Полезные материалы

Постільні воші: ознаки і як позбутися в домашніх умовах

  1. Детальніше про платтяних воші
  2. Деякі фізіологічні особливості вошей
  3. Чим небезпечні воші
  4. Як позбутися вошей в домашніх умовах

Люди часто помиляються, вважаючи, що головні, платтяні та постільні воші - це різні паразити, які вимагають окремих умов боротьби з ними. Це не зовсім так, точніше - взагалі не так. Справа в тому, що всі ці три назви відносяться до одного виду комах. Їх називають по-різному, оскільки знаходять у різних областях - голові, тілі і в ліжку. В першу чергу варто підкреслити, що такого офіційного поняття, як «постільна» вшак, не існує. Під цим терміном багато часто мають на увазі саме платтяних паразитів.

З головними вошами все зрозуміло, а ось, що стосується платтяних, або натільних паразитів, це ті ж головні, але більш адаптовані до життя на безволосих ділянках тіла, позбутися від яких також складно. Відповідно, платтяних вошей можна віднести до підвиду головних вошей, але ніяк не до окремого виду. Та й позбутися від цих комах в домашніх умовах можна абсолютно однаковими методами.

Детальніше про платтяних воші

Цих комах іноді можна зустріти на ліжку людини, але тут вони не можуть довго існувати. Вся справа в частоті харчування - свіжа кров потрібна паразита хоча один раз в 3-4 години. При перерві в протягом більш тривалого терміну, що головний, що натільний вшак гине. Крім того, наявність комах на предметах і речах, розташованих далеко від тіла людини, зустрічається вкрай рідко і лише у випадках високої концентрації паразитів, що обумовлено сильним зараженням.

Завдяки гарному апетиту вошей, заходи профілактики та боротьби з ними значно спрощуються. Заразитися педикульозом, саме так називається захворювання, можна лише при прямому контакті із зараженою людиною. Ні з меблями, ні з одягом, ні з іншими предметами побуту і побуту, воші не передаються. Виняток - гребінець, передана з рук в руки, коли комаха тільки перебралося туди з голови господаря.

Деякі фізіологічні особливості вошей

Головний або платтяна воша - щодо велика комаха, яке можна побачити неозброєним оком, якщо уважніше придивитися до волосся людини. Діаметр їх тільця, однак, не перевищує трьох міліметрів і може змінюватися в меншу сторону у більш молодих особин.

Існує помилкова думка, що воші стрибають і легко можуть перестрибнути з хворої голови на здорову. Насправді стрибають тільки блохи, а воша пересувається короткими перебіжками, але з досить високою швидкістю. Часом досить доторкнутися своїм волоссям до голови зараженої людини і сморід миттєво опиниться в нових володіннях, які вона самостійно не покине. Поділу за статевою приналежністю тут немає, а статевозрілі особини практично постійно знаходяться в оплодотворенном стані. Тому однієї дорослої воші досить, щоб через пару тижнів було відтворено ціле братство.

У вошей своєрідно влаштований руховий апарат. На кінчиках лапок розташовані спеціальні чіпкі гачки, які дозволяють їм досить спритно переміщатися по волоссю. А ось по рівній поверхні їм пересуватися вкрай важко. Якраз різницю підвидів головний і натільного воші становить саме ця відмінність в рухових особливості. Головна воша при міграції на тіло, через кілька поколінь змінює свої гачки на більш пристосовані для пересування по відносно рівній або гладкій поверхні. Зворотній еволюція також можлива.

Чим небезпечні воші

В першу чергу, головні і натільний воші це - аморально і негігієнічно, а педикульоз є захворюванням, яке потрібно лікувати.

Воші відносяться до категорії ектопаразитів, тобто до тих, які ніколи не потрапляють всередину людини, а лише живуть і харчуються на поверхнях його зовнішніх покривів. Ще однією відмінною особливістю цього виду є те, що повний цикл його розвитку відбувається на людину, включаючи яйце, личинку (гниди) і дорослу особину. Це відрізняє вошей від інших паразитів, таких як кліщі, клопи або блохи.

Корисні посилання

Як діагностувати педикульоз у дітей, прочитайте тут .

Як діагностувати педикульоз у дітей, прочитайте   тут

Ротовий апарат вошей відноситься до гризучий-ссе типу. Двома маленькими, але дуже потужними і міцним щелепами-стилетами воша розгризає верхні шари шкіри і добирається до крові. При великій концентрації паразита, такі ушкодження можуть викликати серйозні пошкодження на шкірі, які проявляються у вигляді висипу, гнійників, огрубіння і синюшним плоских плям.

Крім того, воші здатні переносити важкі інфекційні хвороби, наприклад, висипний тиф, який і в наш час може бути смертельним. Звичайно, тифозного збудника сьогодні можна зустріти лише в дуже відсталих країнах, але тим не менш, така небезпека є.

Як позбутися вошей в домашніх умовах

Свого часу, щоб позбутися вошей застосовували безліч простеньких, але досить ефективних засобів
Свого часу, щоб позбутися вошей застосовували безліч простеньких, але досить ефективних засобів. наприклад, дуст , Гас, оцет, сік цитрусових і так далі. Сьогодні фармацевтична промисловість випускає широкий спектр препаратів в різних формах, покликаних успішно боротися з цим видом паразитів, наприклад крем Нікс від вошей .

Для вичісування вошей і гнид з волосся можуть бути ефективні спеціальні гребені, відстань меду зубцями яких дорівнює діаметру людської волосини.

  • Варто окремо підкреслити, що в боротьбі з головними вошами максимально ефективна стрижка наголо, хоча не всі готові розлучитися зі своєю шевелюрою.
  • Достатньою ефективністю володіють і сучасні інсектициди.
  • Вичісуванням від вошей ніколи не позбутися, цей спосіб хороший для видалення трупів комах після обробки.

Що стосується натільних вошей, щоб позбутися від них, досить ретельно дотримуватися особистої гігієни з використанням гігієнічних засобів. А особистий одяг перуть при максимально можливій температурі, якщо є загроза зараження. Воші на всіх своїх стадіях не витримують температури понад 60 градусів.