Полезные материалы

Кондиціонер для білизни: користь, шкода і способи приготування

  1. Користь і шкода
  2. види
  3. Своїми руками
  4. На основі оцту
  5. На основі соди
  6. На основі бури
  7. тенісні м'ячі

Пом'якшувачі тканини не такі безпечні, як показують в рекламі. Кондиціонери для пральної машини небезпечні для здоров'я, і ​​це науково доведено.

Більшість фахівців схиляються до того, що вони небезпечні для людини, особливо для дітей. Всі плюси смягчителей - це приємний аромат і ніжність білизни, на цьому вони закінчуються. Шкоди від них набагато більше. Зробити кондиціонер для білизни своїми руками можна. Це вигідніше і безпечніше для здоров'я.

Користь і шкода

Кондиціонери для білизни вже багато років є одними з основних продуктів для прання. Їх швидко розкуповують в магазинах, не тільки через приємного аромату.

У чому ж користь таких коштів для прання:

  1. М'якість. Кондиціонери використовують, щоб тканина була м'якою і приємною на дотик. Речі після їх застосування не електризується.
  2. Захист чутливої ​​шкіри. Пральний порошок може підсушити і зробити одяг жорсткіше, особливо якщо живете в районі з жорсткою водою. Тканина стає грубою, дратує ніжну шкіру, особливо у маленьких дітей.
  3. Аромат. Ополіскувач для білизни надає речам приємний аромат, який зберігається навіть після першої шкарпетки. Одяг здається свіже.

Пом'якшувач тканини річ дійсно корисна. Ось тільки користі від такої хімії, що продається в магазинах мало, а шкоди більше.

У ополіскувачі міститься безліч хімікатів, які шкодять здоров'ю.

Шкода від смягчителей тканини:

  1. Амонієві сполуки роблять одяг м'якою і придатною для шкарпетки, але вони, як відомо, викликають астму і можуть бути токсичними для репродуктивної системи людини. Перед покупкою зм'якшувача перевіряйте ярличок, в складі не повинно бути таких інгредієнтів як хлорид distearyldimonium, diethyl естери dimethyl, варіанти сульфату метил амонію.
  2. Ароматичні суміші викликають алергію, подразнення шкіри. Результатом може стати дерматит, утруднене дихання, задишка, проблеми із зачаттям. Дослідження показує, що запахи теж викликають роздратування, особливою проблемою це є астматиків і людей, чутливих до хімічних речовин.
  3. Консерванти та барвники метілізотіазолінон - потужний алергену, викликають астму та шкірні алергії. Глутарал (або глутаральдегід) також токсичний.
  4. Небезпечні хімікати: бензиловий ацетат призводить до панкреатическому раку. бензиловий спирт дратує верхні дихальні шляхи, етанол може викликати розлади центральної нервової системи, етилацетат - наркотичну речовину на списку небезпечних відходів EPA, камфора викликає порушення центральної нервової системи, хлороформ нейротоксический, знеболюючий і канцерогенний, ліналоол - наркотичний засіб - викликає порушення центральної нервової системи, пентан - хімічна речовина, шкідлива для дихальних шляхів.

Кондиціонер для білизни - небезпечний для здоров'я, не дивлячись на його користь для самих речей. Краще перейти на використання чогось екологічного і більш безпечного.

Цей список повинен бути досить причиною, щоб захотіти викинути свій пом'якшувач тканини. Альтернативою покупки може бути самостійне приготування кондиціонера для пральної машини.

види

Існує не один вид кондиціонерів, які з посмішкою пропонують продавці в магазинах. У більшості випадків ніхто не читає склад, адже він написаний таким дрібним шрифтом, що потрібно брати з собою лупу.

Жінки орієнтуються на аромат, або купують навмання.

Є 6 видів ополаскивателей, про які потрібно знати, якщо вирішили попрати речі з ним:

  1. Концентрат. Такий ополіскувач допомагає заощадити. Для одного прання досить 0,5 ковпачка.
  2. Дитячий . Як вказують виробники не дратує ніжну шкіру малюка і абсолютно нешкідливий, а також сертифікований і відповідає нормам ГОСТ. Такі пом'якшувачі не мають різкого запаху, не містять шкідливих речовин. Однак, ознайомившись зі складом можна побачити, що в них є барвники, ароматизатори та інші речовини, шкідливі для здоров'я.
  3. Бальзам. Дуже економічний засіб, що підходить для дітей. Це альтернатива дитячому ополіскувачу. Виробники пишуть, що такі бальзами містять натуральні компоненти, а й хімії тут предостатньо, щоб заробити астму.
  4. Еко-кондиціонери. Це кращий засіб з усіх перерахованих. Подібні ополіскувачі не містять хлору, фосфатів, сульфатів та інших шкідливих речовин. Вони вважаються найбезпечнішими для дітей і дорослих.
  5. Сухі. Використовувати їх незручно і знайти складно. Серветки просочують концентратом, і їх потрібно класти в центрифугу. Ці ополіскувачі не користуються популярністю і. мабуть, стоять найостанніші в списку.
  6. Ароматичні пом'якшувачі тканини мають різкий запах. Вони вважаються найнебезпечнішими. Для маленьких діток, людей зі зниженим імунітетом і астматиків їх купувати не можна. Крім того, ароматичні ополіскувачі швидко витрачаються.

Вибрати хороший засіб для білизни складно. Потрібно не одну годину простояти в відділі з порошками і перечитувати весь склад, щоб підібрати найбільш екологічним і безпечне для сім'ї обполіскувати засіб.

простіше приготувати кондиціонер для білизни своїми руками і перестати турбуватися про можливу шкоду для здоров'я.

Своїми руками

Комерційні ополіскувачі виробляють з таких речовин, які багато виробників навіть бояться вказувати в складі. Проблеми зі здоров'ям з'являються не відразу після їх використання, а через кілька років регулярного застосування.

Чим замінити кондиціонер для білизни?

У домашніх умови можна приготувати засіб, якій можна буде використовувати як для пральної машинки, так і при ручному пранні.

Кондиціонер для білизни в домашніх умовах готується на основі оцту, бури, соди, солі і пом'якшує шампуню.

На основі оцту

Звичайний столовий оцет, який коштує копійки в продуктовому магазині, давно використовують в якості пом'якшувача тканин. Ця речовина найдоступніше і безпечне.

Як зробити кондиціонер для білизни?

Існує кілька рецептів, як правильно приготувати ополіскувач на основі оцту. Всі вони гарні по-своєму.

Домашній кондиціонер для білизни:

  1. Для приготування знадобиться 600 мл дистильованої води, 300 мл 9% столового оцту, 200 мл бальзаму для волосся (підійде будь-який). Всі інгредієнти потрібно добре перемішати. Додавати в відсік для кондиціонера для білизни на кожну прання слід по 120 мл засобу.
  2. Перед початком циклу полоскання налийте трохи оцту в відділення для пом'якшувача тканини. Не потрібно його розбавляти. На одне прання достатньо 50 мл засобу, якщо речей багато.
  3. Замість кондиціонера можна змішати 4 л оцтової кислоти з 20 краплями ефірного масла лаванди. Масло можна взяти будь-який, слідуючи своїм переваги. Куди заливати? Додається засіб у відділення для кондиціонера, не в машинку.

Таке пом'якшувальний засіб можна використовувати при кожному пранні. Білизна стане м'яким, що не буде електризуватися.

Після прання речі потрібно вивішувати на балкон, щоб зник запах оцту.

На основі соди

Ополіскувачі на основі соди теж добре пом'якшують речі. Вона є природним і екологічним миючим засобом. Сода видаляє залишки мила, знезаражує і зберігає колір .

Як же зробити кондиціонер для білизни будинку:

  1. У ємність налийте 500 мл води, 250 мл оцту, 66 гр соди, 6 крапель улюбленого ефірного масла. Соду додайте в останню чергу, по чуть-чуть. Вона вступить в реакцію з оцтом і почнеться активне утворення піни. Коли всі компоненти розчинятися, ополіскувач заливається в спеціальне відділення для нього.
  2. Змішайте харчову соду (3 ст. Л.) Зі склянкою води. Додайте кілька крапель ефірного масла. Як користуватися кондиціонером? Заливати кондиціонер можна як в саму машинку перед полосканням, так і в окреме для нього відділення.

Готувати ополіскувач самостійно не складно. Так, це відніме якийсь час, але ефект нічим не гірше.

На основі бури

Давно не секрет, що можна використовувати буру, якщо необхідно кондиціювання одягу.

Такий пом'якшувач не тільки робить віщими ніжними, він відновлює колишнє якість виробів. Бура знищує пилового кліща.

Кондиціонером для білизни з цієї речовини можна обполіскувати не тільки речі, але й іграшки дитини.

Для його приготування знадобиться 150 гр бури і стакан дистильованої води. Потрібно добре розмішати крупинки в рідини, і тільки потім використовувати.

Як використовувати кондиціонер для білизни?

Додають такий ополіскувач в окремий відсік на панелі машинки або в барабан перед пранням, в таз для ополіскування вручну.

Застосовувати потрібно акуратно і зважувати буру перед приготуванням. Випрати речей шкоди не завдасть, а ось у людини при її надлишку може виникнути алергія.

тенісні м'ячі

Кондиціонування можна провести тенісними м'ячами. Завдяки структурі їх поверхні, вони активно використовуються для прання.

Тенісні м'ячі не тільки збивають одяг, вони знімають електризацію. Вони не завдадуть шкоди одязі, оскільки для виготовлення використовується каучукова гума.

Багато господинь віддають перевагу цей метод кондиціонування, стверджуючи: «Користуюся тенісними м'ячами не один рік, а ефект як від звичайного ополіскувача, тільки без запаху».

Використовувати їх можна багато разів. Бажано міняти кожен місяць на нові.

Тепер кожна господиня, турбуються про здоров'я близьких, знає чим можна замінити кондиціонер для білизни. Такі засоби для миття одягу безпечні для здоров'я і використовувати їх можна необмежену кількість разів.

Зроблений самостійно кондиціонер для прання не зашкодь здоров'ю, і вже точно не викликає астму або ракову пухлину.

Чим замінити кондиціонер для білизни?
Як зробити кондиціонер для білизни?
Куди заливати?
Як користуватися кондиціонером?
Як використовувати кондиціонер для білизни?