Полезные материалы

Останній писк: якою була мода 70-х, 80-х і 90-х і як виглядати актуально в цих образах зараз

Мода циклічна, і це всі знають. Кожна знакова епоха обов'язково повертається до нас в новому витку, ми переймаємо її риси і переробляємо на новий лад. І так приємно часом відшукати в маминому шафі вінтажну річ і доповнити нею свій, вже сучасний гардероб. Зараз поритися в старих речах особливо актуально. До нас повертаються 80-е і 90-е роки з їх безудержностью, яскравістю і вседозволеністю. Команда Relax.by звернулася до Настасія і Дарії, який заснував рух My muse vintage, щоб вони розповіли нам про головні риси моди 70-х, 80-х, 90-х. І звичайно ж, показали на своєму прикладі, як носити вінтаж.

І звичайно ж, показали на своєму прикладі, як носити вінтаж

Настасья: 70-е - це епоха хіпі, бохо-шику. Це довгі, хвилясті сукні до підлоги, цікаві принти, текстури, замша, що висять відрізки тканини, замшеві «гладіатори». В цілому епоха свободи, коли люди отримали можливість носити те, що хочеться, виражатися через стиль, одяг.

Дарина: 70-е були різнопланові і еклектичні. Через десятиліття пронеслося безліч стилів: ретро, ​​етнічний, класичний, романтичний, фольклорний, циганський, хіпі, білизняний, спортивний, мілітарі і сафарі, диско, унісекс, дифузний. І головний девіз цієї епохи - багатошаровість і комбинаторность.

Стиль унісекс, що з'явився в моді в 1960-і роки, в 1970-і зміцнив свої позиції. Все, що можна чоловікові, стало можна і жінці, все, що можна жінці, дозволено і чоловікові. Ходити в однаковому одязі було цілком в стилі часу.

Ходити в однаковому одязі було цілком в стилі часу

Величезний вплив на моду 1960-х - 1970-х років зробила субкультура хіпі. Своєрідна символіка хіпі, рвані джинси, вільний одяг з елементами фольклору і лоутека (ручна робота), зачіски, прикраси - все це стало невід'ємною частиною великої моди. Стиль, що зародився на вулицях, зайняв ключові позиції на сторінках модних журналів.

Нейлонові сукні та блузи з великими яскравими візерунками були в гардеробі практично у кожної жінки. Багато хто із задоволенням носили легкі синтетичні шубки, довгі приталені яскраві сукні. Тоді ж з'явилося поняття «базовий гардероб», що складається з легко комплектуються один з одним окремих речей. У моду увійшли довжини міді та максі.

Без брючному костюмі гардероб модниці 1970-х був просто немислимий. Штани протягом десятиліття періодично змінювали ширину: кльош по всій довжині, кльош від коліна, суперклеш від стегна і, нарешті, в останні роки десятиліття ніякого кльошу, в моду увійшли вузенькі штанці. Ще одна культова річ сімдесятих - тонкий светр з високим коміром-стійкою, в СРСР відомий як «водолазка».

Також були в моді пончо, пов'язані з різнокольорових ниток, взуття на платформі, одяг в стилі «сафарі» і «мілітарі». Тоді ж зароджується стиль диско. З напрямків ще варто відзначити стиль Твіггі: короткі сукні, графічні малюнки, однотонні колготки різних кольорів і грубуваті туфлі на плоскій підошві. Ну і звичайно, богемний шик, глем-рок і панк

Ну і звичайно, богемний шик, глем-рок і панк

Настасья: У 80-х панує помпезність і барвистість, ще більше відчувається свобода. У моді оксамит, яскраві тканини, волани. Крім яскравих тканин Ів Сен Лоран вводить брючні костюми. Вони були актуальні і раніше, але інтерпретуються на новий манер, з'являються широкі плечі. Важливими акцентами стають макіяж і аксесуари. І чим яскравіше, тим краще. Це знамените час рожевих помад і блакитних тіней. Багато візажисти побоюються цього часу, називаючи його «самим позбавленим смаку», але нам потрібно бути готовими, адже саме цієї весни мода 80-х повертається.

Я дуже люблю 80-е. Напевно, тому що один з моїх найулюбленіших міст для вантажного шопінгу - це Барселона, а там дуже багато речей саме з 80-х. Оксамитове фіолетову сукню з відтіночним ліловим мереживом, розрізом на одне коліно, відкритою спиною, довгими рукавами я знайшла саме там. Мене вражає цей час своєю яскравістю, зараз не кожна дівчина може собі таке дозволити. Але спасибі моді, яка підштовхує нас не боятися яскравості фарб і бути сміливішими.

Дарина: Так, в 80-х все як би «занадто»: занадто вузьке, дуже об'ємне, занадто помітне, занадто яскраве. Список знакових речей десятиліття стилістичного розгулу значний: підкладні плечі, штани-банани, одяг в стилі мілітарі і сафарі, рукава покрою «кімоно», «кажан» і реглан, одяг силуету «перевернутий трикутник», широкі ремені, чорні ажурні колготки, потерта джинсова тканина, так звана варенка, масивна біжутерія, ювелірні гудзики на жакетах, об'ємні зачіски або укладання з ефектом «мокрого волосся», каскадні стрижки, спіральна хімічна завивка, волосся декоративних квітів типу «баклажан», мелірування «пір'ячко ми ».

У моду ввійшла неокласика. Продовжилося масове захоплення спортом і аеробікою. Стиль сексі, що підкреслює всі достоїнства фігури, був дуже популярний. Часто для найбільшого ефекту використовувалися нові матеріали, що дозволяють добиватися максимального облягання (легінси, трикотажні сукні-труба, спідниця-труба). Стиль унісекс, міцно вкорінюється в житті, зробив масової одягом куртки-вітровки з плащової тканини, куртки-пуховики, чоботи-місяцеходи. Структурні моделі з підкресленими широкими плечима, тонкими таліямі і округлими стегнами визначили силует 80-х.

Структурні моделі з підкресленими широкими плечима, тонкими таліямі і округлими стегнами визначили силует 80-х

Але і про «романтичному стилі» забувати не варто. Він перш за все асоціювався з принцесою Діаною. І для фотосесії я вибрала саме його.

І для фотосесії я вибрала саме його

Дарина: 90-е - це час, коли «сама мода вийшла з моди». Одягалися хто на що здатний. На зміну радянській строгості в костюмі прийшли еклектика, асиметричний крій, кольори «вирви око» ... Усі хотіли виділятися, але більшість не вміли. Та й дозволити собі частіше за все не могли: час був складний. І тим не менше сьогодні багато хто відчуває ностальгію по «лихим 90-м». У тому числі і за стилем того часу (або, може, якраз по його відсутності?).

Це було «золотий час» джинсового одягу! Модно було все з джинсової тканини: і шорти, і спідниці, і сорочки, і куртки, і комбінезони ... На самому початку 90-х джинси продовжували «варити», скручували, перетягували, виварювали в відбілювач або оцті. А потім ще й лейбл часто пришивали! Для більшої «крутості».

Для більшої «крутості»

Спортивні костюми і кросівки Adidas були популярні як серед жінок, так і серед чоловіків. Але у останніх користувалися особливою любов'ю. У спортивних костюмах ходили на роботу, на дискотеку і побачення. Ох, а якщо там була заповітна напис Adidas - ціни такого костюма не було!

А ці відомі светри з орнаментом! Якщо чоловік-модник не носив ні малиновий піджак, ні спортивний костюм, то майже напевно він не вилазив з светрів з орнаментом. До речі, дівчата такими светрами теж не гребували. Правда, серед представниць прекрасної статі модно було носити штучно витягнуті об'ємні светри під лосини.

Любов до силуетів з широкими плечима перекочувала в 90-е з 80-х. Жіночі плащі, піджаки і кофти з широкими плечима були популярні майже всі десятиліття. Нікуди і без болоньєвих курток.

Що стосується вечірніх суконь, то в середині 90-х вони стали облягаючими і блискучими (тут до сих пір мало що змінилося). Штани кльош, що з'явилися в XIX столітті як уніформа американських матросів, в Росії стали вдруге популярні до середини 90-х (перша хвиля припала на 60-ті - 70-е). Носили їх і дівчата, і хлопці. Модний в нашій країні кльош починався ні від стегна, а від коліна. Ніяк в ті часи не можна було обійтися без лосин всіх кольорів веселки. Золоті, срібні, яскраво-рожеві, темно-фіолетові, перламутрові, кислотні рейверських - «своя» пара перебувала на будь-який смак. Такі лосини надівали і в бенкет, і в світ, а особливо стильним вважали поєднання їх з футболкою з принтом і «джінсовку». А ще, я думаю, всі пам'ятають топи з культовим принтом з «Титаніка».

До речі, дуже важливим в моді 90-х було використання аксесуарів: пов'язок, бандан, кепок, тату-чокерів, електронного годинника. На культові електронний годинник Montana, як і на однойменні джинси, грошей вистачало не в усіх. Тому модна молодь «інвестувала» в китайські аналоги, якими були заповнені всі магазини. Цей аксесуар також був з розряду унісекс: їм хвалилися перед друзями модники обох статей.

Звичайно ж, в 90-е яскравим був і макіяж: сині тіні для очей, коричневий олівець для губ. Зараз таку розмальовку, мабуть, назвуть бойової. Акцент не соромилися робити і на очі, і на губи одночасно. І всі ми пам'ятаємо начісування. Справжні модниці півдня проводили за спорудженням величезних начосом, на які зверху виливали полбаллона лаку для волосся. Друга половина балона йшла на чубок, яку також начісували, щоб вона «стояла».

Настасья: О, я у мами в шафі знайшла рожеві спортивні штани Adidas. Обожнюю їх і ношу досі. А ще шорти. Ось ці шкіряні, наприклад. І джинсові короткі з високою талією - ідеальні. Думаю, що практично у всіх можна відшукати джинси, які перевіряли на якість тканини, пропалюючи запальничкою. Від мами мені ще дісталися куртки. Теж з дев'яностих. І легкі сукні з ситцю або бавовни. Вони в чудовому стані! Ми часто дістаємо щось зі скринь, і це «працює», воно дуже актуально саме зараз. Ось недавно мені Даша надіслала фото, де вона в 10 років міряє блискуче плаття - останній писк зараз!

Фото: Дмитро Рищук, архів героїнь


Новини Relax.by в твоїй стрічці і в телефоні! Слідкуйте за нами в Facebook і Вконтакте , Підписуйтесь на наш Viber-чат !

Або, може, якраз по його відсутності?