Полезные материалы

У зоопарках їдять мешканців, борються з тиграми і ставлять веб-камери

План будівництва нового ленінградського зоопарку оновили; площа зоопарку і раніше 288 га, але компоновка така, що вощанка болотному, занесений до Червоної книги, не загрожує загибель. У 2014 році в Петербург привезуть слонів. У новосибірському зоопарку лисиця фенек виростила півня. Австрійський зоопарк пригощає відбивними з мешканців. Спостерігати за вихованцями Харківського зоопарку тепер можна в режимі онлайн. На Україні, в ялтинському зоопарку тепер можна поборотися з тиграми

В основу ескізу нового зоопарку, розробленого групою компаній "Інтарсія", ліг майстер-план французьких компаній Beckmann-N'Thepe Architects і TN + Landscape designers, які виграли міжнародний архітектурний конкурс.
Але в процесі аналізу французької концепції було виявлено ряд недоліків. Це загроза знищення чагарнику - вощанка болотного, занесеного в Червону книгу, а також втрата загальнодоступною рекреаційної зони. Щоб уникнути цього, вирішили скоротити територію, відведену під будівництво, до 88 га. Загальна площа зоопарку залишилася колишньою і становить 288 га, площа експозиції - 28 га. Зменшено площа водних просторів, змінена компоновка і форма островів.

Навколо обрамляють острова каналів з зовнішньої сторони передбачений захисний вал висотою 3,5 метра, який разом з гідротехнічними спорудами забезпечить захист від повеней. Між межами зоопарку і житловими кварталами буде збережений лісовий масив, перетворений в лісопаркову зону. Відвідувачі від тварин будуть відокремлені ровами з водою, підпірними стінами, бар'єрами з каменю, бетону, скла. Закриті споруди зі скляними куполами створять кліматичні умови, наближені до природних для мешканців зоопарку.
Історія питання:
Ще на початку 1990-х фахівці вибрали для нового зоопарку місце поруч з Юнтоловскім заказником.
У жовтні 2008 року за результатами відкритого аукціону компанія "Інтарсія" уклала контракт на проектування і будівництво об'єктів зоопарку.
Схема території:
Територія складається з п'яти штучно створених островів: Південно-Східна Азія та Євразія, Північна і Південна Америки, Африка і Мадагаскар, Австралія - ​​і центрального острова з інформаційної зоною, зоною відпочинку, кафе і ресторанами.

metronews.ru

***

Уже в 2014 році влада Петербурга розраховують завершити будівництво нового зоопарку, де городяни знову зможуть побачити слонів, яких вже майже 30 років не тримають в зоопарку північній столиці. Таку інформацію поширили в прес-служба Смольного.

Також наголошується, що новий зоопарк буде побудований в Приморському районі, а його експозиція включатиме понад 600 видів тварин. Там буде побудований і слоновник, якого давно позбувся нинішній Ленінградський зоопарк.

За словами колишнього співробітника Ленінградського зоопарку Дмитра Шелгунова, слон Сюн, привезений до Ленінграда в 1954 році з В'єтнаму, помер від старості в 1982 році. З тих пір в зоопарку північній столиці слонів не було.

«У щоденний раціон Сюна входило два-три ящика морквини кілограмів по 15 кожен, капуста, сіно, фініки і фрукти. В цілому слон з'їдав близько 200 кілограмів у день », - додав Шелгунов.

***

Як розповіла зоотехнік секції куніцеобразних Новосибірського зоопарку Наталія Скрипник, в квітні 2011 року, лисички фенек, яку годували живим кормом, дали двох курчат, але одного з них хижачка є не стала. Тварини стали жити удвох, спали разом під червоною лампою, птах навіть залазила лисиці на спину. Крім зерен півень клював також їжу лисиці - мишей, кашу, фрукти.
Але коли до самки підсадили самця, підріс півень почав його клювати і ганяти. Птицю вирішено було оселити окремо.
«Зараз його згодовувати шкода, може бути, влаштуємо його в приватний сектор, кому-небудь віддамо», - розповіла зоотехнік про подальшу долю півня.
Чому лисиця не з'їла птицю, Наталія Скрипник однозначно відповісти не змогла, але припустила, що це може бути пов'язано з віком хижачки - зараз їй вже 10 років.

news.ngs.ru

***


Сьогодні в зоопарку під австрійським містом Грац як зазвичай було багатолюдно. Серед туристів стало модним, відвідуючи містечко, заглядати на вогник до Йозефу Цоттеру, шеф-кухарю і за сумісництвом власнику зоопарку. Цоттер гостинний настільки, що не відпускає без частування жодного відвідувача.
Свіжість його котлет і біфштексів можна характеризувати розхожим виразом - «тільки що бігали». Причому в даному випадку це аж ніяк не метафора. Як частування Цоттер пропонує мешканців власного зоопарку. На звинувачення в кровожерливості кухар відповідає, це його спосіб показати суспільству споживання його байдужість.
Чудна пастораль на півдні Австрії - не образ, а зразок ідеального зоопарку. В умовах, наближених до природними, людина і природа, здається, справді зливаються.
Відвідувачка зоопарку: «Вони так славно хрюкають!»
У гостей зоосаду - єдиний маршрут. Вони милуватимуться на кабанів, погладять оленів і зайців, зловлять ніжний погляд лами і відправляться все це є. Кому не сказали заздалегідь, нервово хихикають. Але гроші, начебто, сплачені, все включено. Так що приємного, по можливості, апетиту.
Місцева мешканка: «Я коли на роботу йду, розмовляю з тваринами. Багатьох по іменах пам'ятаю ».
Як звуть шотландського бичка, з якого фрау Флухе нарізає сьогодні салат, вона, правду сказати, забула. Хіба мало бігає тут їх. Зате рецепти всіх блюд її м'ясного ресторану, відкритого при зоопарку, знає назубок. Від одного меню цього їстівного зоопарку слинки потечуть в іншу сторону. Мариновані жителі зоопарку з корови, забитої по сусідству. Небесний супчик з качок і гусей, що вже, як повідомляється, вирушили в рай. І нарешті хіт сезону для кровожерливих: порося слабкою прожарювання. Він теж звідси. Як кажуть власники цього їстівного зоопарку, побачивши таке, гості повинні будуть не тільки вдавитися або посміхнутися, але і задуматися.
Йозеф Цоттер, власник їстівного зоопарку: «Міські ненажери, які набирають в супермаркетах в рази більше м'яса, ніж їм потрібно, просто не хочуть задуматися, що вбивають і в рази більше тварин. Вони ведуть себе брехливо, а ми тут змушуємо їх прозріти ».
Тому в зоопарку Йозефа Цоттера порції крихітні. Але австрійські вегетаріанці все одно таврують його катом. Цоттер же запевняє, що обожнює звірів у всіх їх проявах.
Йозеф Цоттер: «Смакота! Їж і милуєшся красою ».
Те, за що агітує колишній шеф-кухар ресторанів Нью-Йорка і Відня, а нині власник цього зоопарку, сам він називає відповідальним споживанням їжі. Це як переробляти сміття і берегти електрику. Для нетямущих - приклади тут же.
Йозеф Цоттер: «Люди, що бояться дивитися на тварин, яких вони їдять, закривають очі і на інше. На те, що корм для свиней на фермах сьогодні - це тонни сої, заради вирощування якої вирубуються тропічні ліси і так змінюється клімат. А цим Хрюша нехай і потрібно втричі більше часу, щоб набрати вагу, зате потім вони в п'ять разів смачніше ».
І телята, і кози, і свині - всі вони у Йозефа тих давно зниклих благородних порід, що для конвеєрного сільського господарства нині просто невигідні. Виходить, він не вбиває, а рятує тварин.
Відвідувачка зоопарку: «Добре, що тепер наші діти хоч зможуть побачити, звідки їх улюблена яловича відбивна і ким вона була в минулому житті».
Зоопарк з рестораном відкрилися місяць тому, але бажаючих вже натовпу. В недалекому майбутньому, як сподіваються тут, це стане першим в Австрії натуральним безвідходним господарством: все, що бекає, мукає і росте, потрапить на тарілки. У підсумку - рідкісна гармонія душі, шлунка і природи.

Костянтин Гольденцвайг, ntv.ru

***

Спостерігати за життям тварин Харківського зоопарку тепер можна і в Інтернеті. Камери встановлюються у всіх вольєрах. Відео транслюється цілодобово
Восьмирічний Євген спостерігає в Інтернеті за життям бізона і дикобраза. З нетерпінням чекає, коли в зоопарку запрацюють усі двісті відеокамер - поки відео транслюється тільки по восьми.
Євген Чорноморець, 8-річний відвідувач: «Я буду дивитися на цій камері птахів різних, папуг, мавп, горил, диких кішок - у них на кінці вух пензлик. Я взагалі сімейство котячих люблю ».
У зоопарку кажуть, найбільше користі від такої новації - юннатами. Тепер досліджувати життя звірів їм буде ще цікавіше. А ось відвідувачі зможуть побачити завдяки інтернет-трансляції, що відбувається в звіринці вночі.
Тамара Саприкіна, завідувачка освітнім відділом Харківського зоопарку: «Багато тварин в спеку сплять, вони активні в ранкові години. Їх тоді побачать за їжею, побачать взаємини тварин, тобто все їхнє життя можна буде побачити ».
Юному натуралісту Єгору двох годин для спостережень за тваринами в зоопарку недостатньо. Хлопчик мріє написати наукову роботу про мавпочок. Каже, їх поведінка здатна підняти настрій кожному.
Єгор Брянцев, юннат: «Я б хотів спостерігати за ігрунками. А камера онлайн допоможе, тепер не треба буде сюди приходить постійно, а можна буде через Інтернет спостерігати ».
У зоопарку запевняють, харківський звіринець - єдиний в Україні, який буде транслювати в онлайні життя всіх своїх мешканців.
Роман Сальников, президент телекомунікаційної компанії: «Наш проект унікальний тим, що камери транслюють онлайн, і весь сюжет, який транслюється, можна побачити онлайн. А також кожну з камер можна переглянути за 24 години. Тобто, якщо люди заходять вночі, відповідно, вони можуть переглянути будь-який час за попередній день і побачити ті результати, які їм найбільш цікаві ».
Поспостерігати в онлайні за життям всіх мешканців зоопарку можна буде в серпні.

atn.kharkov.ua

***

Там відвідувачам дозволили заходити в клітку до хижаків. Співробітники звіринцю кажуть, цей атракціон не є небезпечним.
Тигри ще маленькі, з'явилися вони на світ лише в квітні і нагадують швидше грайливих кошенят, а не грізних звірів. Але побувавши в клітці розповідають, що зуби у тварин досить гострі і, пустуючи, вони кусають досить відчутно.
Крім тигрів в боротьбі бере активну участь і маленький леопард. Підкоряючись інстинкту, нападає зверху. Ось тільки кусатися ще не навчився і замість цього, як кошеня, лиже свою «жертву».

Інші статті та новини про зоопарках:


«« «Всі новини про Полюванні і Рибалці

Для того, щоб залишити коментар увійдіть через соціальний сервіс.