Полезные материалы

Що потрібно, щоб почати ліпити

  1. З чого?
  2. Які інструменти знадобляться?

"Я тільки починаю ліпити, підкажіть, що мені краще купити?" - таке питання чують продавці всіх без винятку магазинів, що продають полімерну глину. У цій статті ми постараємося відповісти на нього і дати новачкам деяку необхідну інформацію.

З чого?


Отже, найперша проблема - це вибір матеріалу. Різноманітність кольорів і видів пластики найчастіше вводить новачка в ступор - неможливо придбати відразу все. Та й чи потрібно? Подумаєте, чи так уже потрібно мати все і відразу? Звичайно, ні. Ми можемо запропонувати кілька варіантів вирішення даного питання.
1. придбати один з наборів , Пропонованих виробниками полімерної глини.
Отже, найперша проблема - це вибір матеріалу набори бувають базовими - вони містять основні кольори, які використовуються найбільш часто. Набори містять різну кількість блоків пластики, що дозволяє створити величезну кількість різних поєднань, візерунків, освоїти різні техніки.
Якщо ви хочете освоїти конкретну техніку, то можна придбати набір з майстер-класом , В якому міститься все необхідне, щоб початківець майстер міг опанувати цікавою технікою ліплення - кілька поєднаних блоків пластики і докладна інструкція.
За допомогою інших наборів можна отримати готовий виріб - будь-яке прикраса, створене дизайнерами спеціально для того, щоб кожен міг навчитися з робити. У них також є все найнеобхідніше - пластика, а також якщо необхідно фурнітура, інструменти, лак і, звичайно ж, інструкція.

Для того, щоб дітям теж цікаво було освоїти новий матеріал, існують набори для дітей . Ці набори в ігровій формі дозволять навчити дітей створювати фігурки, які потім можна використовувати в іграх. Дітям сподобається придумувати історії і втілювати їх в матеріалі, а потім розігрувати.
2. Наступним варіантом буде просто зібрати кілька кольорів самостійно з тих, що представлені в магазині. Ми рекомендуємо вибрати 3-5 приємних для вас квітів, що поєднуються між собою і додати до них білий і чорний, оскільки вони часто використовуються в різних техніках. Для початку цього цілком достатньо. Пізніше, коли ви звикнете з новим матеріалом, ви будете з легкістю вибирати глину і доповнювати свою особисту кольорову палітру необхідними для ваших задумів кольорами.

Які інструменти знадобляться?

1. Перше і найнеобхідніше - це звичайно ніж. Він знадобиться, щоб зрізати тонкий візерунковий пласт глини, відрізати шар від Кейна, зрізати зайве, щоб відкрити малюнок і т.д. Головна вимога - ніж повинен бути гострим. Можна користуватися звичайним канцелярським ножем, але вони часто бувають недостатньо гострі, і їх леза занадто товсті, щоб зробити акуратний зріз. Деякі використовують леза для гоління - вони гострі, гнучкі, але є велика небезпека порізатися, та й не дуже зручно користуватися таким крихітним інструментом. Ідеальним варіантом стане спеціальне гнучке лезо, наприклад Scalpey або FIMO .

2. Паста-машина . Безсумнівно, вона дуже полегшує роботу. 2 Вона стане в нагоді, щоб змішувати кольору, робити плавний перехід кольору, розгортати пласти рівномірної товщини і т.д. Звичайно, все це можна зробити і без її допомоги, і тут вже рішення буде залежати тільки від вас. Оцініть, як багато і як часто ви будете займатися ліпленням? Перед використанням пластику потрібно добре розім'яти - чи легко вам буде зробити це тільки руками? Перші два-три вироби ви можете обійтися без паста-машини, але якщо ви вирішите продовжувати - то це просто необхідний інструмент.

3. Акриловий ролик для розкочування (Качалка). Він стане в нагоді вам завжди. Він замінить вам паста-машину, якщо ви ще її не набули. Багато на перших порах використовують інші предмети - відрізки труб, посуд циліндричної форми (склянки, пляшки). Зручність використання таких речей ми пропонуємо оцінити самостійно.

4. стеки . Вони абсолютно необхідні тим, хто хоче ліпити фігурки, скульптуру.

5 5. Каттери, текстурні листи, формочки - всі ці інструменти використовуються для більш простого створення форм і текстур. Вони надають виробам індивідуальність, закінченість, акуратність.

каттери або різаки надають рівну форму краях вироби, дозволяють вирізати складну фігуру максимально рівно. Можна використовувати формочки для печива, але вони як правило досить великих розмірів, на відміну від спеціально призначених для полімерної глини.

текстурний лист - це інструмент, за допомогою якого можна прикрасити поверхню вашого вироби, а за допомогою форм можна отримати вже готову фігурку.

6. лаки . Напевно ви захочете захистити ваші вироби, щоб вони довше радували своїх власників. Для цього вам буде потрібно лак. Покриття лаком захищає виріб від бруду, впливу вологи. Використовуйте тільки спеціальні лаки, або ті, в яких ви впевнені. Не можна використовувати лак для нігтів, багато будівельних лаки. Вони взаємодіють з полімерною глиною і виріб може стати липким. Якщо ви не впевнені в якості лаку, то варто провести тест, але пам'ятайте, що несумісність лаку з пластикою може проявитися через досить тривалий час.

7. Що ще може знадобитися? Для того, щоб не залишати відбитків пальців можна використовувати рукавички. При покупці вибирайте такі, на пальцях яких немає текстур, інакше вони теж друкуються на пластиці. Зубочистки знадобляться для запікання і обробки намистин, в якості тимчасових стеків і в безлічі інших випадків. Фольга - як основа для виробів. Годиться та, яку використовують для випічки. Фарби - якщо ви будете розфарбовувати або тонувати свої вироби. А також може стати в нагоді все, що ви знайдете у себе вдома. Старі гудзики? З їх допомогою можна отримати чудову текстуру. Старі прострочені тіні для повік? Чудове засіб, щоб затонувати намистину! Озирніться навколо - напевно оточуючим дрібниць можна знайти нове несподіване застосування.

Ми перерахували основне, що може знадобитися новачкові, але трохи не забули найголовніше. Це звичайно ваше бажання і натхнення. Якщо присутні ці два головні інструменти, то ніщо не завадить вам творити.

З чого?
Які інструменти знадобляться?
Я тільки починаю ліпити, підкажіть, що мені краще купити?
З чого?
Та й чи потрібно?
Подумаєте, чи так уже потрібно мати все і відразу?
Які інструменти знадобляться?
Оцініть, як багато і як часто ви будете займатися ліпленням?
Перед використанням пластику потрібно добре розім'яти - чи легко вам буде зробити це тільки руками?
Старі гудзики?