Полезные материалы

Огляд очок віртуальної реальності Samsung Gear VR

  1. Дизайн і ергономіка
  2. В роботі
  3. підсумки

Окуляри віртуальної реальності останнім часом стають популярним трендом, що, в принципі, не дивно - потенційно ця технологія має блискучі перспективи, адже з її допомогою ступінь занурення користувача в реальність по той бік екрану виходить на абсолютно новий рівень

Окуляри віртуальної реальності останнім часом стають популярним трендом, що, в принципі, не дивно - потенційно ця технологія має блискучі перспективи, адже з її допомогою ступінь занурення користувача в реальність по той бік екрану виходить на абсолютно новий рівень.

Втім, у цій технології спочатку був один камінь спотикання - висока вартість очок, оснащених двома РК-екранами високого дозволу. Рішення було знайдено порівняно недавно - використовувати замість них звичайний смартфон, зображення на екрані якого буде готуватися під перегляд через лінзи окулярів за допомогою спеціального програмного забезпечення. Найбільш відомим варіантом такого рішення є «народний» проект Google Cardboard, теоретично дозволяє зібрати окуляри будь-якого ентузіаста і використовувати їх в зв'язці зі звичайним Android-смартфоном (див. наш огляд ), На базі якого ряд виробників смартфонів навіть представив свої, більш привабливо виглядають версії «картонки».

Компанія Samsung пішла іншим шляхом. У вересні 2014 року, на виставці IFA 2014 вона представила Samsung Gear VR - окуляри віртуальної реальності, розроблені спільно з компанією Oculus VR (відомої своїм революційним шоломом Oculus Rift, який, по суті, і спровокував нинішній бум технології віртуальної реальності). На відміну від Oculus Rift, Samsung Gear VR не комплектується власними дисплеями і використовують для цієї мети Android-смартфон. Втім, тут Samsung вирішила відмовитися від привабливої, на перший погляд, ідеї максимальної сумісності а-ля Google Cardboard (для якого підходять практично будь-які смартфони) на користь найбільш якісної реалізації кінцевого продукту. Так що Samsung Gear VR працює в зв'язці з однієї-єдиною моделлю смартфона - Samsung Galaxy Note 4 (причому лише з американської його версією). У березні ж була представлена ​​оновлена ​​версія очок - Samsung Gear VR Innovator Edition, яка буде сумісна з Samsung Galaxy S6 і S6 Edge.

Дизайн і ергономіка

Виглядають Samsung Gear VR дуже ефектно - справжній футуристичний шолом.

Корпус виконаний з практичного білого матового пластика, на якому абсолютно не залишаються відбитки пальців. Окуляри порівняно легкі (379 г), проте досить великі (198x116x90 мм), тому на голові закріплюються за допомогою ремінців не тільки збоку, але і зверху. Для більш комфортного обхвату потилиці і верхівки в системі кріплення використовуються пластикові елементи з м'якою підкладкою, тому після надягання очок і підтягування всіх ремінців конструкція сидить на голові досить зручно і не тисне ні на перенісся, ні на потилицю.

Втім, після довгого сеансу починаєш відчувати, що окуляри все-таки трохи тиснуть на вилиці і ніс, плюс починає потіти лоб - мабуть, через закритість конструкції і щільною манжети, що працює в якості «утеплювача».

При установці смартфона він підключається до окулярів через microUSB і замикається в спеціальне кріплення, після чого зверху прикривається захисної напівпрозорої пластиковою кришкою. Власної аудіосистеми у Samsung Gear VR немає, для цих цілей використовується динамік смартфона; крім того, користувач може підключити до смартфону будь-яку гарнітуру і пропустити її провід через спеціальний отвір в прикриває його кришці.

Манжета-ущільнювач виконана з поролоновою прокладки, яка обклеєна м'якою оксамитовою тканиною - завдяки їй окуляри дуже щільно і в той же час м'яко притискаються до лиця, що підвищує комфорт, але робить неможливим використання Samsung Gear VR разом зі звичайними окулярами.

Манжета-ущільнювач виконана з поролоновою прокладки, яка обклеєна м'якою оксамитовою тканиною - завдяки їй окуляри дуже щільно і в той же час м'яко притискаються до лиця, що підвищує комфорт, але робить неможливим використання Samsung Gear VR разом зі звичайними окулярами

Розробник передбачив цей момент і реалізував регулювання діоптрій за допомогою коліщатка зверху (принцип дії простий, як і все геніальне - обертанням коліщатка користувач ... відсуває або, навпаки, присуває кріплення смартфона, змінюючи таким чином відстань від площини зображення до лінз). Втім, таким чином можна домогтися відмінного результату тільки в разі, коли у користувача обидва ока однаково короткозорі або далекозорі, так що повноцінною заміною звичайних очок ця система явно не буде.

Втім, таким чином можна домогтися відмінного результату тільки в разі, коли у користувача обидва ока однаково короткозорі або далекозорі, так що повноцінною заміною звичайних очок ця система явно не буде

Для управління використовується сенсорна панель, розташована на правій скроні - вона працює як звичайний тачпад, з вибором натисканням на панель. Для виходу / повернення до попереднього меню трохи вище панелі розташована спеціальна апаратна кнопка (з чітко помітною на дотик рискою - як на буквах «А» і «О» на звичайній клавіатурі). Збоку від тачпада, на чорній панелі, знаходиться непримітна гойдалка гучності.

В роботі

На смартфон встановлюється клієнт Oculus, який представляє собою, по суті, онлайновий магазин додатків - ігор і міні-демо, що показують, на що здатний Samsung Gear VR. Для ряду ігор буде потрібно геймпад, який продається окремо, проте є і достатня кількість зовсім простих в плані геймплея «казуалок», для яких додатковий контролер не потрібен, а управління здійснюється за допомогою сенсорної панелі. Так, тут є космічні «літалки», які показують, на що насправді повинні бути схожі ігри на зразок Elite: Dangerous, фентезійні «дії» по підземеллях (ось тут, до речі, дійсно може заколисати навіть людини зі стійким вестибулярним апаратом) і навіть оптимізований під окуляри віртуальної реальності Temple Run - тривимірний, з якісною графікою і з неймовірним зануренням в світ нескінченного бігу.

Доступні програми - віртуальний кінотеатр, в якому користувач може подивитися трейлери різних фільмів, додатки для перегляду сферичних панорам і відео, а також віртуальна галерея, де можна розглядати зроблені на смартфоні знімки. Складно сказати, що вражає сильніше - уявлення Cirque du Soleil, де ви знаходитесь прямо посеред сцени, в натовпі акторів, або сферичні панорами Марса, записані Curiosity, де ви можете розглянути всі - від зоряного неба над головою до занесених піском металевих опор марсохода і переховуються в серпанку на горизонті марсіанських гір.

Клієнт Oculus може працювати як в звичайному «смартфон» режимі - тут він виглядає як будь-який магазин додатків, так і у віртуальній реальності, де пункти меню і окремі програми представлені висять в повітрі плитками, вибирати які потрібно поглядом (або прокручувати список за допомогою сенсорної панелі ), а запускати - дотиком до тачпаду.

Так, як і в Google Cardboard, в Samsung Gear VR є відстеження положення голови, але не переміщення, так що ходити по віртуальному світу доведеться за допомогою сенсорної панелі (якщо така можливість в додатку взагалі передбачена, звичайно).

Картинка виявляється дуже хорошою - достатні яскравість / контрастність і насичені кольори. Дозволи екрану Galaxy Note 4 вистачає для побудови достатньо детального зображення, проте окремі пікселі, звичайно, все одно видно. Кут огляду становить 96 градусів, чого цілком достатньо для отримання ефекту величезного віртуального екрану. Реакція на повороти голови і керуючі дії була дуже високою, ніякого відчуття інерційності картинки не виникало (згідно з офіційними специфікаціям, затримка становить менше 20 мс, що цілком можна порівняти з неігровими комп'ютерними моніторами).

Що відразу звертає на себе увагу - це якість представлених ігор і програм. Не секрет, що відточена технологія і якісна апаратна складова - це максимум половина успіху нового гаджета; головний же запорука його вдалого старту - це саме підтримка програмним забезпеченням. І тут Samsung Gear VR виглядає дійсно добре: він не справляє враження відкритої платформи, наповнюваної неорганізованої натовпом ентузіастів, які брак професіоналізму компенсують бажанням зробити хоч щось, але під «трендовую новинку». Судячи з усього, співробітництво з Oculus VR в цьому плані однозначно пішло на користь очками від Samsung - доступні для них програми займуть користувача не на 5-10 хвилин, як у випадку того ж Google Cardboard, а явно не на один вечір.

підсумки

Доведено експериментальним шляхом - Samsung Gear VR не залишає байдужим нікого. Використання звичайного смартфона замість «справжніх» дисплеїв ніяк не позначилося на якості зображення і ступеня занурення у віртуальну реальність. Прив'язка до певної моделі смартфона дозволила створити конструкцію, яка ідеально підходить під його 5.7-дюймовий дисплей, в результаті чого окуляри справляють враження єдиного, цілісного пристрою, а не незграбного поєднання двох слабо підходять один одному гаджетів. Це (а також, цілком ймовірно, співпраця з Oculus VR) дозволило створити окуляри віртуальної реальності з великим ефектом занурення, ніж ми відчували з Google Cardboard. Однак у такого рішення є і недолік - значне звуження потенційної аудиторії, адже навряд чи хтось стане купувати новий смартфон виключно заради того, щоб згодом обзавестися ще й окулярами. З іншого боку, існування Samsung Gear VR цілком може стати зайвим аргументом на користь покупки Galaxy Note 4 для користувача, який як раз замислюється про заміну смартфона.

Якщо ж говорити про вартість, то вона в разі Samsung Gear VR виявляється не такою вже маленькою, як для пристрою без дисплеїв - спочатку очікувалося, що в США воно буде доступно за ціною $ 199, однак на даний момент на сайті Amazon середня ціна на нього становить приблизно $ 300. Втім, той же Oculus Rift коштує ще дорожче - доступна зараз версія для розробників поширюється за ціною близько $ 350, комерційний продукт, за попередніми даними, буде коштувати приблизно стільки ж.

Нинішня модель Samsung Gear VR (сумісна лише з американською версією Galaxy Note 4) продаватися в Україні не буде, проте вже в другій половині травня нашим користувачам стане доступна друга версія очок, Samsung Gear VR Innovator Edition (на жаль, інформації про орієнтовну роздрібну вартість поки немає). До слова, всі бажаючі можуть вже зараз нехай не купити, але принаймні наживо познайомитися з цими окулярами в київських бренд-магазинах Samsung, розташованих за адресами: Московський пр-т, 21, бул. Лесі Українки, 4 та вул. Михайла Гришка, 3а (ТРЦ «Аладін»).

сподобалося
+ Відмінний дизайн і ергономіка
+ Хороша якість зображення
+ Якісне програмне забезпечення
+ Сильний ефект занурення

Не сподобалося
- Працює тільки з Samsung Galaxy Note 4
- Висока вартість