівняти заготовки за допомогою преса.
  4. Протягом декількох днів, поки пляшки розпрямляються, потрібно зробити каркас з рейок.
  5. Отримані рівні полотна пластика необхідно зшити між собою капроновими нитками або волосінню, дотримуючись розміри тепличних «стін». Завдяки такому способу з'єднання, поверхня буде рівною і не пропустить холод або вітер всередину.
  6. Виготовлені смуги кріпляться на рейки за допомогою будівельного або меблевого степлера.

Дивимося нижче на відео, як такі теплиці поводяться на практиці.

варіант другий

Цей спосіб буде, напевно простіше попереднього Цей спосіб буде, напевно простіше попереднього. На початку, звичайно, будуємо дерев'яний остов. До якого будемо кріпити пляшки. Як і в першому випадку, знімаємо з пляшок етикетки, але відрізаємо тільки дно. І отриманий циліндр розрізати вже не потрібно.

Денце потрібно відрізати так, що б діаметр в нижній частині циліндра вийшов трохи звужений. Це потрібно для того, що б при складанні труби, кожен фрагмент одягався один на одного "в притул" із зусиллям для жорсткості і надійності конструкції.

Кріпити зібрані з пляшок труби до каркасу можна двома способами Кріпити зібрані з пляшок труби до каркасу можна двома способами. Перший - горизонтально натягуємо по периметру каркаса з внутрішньої і зовнішньої сторони нитки або дріт, як показано на фото вище зліва. Далі між нитками вставляємо труби з нанизаних один на одного пляшок. Ряди формуємо якомога ближче один до одного що б виключити щілини. Допомогти в цьому може скотч.

Другий спосіб кріплення труб до каркасу - одягнути їх на металеві або дерев'яні прути. Така теплиця буде значно міцніше від попередньої, але потребують більше витрат на матеріали. До того ж прути будуть знижувати світлопропускну здатність теплиці. Як це реалізовано дивимося на фото праворуч і нижче.

Якщо теплицю зсередини затягнути поліетиленом або плівкою з бульбашками, це скоротить втрати тепла ще на 20% Якщо теплицю зсередини затягнути поліетиленом або плівкою з бульбашками, це скоротить втрати тепла ще на 20%. Для деяких видів культур це важливий фактор благополучного вирощування.

Дані теплиці користуються популярністю в районах з важким або нестабільним кліматом, при наявності болотистій грунту, на якій неймовірно складно і дорого вибудовувати міцну основу для інших видів теплиць. Для того щоб вийти з такого скрутного становища, господарям складних ділянок слід звести теплиці, для яких в якості укривного матеріалу будуть використані пластикові пляшки. Підводячи підсумок, можна сказати, що для більшості російських дачників, теплиця з пластикових пляшок стане ідеальним варіантом.

Схожі статті

  • Будуємо теплицю з пластикових пляшок

    Кожна людина зацікавлений в недорогому і простому способі облаштування своєї ділянки. Ідея створення городу під дахом дуже оригінальна. Дана конструкція - це найважливіша составля ...

  • Надійна і дешева теплиця з пластикових труб

    Ті, хто коли-небудь цікавився цінами на теплиці, знають, що якісні і довговічні конструкції - задоволення дороге. А їх покупка далеко не завжди виправдана: чи потрібна вона ...

  • Будуємо теплицю з полікарбонату

    У наш час стрімко розвивається наука штовхає нас на покупки нових засобів, які допомагають жити комфортно. У зв'язку з цим з'являються всілякі цікаві товари і послуги. Серед відносите ...

  • Як самостійно зробити теплицю

    Напевно кожен піклується про комфорт і зручність свого будинку господар постійно прагне зробити своє життя красивішим. Також справжній господар свого будинку подбати про те, щоб його сім'я пі ...

  • Будівництво всесезонной теплиці

    Самостійно вирощений урожай - це не тільки джерело вітамінів і гарантія відсутності шкідливих речовин, це ще й предмет гордості кожного городника і садівника. Адже, для того щоб в ...