Полезные материалы

Твістери

  1. Вибір кольору твистера
  2. Тактика застосування твистеров
  3. Як насаджувати твістер
  4. Насадження на офсетний гачок
  5. види проводок
  6. Відео: твістер на щуку з трійником
  7. Огляд твистеров для ультралайта
  8. Action Plastics
  9. Yum Walleye Grub
  10. Cultiva Ring Kick Tall

Твістер - це спінінгом принада з силікону. Своєю формою вона подібна до різних черв'якам, в'юн, жабам, іншим підводним мешканцям. Насадка відрізняється ребристим тілом, вигнутим серповидним хвостом. Останній, при русі у воді, робить.

Це перша приманка з пластика. Всі інші, відомі сьогодні, - її удосконалення, хоча в своєму розвитку утворили цілі класи рибальських насадок. Віброхвости, які з'явилися пізніше, відрізняються від твистеров, в основному хвостовою частиною: вона у них коротше, зроблена у вигляді лопаті і більше нагадує хвіст рибки. Та й саме тіло у більшості моделей теж подібно до останньої.

Вибір кольору твистера

Думок з цього приводу серед рибалок багато. Одні з них стверджують, що колір ніякої ролі на кількість покльовок хижака не робить. Інші виступають з протилежною думкою і рекомендують для конкретних умов, конкретної риби користуватися певними кольорами наживок. Є такі, які в своїх оцінках кольору знаходяться посередині - визнають визначальне значення кольору сіліконкі тільки в певних ситуаціях, умовах.

Більшість рибалок все-таки висловлюються на користь перших. Вони дотримуються деяких принципів в підборі кольорів. Про них далі.

Зазвичай рекомендують мати в арсеналі моделі трьох кольорів: білі, жовто-зелені, темні.

Білий колір вважається натуральним. Різні відтінки його подібним малька, на яких полює хижак. Слід підбирати не чисто білі сіліконкі, а з плямами іншого кольору.

Уловисті, наприклад, білі сіліконкі, у яких чорна, червона спинка. Гарні перші, у яких додана червона точка на голові. Працюють прекрасно приманки мутно- і молочно-білого кольорів. Можна купувати перламутрові, у яких червона спинка, голова або хвіст. Ефективні перламутрові вироби, на тілі яких є блискітки.

До провокуючим квітам, які можуть «завести» хижака, що ігнорує будь-які наживки, відносяться зелений, жовтий, салатний в різних відтінках. Всі три кольори по уловистости однакові і їх варто міняти на рибалці, щоб визначити найефективніший на конкретний момент.

З темних кольорів потрібно мати темно-коричневий, який ще асоціюють з кольором кока-коли. Потрібно обов'язково обзавестися твістерамі кольору машинного масла, фіолетовою (якщо слідувати палітрі Reins, то це LOX) розмальовки. Ці кольори особливо гарні в мікроджига. З них дуже уловисті їстівні приманки. Найкраще вони працюють по окуневі, гірше за судака, щуку, але зазвичай, коли чиста вода.

Тактика застосування твистеров

Коли ви рибалите на річці або на з'єднаних з нею затоках, можна починати з жовто-зеленого твистера. Якщо покльовок немає, то варто поміняти на білий, перламутровий, натуральний.

На озерах, навіть тих, які існує в заплавах річок, але ізольовані від останніх, відразу потрібно ставити на спінінг білі, перламутрові приманки. Якщо водойма ставкового типу, де зазвичай темна, каламутна вода, працюють завжди краще натуральні кольори, відтінки.

У будь-яких випадках краще починати з сліконок описаних вище квітів. Якщо ж вони не працюють так як вам хочеться, і ви знаєте, що потрібно ловити саме таким видом приманок, то варто їх замінити на зелено-жовті або інші яскраві кольори.

Як насаджувати твістер

Одинар з джиг-головкою

Вибір способу насадки приманки на гачок залежить від виду останнього. Часто це одинарний гачок, наприклад, жорстко упаяний в джиглголівку. У цьому випадку порядок такий:

  • беруть джиглголівку правою рукою так, щоб вістря гачка було направлено вліво, а сам гачок - вперед (від себе);
  • лівою рукою беруть твістер, розташовуючи його спинкою в праву сторону, а голівкою вперед (від себе);
  • вводять жало гачка в середній частині головки по осі приманки; роблять це приблизно на довжину, яка дорівнює розміру рівній частині цівки гачка; при цьому саме тіло сіліконкі нанизують на гачок;
  • виводять жало гачка через спинку приманки назовні;
  • головку твистера натягують на стопорну частина джиг-головки (якщо вона є на ній).

Аналогічно насаджують приманку на звичайний гачок, який кріпиться через кільця до окремо джиг-голівці (наприклад, до чебурашці).

Насадження на офсетний гачок

  • беруть гачок у праву руку; перед його спрямований від себе, вістря - вліво;
  • беруть сіліконку в ліву руку; спинка спрямована вліво, головка - вперед;
  • відступивши 1 ... 2 мм від краю головки, проколюють наскрізь і поперек тіло приманки, виводячи гачок з боку черевця; приманка повинна своєї головною частиною розташуватися на вертикальній ділянці гачка, який розташований у вушка;
  • вістрям гачка проколюють тіло сіліконкі з боку черевця і виводять його на спинці;
  • саме вістря гачка ховають в тілі твістера з боку спинки, трохи вводячи його в силікон.

Насадження твистера на двійник

Використання двійника покращує уловістость приманки. Її насадження на гачок робиться так:

  • приманку беруть лівою рукою; головка її спрямована від себе, спинка - вгору;
  • двійник беруть правою рукою за цівку поблизу вушка; відігнуті частини гачка спрямовані від себе і вгору;
  • лівим гачком прополюють наскрізь приманку, роблячи це з лівого боку; місце проколу відстоїть від кінця головки приблизно на довжину цівки двійника;
  • натягують твістер на двійник так, щоб через прокол пройшло цівку гачка, яким проколюють тіло; приманка розташується після цього на вушку гачка;
  • беруть правою рукою за двійник в місці згину гачків і проштовхують вушко гачка по осі тіла вироби поки воно не вийде з тіла в центрі головки;
  • гачки можна трохи притиснути до тіла приманки, що поліпшить її незацепляємость в складних умовах.
  • Оснащення твістера може виконуватися по-різному. Крім описаних вище з джиг-головкою, офсетним гачком або двійником на окремому вантаж (чебурашці) через колечко, користуються:
  • каролінський оснащенням;
  • відвідним повідцем;
  • техаської оснащенням.

Техніка лову твистером

Якщо оснащення з приманкою зроблена правильно, то ймовірність залишитися з уловом завжди дуже велика. Вона настільки схожа з водними організмами, які цікаві рибам, що привертає їх при різних способах використання.

Помічено, що сіліконкі 10-сантиметрової довжини, посаджені на джиг-головки масою 5 ... 10 г, показують відмінні результати в стоячих водоймах. Причому діють ефективно при проводці у дна, у поверхні, в товщі води. Особливість твистеров в тому, що вони (якщо сіліконка якісна) грають при будь-якій швидкості проводки, на будь-яких глибинах, в будь-яких напрямках, навіть у вертикальному.

На сіліконку цього типу ловляться всі види хижаків, що живуть в вітчизняних, і не тільки, водоймах. Потрібно, звичайно, знати їх повадки, особливості застосовуваних сіліконок.

Проведення твистеров виконують по-різному. Методів багато, але застосовувати їх все, та й знати це, не обов'язково. Варто вміти робити основні і їх буде достатньо, щоб завжди бути з уловом.

види проводок

Найвідоміших проводок сіліконок три:

  • рівномірна: після закидання приманки чекають поки вона зануриться на необхідну глибину і починають її підтягати обертанням рукоятки котушки; Останнім робиться безперервно і з однієї кутової швидкістю;
  • ступінчаста: це основна проводка в джиговой лову хижаків; вона з найбільш використовуваних рибалками; після закидання чекають моменту, коли приманку впаде на дно водойми; потім роблять 1 ... 3 обороту котушкою - твістер піднімається над дном, проходячи вперед невелику відстань; роблять паузу 1 ... 5 і більше сек. - приманка опускається на дно і затримується на ньому деякий час; далі все повторюють; змінюючи кількість обертів котушки, час паузи, можна змінювати стиль проводки під конкретного хижаки або під її конкретне настрій;
  • виконувати проводку можна по-іншому: після падіння вантажу на дно його піднімають і підтягають вперед рухом вудилища вгору або вгору і вбік; після вершинку спінінга опускають в початкове положення, а слабину волосіні вибирають обертанням рукоятки котушки;
  • рвана: проводка є комбінацією двох попередніх; наприклад, частина сходинок роблять, виконуючи одне обертання рукоятки котушки, потім збільшують число обертів; можна збільшувати / зменшувати тривалість кожної паузи, частина ділянки проводити твістер рівномірно; в загальному, потрібно фантазувати і використовувати всі можливості котушки, бланка.

Виконуючи все вище наведене, потрібно враховувати, що швидкість падіння важкої джиг-головки вище, ніж легкою. Крім того, велика за розміром сіліконка вимагає більш швидкої проводки.

Відео: твістер на щуку з трійником

Уловістость сіліконок залежить від оснащеності її гачками. Звичайний монтаж передбачає використання одинарного або офсетного гачка. Вітчизняні умільці-рибалки швидко розробили спосіб, як оснастити твістер, виброхвост двійником. Але і цього їм виявилося мало - з'явився спосіб установки на сіліконку трійника. Саме про останній дане відео. Подивившись його, ви навчитеся робити це швидко і якісно. І збільшите однозначно свої улови.

Огляд твистеров для ультралайта

Справжній комплект спінінгів наживок без сіліконок комплектом не буде. Вибираючи між твістер і віброхвости, або який-небудь інший гумою, я, як правило, віддаю перевагу першим.

Action Plastics

Я, мабуть, буду не оригінальний, якщо найулюбленішим твистером, в ультралайтової категорії, назву Action Plastics 3FG Я, мабуть, буду не оригінальний, якщо найулюбленішим твистером, в ультралайтової категорії, назву Action Plastics 3FG. Про цей шедевр не писали тільки ті, хто вже в кінець зледащів. Ця наживка повністю заслуговує свою популярність. Цей твістер, завдяки своїм розміром, підходить для лову, як окуня , Так і більш крупного хижака . Крім того, навіть зовсім нехижа, риба охоче на нього бере, звичайно, мається на увазі рибка більш - менш велика, чий розмір дозволяє їй на твістер напасти. На Action Plastics 3FG, спокушалися навіть бички і подлещики, причому вони не підбагрюють ненароком, а дійсно клювали - і "бики" і "негідники", явно мали намір приманку з'їсти. Цю модель можна оснащувати як одиночним гачком, так і двійником і ловити, як класичним джигом, так і різними поводочнимі оснащеннями. Застосування даної приманки з відвідним повідцем, дозволяє ловити тільки великого окуня, відсікаючи дрібниця, малечі він практично нецікавий. Що ще слід сказати про Action Plastics 3FG, так це те, що колірний діапазон, у даного вироби досить великий. Найрізноманітніші забарвлення, дозволять вам підібрати оптимальну наживку під конкретні умови лову. В принципі, твистера від Action Plastics мені досить, але крім нього є і парочка моделей інших виробників.

Yum Walleye Grub

Конкурувати з Action Plastics, може, мабуть, тільки Yum Walleye Grub Конкурувати з Action Plastics, може, мабуть, тільки Yum Walleye Grub. Він трохи більше семи сантиметрів в довжину і трохи нагадує своїм виглядом і поведінкою "Екшеновскій" 3FG. Риба на цей твістер бере в принципі не гірше, забарвлень так само багато, та ще, судячи зі слів розробників, до складу Yum Walleye Grub, входять якісь особливі речовини, які залучають рибу. Не вірити виробникам, причин немає, але я б не став покладатися на цей невідомий компонент, і ставився б до наживки як до звичайної, нехай і дуже якісної, гумі. Насадку найкраще садити на двійник, так як на офсетніке йому, мабуть, не дуже зручно і тримається він не міцно. На цю модель, найкраще бере окунь, як великий, так і не дуже, але ось щука його особливо не шанує і для неї варто спробувати модельку Walleye Grub, трохи побільше - довжиною сантиметрів 10.

І перша, і друга модель, незважаючи на невеликі розміри, досить таки важкі (звичайно в основному це залежить від розміру і ваги джиг головки / грузила), так що далеко закинути його не складно. Недолік, як і позитивні якості один на твістери обох виробників - як перша, так і друга, володіють не найвищою живучістю. Той же окунь (не кажучи вже про щуці ) Відриває хвости на раз, втім, навіть на огризок продовжує непогано клювати.

Cultiva Ring Kick Tall

Говорячи про окуні, не можна не сказати, що-небудь і про таку модель як Cultiva Ring Kick Tall, довжиною 5 сантиметрів і формою нагадує довгого черв'яка Говорячи про окуні, не можна не сказати, що-небудь і про таку модель як Cultiva Ring Kick Tall, довжиною 5 сантиметрів і формою нагадує довгого черв'яка. Це навіть не твістер, а скоріше виброхвост, принаймні, наполовину, втім, в формі приманки нічого такого особливого немає, такі можна зустріти у багатьох японських виробників. Серед плюсів цієї наживки можна відзначити те, що риба її любить. Модель зроблена з їстівної гуми і рибам вона дуже подобається. Приманку, особисто я, вважаю виключно окуневої. Полосатики виявляють до неї жвавий інтерес, чого не скажеш про іншу рибі. З недоліків цього хробака, можна виділити тільки те, що палітра не найбагатша - кольору в основному яскраві і помітні, а в наших водоймах краще підійшли б природні тони, але чого немає, того немає і підібрати підходящу приманку все ж можна. Тим більше що коштують вони зовсім недорого, і закупитися ними можна по максимуму.

Ці три типи приманок, я вважаю за краще всім іншим, так як на досвіді переконався в їх якості і уловістость, і тепер як то не поспішаю вибирати будь-які інші моделі.

Відео: оснащення твістера