Полезные материалы

платтяна воша

  1. Як виглядають платтяні воші?
  2. Платтяна педикульоз: що це таке?
  3. Як уникнути зараження?
  4. Як ідентифікувати паразитів?
  5. Як вивести платтяних вошей
  6. Засоби для обробки тіла
  7. Засоби для обробки одягу
  8. Кошти на основі натуральних компонентів

Платтяні воші, в порівнянні з головними вошами, поселяються нема на тілі людини, а на його одязі. Це пов'язано з тим, що їх лапки не пристосовані для того, щоб надійно утримуватися в волоссі. Якщо платтяна воша якимось чином потрапляє на голову, то утримуватися там довго вона не зможе.

Платтяні воші знаходяться на одязі, уподобавши такі місця, як кишені, всілякі складки і шви. У цій статті розповідається про те, як виглядає цей паразит і як з ним боротися, які препарати краще і допомагають народні засоби і методи.

Як виглядають платтяні воші?

Як виглядають платтяні воші

Платтяні воші зовні схожі з головними вошами. Як вважають багато фахівців, платтяні воші - це результат еволюції головних вошей. У того і іншого виду вошей тільце має злегка витягнуте черевце. Довжина тіла не перевищує 3-х мм. Колір тіла - світло-сірий або світло-жовтий.

Ці комахи не мають крил, тому вони не здатні переміщатися на значні відстані і швидко перебиратися на іншу жертву.

Личинки цих паразитів мають повну схожість з дорослими особинами і відрізняються тільки розмірами (всього 1,5-2 мм). У процесі свого розвитку личинки проходять через три етапи линьки, після чого вони стають повноцінними дорослими особинами, здатними відкладати яйця.

Яйця платтяних вошей, як і головних, називаються гнидами. Оболонка гнид покрита спеціальним допомогою клею, за допомогою якого вони надійно утримуються на одязі. Видалити гниди просто так, механічним способом, навряд чи вийде. Яйця мають довжину близько 0,5 мм і відрізняються витягнутою формою. Через те, що гниди відрізняються досить малими розмірами, виявити їх так само непросто, хіба що випадково або цілеспрямовано, знаючи, що з'явилися ці паразити.

При температурі близько до +30 градусів платтяні воші почувають себе чудово. В таких умовах вони швидко розмножуються і ведуть активний спосіб життя. Якщо температура навколишнього середовища впаде до +15 градусів, розвиток яєць припиняється, а при зниженні до температури, нижче +13 градусів і вище +60 градусів, яйця платтяних вошей гинуть.

Самки можуть прожити до 45 днів, але за цей термін вони встигають відкласти від 100 до 140 яєць. Самці ж живуть менше, близько одного місяця.

Коли гнида з'являється на світ і один раз напивається крові, вона тут же линяє і стає німфою першого віку. Через 5 діб вона линяє вдруге і стає німфою другого віку. Ще через 8 днів вона линяє втретє і стає дорослою особиною, здатної відкладати яйця. Іншими словами, за певних, відповідних умовах, за 16 днів колишнє яйце вже починає давати нове потомство. Якщо не вживати ніяких заходів, то після закінчення 2-х місяців колонії цих паразитів збільшуються в кілька сотень разів.

Платтяна педикульоз: що це таке?

Платтяна педикульоз: що це таке

Платтяна педикульоз відрізняється однією, але дуже важливою особливістю: воші живуть, розмножуються і розвиваються не на тілі людини, а на його одязі. Незважаючи на цю особливість, існувати без тіла людини вони не можуть і через деякий час гинуть, так як в їх раціон харчування входить людська кров. Основний час свого життя платтяна воша проводить в складках одягу, а коли настає почуття голоду, то вона перебирається на тіло людини, де і отримує свою дозу поживних речовин. Після цього, комахи перебираються на колишні місця, в шви, в кишені, в складки і т.д.

Платтяна воша може харчуватися до 4-х разів на добу.

Коли паразит не голодні, то у нього змінюється колір черевця, набуваючи темний відтінок. Голодні паразити відрізняються блідим відтінком, а іноді навіть прозорим. У ситому стані платтяна воша нагадує більше блоху, яка не може стрибати, так як вона на це не здатна. Блохи, як правило, переміщаються за рахунок значних стрибків.

Як уникнути зараження?

Як уникнути зараження

Не допустити появи платтяної педикульозу не складе особливих труднощів, якщо знати, як він поширюється і що потрібно робити, щоб цього не сталося. наприклад:

  • Воші можуть перебратися на іншу людину в результаті тісного контакту, причому досить тривалого. Воші здатні пересуватися зі швидкістю 20 см в хвилину, тому швидкий контакт не загрожує зараженням, оскільки паразит не встигне перебратися на іншу жертву.
  • Зараження платтяними вошами можна отримати в місцях масового скупчення людей. Наприклад, це може бути громадський транспорт, коли люди контактують один з одним тривалий час і цього часу вошам вистачає для того, щоб перебратися до іншої людини.
  • Винятком так само не є дитячі дошкільні установи і школи, особливо молодші класи. Як правило, діти контактують один з одним, незалежно від зовнішнього вигляду дітей або однокласників.
  • До таких розсадник відносяться стихійні ринки (барахолки), де пропонують вживаний одяг. Такий одяг потрібно відразу ж обробляти відповідним чином.

Якщо знати, як поширюються ці паразити, то можна вберегти себе від них, перебуваючи на відстані від груп людей. Звичайно, в деяких випадках зробити це просто нереально, наприклад, в годину пік, але тоді потрібно по приїзду додому оглядати свій одяг. Заходячи в квартиру, її краще струсити на сходовому майданчику.

Як ідентифікувати паразитів?

Як ідентифікувати паразитів

Те, що з'явилися платтяні воші, можуть свідчити деякі фактори. наприклад:

  • Місця укусів, якщо їх не велика кількість, гояться протягом 4-х днів.
  • Місця укусів супроводжуються нестерпним свербінням, причому не стільки місця укусів, як область навколо них.
  • Можливі прояви алергічних реакцій, які супроводжуються головними болями, нудотою, збоями в роботі травного тракту, підвищеної температури або висипаннями на шкірі.
  • Якщо укусів багато, то на тілі з'являються плями блакитного відтінку.
  • Нестерпний і постійна сверблячка призводить до порушення сну або до нервових розладів.

Цікаво знати! Найбільш болісно реагують на укуси платтяних вошей діти і жінки. Діти починають плакати без видимих ​​на те причин, погано сплять і нервово реагують на різні події.

Як правило, в більшості випадків вдається дізнатися про існування платтяних вошей завдяки вищеописаних симптомів. Через зовсім не великих розмірів побачити їх неозброєним оком практично неможливо. До того ж, вони знаходять місця на одязі, де можна надійно сховатися.

В основному, на присутність платтяних вошей вказує нестерпний зуд в місцях укусів. Це пов'язано з тим, що паразит впорскує в рану спеціальну рідину, яка знижує ступінь згортання крові.

Дуже важливо вчасно почати боротьбу з цими паразитами, інакше наслідки можуть виявитися сумними. В результаті постійних укусів вошей може розвинутися якась хвороба шкірних покривів. У всякому разі, на місцях укусів можуть з'явитися фурункули і гнійники, а іноді можна очікувати розвиток піодермії. Так як свербіж нестерпний, то важко втриматися від розчісування місць укусів. Особливо важко це сприймають діти і тут же починають розчісувати проблемні ділянки на шкірі. В таких умовах дітей важко утримати від цього процесу, що може призвести до вторинного інфікування.

Укуси платтяних вошей мають своєрідний вид.

Укуси платтяних вошей мають своєрідний вид

Як правило, платтяна воша паразитує на ділянках тіла, де немає волосся. Як правило, платтяна воша паразитує на ділянках тіла, де немає волосся Існують так само запущені форми платтяної педикульозу.

Найчастіше платтяні воші паразитують на наступних частинах тіла людини:

  • Талія.
  • Плечі.
  • Верхня частина спини.
  • Поперек.
  • Шия.
  • Пахви.

Укуси цих паразитів можна зустріти і на інших частинах тіла, непокритих волоссям. Тут все залежить від занедбаності випадку.

На замітку! Платтяні воші послужили основним джерелом розвитку поворотного і висипного тифу, які під час війни несли сотні тисяч людських життів. У наш час на ці недуги страждають жителі країн Африки та Азії, де умови їхнього життя не відповідають елементарним вимогам правил санітарії.

Як вивести платтяних вошей

Методи позбавлення від цих паразитів включають ряд заходів, які можна назвати комплексними. Щоб позбутися від них, доведеться обробляти речі, а також тіло необхідними препаратами. Комплекс заходів передбачає такі дії:

  • Всі заражені речі доведеться обробити високою температурою. Їх потрібно випрати в машинці при максимальній температурі з додаванням інсектицидів.

Порада! Як варіант, речі можна здати в хімчистку, поставивши до відома персонал.

  • Обробити тіло спеціальними препаратами (краще використовувати шампунь), після чого все змити.
  • Після цього, краще одягнути чисту, незараженную одяг і білизна. Раніше заражені речі краще вивісити на вулицю на мороз або під дію прямих сонячних променів (влітку).

Порада! Не слід складати поруч чисті і ще не оброблені речі. Це може привести до зараження чистих речей.

Засоби для обробки тіла

Для обробки тіла можна скористатися шампунями, лосьйонами і спреями. Серед надійних засобів можна виділити:

  • Пара Плюс.
  • Неті Фор.
  • Nit Free.

Про те, як використовувати ці кошти, написано в інструкції, яку потрібно уважно прочитати. Як правило, обробляються уражені ділянки тіла, після чого, на деякий час слід звернути себе в поліетиленову (харчову) плівку. Після цього засіб змивається. Скільки потрібно не змивати препарат, зазначено в інструкції, так як для різних засобів, передбачено різний час.

На замітку! Можливе застосування народних засобів, таких як оцет або гас, але їх потрібно використовувати досить обережно, так як можна попалити шкірні покриви, та й аромат від цих речовин не вельми приємний і довго тримається.

Засоби для обробки одягу

Раніше, коли ще не було ефективних препаратів, одяг від вошей обробляли гасом. Гас розводили у воді для прання, після чого все це кип'ятили і воші гинули гарантовано. На жаль, цей спосіб має ряд недоліків. наприклад:

  • У пральну машину гас додавати не варто, оскільки цим неприємним запахом просочаться всі інші речі, які після цього будуть стиратися в машині.
  • Якщо прати речі руками, то краще одягати гумові рукавички, інакше можливі алергічні прояви.
  • У разі кип'ятіння виділяються отруйні пари, що може привести до отруєння.
  • Запах від гасу відчувається ще тривалий час, і позбутися від нього практично неможливо.

В наш час, для позбавлення від платтяних вошей досить скористатися високоефективними протипедикульозними засобами. наприклад:

  1. Засіб «Медіфокс». Основна діюча речовина - перметрин, який порівняно нешкідливий для людини, але при цьому знищує комах.

У разі його застосування необхідно стежити, щоб засіб не потрапляло на слизові, тобто в ніс, в рот, в очі і т. Д.

  1. Засіб «НОК». Володіє протипедикульозними і інсектицидною дією. Порушує цілісність мембран нервових клітин, що призводить до паралічу паразитів.
  2. Засіб «Бубіл». Випускається у формі шампуню, який знищує, як головних, так і платтяних вошей.
  3. Засіб «Педілін». Засіб створено на основі малатиона і тетраметрін. Речовина проникає в комах через хітиновий шар і призводить до отруєння. Іншими словами, ця речовина контактної дії.

При тривалому контакті з препаратом можливі побічні ефекти.

  1. Засіб «Карбофос». Ця речовина нервнопаралітіческого дії. Володіє високою ефективністю, так як воно більш токсична, тому і ціна відповідна.

Діюча речовина «малатион» призводить до паралічу комах.

На замітку! Обробляти тіло слід паралельно обробці речей, що зводить до мінімуму ризик повторного зараження.

Кошти на основі натуральних компонентів

Кошти з натуральних складових допомагають в боротьбі з платтяним педикульозом в разі, коли хвороба не носить запущеного характеру. В таких умовах, від застосування подібних засобів можна отримати досить відчутні результати. наприклад:

  1. Рослини-репеленти широко застосовуються для боротьби з платтяним педикульозом. Ці паразити не переносять яскраво-виражених і стійких ароматів деяких рослин, таких як пижмо. Висохлі суцвіття цієї рослини розкладають в місцях, де зберігається одяг. Крім цього, не великі букетики, загорнуті в марлю, розміщують в шафах, де зберігається постільну і натільну білизну.
  2. Пижмо, як і інші рослини, можна використовувати для обробки тіла людини. На основі цієї рослини, готується відвар, який застосовується як ополіскувач тіла після купання.
  3. Для загоєння місць укусів можна використовувати дієвий засіб, приготоване на основі дитячого крему або свинячого жиру, з'єднаного з порошком дудника і кореня білої чемериці в співвідношенні 4: 1. Отриманим складом змащуються місця укусів до повного загоєння.

Платтяні воші, в основному харчуються кров'ю людини, тому без нього вони через деякий час гинуть, хоча воші можуть голодувати досить довго. Платтяна педикульоз більше властивий для осіб, які ведуть асоціальний спосіб життя, не звертаючи уваги на чистоту свого одягу, а також на правила особистої гігієни. Незважаючи на це, через свою специфіки, з платтяною вошами часом буває легше впоратися, ніж з іншими їх видами. Досить обмежити доступ паразитів до джерела живлення, а також випрати білизну з додаванням інсектицидів, пропрасувати після цього праскою і від вошей залишаться одні спогади. Як варіант, всі речі можна винести на мороз, а влітку для них забезпечити дію прямих сонячних променів. Вони не винесуть ні морозу, ні дії УФ-променів. При цьому не обов'язково користуватися різної хімією.

Звичайно, в будь-якому випадку необхідно серйозно ставитися до цієї проблеми і не забувати, що існують такі паразити. При першому ж натяку на їх існування, з ними потрібно починати боротьбу і не допускати, щоб збільшувалася їх популяція. У запущених випадках впоратися з подібною проблемою буде вельми складно, коли воші з'являться практично у всіх видах одягу.

Про це потрібно знати не тільки дорослим, але й дітям. Тому завдання батьків полягає в тому, щоб навчити дітей дотримуватися правил особистої гігієни і стежити за порядком в будинку. Виконуючи навіть елементарні правила своєї життєдіяльності можна вберегти себе від багатьох паразитів.

Як виглядають платтяні воші?
Платтяна педикульоз: що це таке?
Як уникнути зараження?
Як ідентифікувати паразитів?
Як виглядають платтяні воші?
Платтяна педикульоз: що це таке?
Як уникнути зараження?
Як ідентифікувати паразитів?