Полезные материалы

Один в полі не воїн

The future's uncertain and the End is always near ...

Послідовники неопоганською релігії Аусатру (Асатру) здобули невелику, але переконливу перемогу над Міністерством оборони США, домігшись включення «Керівництва по язичницьким ресурсів» в список матеріалів з питань освіти капеланів в американській армії. Це означає, що при необхідності солдати-язичники зможуть звертатися до офіційного армійському капелана, знайомому з фундаментальними основами їх релігії, а зовсім не те, що в армії США з'явилися служителі древнескандинавского культу Аустару . Раніше Молот Тора був прийнятий американською владою в якості допустимого орнаменту для нарукавних нашивок живих воїнів Одіна і надгробків полеглих, а командування ВПС США включило Аусатру в список преферентно релігій.

Óдін, як відомо, один у полі не воїн. У нього є два ворона - Хугін і Мунін, що зазвичай перекладається як «думка» і «пам'ять» (іноді «Бажання» ). Здається, що саме ці пернаті надихнули ВВС США на добре ставлення до скандинавського язичництва. Будучи напівавтономними істотами, ворони є продовженням тривання Óдіна і відповідають за транскордонні стану його душі в шаманському трансі, а також за зв'язок з іншими світами, в тому числі зі світом мертвих, звідки вони доставляють Óдіну розвіддані. У роки холодної війни у ​​шведів навіть була парочка літаків-розвідників, названих «Хугін» і «Мунін» на честь пернатих соратників Óдіна.

У роки холодної війни у ​​шведів навіть була парочка літаків-розвідників, названих «Хугін» і «Мунін» на честь пернатих соратників Óдіна

У більшості випадків зустріч воїна з каркаючим вороном не обіцяє нічого доброго першому. Але я натрапив на легенду про доброго вороні, яку наводить чудова американо-ісландська письменниця Terry G. Lacy в романі «Raven Gunnar» . Наводжу в своєму перекладі:

Наводжу в своєму перекладі:

«Одна жінка всю зиму годувала ворона. Той так звик до неї, що почав цілими днями сидіти на даху і каркати, закликаючи господиню, коли йому хотілося їсти. Жінка виходила з дому з їжею, і ворон зіскакував з даху і брав їжу прямо у неї з рук.

Жінка виходила з дому з їжею, і ворон зіскакував з даху і брав їжу прямо у неї з рук

Одного разу - як завжди - ворон зістрибнув з даху і закаркав, але коли господиня спробувала його нагодувати, відмовився приймати їжу. Замість цього ворон відскочив убік і став пильно дивитися на жінку, заклично каркаючи. Та підійшла до ворону, щоб знову запропонувати шматочок корму, але він знову відскочив убік і закаркав, звертаючись до жінки. І ще раз вона пішла за вороном, пропонуючи їжу. Цього разу ворон заманив її ще далі від будинку і вже там прийняв з її рук частування. І відразу стався землетрус: таке сильне, що ферма-землянка, в якій жила жінка, обрушилася, перетворившись на купу дерну, каменів і дерев'яних балок ».

І відразу стався землетрус: таке сильне, що ферма-землянка, в якій жила жінка, обрушилася, перетворившись на купу дерну, каменів і дерев'яних балок »

Так, служачи Óдіну, ворон врятував свою годувальницю. А Óдін подарував людям медовуху, про яку піде окрема розповідь. Нещодавно було Хрещення, у якого - як у багатьох християнських свят - язичницький підшерстя. Кажуть, в цей день скіфи гартували немовлят, занурюючи в крижану воду. Безобрррразіе! Як на мене краще християнство, при всій уважуха до Óдіну. В Ісландії, наприклад, відразу після хрещення заборонили викладати новонароджених дівчаток на тамтешній нетрескучій мороз, чому жінок - до того ж красивих - на острові стало помітно більше, хоча і не так багато, як баранів . Добре це чи погано, а також що про це подумали барани - питання історичної інтерпретації ...

Добре це чи погано, а також що про це подумали барани - питання історичної інтерпретації

Мова маратхов в Індії, повідомив мені гід, не робить різниці між вóронамі, ворóнамі, галками. Не знаю, чи можна цьому вірити ...