Полезные материалы

Шукач | Анатаціонная дошка на станції метро «Палац Україна»

Оцінка: +1 / 1 учасник / 0 рекомендації / (+0) (-0) якість

На станції метро «Палац Україна» встановлена ​​анатаціонная дошка з іменами архітекторів Т.А.Целіковской, А.С.Крушінского, Н.М.Алешкіна; художників С.А. і Р.С.Кіріченко, за проектом яких ця станція була побудована.

«Палац Україна» (укр. «Палац Україна») - 26-а станція Київського метрополітену, розташована на Куренівсько-Червоноармійській лінії між станціями «Олімпійська» та «Либідська». Відкрита 30 грудня 1984 року під назвою «Червоноармійська». Нинішню назву по розташованому неподалік Національного палацу мистецтв «Україна» - з 2 лютого 1993 року. Пасажиропотік - 21,0 тис. Чол. / Добу.

Станція глибокого закладення. Має три підземних зали - центральний і два бокових з посадочними платформами. Зали станції з'єднані між собою рядом проходів-порталів, які чергуються з пілонами. Середній зал за допомогою ескалаторного тунелю з трёхленточним одномаршевим ескалатором з'єднаний з підземним вестибюлем, який виходить в підземний перехід під Червоноармійській вулицею. Наземний вестибюль відсутній.

Оформлення станції повністю відповідає її колишньої назви: пілони з торцями з нержавіючої сталі облицьовані червоною смальтою, в торці центрального залу - композиція із зображенням червоноармійця, колійні стіни з червоними зірками - емблемами Червоної і Радянської Армії на дверцятах кабельних шаф на шляхових стінах. В оформленні використано ряд дуже цікавих прийомів. Пілони станції порівняно вузькі, їх торцеві частини покриті нержавіючої сталлю, а бічні поверхні - рельєфною червоною смальтою, стилізованої під полум'я. У торці центрального залу - мозаїчне панно із зображенням червоноармійця з гвинтівкою. Портал ескалатора і тунельні портали на платформах також покриті червоною смальтою.

джерело: