Полезные материалы

Електробритви - хороший подарунок

  1. Ротор проти сітки
  2. Акумулятори
  3. Гоління мокре і сухе
  4. Для вусатих і бородатих
  5. Догляд за електробритвою
  6. Ціни, марки

«Партнер» №4 (247) 2018 р.

Надя: «Це бритва самої останньої марки Надя: «Це бритва самої останньої марки.

З плаваючими ножами ».

Іполит: «Такий дорогий подарунок».

(діалог з комедії «Іронія долі ...!»)

У мене така бритва була, теж подарунок, називалася «Агідель», коштувала дорого, але її треба було ще дістати, а не просто купити. Потім, після приїзду в Німеччину, з'ясувалося, що це точна копія однієї з моделей Philips, але в Німеччині бритву можна було спокійно купити, і якість у неї було вище, ніж у уфимской «Агидели».

Електробритв в Німеччині повно, на будь-який смак і будь-яку кишеню, і це як і раніше хороший подарунок.

Вони з'явилися в 30-роки минулого століття і відразу полюбилися чоловікам, незважаючи на чималу ціну. Не треба мильної піни, не треба точити леза, не треба повної концентрації (інакше кров), можна, нарешті, голитися самому, а не в перукарні ... і взагалі - електрику.

Ротор проти сітки

Конструктивно сучасні електробритви діляться на два типи: роторні (rotierende) і сіткові або вібраційні (vibrierende).

Ротор - це обертовий ніж складної форми, настільки складною, що заточити його неможливо, використовують, поки не затупітся. Ніж впритул примикає до сітчастого диску і зрізає проникаючі всередину волосся. Сучасні бритви мають три і навіть більше бриючих головок (в тій самій «Агидели» їх було дві), а плаваючими їх називають тому, що вони можуть в процесі гоління міняти свій нахил і як би обтікати шкіру, що важливо для чистоти гоління особливо в критичних ділянках, наприклад, шиї.

Сіткові бритви використовують вібрацію спеціальних дискових ножів, їх буває 3-5 штук, різного призначення, що примикають до сітки. Весь блок ножів в кращих сучасних бритвах кріпиться рухомий і може, приблизно як і в роторних, підлаштовуватися під контур обличчя. Сітки тонше дисків, вони вполовину тонше звичайного паперового листа, тому вони голять кілька чистіше, але в цілому, як показують тести, якість гоління для обох типів можна порівняти.

Загальним для них є те, що ріжучі кромки не стикаються безпосередньо з шкірою, а тільки з волоссям, проникаючими під зовнішнє огородження, диск або сітку. Це означає, що, на відміну від звичайного гоління, шкіра не може бути травмована лезом, кров і подряпини виключаються, але, з іншого боку, неминуче залишаються хоч дуже-дуже короткі, але недоголений волоски розміром близько 0,05 мм. До речі, і запалення чутливої ​​шкіри повністю не виключається: можливе затягування волосся і їх виривання, особливо при затуплених ріжучих поверхнях.

До речі, і запалення чутливої ​​шкіри повністю не виключається: можливе затягування волосся і їх виривання, особливо при затуплених ріжучих поверхнях

У роторних бритвах самим критичним елементом, що вимагає час від часу заміни, є ніж, часто титановий, який тупиться. Міняти його слід в залежності від частоти використання і жорсткості щетини, в середньому раз в 1-2 року.

Гідність таких бритв в кращому, ніж у сіткових, Облягання круглих поверхонь, наприклад, підборіддя. Крім того, вони виробляють менше шуму.

А в сіткових електробритвах змінними елементами є як вібруючі леза, так і сталева сітка, зношуються в процесі гоління. Недарма ці бритви називають ще Folienrasierer, сітка є, по суті, фольгою з отворами.

Вібраційні бритви мають переваги, наприклад, при голінні складних контурів або в районі носа, ще вони компактніше.

Тут дуже важлива висока швидкість обертання або вібрації: на відміну від ножиць, які впливають на волосся з двох сторін. Лезо електробритви впливає тільки з одного боку, тому можливо і затягування волоса під сітку, і його косий зріз. Саме тому важливо мати незатупленние ножі та незасмічені сітки. А це означає регулярний догляд і своєчасну зміну зношених частин, тобто час і гроші, і це неминучий мінус всіх електробритв. Втім, якщо не бути особливо вибагливим по частині гладкості шкіри після гоління, то ці витрати майже не відчуваються.

Акумулятори

Вони входять до складу кожної електробритви, прилади, які харчуються тільки від мережі, стоять гроші і якість у них найчастіше нижче середнього - дешевка Вони входять до складу кожної електробритви, прилади, які харчуються тільки від мережі, стоять гроші і якість у них найчастіше нижче середнього - дешевка. Але і акумулятори бувають різні. Кращі, літій-іонні, забезпечують в деяких моделях десятки застосувань на одну зарядку. Так Braun Series 7 (7-я серія, це ще не вершина) забезпечує до 43 разів гоління за зарядку. Але для багатьох бритв нормально і 10-15 раз. Гідність літій-іонних акумуляторів не тільки в високої питомої потужності, але і у відносно малому часу зарядки: наприклад, 2 год зарядки і годину роботи. Хорошу бритву можна брати з собою у відпустку на пару тижнів, залишаючи зарядний пристрій будинку. Втім, деякі сучасні електробритви вже мають USB-роз'єми, що дозволяє заряджати їх від тих же зарядних пристроїв, що і іншу мобільну техніку, включаючи смартфони. Для автомобілістів зручно користуватися для зарядки прикуривателем (Zigarettenanzünder), передбачається і таке інше. І, звичайно, просунуті електробритви мають дисплей, що показує ступінь зарядки.

Гоління мокре і сухе

Гоління електробритвою було спочатку задумано тільки сухим, більш того, волога або распаренная шкіра гірше голиться. Але в сучасних апаратах сухе електричне гоління і класичне мокре об'єднані, можна користуватися піною і гелем для гоління. Але от чи варто? Мокре гоління з піною триває довше і місце гоління погано видно. Піна сприяє кращому гоління і, як правило, має ще й протизапальні властивості. Але, з іншого боку, мокре волосся важче проникають в отвори сітки, гоління в результаті може не бути ні швидким, ні чистим. Експерти стримано ставляться до мокрого гоління електробритвою, яке рекламують все імениті виробники. Тут, як і в багатьох випадках, коли мова йде про людське тіло, важливо виявити індивідуальну реакцію, у кого-то мокре гоління піде «на ура», комусь - не підійде.

Є бритви від Philips, в які вбудований дозатор і ємкість для гелю для гоління (а це від Nivea), напевно, для тих, хто вважає за краще мокре гоління, це зручно.

Є бритви від Philips, в які вбудований дозатор і ємкість для гелю для гоління (а це від Nivea), напевно, для тих, хто вважає за краще мокре гоління, це зручно

Зарядка гелем бритви Philips

Треба також брати до уваги чутливість шкіри. Наприклад, в Braun Series 3 CoolTec CT4 в бриючої голівці знаходиться термоелектричний охолоджуючий елемент, який охолоджує гріються в процесі роботи голівку, що знижує запалення шкіри та інші неприємні відчуття, створює відчуття прохолоди.

Для вусатих і бородатих

Звичайно, для повноцінного догляду за рослинністю на обличчі, для формування вусів та бороди потрібні спеціальні прилади - машинка для стрижки волосся (Haarschneider) або для формування тільки вусів і бороди (Bartschneider). Але і електробритви майже завжди забезпечуються необхідним додатковим інструментом - тримерами. Це висувною ніж, що нагадує перукарню машинку, але іноді і у вигляді спеціальної насадки, що дозволяє підстригати віскі, вуса, бороду. Кращі з цих додаткових пристроїв дозволяють навіть регулювати довжину щетини в залежності від висунення ріжучих елементів, їх можна використовувати також для видалення волосся з тіла.

Кращі з цих додаткових пристроїв дозволяють навіть регулювати довжину щетини в залежності від висунення ріжучих елементів, їх можна використовувати також для видалення волосся з тіла

Philips з відкинутим тримерами

Догляд за електробритвою

Догляд за електробритвою абсолютно необхідний, адже це прецизійний прилад, що працює з чималою навантаженням, волосся ріжеться на швидкості більше десяти тисяч обертань або вібрацій в хвилину. Мінімум, що необхідно, це очищати бритву після кожного голитися, для цього в комплекті завжди міститься спеціальна щіточка. Користуватися неочищеної бритвою - це означає її псування, підвищений знос, довгий неякісне гоління з можливим запаленням шкіри.

Багато бритви дозволяють очищати їх проточною водою, адже вони герметичні і допускають взагалі мокре гоління. Але і тут не все слава богу. Суміш залишків волосся, а в сітчастих бритвах це буквально власний порошок з частинками шкіри і жиру, але також і з залишками гелю для гоління, буває не так-то просто видалити через клейкості. І тут спрацьовує, правда в моделях вищого рівня, ще один винахід - самоочищення. Якщо ви бачите в магазині бритву в свого роду ємності, то це не тільки для зручності зберігання і зарядки, цей пристрій самоочищення.

Якщо ви бачите в магазині бритву в свого роду ємності, то це не тільки для зручності зберігання і зарядки, цей пристрій самоочищення

У продажу є спеціальні картриджі з розчином для очищення і знезараження для бриття.

Існує і ще один режим самоочищення головок - турбо, коли ножі запускаються на підвищену швидкість порядку 17 тисяч коливань в хвилину, а попередньо на них наноситься трохи гелю або піни, після чого бритва споліскується.

Ціни, марки

Найбільш поширені фірми-виробники електробритв в Німеччині - це Braun і Philips. Вони ведуть між собою жорстку конкурентну боротьбу у всіх цінових сегментах, від декількох десятків до декількох сотень євро. У світі лідирує Panasonic, але на німецькому ринку ця марка представлена ​​менше, хоча за властивостями ці прилади приблизно одного рівня. Кілька дешевше бритви марок Remington і Carrera. Є й інші виробники, менш відомі, більш дешеві, наприклад, Sichler або Grundig, не обов'язково неякісні, але до марочним не зараховує. Треба, однак, пам'ятати, що, купуючи таке високотехнічне виріб, ви як би робите перший внесок. Далі неминуче підуть ще витрати, в цьому плані марочні прилади хоч не дешевше, але надійніше.

Ось нижні ціни на моделі провідних фірм, вони можуть бути і вище.

Braun 310s Series 3 Wet & Dry - 40 євро, 3000BT Series 3 - 55, Series 9 9290cc - 220, Series 9-9295cc - 370 євро

Philips S5110 / 06 - 65 євро, S5672 / 26 - 120, S9711 / 31 - 250 євро.

Remington XR1330 HyperFlex - 55 євро.

Panasonic ES-RT37 - 45 євро, ES-RT67 - 70, ES-LV95 - 175 євро.

Хочете спробувати, починайте з недорогий марочної моделі.

С. Мучник (Дортмунд)

Читайте також:

  1. Фотокамери, яких ми раніше не знали . Журнал «Партнер», № 2 / 2018. Автор С. Мучник
  2. Електронні браслети для засуджених і не тільки . Журнал «Партнер», № 1 / 2018. Автор С. Мучник
  3. Ціна голови. велосипедні шоломи . Журнал «Партнер», № 6 / 2017. Автор С. Мучник
  4. Термомікс - інноваційний кухонний комбайн . Журнал «Партнер», № 2 / 2018. Автор С. Мучник
  5. Інновації в повсякденному одязі. Все це буде носитися ... Журнал «Партнер», № 12 / 2016. Автор С. Мучник
  6. вибираємо сковорідку . Журнал «Партнер», № 7 / 2016. Автор С. Мучник
  7. Про велосипедах з електромотором . Журнал «Партнер», № 6 / 2016. Автор С. Мучник
  8. Правильно вибрати каструлю . Журнал «Партнер», № 5 / 2016. Автор С. Мучник
  9. Електричні зубні щітки . Журнал «Партнер», № 4 / 2016. Автор С. Мучник
  10. Правильно вибрати і правильно експлуатувати холодильник . Журнал «Партнер», № 2 / 2016. Автор С. Мучник
  11. Про сучасних мікрохвильових печах . Журнал «Партнер», № 1 / 2016. Автор С. Мучник
  12. Нові товари і послуги. Роботи-пилососи . Журнал «Партнер», № 6 / 2015. Автор С. Мучник
  13. Нові товари і послуги. кип'ятильники . Журнал «Партнер», № 4 / 2015. Автор С. Мучник

Але от чи варто?