Полезные материалы

Стендові вимірювання діаграми спрямованості антени подвійний квадрат G4ZU

EW8AU
Володимир Приходько,
246027 Гомель а / с 68, БеларусьEmail - dmitry.by (at) tut.by

На відміну від антени G4ZU, виміряна антена була два ромба, що стоять на вершині. Одна сторона ромба була виконана з кабелю РК-75, друга сторона - антенний канатик, таким чином здійснювалася симетрування антени. Запитка антени зверху. Верхній і нижній кути ромба 100 °. Ширина головної пелюстки за рівнем 0,7 становила 50 °, бічні пелюстки на рівні 0,5 - 0,55, в залежності від настройки. При налаштуванні на максимальне посилення вперед, придушення заднього пелюстки на рівні -12dB. Під час прийому максимальне придушення заднього пелюстки -18,5dB, при цьому трохи падає посилення в головному напрямку. На відміну від діаграми комп'ютерного моделювання більш різко виражені провали до -20dB під кутами 60 °, 150 °, 210 °, 300 °. Кроссполярізація -25dB. При вимірі кроссполярізаціі, вимірювальна антена типу П6-23А поверталася на 90 °. В цьому випадку вимірювальна антена приймала вертикальну поляризацію. Без сімметрірующего пристрої діаграма розпливалася, робилася однобокою, погіршувалася кроссполярізація до -18dB, зміщалася резонансна частота антени.

Висновок: всупереч розмовам про те, що антена не повинна працювати, ця антена заслуговує на увагу, і як компромісна антена з успіхом може застосовуватися для роботи в ефірі. Особливий інтерес представляють варіанти заживлення рамок, припускаючи: зміни діаграми спрямованості, кругової, вісімки, односпрямованої з перемиканням на чотири напрямки, а також з активною живленням двох рамок.

Особливий інтерес представляють варіанти заживлення рамок, припускаючи: зміни діаграми спрямованості, кругової, вісімки, односпрямованої з перемиканням на чотири напрямки, а також з активною живленням двох рамок

Під час налаштування антен подвійний або потрійний квадрат, підлаштування шлейфи рамок бажано налаштовувати на висоті постійної експлуатації антени. При цьому доводиться по кілька разів піднімати і опускати антену для коригування довжини шлейфів. Пропонується простий пристрій дозволяє не опускаючи антени регулювати довжину шлейфа, що істотно полегшує настройку антени. Пристрій складається з діелектричної пластини (1), закріпленої внизу рамки і двох роликів. Ролик (2) закріплений на металевій пластині (3) виготовлений з алюмінію або латуні. Він має електричний контакт зі шлейфом (4) і проводом утворюючим боку рамки. Підпружинена пластинка (5) гальмує ролик не даючи йому самостійно обертатися, а також притискає шлейф до ролика забезпечуючи додатковий електричний контакт. Ролик (6) висить на шлейфі виготовлений з діелектрика (оргскло, фторопласт), деталі кріплення ролика також виконанні з діелектрика (стеклотекстолит). До цього блоку прив'язаний тонкий капроновий шнур (7). Потягнувши вниз за шнур (7) ми збільшуємо довжину шлейфа. До вільного кінця шлейфа прив'язаний ще один капронову шнур (8). Потягнувши вниз шнур (8), ми укорочуємо шлейф. Таким чином, підтягуючи перший або другий шнур, ми регулюємо довжину шлейфа, налаштовуючи рамку. Для шлейфу можна взяти екран (панчіх) від екранованого проводу. Після настройки таким чином рамок, антена опускається, вимірюється довжина шлейфів, знімаються ролики і шлейф замінюється одножильним, товстим мідним дротом, необхідної довжини.

Після настройки таким чином рамок, антена опускається, вимірюється довжина шлейфів, знімаються ролики і шлейф замінюється одножильним, товстим мідним дротом, необхідної довжини

До рис. 3

3

Результати вимірювання азимутальной діаграми спрямованості

Результати вимірювання азимутальной діаграми спрямованості

Вузол настройки шлейфа

EW8AU,
Володимир Приходько,
246027, м Гомель - 27,
а / с 68
БІЛОРУСЬ