Полезные материалы

Скільки в місяць повинна додавати новонароджений

  1. Збільшення ваги у новонароджених
  2. Дитина важко набирає вагу: можливі причини
  3. Дитина стрімко набирає вагу
  4. Як набирають масу новонароджені діти
  5. Коли необхідний докорм

Велика частка немовлят досить швидко набирає вагу в перший місяць після свого явища на цей світ. У цей період розвивається безліч систем і органів. Тому надбавка в районі від півтора кілограмів до двох-трьох для малюка є хорошою. Іноді буває, що навіть в перші два тижні свого перебування на «білому» світлі крихітка зовсім не набирає вагу. Це найчастіше буває взаємопов'язане з генетичною схильністю (батьки теж досить худі). Але часом до низьких надбавка призводить якесь не виявлене захворювання малюка, або не правильно організоване годування. Тому багато матусь розмірковують над тим, скільки ваги повинен набрати новонароджений малюк?

Неодмінно потрібно усвідомлювати, що діти після того, як покинуть утробу матері, втрачають вагу. Це відбувається не в перший день після народження, а через пару діб. У малюків починає опорожняться кишечник (первородний стілець), що неминуче веде до втрати вологи. І практично 10% втрати ваги в даному випадку вважається фізіологічною нормою, яка потребує від медперсоналу або батьків будь-якого втручання. Просто потрібно частіше прикладати дитину до грудей, навіть в тому випадку, якщо там ще немає молока.

Якщо ж малюк скинув понад 10% або продовжує худнути, навіть коли йому вже виповнився тиждень, то в даному випадку краще звернутися за консультацією до лікаря, який виявить причину втрати ваги і запропонує варіанти вирішення проблеми, в основному це введення догодовування.

Збільшення ваги у новонароджених

Через 2 тижні після крихта починає відновлювати свою вагу, який заблукав у перші пару днів після свого народження. День за днем ​​до кінця місяця малюк додає у вазі більше половини кілограма, і саме це вважається нормою. Якщо ваш малюк набрав у вазі набагато менше, то не зайвим буде знову звернутися до педіатра.

Розібратися в питанні про те, скільки ж повинен все-таки додати у вазі новонароджений, допоможе таблиця збільшення ваги по місяцях. У ній вказані дані про те, скільки ж повинен додати дитина (хлопчик / дівчинка) за місяць.

У ній вказані дані про те, скільки ж повинен додати дитина (хлопчик / дівчинка) за місяць

Дитина важко набирає вагу: можливі причини

Причинами того, що малюк погано додає у вазі, можуть бути різними. Можна розглянути лише деякі з них, які вважаються найпоширенішими:

  1. Малюка пізно доклали до грудей. Іноді лікарі не дають дітей матерям в перші кілька діб після пологів (це пов'язано зі станом самої мами або дитини). В цьому випадку порушення харчування малюка веде і до порушення збільшення у вазі. Адже перше молозиво вкрай корисно для крихти. І від того, скільки він його вип'є, залежить подальший розвиток карапуза.
  2. Неправильний захоплення грудей. Якщо малюк неправильно бере груди, то це може знизити кількість висмоктується молока, або призвести до втягування в великої кількості повітря. Малюк повинен правильно прикладатися до грудей, повністю захоплюючи сосок.
  3. У мами мало молока. На лактацію впливає безліч факторів, у тому числі психічне і фізичне здоров'я жінки. Тому не досить добре і правильно п ітаться під час годування грудьми , Потрібно ще й бути повністю здоровою.
  4. Ослаблений дитина. Часто недоношені дітки або малюки з будь-яким захворюванням погано набирають вагу лише тому, що не можуть харчуватися з необхідною інтенсивністю. Їм складно смоктати груди або пляшечку, вони швидко засинають, не встигнувши наїсться.

Дитина стрімко набирає вагу

Багато батьків помилково припускають, що тільки недобір ваги є тривожним знаком. Насправді великі прибавки ваги теж вкрай не бажані. До речі, вони теж можуть говорити про проблеми зі здоров'ям малюка.

До віку в чотири місяці дитина цілком може дозволити собі надбавку у вазі навіть більше кілограма. Але після 6 місяців подібні надбавки повинні вже викликати тривогу у батьків, оскільки можуть сигналізувати про проблеми з обміном речовин.

У будь-якому випадку, перш ніж почати проведення досліджень і пробіжку по лікарях, потрібно розібратися у своєму родоводі. Можливо, швидка надбавка у вазі є спадковою. Поговоріть з рідними, подивіться власні дитячі фото, бути може, і в вашому роду діти до року були пухкими карапузами.

Якщо ж спадковий фактор не підходить, то краще пройти консультацію у фахівця. Зазвичай дітей з великою надбавкою ваги відправляють до дитячого ендокринолога, який зможе визначити наявність в організмі гормонального порушення.

Як набирають масу новонароджені діти

З'явився на світ малюка на одне годування потрібно невелика кількість молозива, приблизно 170 г на 1 раз. Однак в цей час малюк смокче груди мами цілими днями, майже не відриваючись від неї, вимагаючи «тітю» через кожні півгодини. Тому якщо порахувати в загальному за добу, то він може випити досить пристойну кількість молока.

Особливий нагляд потрібно за дітьми, які харчуються на вимогу. Їм потрібно за кожен «підхід» випивати вже велика кількість молочка.

Такий апетит і призводить до набору маси тіла, вже починаючи з третього дня життя. А завдяки такому апетиту малюка у мами швидше з'являється нормальне молоко.

Трохи інакше йдуть справи з малюками, які перебувають на штучному вигодовуванні. Вони швидше набирають вагу, оскільки в складі сумішей зазвичай є козяче або коров'яче молоко. Але не варто бігти за пачкою суміші і годувати свою грудничка, щоб той швидше одужав. Мамине молочко в будь-якому випадку корисніше найкращою суміші, скільки б її не хвалили виробники.

У вищезгаданій таблиці наведені середні дані про те, скільки повинен додавати дитина по місяцях. Але не варто думати, що найменше відхилення від цих цифр є приводом для паніки і прийняття термінових заходів. Кожен малюк розвивається індивідуально і набирає вагу по-своєму. Про якісь більш-менш точних даних по набирання ваги можна говорити лише перші 4 місяці. Після цього віку діти стають більш активними, вони витрачають певну кількість енергії, і ці дані не зможе вирахувати не один фахівець. Один малюк в 4 місяці лише агукає і зустрічає маму розмахом рук, при цьому набираючи за місяць 800 гр., Інший малюк поводиться набагато активніше, і йому складно набрати навіть 600 гр. А коли діти починають повзати і вставати, вони взагалі можуть трохи схуднути, і це теж вважається нормою.

Коли необхідний докорм

У деяких випадках лікарі рекомендують догодовувати малюка. І на це може бути ряд причин. Найбільш поширеними є такі причини, як:

  1. Малюк не додав навіть мінімальної кількості маси після перших 14 днів.
  2. Дитина набирає менше 430 гр. за місячний період.
  3. Збільшення ваги малюка відхиляється в меншу сторону більш ніж на 3% від загальноприйнятих норм.

Якщо введення догодовування не уникнути, то дитини краще не починати відразу годувати сумішами, а постаратися давати йому зціджене молоко матері, і, якщо така можливість відсутня, донорське молоко. Якщо і це неможливо, то тільки тоді ви можете купити підходящу суміш для дитини.

Крім перерахованих вище причин поганої збільшення ваги, можна назвати ще ряд факторів, що впливають на вагу малюка.

  1. Спадковість. Якщо батьки крихти не були богатирями в дитинстві і теж страждали дефіцитом ваги, то чекати того, що їх дитина буде набирати по кілограму за місяць не варто.
  2. Фізичні навантаження. Сьогодні дуже модно віддавати своїх дітей на плавання для новонароджених або займатися з ними різними фізичними вправами. У такому випадку дитина може повільно набирати вагу, але залишатися здоровим і спокійним. Якщо ж малюк виглядає втомленим і хворим, то подібні експерименти краще відкласти до більш старшого віку.
  3. Прискорений фізичний розвиток. Вище вже говорилося про те, що діти починають навіть худнути, коли приходить пора вставати і повзати. Зазвичай це відбувається у віці від 5 місяців, але є і діти, чиї фізичні здібності починають проявлятися вже з 2 місяців. Тому не варто вважати це приводом для паніки.

Більш докладно про те, скільки і як повинна додавати вагу малюк, розповідає і доктор Комаровський.

Тому багато матусь розмірковують над тим, скільки ваги повинен набрати новонароджений малюк?