Полезные материалы

Як швидко прибрати неприємний запах з взуття

  1. Запах з взуття: причини і збудники
  2. Методи позбавлення від неприємного запаху з взуття

Зміст статті

Неприємний запах з взуття - проблема багатьох людей. Іноді доводиться ходити в черевиках або туфлях, чоботях або ботильонах практично весь день, і коли потім знімаєш їх - «аромат» буквально вбиває наповал. Причому, далеко не в позитивному сенсі. Звичайно, неприємно, навіть огидно. Крім того, в такому середовищі бактерії і грибки розвиваються набагато швидше, приводячи до ще більш серйозних проблем, тепер уже зі здоров'ям. Чи можна якось перемогти такого підступного ворога? Звичайно, і ми розповімо, як це зробити.

Запах з взуття: причини і збудники

Перш ніж почати вирішувати проблему, необхідно розібратися, звідки він взагалі з'являється. Адже, знаючи причину, набагато легше справлятися і з її наслідками.

Чинників виникнення неприємного «аромату» досить багато:

  1. Ноги пітніють. Особливо це актуально для тих моделей взуття, які виконані з ненатуральних матеріалів. У них вентиляція утруднена, шкірі швидко стає жарко і, щоб охолодитися, вона починає потіти.
  2. У виготовленні були використані пахнуть матеріали. Наприклад, дуже неприємний запах можуть виділяти деякі види шкірозамінника, сучасні полімери, використовувані в взуттєвому виробництві, клей і т.д.
  3. Неправильний догляд. Теж досить важливий момент. Купуючи обновку, завжди цікавтеся, як за нею правильно доглядати. Ключове слово тут - «правильно», тому що неналежний догляд може зіпсувати матеріал, який згодом почне гнити і смердіти.
  4. Несезон носка. Зимове взуття створена для зими, річна - для літа і т.д. Якщо ви будете носити її поза призначеного сезону, знову ж таки, завдасте непоправної шкоди матеріалу і, отже, викличете виникнення запаху навіть у самих якісних моделей.

Всім відомо, що кращий метод не прийти до тієї чи іншої неприємності - профілактика. Правильний догляд відповідно до рекомендацій виробника, своєчасна носка, дотримання правил особистої гігієни і, нарешті, дбайливе ставлення - гарантія позбавлення від проблеми неприємного запаху з взуття. Однак ризик є завжди, і навіть у самого акуратного господаря може виникнути така неприємність. Що робити? Все просто.

Методи позбавлення від неприємного запаху з взуття

Що ж, навіть самий ретельний і ощадливий відхід не дасть стовідсоткової гарантії, що жахливе «амбре» не з'явиться. Взагалі, запах з взуття - це не тільки гігієнічно і естетично неприємно, але і досить дискомфортно для оточуючих. «Аромат» зазвичай дуже різкий, він швидко поширюється і дуже складно вивітрюється, тому заподіює всім сильні незручності. Але сьогодні з ним буде покінчено раз і назавжди.

Всі методи можна умовно поділити на «механічні», «хімічні» і «традиційні», або «народні». Ми розповімо про кожну групу.

механічні способи
Вони полягають в тому, що ніякі спеціальні засоби не використовуються, а бажаний ефект досягається в основному без будь-якого впливу на взуття. Наприклад, ви можете просто регулярно провітрювати свої черевики. Виставляйте їх на відкрите повітря (балкон, вулицю), щоб матеріал добре вентилювати і просихав. Тоді «амбре» буде не так відчутно.

Ще один варіант - видалити устілки. Як правило, саме вони просочуються потім найбільш сильно, тому що на них йде основний тиск всієї стопи. У матеріалі устілок накопичується бруд, бактерії, грибки, які в теплі і вологості активно розмножуються. Хочете перервати їх бенкет назавжди - викиньте цю деталь взуття, замінивши її на нову.

Нарешті, хороший помічник у боротьбі з ворогом - звичайне прання або волога чистка. Зараз багато виробників пропонують взуття, яка чудово відчуває себе після походу в пральну машинку. Головне, використовувати правильний режим. Крім того, ви можете і самостійно помити черевики або туфлі, а потім висушити їх природним способом. Але тут існує одна небезпека: не вся взуття добре переносить подібні процедури. Багато недорогі або неякісні моделі просто розвалюються від впливу води. Тому будьте обережні і краще проконсультуйтеся з продавцем. До речі, спортивні види черевиків (кеди, кросівки і т.д.) зазвичай випускаються з урахуванням того, що їх необхідно прати. Але знову ж таки, не всі.

хімічні методи
Їх об'єднує одна риса: обов'язкове застосування певних засобів для усунення запаху. Це можуть бути:

  1. Спеціальні дезодоранти для взуття. Ними обприскують внутрішню поверхню, тим самим нейтралізуючи запах. Купуються в взуттєвих магазинах. Використовуються на чистих і сухих черевиках.
  2. Вбираючі гелі і сухі речовини. В їх основі лежать абсорбенти - з'єднання, повністю усувають вологість. Ви бачили невеликі пакетики з розсипчастим вмістом, які кладуть в багато розсипчасті продукти харчування, запобігаючи їх отмоканіе? Приблизно такі ж кошти можна засунути і в взуття. Вони вберуть всю вологу, усунувши «аромат».
  3. Устілки. Деякі виробники пішли ще далі. Вони пропонують спеціальні, «чарівні» устілки, які, маючи власний аромат, нейтралізують всі неприємні запахи. Крім того, виробляються з гігієнічного, дихаючого, натурального матеріалу. Вони набагато знижують пітливість ніг.
  4. Активоване вугілля. Несподівано, але він теж легко справляється з проблемою. А вся справа в тому, що ліки - відмінний абсорбент. Воно втягує в себе вологу, тим самим забираючи і запах. Покладіть всього близько півдесятка таблеток в кожен черевик (тапок, чобіт і т.д.). Залиште на ніч, а вранці просто приберіть. Проблему вирішено.

Крім уже названих, існує і ще одна група. Це народні методи, ті, які винайшли кмітливі і винахідливі ще задовго до появи спеціальних засобів. До речі, такі способи досить ефективні.

народні методи
Що нам говорить народ, стикаючись з такою проблемою? Рад кілька:

Рад кілька:

  1. Сода. Звичайнісінька, харчова. Її навіть розводити не знадобиться, просто рясно обсипте всю внутрішню поверхню проблемної взуття, а потім відкладіть на кілька годин, можна на всю ніч. Сода вбере в себе всі запахи, підсушить, а заодно і продезинфікує черевики, знищивши шкідливі мікроорганізми.
  2. Нашатирний спирт. Не менш дієвий засіб, хоча і володіє власним досить різким ароматом, але він швидко вивітрюється. Обробіть розчином внутрішню поверхню і просушіть. Спосіб дуже ефективний і в якості профілактики від появи «аромату». У цих же цілях піде і перекис водню.
  3. Марганцівка. Відмінний варіант для взуття, виготовленої з синтетики. Також робимо слабкий розчин і протираємо кожен сантиметр всередині. Запах піде і більше не повернеться. Або повернеться дуже нескоро.
  4. Оцет. Їм потрібно змочити шматочки ватки або ватяні диски, а потім покласти в взуття та залишити на ніч. Вранці виймаєте - і все, ворог зник, черевики знову можна носити. Чи не відчуваючи ніякого дискомфорту.

Проблема неприємного запаху з взуття актуальна для багатьох. Але тепер у вас на озброєнні є різні способи боротьби з нею і, сподіваємося, вони допоможуть позбутися від цього дискомфорту раз і назавжди, повернувши свіжість, чистоту і акуратність.

Відео: позбавляємося від неприємного запаху взуття

Чи можна якось перемогти такого підступного ворога?
Що робити?
Ви бачили невеликі пакетики з розсипчастим вмістом, які кладуть в багато розсипчасті продукти харчування, запобігаючи їх отмоканіе?