Полезные материалы

Блакитна глина в косметології

Стародавні єгиптяни і вавилоняни відмінно розбиралися в властивості глини і знали, що вона чудовий адсорбент і антисептик Стародавні єгиптяни і вавилоняни відмінно розбиралися в властивості глини і знали, що вона чудовий адсорбент і антисептик. Адсорбує глина жир з поверхні шкіри, пил і бруд, мертві клітини верхнього шкірного шару, витягує гній з прищиків, дезінфікує, вбиваючи збудників інфекцій. Після такого генерального прибирання шкіра починає дихати і відновлювати правильні механізми очищення. Тому підтягується і ліфтинг помітний вже після декількох процедур, дрібні зморшки йдуть, глибокі стають менш помітні. Маски Клеопатри в своєму складі містили глину, але єгиптяни розуміли, що глина підсушує шкіру, тому після цих масок обробляли її поверхню оливковою олією або козячим молоком.

Глину пили під час сильних епідемій в середні століття, і вона рятувала, пригнічуючи хвороботворні мікроби. Стародавні римлянки користувалися масками з глини, молока і хлібних крихт. Від цієї маски шкіра стає, як шовк, м'яка і біла, як сніг.

Який хімічний склад глини? Звичайно, в ній є кальцій і кремній, а ще вона багата на залізо і мідь, срібло і магній, і дуже багато незначних кількостей інших елементів. Наявність срібла і міді дає можливість глині ​​антисептически впливати на бактерії і віруси. Вивчаючи властивості глини, в Китаї та Єгипті з її допомогою зберігали молочні продукти, вдавалося успішно продовжити терміни зберігання м'яса, адже холодильників тоді не було. А технологія збереження продуктів була простою - розводили глину у воді, і досить було занурити їх в розчин, обсушити, як вони надійно були захищені від гниття і розкладання. Крізь пори глиняного розчину продукт «дихав», але не псувався. Навіть в гірчиці французьких солдатів була глина - запорука міцного здоров'я. А саме блакитну глину за царя Росія продавала на експорт досить дорого, її застосовували, як сильний адсорбент і сипали в їжу тваринам, отруєним отрутою, в нічний горщик, щоб не було запаху.

Висока оцінка косметологів. Сучасне застосування блакитної глини в косметології - явище не рідкісне.

  • Фахівці часто призначають маски з блакитною глиною клієнтам з жирною шкірою, з проблемами вугрової висипки, великими порами і прищами, для очищення шкіри підліткам, для додання тонусу шкірі, що в'яне. Маски з блакитної глини помітно очищають, відновлюють тонус, відбілюють, розгладжують зморшки, борються з проявами старіння.
  • З огляду на присутність алюмінію в блакитній глині ​​і висушує ефекту, маски прописують не тільки для особи, але і для волосистої частини голови. Блакитна глина адсорбує зайвий жир з волосся, мідь і срібло перемагають себорею, залізо і кальцій зміцнюють волосся зсередини. Глина допомагає нормалізації секреції сальних залоз. Тому косметологи вводять блакитну глину не тільки до складу масок для обличчя, але і в шампунь, мило, креми. Блакитна глина допомагає боротися з ранніми стадіями облисіння.
  • Так як блакитна глина відкриває пори і адсорбує шлаки, вона успішно пройшла апробацію в складі сумішей для боротьби з целюлітом.
  • Дерматологи дають йому дуже високий бал мазей і кремів для боротьби з шкірними захворюваннями, до складу яких включено блакитна глина.
  • Блакитна глина чудово бореться із зайвою пігментацією. П'ять-сім масок дають чудовий результат - біле і чисте обличчя.

Найбільш ефективно блакитна глина діє в нагрітому вигляді - пори відмінно розкриваються, починається потовиділення, і шлаки виходять більш інтенсивно. Саме цей ефект застосовується при боротьбі з целюлітом.

Способи застосування. Застосовують блакитну глину різноманітно:

  • У вигляді масок
  • Проводять обгортання і зігрівання
  • У вигляді аплікацій на проблемні зони
  • Вона входить до складу скрабів
  • Під час масажу нею розтирають тіло
  • Прикладають як компрес
  • Приймають ванну з додаванням глини

Маски з блакитною глиною можна робити для всього тіла і для волосся. Ноги після таких масок не пахнуть і значно менше потіють. Годину тому я потримала ноги в теплій воді з блакитною глиною і просто потерла злегка п'яти пемзою. І вони стали оксамитовими, як у немовляти, не дивлячись на дуже суху шкіру і схильність до тріщин.

Обполоскавши ноги чистою водою, я втираю звичайний крем із серії «Оксамитові ручки», але знову додаю в нього трохи глини і п'ять крапель касторової олії. Цей крем - моя особиста винахід, до якого я прийшла після довгих пошуків і мук з тріщинами. Ніколи мої ноги не були так ідеальні, як останнім часом з цією формулою крему.

Ще одним плюсом таких ножних ванночок є дезінфекція стоп і нігтів, адже грибок підхопити можна в наш час де завгодно, наприклад, одягнувши в гостях чужі капці. Роблячи таку профілактику раз в тиждень, ви захистите себе від проблем і необхідності зайвих витрат на дорогі мазі. Адже блакитна глина коштує недорого і є в продажу в будь-якому магазині косметики.

Глину рекомендують використовувати як в салонах, так і в домашніх умовах. Вона не дає побічних явищ, не є небезпечною в застосуванні навіть алергікам. При прийомі всередину з метою оздоровлення та поповнення організму мінералами і мікроелементами, отримаєте попередню консультацію свого терапевта. Будьте здорові і красиві!

(Visited 143 times, 2 visits today)

Який хімічний склад глини?