Полезные материалы

Користь і Шкода Сметани Для Здоров'я

Сметана завжди вважалася традиційним російським кисломолочним продуктом Сметана завжди вважалася традиційним російським кисломолочним продуктом. У російських селах її з давніх часів отримували досить простим способом, не застосовуючи ніяких спеціальних технологій. Сільські жителі протягом декількох днів відстоювали молоко, потім утворився верхній шар акуратно знімали, або, як говорилося раніше, змітали. Таким чином, назва цього продукту походить від слова «змітати». Після Другої світової війни цей споконвічно російський кисломолочний продукт дізналися і полюбили в багатьох країнах, тому підприємливі торговці дуже швидко налагодили випуск сметани, яку стали називати «російськими вершками». Спробуємо розібратися в користь і шкоду сметани для здоров'я.

Сметана є продуктом, що володіє безліч корисних якостей. Вона містить велику кількість вітамінів, бета-каротин, біотин, органічні кислоти, макро- і мікроелементи. Велике значення для підтримки життєдіяльності людини мають знаходяться в сметані фосфор, калій, цинк, магній. В цей кисломолочний продукт досить багато кальцію, що сприяє зростанню і зміцненню кісток . Крім того, сметана складається з тваринного білка, натуральних цукрів і чистої води. Разом з тим, цей продукт дуже калорійний, з великим вмістом жирів, тому людям, що стежать за своєю вагою, часто вживати її не варто. Корисно з'їсти кілька ложок сметани, присипаної цукром або змішаної з медом, для відновлення сил після сильного стресу, зняття депресії, поліпшення настрою. Цей кисломолочний продукт рекомендується вживати людям зі слабкою системою травлення - він підвищує апетит, позитивно впливає на гормональний фон і репродуктивну функцію організму.

В даний час в промисловому виробництві сметану готують з вершків, пастеризованих для знищення сторонньої мікрофлори. Жирність виробляється продукту різна - від 10 до 40 відсотків. Природно, 10% -ва сметана відноситься до дієтичних продуктів і значно краще засвоюється, тому дієтологи рекомендують її людям з проблемами травлення. Є думка, цей продукт шкідливий через холестерину , Однак навіть при вживанні дуже жирної сметани холестерину утворюється значно менше, ніж при використанні вершкового масла . Іноді це масло рекомендують замінювати сметаною. Через погану сполучуваності з хлібом, картоплею і крупами сметаною не варто зловживати людям, що страждають серцевими хворобами або мають проблеми з тиском. Крім того, постійне вживання сметани може сприяти порушенню жирового обміну, що збільшує навантаження на печінку і жовчний міхур.

Говорячи про користь і шкоду сметани, вкрай важливо пам'ятати про правильному зберіганні цього кисломолочного продукту. Якщо сметана довгий час зберігається при підвищеній температурі або в упаковку потрапляє повітря, молочний жир окислюється, і мікроорганізми починають посилено розмножуватися, в результаті чого з'являється кислий Насильницьке смак, і продукт втрачає свої неповторні якості. При появі цвілі смак сметани стає прогірклим, а відділяється сироватка або грудки білка говорять про підмороженому продукту. У нашій країні термін зберігання сметани становить, як правило, 72 години, а імпортний продукт можна зберігати до двох місяців внаслідок його спеціальної термічної обробки.

Сметану застосовують не тільки в кулінарії, але і в косметології. Всім жінкам відомі ефективні домашні маски для обличчя з сметани і полуниці, що також говорить про її користь. Якщо використовувати цей кисломолочний продукт розумно, не забуваючи про його калорійності і жирності, він принесе тільки користь. Використовуйте сметану в якості доповнення до різних страв, а також в косметичних цілях, і будьте здорові!