Полезные материалы

Фактура тканини в одязі | Види фактур, поєднання різних фактур

  1. Види фактури тканини
  2. Поєднання фактури тканин в одязі

Ч ітая черговий номер глянцевого журналу про моду і стиль з високою ймовірністю можна наштовхнутися на поради по грамотному плануванню покупок при відвідуванні магазинів. Серед інших цінних рекомендацій професійних стилістів про те, що ходити треба з попередньо складеним списком потрібних речей, що продавців боятися не потрібно, що речі бажано приміряти в тому, з чим збираєшся їх носити, можна зустріти і такий цінний рада як підбір речей, сумісних з фактурі. Все про це чули не один раз, але далеко не кожна з нас зможе виразно пояснити, що таке фактура тканини, і з чим її треба поєднувати.

Отже, фактура тканини - це структура її поверхні, яка впливає на рельєфність,   малюнок лицьової поверхні   , Блиск, тобто  на зовнішній вигляд тканини, а також властивості Отже, фактура тканини - це структура її поверхні, яка впливає на рельєфність, малюнок лицьової поверхні , Блиск, тобто на зовнішній вигляд тканини, а також властивості. За ступенем виразності фактури тканини можна поділити на тканини з багатою фактурою (фактурні) і тканини з бідної фактурою (безфактурние). Елементами фактури, що створює красу тканин, є: смужки (поздовжні, поперечні, косі); ефекти гофре і клоке; зернистість; ворсиста поверхня; ткацькі візерунки, фігурні рельєфи, створені за рахунок рельєфних ниток; рельєфи стійкого тиснення. По фактурі розрізняють тканини: з відкритим, закритим і напівзакритих ткацьким малюнком. А якщо говорити зовсім простою мовою, то фактура тканини - це зовнішній вигляд тканини. Тобто, наскільки Вам вона здається гладкою або шорсткою, рельєфною, м'якій або жорсткій, блискучою або матовою, прозорою або непрозорою і т.д.

Види фактури тканини

М'які тканини добре драпіруються, спадають красивими складками і фалдами, утворюючи красиві округлі лінії. Такі тканини гарні для всіх типів жіночих фігур , Так як повним надають м'якість, а у худих крадуть незграбність. Сюди відносяться крепи, крепдешин, шифон, шовк, атлас та ін.

Жорсткі тканини дають ефект незграбних ліній, чітких складок на виробі. Підходять для одягу строгих форм. Їх слід носити мініатюрним і тендітним жінкам. У цю групу тканин входять тафта, муар, парча, вельвет, денім та ін.

Прозорі тканини - шифон, креп-жоржет, маркізет і ін. - часто використовуються для обробки виробів у вигляді вставок, різних деталей. Ці тканини найчастіше можна зустріти в фасон з дрібними складками, складками, драпіровками і пишними спідницями. Вони ефектні на молодих жінках і дівчатах з тонкою, витонченою фігурою. Вони здатні зробити ансамбль більш легким і повітряним, чим суттєво "полегшують" силует. Чи не підходять дуже повним, літнім і жінкам з яскраво вираженою спортивною фігурою.

Матові тканини гарні для всіх типів фігур. Вони поглинають світло і зорово роблять стрункішими. Придивіться до різновидів крепу. Він чудово підкреслює стрункість фігури.

Блискучі тканини - креп-сатин, атлас, різновиди шовку і ін. - не рекомендуються людям похилого і повним жінкам. Такі тканини відбивають світло, а тому мають ефект, протилежним матовим тканинам, виявляючи дрібні недоліки фігури. Блискучу та рельєфну поверхню часто називають фантазійної фактурою. Такі тканини, фокусуючи на своїй поверхні світло, роблять володарку даного наряду центром уваги. До тканин з рельєфною і блискучою фактурою відносяться тканини, що мають в своєму складі люрекс, оброблені бісером, стеклярусом, паєтками і т.п., а також парча, тафта і т.п.

Вибираючи фактуру тканини також слеудет брати до уваги свій тип статури і риси обличчя.

При астенічному типі статури і досить тонких рисах обличчя підійдуть тканини тонкого плетіння, такі, як шовк, шифон, мережива і т.п. Вироби з масивних і важких тканин вибирати не варто. Дуже прикрасить тонка декоративна відстрочка по краях, маленькі ґудзики, дрібна обробка.

Широкий кістяк і виразні риси обличчя припускають вибір одягу з більш "важких" тканин: щільний шовк і атлас, трикотаж, замша, шкіра. Оздоблення і деталі повинні відповідати особливостям фігури: чим більше фігура, тим масивніше повинні бути прикраси та аксесуари .

Фактура тканини має велике значення в зоровому сприйнятті об'ємності і ваговитості вироби. Наприклад, шорстка і рельєфна фактури збільшують зорову об'ємність і ваговитість, а гладка фактура, навпаки, додає одягу легкість, візуально зменшує обсяг.

Поєднання фактури тканин в одязі

Так що ж означає горезвісна "сумісність тканин за фактурою"? У зв'язку з тим, що на фактуру матеріалу впливає буквально все, що відбувалося з ним в процесі виробництва, то і сумісність буває дуже різною і різноманітною. Можна говорити про те, з чим сумісні прозорі тканини, або м'які драпирующиеся тканини, або матові і важкі, або блискучі і повітряні. І ще багато-багато подібних варіацій на задану тему. Це говорить про те, що якийсь правильної, кимось раз встановленої сумісності речей по фактурі не існує. Є лише загальні тенденції, роками напрацьовані і загальноприйняті замальовки, що підкоряються лише одному закону - закону гармонії, коли фактура кожної з поєднуваних тканин повинна виявляти, підкреслювати зовнішні якості іншої. Давайте розглянемо більш детально деякі поєднання фактури різних тканин в гардеробі.

Краса фактури щільних матових крепів і вуалей сильніше виявляється в поєднанні їх з блискучою тканиною, наприклад, атлас, креп-сатин, лаку:

Глибокий колір оксамиту в поєднанні з матовою тканиною-тафтою, муаром, репс, посилюється і виграє:

Глибокий колір оксамиту в поєднанні з матовою тканиною-тафтою, муаром, репс, посилюється і виграє:

Букле виграшно поєднується з чорним блискучим лаком або гладким хутром:

Букле виграшно поєднується з чорним блискучим лаком або гладким хутром:

Замша відмінно поєднується з трикотажем, твідом і навіть тонкої шерстю !:

:

Розглянемо прозорі тканини. Можна комбінувати щільне і прозоре (шерсть, джерсі і шифон). Інший варіант: накладення прозорої сітки на основну тканину.

Інший варіант: накладення прозорої сітки на основну тканину

Тканини іншої фактури також застосовуються для посилення ефекту конструктивних ліній: талії, пройм, горловини, стегон. В основному це досягається використанням контрастної тканини або тасьми.

В основному це досягається використанням контрастної тканини або тасьми

І, наостанок, шматочки різних тканин:






ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР І ОТРИМАЙТЕ КОРИСНИЙ ПОДАРУНОК,
Допомагає тримати СЕБЕ ЗАВЖДИ У ФОРМІ!