Полезные материалы

Дігтярне мило від вошей: ефективність та відгуки

  1. Опис милящегося кошти на березовому дьогті
  2. Коротка довідка про дігтярні милі
  3. Як використовувати таке мило проти педикульозу
  4. Переваги та недоліки дігтярне мила
  5. Відгуки від тих, хто використовував дігтярне мило від вошей

Один з методів боротьби з вошами і гнидами - це вплив на паразитів березовим дьогтем - природним протипаразитарною матеріалом. Саме ця речовина знаходиться в дігтярні милі, яке визнається одним з найбільш ефективних методів від вошей серед засобів народної медицини. Однак у такого речовини є як свої переваги, так і свої недоліки, тому з ним потрібно познайомитися детальніше, щоб розуміти, як користуватися, і які запобіжні заходи слід брати до уваги.

Опис милящегося кошти на березовому дьогті

З давніх-давен на Русі та інших країнах, де росла береза, дьогтем цього дерева оброблялися лишаї, укуси після комах або диких тварин, відкриті ранки, подряпини або садна
З давніх-давен на Русі та інших країнах, де росла береза, дьогтем цього дерева оброблялися лишаї, укуси після комах або диких тварин, відкриті ранки, подряпини або садна. Чи не робили тоді мила, але зате мазали самим дьогтем, а також робили дьогтьову воду, яким обприскували територію навколо будинку від гнусу, комарів, кліщів. Ось чому так часто кліщі або комарі раніше не нападали на людей біля їхніх будинків. Трохи пізніше вже стали виготовляти мазі на основі дьогтю березового. Наприклад, сьогодні ми маємо такі мазі, як: Вишневського, Вилькинсона та інші.

Коротка довідка про дігтярні милі

  1. Виробник - Росія і прилеглі до неї інші країни.
  2. Форма мильною продукції - брикети твердого мила.
  3. Маса одного брикета - 100 гр.
  4. Активні речовини - березовий дьоготь (10-15%), жири (75-90%).
  5. Токсичність - нульова.
  6. Протипоказання - особлива непереносимість до компонентів.
  7. Приблизна ціна - від 25-99 руб. за вітчизняне мило і 150-240 руб. за брикет 110 гр., якщо сировина використовувалося закордонне - наприклад, дьоготь зі Скандинавії (мило «Dermosil»).

Як допомагає, діюча речовина

Взагалі у дігтярне мила є свої функції, воно може бути засобом зовнішнього застосування такого порядку:
Взагалі у дігтярне мила є свої функції, воно може бути засобом зовнішнього застосування такого порядку:

  • бути антисептичним розчином;
  • вбивати паразитів, бактерії;
  • знищувати мікробів і знезаражувати ранки після укусів;
  • бути антигрибковим і противірусним засобом.

Ефективність такого мила при обробці голови проти педикульозу цілком залежатиме від концентрації і насиченості кошти фенолами, креазол. Загальний вплив дігтярне мила на вошей і гнид полягає в тому, щоб обпалювати дрібного розміру організми, активувати процес денатурації білкової форми життя, руйнуючи тканини органічних сполук.

Як використовувати таке мило проти педикульозу

Яскраво вираженого ефекту проти вошей мило не має, якщо його використовувати тільки раз чи два. Таким милом доведеться мити кілька разів голову і обполіскувати кожен раз оцтовим розчином. При цьому тримати кожен раз мильну піну потрібно 30-40 хвилин, не довше! Регулярність миття голови 1-2 рази в тиждень. Так як мило досить сильно щипає, може дратувати чутливу шкіру і сушити її, то слід витримувати намазаний піну на голові не довше того часу що зазначено в інструкції. Бажано обполоснути голову потім якимось цілющим трав'яним розчином, щоб наситити висушену шкіру голови і не викликати велику кількість лупи. Дьоготь здатний пересушувати шкіру, не дивлячись на те, що на волоссі гинуть гниди або між волосків - дорослі особини.

Переваги та недоліки дігтярне мила

Переваги та недоліки дігтярне мила

До плюсів дігтярне мила відносяться наступні його корисні властивості і комфорт у використанні:

  1. Майже немає ніяких протипоказань.
  2. Відмінно милиться.
  3. Добре сам по собі розм'якшує гнид і вошей .
  4. Знезаражує голову.
  5. Прибирає грибки та інші бактерії.
  6. Кровообіг шкіри голови поліпшується, шкіра потім добре «дихає».
  7. Коріння волосся відмінно зміцнюються, тому волосся перестають так сильно випадати.
  8. Ріст волосся активно стимулюється.
  9. У порівнянні з шампунем «дігтярним» саме мило спрацьовує краще проти педикульозу.
  10. Відмінний засіб в кризові періоди, наприклад, коли організм переніс будь-якої стрес. Дігтярне мило відмінно очищає пори шкіри, активує кровообіг, знезаражує.

Серед великого переліку професійних або нетрадиційних підходів по боротьбі з педикульозом саме обробка Дегтярний милом не дає ніяких побічних ефектів або ускладнень. Забороною для використання такого засобу можуть бути особливі випадки. Єдине попередження може бути від лікарів - це не використовувати таке мило для хворих на псоріаз волосистої частини голови, або сухий екземою голови. Також, якщо на голові є великі відкритішою рани, то мильна піна з дьогтем може сильно дратувати шкіру навколо ранки, навіть, якщо вона і знезаражує.

До мінусів дігтярне мила слід віднести такі фактори і особливості його впливу на шкіру і волосся людини:

  1. Сильно сушить шкіру, потрібно намазувати шкіру голови після дігтярне мила чимось поживним - трав'яним відваром.
  2. Недостатньо спрацьовує проти вошей, якщо тримати 5-20 хвилин.
  3. Волосся плутаються і погано розчісується - після такого мила обов'язково потрібен кондиціонер, щоб легше розчісується волосся.
  4. Занадто довгий курс лікування - як правило, 1-2 місяці.
  5. Для сухого волосся і шкіри не підходить - слід скоротити період лікування до 2-2,5 тижнів.

Для сухого волосся і шкіри не підходить - слід скоротити період лікування до 2-2,5 тижнів

Насичувати шкіру голови можна розчином, кондиціонером або відваром ромашки, же лікувальним маслом для волосся, яке б наситила волосся і шкіру голови - наприклад, кокосове, мигдальне або жожоба косметичне масло або рідке масло м'яти, шипшини, кісточок винограду або ялівцю для заспокоєння шкіри. Благотворно впливає на волосся і шкіру відвар кореня лопуха, реп'яха або ж кропиви.

Не варто легковажно ставитися до мінусів такого засобу, адже при неправильному його застосуванні можна викликати сильно роздратування шкіри, або її опіки, якщо перетримати намиленную піну. Якщо допущені були на голові опіки і ранки, то вушної паличкою слід їх змастити маслом обліпихи, яке дуже недорого коштує в аптеці і відмінно загоює рани.

З маслами взагалі слід також бути обережним, адже деякі з них теж викликають печіння. Це такі «пекучі» масла, які не слід застосовувати для шкіри голови, як: лавандова, евкаліптова, лимонне, гвоздикове, масло чайного дерева, анісова масло і так далі. Але застосування масел ще дуже вигідно тим, що вони відмінно перебивають запах дьогтю, який встигає вже вбратися в шкіру і волосся при обробці.

Відгуки від тих, хто використовував дігтярне мило від вошей

Олена Володимирівна, Кіровська обл. Мені бабуся моя порадила обробити голову дитині (моїй доньці, 7 років) саме Дегтярний милом. Я особисто не довіряла цьому. Але ми просто мили голову через кожні 2 дні таким милом і тримали намиленої з пакетом целофановим на голові стільки, скільки дитина витримає. Сильно щипається мило, тому у нас виходило витримувати по 15-18 хвилин. Вошей все-таки вивели, але пройшло при цьому тижні три.

Сергій, 27 років, Москва. Як економний засіб, бюджетний варіант - дігтярне мило непоганий варіант. Моя мама голову молодшому братові обробляла. Ревів братик спочатку просто моторошно - то в очі мило потрапляло, то в рот. Потім в басейної шапочці, чудний ходив хвилин 20. Правда, на другий тиждень обробки він вже не ревів, звикати почав, напевно. Зате всіх вошей вивели. Засіб, і правда непогане, і коштує копійки.

Аліна Василівна, Іркутськ. Ми давно вже користуємося таким милом, причому з різних нагод. Живемо в своєму будинку, доводиться працювати багато і в городі і на подвір'ї - руки часто в саднах, подряпини. Мило допомагає позбавлятися від нагноєнь і швидко дає загоєнню ранок. Від вошей самі не пробували, але ось сусідка розповідала, що вони і проти вошей постійно використовують, коли діти з дитсадка приносять. Мабуть, мило діє ще і проти цих гидот.

Дивіться також: