Полезные материалы

Стійка для болгарки своїми руками: креслення, відео та фото

  1. Переваги стійки болгарки
  2. Складові для збірки стійки
  3. Збірка конструкції стійки

Якщо вам потрібна якісна стійка для болгарки своїми руками, креслення, навчальні відео і представлені нижче інструкції допоможуть вам у досягненні поставленої мети. Виготовлення стійки - завдання не важка, але корисна для тих, кому доводиться часто мати справу з подібним обладнанням.

Переваги стійки болгарки

Якщо вам потрібна якісна стійка для болгарки своїми руками, креслення, навчальні відео і представлені нижче інструкції допоможуть вам у досягненні поставленої мети

фото стійки

Виготовивши спеціальну стійку, ви отримаєте ряд переваг від подібної конструкції:

  • Обертається держатель стійки забезпечує можливістю здійснювати вертикальні переміщення, адаптуючи УШМ (кутову шліфувальну машинку) під конкретні виконувані завдання;
  • Багато шлифмашинки спочатку своєю конструкцією передбачають наявність різьбових отворів, призначених для установки електроінструменту на робочий стіл, станину. Це спрощує процес виготовлення стійки, дозволяє розташовувати болгарку під потрібним кутом;
  • Стійка мінімізує ризик падіння болгарки з рук або її випадкового вислизання. Подібне відбувається не рідко через утому, переляку майстра або інших чинників, які змушують знизити концентрацію на робочому процесі;
  • Стійка для УШМ позбавляє від необхідності постійно тримати електроінструмент в руках. Так ви менше втомлюєтеся, підвищуєте продуктивність праці, за менший відрізок часу виготовляєте більше деталей.

Складові для збірки стійки

фотографія стійки

Саморобна стійка, призначена для кутової шліфувальної машинки або УШМ, виготовляється своїми руками за основі різних креслень. Тому перед початком робіт, купівлею комплектуючих уважно визначитеся з конструкцією, яка підходить саме вам.

Варто виділити кілька основних нюансів складання стійки (станини) для вашої болгарки.

  1. Профільовані металеві труби. Це найпоширеніший матеріал, на основі якого виготовляються стійки. На них УШМ буде триматися надійно, міцно і тривалий термін. Метал має всі необхідні якості для того, щоб забезпечити конструкції стійки довговічність. Єдине спірне недолік металу - це необхідність застосування зварювання для з'єднання елементів станини. Хоча в багатьох випадках зварювання замінюють на болтові з'єднання, тому для роботи вам буде потрібно свердлильні пристрій.
  2. Пиломатеріали для стійки. Не рідко в якості основних матеріалів для виготовлення станини використовують деревину. Не можна сказати, що такий варіант абсолютно неприйнятний. Деревина твердих порід здатна справлятися з підвищеними навантаженнями, які не деформуватися протягом всього експлуатаційного терміну. Пиломатеріали простіше обробляти, ніж метал, тому складання конструкції займає менше часу, вимагає мінімальних навичок. Якщо у вас не особливо потужна кутова шліфувальна машинка і відрізняється невеликою масою, ви маєте всі підстави виготовити станину саме з міцної деревини.
  3. З'єднання. Стійка може збиратися методом зварювання або на болтових з'єднаннях. Другий варіант вигідніший тим, що подібні конструкції легко розібрати при необхідності.

Якщо ви визначилися з матеріалами стійки і способом з'єднання конструкції станини, підготуйте для роботи наступні інструменти і матеріали:

  • Плиту ДСП або лист металу. Це необхідно для створення робочої поверхні стійки;
  • Болти, гайки, шайби, ключі відповідного розміру;
  • Реле на 12 В;
  • Пружину пристойної потужності;
  • швелер;
  • Профільовану трубу;
  • Куточки з міцного металу;
  • дриль;
  • Шліфувальну машинку;
  • Зварювальне пристрій.

Збірка конструкції стійки

Саморобна станина має основна перевага - мінімальні фінансові витрати на удосконалення болгарки. Ви можете придбати заводську модель, але це не дешеве задоволення. До того ж зібрані своїми руками стійки не рідко мають аналогічні з заводськими аналогами характеристики.

Звідси виникає закономірне питання - навіщо платити за те, що можна зробити самостійно?

Але саморобна станина висуває певні вимоги до майстра. Він повинен:

  • Володіти мінімальним досвідом;
  • Мати навички роботи з УШМ;
  • Акуратно свердлити;
  • Працювати зі зварювальним апаратом;
  • Мати достатню кількість часу на виконання роботи з удосконалення болгарки;
  • Запастися терпінням на той випадок, якщо щось піде не так і конструкцію стійки доведеться переробляти.

Якщо все це є, тоді залишається тільки слідувати інструкції по збірці стійки.

  1. Розробіть детальний креслення стійки, або використовуйте готові креслення станини. Адаптувати конструкцію конкретно під себе і свою модель болгарки краще, оскільки так ви зумієте зібрати максимально зручну, ергономічну станину.
  2. Вивчіть заводські моделі стійки під болгарки. Вони можуть розроблятися під конкретні УШМ або бути універсальними. Це важливий момент при покупці допоміжної конструкції для болгарки.
  3. Перевірте поточний стан болгарки. Використовувати при спорудженні станини стару, погано функціонуючу кутову шліфувальну машинку не має сенсу. Її краще залишити для грубої ручної обробки заготовок, а на станину встановити нову, ефективну і продуктивну болгарку.
  4. Для складання найпростішої станини під болгарку вам буде потрібно дві рами і утримувач.
  5. Наріжте з металевої труби відрізки потрібної довжини згідно з кресленнями стійки, і виконайте отвори на необхідних точках.
  6. Зварювальним апаратом виготовте рами - верхню і нижню. Зварювання можна замінити болтовими з'єднаннями, хоча в цьому випадку надійна зварювання буде краще.
  7. З металевого листа або плити ДСП виріжте робочу поверхню. Для потужних болгарок перевага віддається металевим столів, а для легких кутових шліфувальних машинок буде досить листа ДСП.
  8. На платформі (робочому столі) встановіть нижню раму, після чого до неї приварюється або з'єднується болтами верхня рама.
  9. На вертикальну раму болтами фіксується держатель. Переконайтеся, що держак може вільно обертатися за принципом маятника.
  10. Встановіть міцну пружину. Даний елемент дозволить повертати кутову шліфувальну машинку в своє початкове положення. Одним кінцем пружини зафіксуйте її на верхньому торці вертикальної рами, а інший кінець встановлюється на тримач. Згодом пружина може розтягнутися і зноситися, що є природним явищем. Тому при активній експлуатації потрібно періодично міняти пружину.
  11. Щоб підвищити рівень комфорту при роботі на болгарки зі станиною, скористайтеся реле на 12 В для підключення комутаційної кнопки. Через цей елемент живлення буде подаватися на пристрій. Так вам не доведеться щоразу дотягуватися до самої кнопки на болгарки.
  12. Переконайтеся в справності проводки, виділіть для верстата окрему розетку. Власний автомат тут не обов'язковий, але працювати на верстаті через подовжувач, до якого підключені інші споживачі, не варто.
  13. Скористайтеся ґрунтовкою по металу, лаками і фарбами, щоб надати станини болгарки завершений зовнішній вигляд. Це вбереже конструкцію від іржі, дозволить отримувати естетичне задоволення від виконаної стійки.
  14. Додайте на конструкцію рухому лінійку і обмежувач. З їх допомогою ви підвищите точність обробки заготовок.

Працездатність станини для болгарки перевіряйте тільки на холостому ходу по завершенню складальних робіт.

Звідси виникає закономірне питання - навіщо платити за те, що можна зробити самостійно?