Полезные материалы

Як правильно зволожувати нігті і кутикулу

  1. Причини сухості кутикули
  2. наслідки
  3. зволоження нігтів
  4. Засоби для зволоження
  5. натуральні масла
  6. професійні засоби
  7. народні рецепти
  8. зволоження зсередини

Суха кутикула не тільки псує зовнішній вигляд рук, а й впливає на здоров'я нігтів. Важливим елементом догляду є зволоження. Зволожити кутикулу можна як за допомогою професійних засобів, так і використовуючи домашній догляд. Чим раніше зайнятися зволоженням, тим швидше руки придбають доглянутий і здоровий зовнішній вигляд.

Причини сухості кутикули

Причини сухості кутикули

Часто, з проблемою підвищеної сухості кутикули стикаються люди, які не роблять манікюр. Не отримуючи належного догляду, околоногтевой валик сохне і грубіє, з'являються тріщини і задирки. Але навіть у тих, хто регулярно відвідує майстра або виконує манікюр будинку, виникають проблеми з недостатньою кількістю вологи в околоногтевой області.

Причини сухості кутикули і шкіри навколо нігтя:

  1. Неправильні харчові звички. Переважання в раціоні жирної і багатої консервантами їжею згубно впливає на водний баланс в організмі, і в тому числі в кутикуле
  2. Нестача води. Недостатнє вживання питної води сприяє зниженню зволоженості всіх клітин тіла.
  3. Прибирання будинку без захисних рукавичок. Склад побутової хімії і засобів по прибиранню багатий речовин, які не просто сушать кутикулу, після використання агресивного миючого засобу, вона огрубіє і потріскається моментально. При постійному нехтуванні захисними рукавичками, відбудеться глибоке пересушування околоногтевой області.
  4. Невідповідний спосіб проведення манікюру. Навіть якщо процедуру виконує майстер, він може підібрати спосіб, невідповідний для даного типу шкіри. Результат від такої процедури буде протилежний бажаному, і чим частіше вона буде проводитися, тим суші стане кутикула.
  5. Використання неякісних засобів для догляду за нігтями. Рідина для зняття лаку, покриття, ненатуральне склад - все це впливає на кутикулу і призводить до її сухості і огрубіння.
  6. Вплив морозного повітря взимку, і солоної води влітку. При наявності таких погодних факторів обов'язково посилене зволоження.

Знаючи про зовнішні причини пересушування валиків, рекомендується застосовувати профілактичні заходи захисту: використовувати господарські рукавички, захищати шкіру від морозу, змивати морську воду і використовувати кошти для зволоження кутикули.

наслідки

наслідки

З сухістю і огрубіння околоногтевих валиків стикаються і жінки і чоловіки. Однак, для жінки це ще й серйозний косметичний дефект. Призначення кутикули - захист нігтя, але при підвищеній сухості захисні функції знижуються. Більш того, це може стати причиною серйозних проблем з руками і нігтями.

Але поки проблеми зі здоров'ям не стали очевидними, помітним буде недоглянутий зовнішній вигляд. Манікюр в такому випадку зберігається недовго, задирки, невеликі рани псують зовнішній вигляд рук у осіб будь-якої статі.

Пересохла кутикула веде до наступних проблем:

  1. Підвищена ламкість і розшарування нігтів. Навколонігтьові валики пом'якшують травми, отримані в результаті механічної дії на нігті, захищаючи пластину. Огрубіння цієї зони знижує захисні функції, роблячи нігті уразливими, в результаті чого пластина, пошкоджена біля основи, зростає більш слабкою, розшаровується.
  2. Підвищена ймовірність зараження грибком. Навіть якщо кутикула пошкоджена не сильно, і візуально відзначається тільки сухість, на ній з'являються мікротріщини. Захисний бар'єр від бактерій пробитий, і ймовірність зараження мікозом підвищується.
  3. Слабкість пластини. Організм працює як єдине ціле, і якщо є сигнал про нестачу вологи в кутикуле, вона починає подаватися саме туди, позбавляючи саму пластину частини корисних речовин і води. Не отримуючи належну підживлення пластина стоншується.
  4. Запалення околоногтевой області. На пересохлої кутикуле часто утворюються задирки. Первинне запалення може привести до загноения. У запущених випадках може знадобитися хірургічне втручання.

Чим довше ця зона залишається без уваги і запас вологи в ній не підвищується, тим серйозніше наслідки і довше часу буде потрібно на відновлення. Не варто забувати і про те, що через мікротріщини в ніготь надходять всі шкідливі речовини з побутової хімії та мийних засобів, які використовує людина.

зволоження нігтів

Швидше за все лише одиниці з нас - дівчат не відчували такої проблеми, як сухість нігтів. Її прояви досить різноманітні: тендітні, ламкі нігті, часто схильні до і листкове. Сухість нігтів рідко буває самотньою. Зазвичай разом з нею ми спостерігаємо недолік зволоження кутикули: дрібні ранки, тріщинки, груба суха шкіра навколо нігтя, задирки і т.д.

Всі ці проблеми можуть бути викликані декількома причинами, найпоширеніші з них - внутрішні порушення водного балансу в організмі - недотримання   водного балансу   і неправильний догляд Всі ці проблеми можуть бути викликані декількома причинами, найпоширеніші з них - внутрішні порушення водного балансу в організмі - недотримання водного балансу і неправильний догляд. Про перший варто поговорити окремо. Другий же включає в себе неправильну обробку кутикули, недостатнє зволоження нігтів і інші тонкощі щоденного догляду за руками, про яких і піде мова в цій статті.

Сучасні жінки, нарікаючи на брак часу, прагнуть вирішити всі проблеми разом, нарощуючи нігті високотехнологічними матеріалами, сподіваючись, що і манікюр буде в порядку і кутикула відновиться. Але згадавши про причини сухості шкіри і нігтьової пластини, описаних вище, розумієш, що нарощування лише камуфлирует проблему, не вирішуючи її.

Проблема недостатньої кількості вологи стосується, перш за все, тих, хто:

  1. часто контактує з хімікатами, з побутовою хімією;
  2. медичних працівників, змушених часто обробляти руки антисептиками;
  3. неправильно доглядає за руками і кутикулою, дуже часто миє руки милом з високим вмістом лугу і антибіотиками (наприклад, Дегтярний і типу Safeguard відповідно);
  4. використовує засоби для зняття лаку з ацетоном і інші неякісні і морально застарілі засоби для нігтів.

Однак проблему тендітних і ламких нігтів можна легко вирішити за пару тижнів. Заведіть невеликий тюбик гарного жирного крему для рук (або нігтів), який можна завжди носити з собою. Або тримайте один тюбик будинку, один на роботі, а один в сумочці. Не обов'язково змащувати руки цілком, тим більше, якщо сухість шкіри рук вас не турбує. Для рук можна використовувати звичайний зволожуючий крем, а нігтьові пластини і кутикулу змащувати більш жирним.

Завжди втирайте крем масажними рухами. Це покращує циркуляцію крові в кінчиках пальців, покращує поглинання кремів та інших засобів, прискорює ріст нігтів. Завжди втирайте крем масажними рухами

Особлива рекомендація для вирішення проблеми - масаж за допомогою манікюрною щіточки 1 - 2 рази на тиждень. За допомогою такого масажу ви: знімаєте верхній шар ороговілих клітин, даючи можливість нігтям і кутикули «дихати»; покращуєте циркуляцію крові а також поглинання згодом нанесеною косметики або масел.

Манікюр це теж «палиця з двома кінцями». Правильно нанесений лак мінімальним чином шкодить вам і висушує нігтьову пластину. Щоб самостійно не зробити ваші нігті ламкими не забувайте зволожувати їх і тоді, коли вони покриті лаком. Адже густі кремоподібні і масляні текстури здатні утримувати вологу, перебуваючи навколо і під нігтем. Вихід - відразу після висихання лаку, а також щодня по мірі необхідності наносите крем або масло на область навколо нігтя. Таким чином, зволоження нігтів буде відбуватися і в тому випадку, якщо вони нафарбовані!

Ламкість - це проблема, яка нерідко випливає взимку. Холодний сухий вітер на вулиці і центральне опалення будинку «висмоктує» з нігтів останні крапельки вологи. Щоб впоратися з цим, завжди захищайте руки від вітру і холоду, не лінуйтеся одягати рукавички, виходячи з дому навіть на кілька хвилин. А в приміщенні намагайтеся зволожувати повітря. На щастя зараз для цього винайдено безліч розумних машин - зволожувачів, самостійно приводять% вологості до норми. Якщо вони вам не доступні, щодня вішайте мокрий рушник на батарею. Взагалі зимовий догляд за руками має свої тонкощі.

У будь-який час року нам на допомогу приходять косметичні рукавички. Нанесіть улюблений зволожуючий крем на руки перед сном і надіньте рукавички. Через тиждень подібних процедур від сухості не залишиться і сліду. Якщо руки (кутикула і нігті) надто сухі і загрубілі, перед нанесенням крему можна зробити м'який пілінг або потерти проблемні ділянки скрабом для особи.

Зволоження нігтів - не така вже й складне завдання і способів її рішення безліч. Тут я перерахувала найпростіші рецепти. Ви можете скористатися і іншими методиками: парафінотерапія, салонні методи, суміші з рослинних і ефірних масел.

Засоби для зволоження

Засоби для зволоження

Продукти, зволожуючі кутикулу зовні, як правило, проводяться з використанням олії. Запорукою ефекту від використання професійного продукту або самостійно приготовленого кошти, є регулярність застосування. Зволожувати кутикулу необхідно не тільки після манікюру. Чим частіше виконувати ритуал, тим довше буде зберігатися ефект.

Будь-яке зволоження кутикули включає в себе нанесення засобу на чисті і сухі навколонігтьові валики з подальшим втиранням його масажними рухами. Масаж підсилює ефект, сприяючи більш глибокому проникненню корисного складу. Крім цього, це стимулювання кровообігу, вітаміни завдяки цьому, будуть проникати і в підставу нігтя.

натуральні масла

натуральні масла

Натуральні ефіри сприятливо впливають на кутикулу і здатні зволожити її при регулярному використанні. Але далеко не всі вони підходять для зволоження, лише деякі з них володіють необхідним ефектом.

Властивості масел підходять для зволоження нігтів і кутикули:

  • Мірра - володіє зволожуючим і заспокійливим ефектом. Застосовується самостійно або змішується з зволожуючим кремом.
  • Герань - підходить для зволоження, паралельно діючи, як зміцнювальний засіб для нігтів. Рекомендується змішати кілька крапель олії герані з 5 мл мигдалевого масла і втирати в кутикулу.
  • Сандал - ефір не тільки зволожує, але і сприяє загоєнню тріщин, якщо вони встигли утворитися. Застосовувати можна без додавання інших масел.
  • Пачулі - підходить людям, що страждають частим утворенням задирок. Масло може застосовуватися як окремий засіб, або додаватися в зволожуючі креми для посилення ефекту.
  • Шавлія - ​​діє як загоює і зволожуючий засіб. Застосовується в складі ванночок в комплексі з іншими базовими маслами (виноградної кісточки, оливкова, і інші).
  • Ромашка - сприяє боротьбі з задирок і підвищеною сухістю. Добре взаємодіє з маслом лимона, яке посилює його ефект.

При виборі ефіру варто спиратися на бажаний результат, а так же, на аромат. Він не повинен бути неприємний, оскільки масло потрібно користуватися якомога частіше. Купувати їх краще в аптеках або спеціалізованих магазинах, так як ефект може бути отриманий тільки від 100% натуральної олії, без добавок.

професійні засоби

Для локального догляду за кутикулою рекомендується вибирати спеціальні цілеспрямовані засоби, вони наносяться тільки на околоногтевую зону, надаючи максимальне зволоження саме там. Безумовно, використання крему для рук також піде на користь зони навколо нігтя, проте у випадках сильної сухості вони не допоможуть.

Випускатися спеціалізовані засоби можуть в різних форматах - флакон з пензликом, тюбик, олівець. Важливіше звернути увагу на склад і ефект, обіцяний виробником. Більшість коштів, зволожуючих кутикулу, виготовляються на основі масел.

Кращі продукти, для зволоження околоногтевих валиків:

  • AVON Nail Expert. Засіб, об'ємом 15 мл. в тюбику з тонким носиком, за допомогою якого крем наноситься тільки на кутикулу. Виробник рекомендує наносити його 3 рази на день. В результаті використання покупці відзначають, що кутикула стає м'якою і зволоженою.
  • Бальзам Cuticle Care Badger Company - заявлений бальзам, по суті - твердий Баттері (в складі масло ШИ, бджолиний віск і інші ефірні масла). Випускається в баночці об'ємом 21 гр. рекомендується наносити масажними рухами на ніч.
  • Inglot Nail Cuticle - олівець з пензликом на кінці, дозволяє наносити засіб локально, не забруднивши навколишню область. Підходить для регулярного використання.
  • Експрес-олівець для кутикули Ciel Parfum Nail Cuticle Care NC Покупці відзначають, що засіб підходить для незапущених випадків. Масляниста засіб зволожує зону навколо нігтя, а твердий кінчик може використовуватися як паличка для відсунення зволоженою шкіри.
  • Planet Nails Cuticle Care Pen. Олівець з твердим наконечником, проте, сам засіб по консистенції нагадує воду, а не масло. Відповідно, ефект від нього досить слабкий, але підійде для підтримки не надто сухої шкіри. Вбирається швидше більш маслянистих аналогів.
  • ALESSANDRO Cuticare Nourishing Pen NAILSPA. Добре зволожуючий кошти в форматі олівця. Однак, воно значно дорожче аналогів.
  • Belweder Масло для догляду за нігтями і кутикулою. Флакон з пензликом, в якому міститься 8 мл. кошти. У складі натуральні масла - жожоба, касторове, масло авокадо, і інші. Виробник рекомендує використовувати щодня при сухій шкірі.
  • ARAVIA Professional Cuticle Oil. Масло у флаконі об'ємом 100 мл з тонким носиком для зручності нанесення. У складі лише натуральні масла і вітамін Е. ефективне і економічне у використанні засіб.
  • Relouis Helpful Oil. Масло випускається у флаконі з пензликом обсягом 10,5 мл. крім масел в складі позначені вітаміни А і Е. покупці відзначають його, як ефективний засіб.
  • DIVAGE BB масло для нігтів і кутикули живить і зволожує. Засіб продається у флаконі з піпеткою, яку можна використовувати як аплікатор для нанесення. Обсяг флакона 6 мл, однієї краплі кошти вистачає на 2 - 3 пальці. Середня економічність, але хороший склад, завдяки чому продукт досить популярний.

При виборі засобу варто вибирати склади з мінімальним додаванням інших інгредієнтів, крім масел і вітамінів. Формат, в якому продукт випускається, не впливає на його ефективність, проте олівці - більш економічні, їх легше брати з собою, для зволоження поза домом.

народні рецепти

народні рецепти

Самостійно приготувати засіб для зволоження зони навколо нігтя можна, змішавши ефірні масла, спрямовані на зволоження з будь-яким базовим маслом. У суміш можна додати вміст капсул аевіта або вітаміни А і Е, що випускаються в рідкій формі.

Самостійно можна виготовити зволожуючий бальзам. Для цього в розтоплений бджолиний віск необхідно додати масло герані або сандалу. Залежно від пропорцій продукт може бути більш твердим (при невеликій кількості масла) і більш рідким. Ефект в будь-якому випадку буде помітний вже після першого застосування.

Зволожити зону допоможуть і ванночки. Важливо не використовувати сіль, йод, і інші підсушують компоненти. Кращим зволожуючим ефектом будуть володіти ванночки з додаванням молока і оливкового масла. Опускати в ванночку слід тільки кінчики пальців.

Опускати в ванночку слід тільки кінчики пальців

В екстрених випадках, при пересушеній кутикуле можна приготувати зволожуючу маску. Для її виготовлення буде потрібно мед і сік Алое в рівних кількостях. У суміш додається будь-який зволожуючий масло. Отримана маска наноситься на навколонігтьові валики на ніч. На руки краще надягти бавовняні рукавички великого розміру (щоб при надяганні не стерти маску з зони).

зволоження зсередини

зволоження зсередини

Не менш важливим є зволоження шкіри зсередини. Косметичні засоби і процедури діють локально, а внутрішнє збагачення водою посилить їх ефект і збереже його навіть після виходу з обігу.

А першу чергу, необхідно вживання достатньої кількості чистої питної води. Жінкам в середньому необхідно випивати близько 1,5 літра води, чоловікам близько 1,5 - 2,5 літрів. Важливо відзначити, що зволожити кутикулу можна вживаючи лише чисту негазовану воду. Соки, солодкі газовані напої, чай і кава знижують рівень води в організмі, приводячи до сухості околоногтевих валиків.

При необхідності зволоження кутикули слід включити в свій раціон більше свіжих фруктів і овочів. Важливо використовувати їх в необробленому вигляді, так як при впливі високих температур втрачається велика частина міститься в них вологи. Користь принесуть всі овочі і фрукти, але обов'язково в свій раціон включити:

  • огірок,
  • помідор,
  • кавун,
  • яблуко,
  • ківі,
  • цитрусові,
  • кокосове молоко,
  • зелені листові овочі.

Не зайвим стане і вживання оливкової олії всередину. Воно містить компоненти, зволожуючі і пом'якшуючі шкіру, і особливо кутикулу зсередини. Досить використовувати невелику кількість масла для заправки салату або 1 чайну ложку натщесерце.