Полезные материалы

Лічильник води, який вибрати | Підбір водомірів

Здраствуйте, шановні читачі!Лічильник холодної та гарячої води, або просто водоміри, широко вже увійшли в повсякденність.Лічильники поділяють на механічні (крильчасті і турбінні), електромагнітні, ультразвукові та вихрові.Останні три типи лічильників цікавлять нас в меншій мірі, так як їх зазвичай ставлять на опалення.На гарячу ж і холодну воду ставляться тахометрические (механічні) лічильники.Всі лічильники подібного типу включають в себе механізм (тахометр) в якому вода впливає на крильчатку колеса або турбинку і обертає їх.Потім вже це обертання через зубчасту передачу передається безпосередньо рахунковому пристрою.

Потім вже це обертання через зубчасту передачу передається безпосередньо рахунковому пристрою

Лічильники води діляться ще на одноструменеві, багатоструменеві, «сухі», «мокрі».«Мокрі» - це лічильники, рахунковий механізм яких знаходиться безпосередньо у воді.Такого виду лічильники поширені в європейських країнах, де жорсткі стандарти води.На просторах нашої Батьківщини зустрічаються відносно рідко, так як якість води не завжди відповідає (в воді присутні механічні частинки і т.д.).У «сухих» - а це якраз те, що потрібно, рахунковий механізм відділений від потоку вода герметичною перегородкою.Показання передаються з обертової крильчатки або турбіни на рахунковий механізм за допомогою магніту.Для гарячої води взагалі використовуються тільки «сухі» водолічильники.На холодну воду теж краще поставити лічильник подібного виду.Що таке - одноструменеві і багатоструменеві?Однострйний - як стає зрозуміло з назви, вода йде однією струменем на рахунковий механізм.У Багатоструменеві лічильнику потік води перед рахунковим пристроєм розділяться на кілька частин.Цим він принципово відрізняється від одноструменевими.Для російських багатоповерхівок підійдуть «сухі» одноструменеві і багатоструменеві водоміри.В основному ставлять одноструменеві лічильники, вони дешевші.Отже, який тип лічильника слід купувати, розібралися.Тепер по фірмам виробникам.Якщо чесно, ставив я лічильники і вітчизняні і зарубіжні та великого відмінності не помітив.Думаю, це відбувається тому, що багато російських фірми виробники збирають водоміри з іноземних комплектуючих.І вітчизняні і зарубіжні лічильники працюють непогано.Бюджетний варіант - лічильники ETK / ETWЗАТ «Компанія Верле», лічильники ВСГ, ВСХ ЗАТ «Тепловодомер».

Бюджетний варіант - лічильники ETK / ETWЗАТ «Компанія Верле», лічильники ВСГ, ВСХ ЗАТ «Тепловодомер»

Працюють ці лічильники за милу душу.При покупці лічильника слід звертати увагу на такий момент, як термін виготовлення лічильника.Буває, і досить часто, що в магазинах продають лічильники, які були виготовлені рік, і навіть більше назад.Відповідно в повірку вам доведеться їх здавати раніше.До речі, про повірку.Для холодної води міжповірочний термін як правило становить 5-6 років, лічильник гарячої води здається в повірку зазвичай раз в 4-5 років.Але багато на перевірку лічильник вже і не здають, тому що не хочуть ходінь по центрам стандартизації та метрології.За старим тех.условіям купують новий лічильник і ставлять.

условіям купують новий лічильник і ставлять

Вообщем це має сенс, тому що вартість повірки порівнянна з вартістю самого водоміра, різниця невелика, близько 300-350 рублів. Можна і так, тільки потрібно обов'язково узгодити таку послідовність дій з водопостачальної або керуючою компанією, так як новий лічильник вам доведеться все одно здавати на комерційний облік. Які ж технічні характеристики цікавлять нас при виборі водоміра? Це перш за все тиск води, температура води, межа чутливості (дуже важлива характеристика, так наприклад лічильник великого діаметра просто не буде враховувати малі витрати води, це вище межі його чутливості), і ще одна важлива характеристика - допустимі втрати напору, тобто втрати тиску на лічильнику.

Згідно СНиП 2.04.01-85 «Внутрішній водопровід і каналізація будівель» діаметр лічильника слід вибирати виходячи з середньогодинної витрати води за період споживання (добу, зміну), який не повинен перевищувати експлуатаційний (див. Таблицю в Exel нижче). Таблиця, наведена нижче, трохи відрізняється від СНіПовской, так я її становив на основі паспортів лічильників, з якими працював.

Технічні характеристики водомірів

Зараз пішла тенденція наймати для установки лічильника фахівців з керуючою або водопостачальної компанії, так вам вам все одно доведеться здавати їм лічильники на комерційний облік.Втім, це не обов'язково, ви можете найняти будь-яку компанію, бажано, щоб у них був допуск СРО на даний вид робіт.Допуск СРО - це, що раніше називалося ліцензією.Що ще можна сказати про вибір лічильника?

Можете звернути увагу на клас точності - А, B, C і D. D - найточніший. Чим вище клас точності- тим дорожче коштує лічильник. Ну нам такий суперточна не потрібно. Клас точності В і А підійде. Ще один момент, купувати лічильник краще в спеціалізованому магазині, так як лічильник обов'язково повинен входити до Держреєстру РФ. Імовірність купити лічильник, який не входить до Держреєстру, в спеціалізованому магазині дуже мала. Щодо зупинки рахункового механізму магнітом - в старих лічильниках це ще прокотить, так. Нові лічильники, а особливо «буржуйські» зараз випускаються вже з антимагнітним захистом.

Буду радий коментарям до статті.


Що таке - одноструменеві і багатоструменеві?
Які ж технічні характеристики цікавлять нас при виборі водоміра?
Що ще можна сказати про вибір лічильника?