Полезные материалы

Значки на одязі для прання

  1. мовою ярлика
  2. Про пранні
  3. Про сушінні і віджиманні
  4. прасування
  5. відбілювання
  6. Хімчистка
  7. Аква-чистка білизни
  8. Орієнтуємося без ярлика
  9. Загальні правила

Вся інформація про прання, прасування, сушки

Як часто ви при пранні тієї чи іншої речі шукаєте на ній спеціальний ярличок з усією інформацією про прання, прасування або сушінні? Чи всі значення символів на ньому вам відомі? Нагадати забуте, дізнатися нове, почерпнути щось корисне з рад вам допоможе наша стаття про значки на одязі для прання, розшифровка та інша інформація про яких буде теж наведена.

мовою ярлика

Виробник речі подбав про вас, прикріпивши до свого виробу спеціальний ярличок, де крім знаків, з якими ми вас детально ознайомимо, поміщена інформація про нього самого, про склад продукту, попереджувальні написи.

Головних базових і супровідних символів на ярличку вісім. Спочатку познайомимося з ними самими, а потім перейдемо до частковостей.

Про пранні

Про правила прання на будь-якому ярлику розповідає вот такой вот значок - схематичне зображення таза з водою.

Про правила прання на будь-якому ярлику розповідає вот такой вот значок - схематичне зображення таза з водою

Все про прання - тут

Розберемо, яким він може бути - розшифровка позначень на одязі для прання в таблиці.

Просто таз з водою, як на фото

Виріб можна прати в машинці або вручну. Таз з водою перекреслений Прати можна ні в якому разі - тільки хімчистка. Одна горизонтальна риска під тазом Знак делікатного прання: дотримуйтесь зазначену температуру води при пранні; при віджиманні включати найменше число обертів; не наражати матеріал сильному механічному впливу. Дві горизонтальні риси під тазом Знак делікатного режиму: використовуйте велику кількість води при пранні, не піддавайте механічним впливам; в пральній машинці активуйте швидкий віджим. Рука, опущена в таз з водою Тільки ручне прання - виріб заборонено чистити в пральній машині. При самому процесі не викручувати і не вичавлювати. Витримувати температуру води, що не перевищує 30-40 градусів за Цельсієм.

Більш детальний опис кожного знака можна дізнатися в статті « Значки на одязі для прання »Із зазначенням того, на яких тканинах вони можуть бути присутніми.

Цифри, намальовані в тазику - це гранична температура води, при якій допустимо прати виріб.

Іноді всередині таза ви можете побачити ось такі ось точки:

Точки теж несуть в собі корисну інформацію

Усередині значка «тазик» виробник може помістити інформацію про граничну температурі води за допомогою як точок, так і цифрових позначень - значить вони будуть один і той же. Розшифровка значків прання на одязі - в таблиці.

Одна точка30 ° С

Щадна прання в пральній машині при максимальній температурі води 30 ° С. Бажано - холодна вода з використанням нейтрального порошку. Зазвичай для вовняних виробів. Дві точки 40 ° С Нейтральні пральні порошки і тепла вода до 40 ° С при пранні в машині. Знаком може бути позначено темне або кольорове бавовняне виріб, меланж, поліестер, синтетичне або віскозне тонку білизну. Три точки 60 ° С Машинне прання в гарячій воді максимальної температури 60 ° С. Знак для тонкого бавовняного або поліестерного білизни. - 95 ° С Виріб може перенести кип'ятіння. Значок можна зустріти на білому або кольоровому бавовняному, лляному виробі.

Як ви бачите, позначення значків на одязі для прання інтернаціонально.

Як ви бачите, позначення значків на одязі для прання інтернаціонально

Про те, як виставити на машинці той чи інший режим, параметри якого в цілому позначали щадну або делікатне прання, ви дізнаєтеся з іншій частині статті .

Про сушінні і віджиманні

Інформацію про сушіння і віджиманні ви знайдете в значку «коло в квадраті» - такому схематичному зображенні пральної машини. Всі ці риси, гуртки і заборонні знаки зручно розшифровані на фото нижче - до вашої уваги розшифровка значків на одязі при пранні.

Всі ці риси, гуртки і заборонні знаки зручно розшифровані на фото нижче - до вашої уваги розшифровка значків на одязі при пранні

Запам'ятайте або збережіть цю табличку - і ви не зіпсуєте річ невідповідним віджиманням

Запам'ятайте або збережіть цю табличку - і ви не зіпсуєте річ невідповідним віджиманням

Вибирайте режим, орієнтуючись на ярличок

Якщо на ярлику нічого не написано, вивчіть рекомендації в іншій частині статті , Щоб виставити правильні параметри для машинного чи ручного прання. Так ви не зіпсуєте річ, і будете знати, за яких режимах точно можна прати тканину того чи іншого складу і кольору.

прасування

Інструкція прасування логічно представлена ​​значком праски.

Інструкція прасування логічно представлена ​​значком праски

5 видів прасування речей

Розберемо по порядку позначення на фотографії вище:

  • Праска з трьома крапками - виріб можна гладити при високих температурах - до 200 ° С, а також відпарювати. Зазвичай таким знаком забезпечено бавовняне або лляне виріб.
  • Праска з двома точками - допустимо гладити при середніх температурах (до 150 ° С). Рекомендується проводити процес з використанням Парозволожувач або через злегка зволожену тканину. Припустимо для шовку, поліестеру, віскози і вовни.
  • Праска з однією точкою - швидко прасувати при низькій температурі (до 110 ° С). Це стосується виробів з ацетату, поліестеру, поліаміду, поліакрилу.
  • Праска на закреслених «ніжках» - не відпарювати тканину.
  • Закреслений праска - виріб гладити не рекомендується.

Скільки речей зіпсував цей товариш ...

відбілювання

Про правила відбілювання речі розповідають чотири види трикутника на одязі.

Про правила відбілювання речі розповідають чотири види трикутника на одязі

відбілювання

Порада! Якщо ярлики від одягу заважають вам або виглядають непрезентабельно, то можна зробити так: сфотографуйте потрібну інформацію на ньому, зробіть визначальну підпис (зимовий джемпер, зелена кофта, спідниця в червоний горошок) і збережіть фото в спеціальному альбомі на своєму гаджеті. Ярличок тепер можна відрізати і викинути, а все потрібне для прання і прасування залишиться збережено.

Хімчистка

Про ставлення речі до хімічного чищення можна судити по колу з розміщеними всередині нього символами:

Про ставлення речі до хімічного чищення можна судити по колу з розміщеними всередині нього символами:

Знаки, що говорять про ставлення до хімчистці

Розшифруємо позначення:

  • Коло без символів - хімчистка допустима.
  • Перекреслений коло - не піддавати хімічній зчищення.
  • Буква «А» в колі - допустимо чистити з використанням будь-якого розчинника.
  • Буква «Р» в колі - можливо чистити тільки з хлорним етиленом, вуглеводнем, монофлотріхлорметаном.
  • Буква «Р» в колі, підкресленому горизонтальною лінією - чистка з вищевказаними засобами для «Р», але більш щадна.
  • Буква «F» в колі - хімічне очищення із застосуванням тріфлотріхлорметана або вуглеводню.
  • Буква «F» в колі, підкресленому горизонтальною лінією - чистка вищеописаними засобами, але в щадному режимі.

Хімчистка - справа відповідальна

Аква-чистка білизни

Також ви можете знайти в ярлику значок, який інформує про вологе професійної чищення білизни - аква-чищення. Це різні варіації з «W», вміщеній в коло. Як в них не заплутатися, розповість наступна табличка:

Як в них не заплутатися, розповість наступна табличка:

Символіка аква-чистки

Для «закріплення результату» радимо вам ознайомитися з відео в цій статті далі.

Орієнтуємося без ярлика

Якщо так сталося, що ярлика з усією інформацією, яку ми представили, немає на вашому виробі, або ви його відрізали і викинули / втратили, то зверніть увагу на склад тканини і наступну таблицю:

Бавовна

Універсальний матеріал - можна прати і вручну, і в машині. Спокійно переносить багато пральні порошки, незначно вмощується. Шерсть Краща прання на руках або ж при спеціальному режимі «для вовни» в пральній машині при температурі не більше 30 ° С. Потрібно використовувати спеціальні миючі засоби для цього матеріалу. Виріб не можна вичавлювати, допустимо сушити тільки розкладеним на горизонтальній поверхні. Шовк Тільки делікатне ручне прання при температурі не вище 30 ° С і з використанням спеціалізованого порошку. Неприпустимо замочувати і прати разом білі, кольорові і чорні речі з шовку. Штучні тканини (віскоза, модаль, Рейон і т.д) Радиться ручне прання при низьких температурах з використанням «м'яких» порошків. Можлива усадка вироби після прання. Синтетика (поліестер, еластан, лайкра, поліамід та ін.) Машинне прання при температурі не більше 40 ° С. З крайньою обережністю гладьте виріб. Ціна недогляду занадто велика - від сильного нагріву праски річ запросто може розплавитися. Універсальний матеріал - можна прати і вручну, і в машині

Якщо ви знаєте склад речі, то можна обійтися і без допомоги ярлика

В іншому випадку, перед заправкою пральної машини, перевірте, чи є на ній ті самі режими прання в стандартному графічному поданні. Якщо немає, пропонуємо розглянути, як виглядають знаки на панелях машинок, які позначають один і той же режим під різними знаками в статті « Значки на одязі для прання ».

Загальні правила

Незалежно від того, що зазначено на ярличку, при пранні і всім з нею пов'язаний спирайтеся на наступне:

  • Темні, чорні речі переважно прати окремо від усього і вручну.
  • Синтетику і штучні тканини періть окремо від натуральних.
  • При знаку «делікатний режим» бажано заповнити барабан пральної машини тільки наполовину - це вбереже речі від додаткового шкодить їм скручування. Детальніше про половинному завантаженні ви дізнаєтеся зі статті « Значки на одязі для прання ».
  • Завжди сортуйте білизну за кольором. Нові кольорові речі бажано випрати окремо від інших. Що стосується температурного режиму читайте рубрики в статті « Значки на одязі для прання ».

Дотримуйтесь наших загальних порад з прання

  • Намагайтеся сушити речі в машинці тільки в самих крайніх випадках.
  • Пам'ятайте - набивні і кольорові тканини не переносять замочування.
  • З обережністю застосовуйте відбілювачі, навіть якщо ярличок їх дозволяє.
  • Завжди стежте за дозуванням прального засобу - більший ніж потрібно обсяг здатний нашкодити речі.

Приділяйте увагу вибору відповідного порошку

Розшифровка значків на одязі для прання, прасування, відбілювання, віджимання і сушки для вас тепер - справа дріб'язкова. Ви переконалися, що цей невеликий набір символів на ярличку здатний розповісти все про вашу речі. Але якщо ви його не знайшли або випадково видалили, сподіваємося, що наші поради допомогли вам вибрати правильний варіант догляду за виробом.

Чи всі значення символів на ньому вам відомі?