Полезные материалы

Вироби з полімерної глини

Ми взяли чарочку і обліпили її пластикою. Вийшла вазочка.

Днями ми виявили в магазині такий чудовий матеріал - пластику. Її ще називають полімерною глиною або термопластика. Вона схожа на пластилін , Але відмінність у тому, що фігурку з пластики можна запекти (підсушити) в духовці, і вона затвердіє і стане схожою на пластмасу.

За часів нашого дитинства, деяким щасливчикам вдавалося її десь роздобути. Правда тоді вона була тільки білого кольору, і її варили разом з цибулевим лушпинням, щоб надати їй інший відтінок. (Мені здається, що тоді її варили, а не запікали ...)

Зараз вона продається будь-яких кольорів. А, головне, вона легко змішується, утворюючи всілякі відтінки. А якщо не змішувати до кінця, - то виходять цікаві розводи і переливи.

пластика , Як і пластилін , Спочатку досить тверда, але в теплих руках вона досить швидко стає м'якою. А є й така, яка відразу продається під назвою soft (м'яка). З нею простіше - її не потрібно розминати, але вироби з неї виходять більш крихкими, ламкими, ніж з «класичною» пластики.

Готовий деталі можна склеювати між собою або приклеювати на інші предмети клеєм ПВА.

З пластики, як виявилося, багато майстрів і майстрині виготовляють все на світі: не тільки сувеніри, але і різноманітні сережки, намиста, шпильки ..., і прикрашають з її допомогою будь-які предмети будинку, і ще багато чого, на що тільки вистачить фантазії.

Ось наша перша виріб з пластики - вазочка для квітів. Дуся дуже старалася, м'яла, ліпила, змішувала ... Хоча це було спочатку непросто - дуже вже вона спочатку тверда. Зате результатом вона пишається по праву: 0)))

Коли виріб готова, її потрібно запекти в духовці. На нашій пластиці написано, що запікати її потрібно при температурі 110 градусів приблизно 30 хвилин. Це досить важливий момент, так як перепеченая пластика небезпечна для здоров'я. Точніше, її пари. Якщо від пластики пішов сильний запах, значить, температура в печі була занадто високою. Кухню потрібно терміново провітрити, самим же на час краще кудись втекти. І ще, не варто залишати відкриті продукти на столі біля грубки - на всякий випадок.

Але, сподіваюся, нічого подібного не відбудеться ні з вами, ні з нами.

А ми поки придумуємо, що ж ще зробити з цієї чарівної пластики.