Полезные материалы

6 міфів про шкоду пластмасових пляшок

  1. 1. Міф: Більшість пластмасових (і навіть дитячих) пляшечок містять Бісфенол-А
  2. 2. Міф: ПЕТ бутиль- багаторазова.
  3. 3. Міф: Після розтину пляшки постарайтеся використовувати її протягом 5 діб, інакше в неї виділятися...
  4. 4. Міф: Не можна зберігати пластикові пляшки в приміщеннях де жарко або під прямими променями сонця,...
  5. 5. Міф: У пластиковому посуді і тарі існує захисний шар, який при повторному використанні пошкоджується.
  6. 6. Міф: При упаковці продуктів в харчову плівку з неї переходять в продукти шкідливі речовини, тому...
  7. 7. Міф: Бутильована вода в пластмасовій тарі маркетинговий хід, краще пити воду з-під крана.
  8. 8. Краще купувати воду в склі, так краще для екології.

Всіляких ошатних пакетиків, баночок і пляшечок, в які упаковують зараз прохолодні напої і воду-безліч. Побоювань і міфів у зв'язку із загостренням проблеми екологіі- ще більше.

Заголовки повідомляють, що при виробництві багатьох видів пластику використовуються отруйні хімікати, здатні проникати в продукти. Найзнаменитіші і грізні герої статей- бісфенол А і фталати. Давайте розберемося, якими чутками рясніє інтернет: міф чи реальність?

Давайте розберемося, якими чутками рясніє інтернет: міф чи реальність

1. Міф: Більшість пластмасових (і навіть дитячих) пляшечок містять Бісфенол-А

Реальність: Питання дитячої безпеки завжди першорядний для батьків. В останні роки країни Євросоюзу провели безліч досліджень можливості міграції бісфенолу А з полікарбонату виробів в їжу і напої. Ці дослідження довели, що виділення бісфенолу А в їжу вкрай нізкое- менше 5 часток на мільярд. Висновок, що в організм людини потрапляє менше 0,0000125 міліграма бісфенолу А на кілограм ваги.

Це в 4000 разів менше, ніж допустимо за нормативами, встановленими Агентством з охорони навколишнього середовища (США). Навіть якщо дитина щодня п'є з пляшки, немає підстав переживати. Щоб бісфенол А завдав шкоди дитячому організму, малюк повинен щодня з'їдати і випивати не менше 600 кілограмів їжі і напоїв, які контактували з полікарбонатом.

Порада: Не зберігайте воду в дитячих пляшечках тривалий час. Своєчасно мийте і стерилізують тару.

2. Міф: ПЕТ бутиль- багаторазова.

Реальність: ПЕТ пляшки слід використовувати тільки один раз, а після здавати на переробку. Це пов'язано з тим, що не стійкий до лугів і високих температур цей вид пластику неможливо досить добре помити і дезінфікувати перед повторним використанням.

При неправильному використанні, а саме при нагріванні високими температурами, можлива деструкція полімеру і активне виділення отруйних речовин в їжу і повітря. Однак не лякайтеся, а використовуйте пляшки для води правильно!

Порада: Пошукайте в інтернеті місця здачі тари на переробку або уточніть у постачальників води, багато надають таку послугу.

  • Чи не нагрівайте ПЕТ тару в мікрохвильовці.
  • Не застосовуйте в пляшки з ПЕТ гарячі рідини (воду, чай, тепле молоко).

3. Міф: Після розтину пляшки постарайтеся використовувати її протягом 5 діб, інакше в неї виділятися шкідливі речовини.

Реальність: Дослідження показують, що пластик в нормальних умовах не здатний виділити шкідливі речовини в пляшку. Але після розтину бактерії разом в пилом в повітрі неминуче потрапляють у воду, і, якщо вода не містить консервантів, починають активно розмножуватися. Через кілька днів (особливо в теплому і сонячному приміщенні) концентрація мікроорганізмів може досягти такої кількості, що у води з'явиться неприємний запах (вода стухне), можливий осад. Кому з нас це припаде до смаку?

Поради:

  • Випийте воду протягом 5 днів і не заморочуватися.
  • Ніколи не пийте воду прямо з пляшки, якщо ви НЕ збираєтеся допити її в той же день. Пам'ятайте, як мама нагадувала, щоб ви «не пили з горла?»
  • Якщо потрібно зберігати тару більше 5-ти днів, то залиште воду в холодильнику або на балконі в холодну пору року.
  • Якщо ви (ваша сім'я або офіс) не можете випити 19-ти літрову пляшку води за 5-ть днів, виберіть собі тару поменше. В ідеалі - одноразову.

4. Міф: Не можна зберігати пластикові пляшки в приміщеннях де жарко або під прямими променями сонця, в неї виділятися шкідливі речовини бісфенолу А, фталати, хлор, діоксини і т.д.

Реальність: Зазвичай сонце не може розігріти воду в бутлі до тієї температури, коли такі речовини гіпотетично можуть виділитися. Сонце або висока температура в приміщенні сприяють розмноженню небажаної мікрофлори в пляшці (неприємні запахи, втрата прозорості рідини, зміна смаку), а не небезпечних виділень шкідливих речовин в воду. Наприклад: полікарбонат (маркування 7) витримує температуру води до 100 ° C, приблизно при такій температурі його і миють на виробництві. Бутлі (найчастіше 19 л) з полікарбонату так само, як і пластикові, не можна залишати під сонячними променями: бісфенол А тут ні до чого, просто на сонці у воді можуть розвиватися синьо-зелені водорості та інша живність.

Поради:

  • Завжди зберігайте воду в темному прохолодному місці. Взимку будинки ідеально зберігати воду у холодній балконних дверей
  • Влітку ні в якому разі не зберігайте воду в салоні або багажнику автомобіля

5. Міф: У пластиковому посуді і тарі існує захисний шар, який при повторному використанні пошкоджується.

Реальність: Захисного шару в такій тарі немає, повторне використання не рекомендується з міркувань гігієни. Одноразовий посуд складно помити без гарячої води і лужних миючих речовин.

Порада: Використовуйте паперову одноразовий посуд. Крім екологічності матеріалу, вона і виглядає набагато привабливіше.

6. Міф: При упаковці продуктів в харчову плівку з неї переходять в продукти шкідливі речовини, тому необхідно зрізати з них верхній шар.

Реальність: Харчові плівки набули найбільшого поширення як засіб упаковки внаслідок невисокої вартості і можливості працювати вручну, без використання додаткових пристроїв. Вакуумний поліетилен, в який часто упаковані м'ясо і риба, овочі, сир та інші продукти, довше зберігає їх свіжість, але в безкисневому середовищі прекрасно розмножуються окремі види бактерій, що активізуються після того, як упаковка розкрита. А якщо ще й зберігати її відкритою в холодильнику кілька днів, то шанси отримати отруєння різко зростають. У разі, якщо ви нагріли їжу в плівці, то ми не рекомендуємо її вживати, так як шкідливі речовини вже виділилися.

ЦІКАВО: ви напевно купували в магазині напівфабрикати на лотку, обтягнутому плівкою. Про плівку все зрозуміло, а ось білі лотки часто роблять з пінопласту, матеріалу, який виділяє канцерогенний отрута.

Щоб уникнути проблем зі здоров'ям плівку рекомендується зберігати при температурі не вище +70 ° С, а лотки ніколи не нагрівати. Для вашої безпеки важливо використовувати пластик за призначенням. Завжди уважно вивчайте маркування на дні упаковок. Одні види пластмас більше схильні до руйнування при нагріванні, інші - при впливі миючих лужних речовин, треті - спиртів і жирів.

До речі, напевно багато хто з вас обертають під час подорожі валізи в плівку, проте не всі знають, що харчова плівка зроблена з іншого матеріалу-поліетилену.

Порада: Навчіться читати маркування на тарі. При правильній експлуатації пластмаса безпечна для продуктів.

7. Міф: Бутильована вода в пластмасовій тарі маркетинговий хід, краще пити воду з-під крана.

Реальність: Ви п'єте воду з-під крана, а в організмі за 25 років накопичується 27 грамів бору, 1 літр нафтопродуктів, а ще 3 кг заліза, надлишок якого вбиває наші нирки. Для дорослої людини згубні 15- 20 кг нітратів. А як же діти? При використанні водопровідної води для приготування поживних сумішей виникає ризик страшного захворювання - водно-нітратної метгемоглобінемії. Це захворювання вражає серце і дихальну систему. Ми заспокоюємо себе тим, що регулярно кип'ятимо воду, але пам'ятайте, що кіпяченіе- не вихід! Але кіпяченіе- це зовсім інша тема.

Ви знаєте чим очищають воду з-під крана? Найефективніший очищувач води-це хлор (Cl) і озон (O3), при з'єднанні з ними 99% бактерій гинуть. Перевага озону в тому, що він при додаванні в воду, він швидко руйнується і не залишається в воді, тому його і почали використовувати на станціях водопідготовки. Але як доставити чисту очищену воду споживачеві по брудним зношених трубах? Ніхто не говорить вголос про те, що хлорована вода небезпечна. Чому? Іншого способу очищення води поки не придумали.

Порада: вибирайте активну і мінеральну воду, яка буде доставляти корисні макро і мікро-елементи в ваш організм.

8. Краще купувати воду в склі, так краще для екології.

Пластмаса лідирує серед базових матеріалів з енергоефективності та екологічності. Крім низьких показників викидів, враховуйте, що пластик легкий, має низьку теплопровідність, стійкий до пошкоджень і універсальний. Його легко здати на переробку в нашій країні, а після багаторазової утилізації він залишається безпечним. З вторинного пластика роблять різні товари. Скляні відходи У Росії піддаються переробці в невеликих кількостях. Але навіть така кількість переробляються відходів забезпечує збереження близько 10000 га землі, які могли б перетворитися в величезні звалища.

Зрозуміло, що будь-яка сировина, яку можна віддати на переробку, краще відправити в необхідні установи. Скільки буде розкладатися скло і пластик? Скло не піддається біологічному розкладанню. Для простої скляної пляшки з-під води характерно час розкладання, рівне 1000 і більше років. Пластикова пляшка теж має розкладається, хоча термін її життя трохи менше. Без утилізації та переробки вся наша планета за короткий період повністю заповнилася б пластиковими та скляними відходами.

Порада: Дізнайтеся, де в вашому місті можна віддати пляшку на переробку.

Повернемося до транспортування пляшок. Що простіше перевезти: фуру зі склом або з пластиком? Пластик економить на 20% витрати палива і скорочує викид шкідливих речовин. Приклад в цифрах: перевезення 14000 л води в пластикових пляшках об'ємом 0.5 л на відстань 1600 км (Москва Єсентуки) зажадає на 355 л менше дизельного палива і знизить викиди СО2 (вуглекислий газ) на 60%, ніж перевезення такого ж обсягу води в склі . Крім цього, тара зі скла може легко тріснути при транспортуванні, а ПЕТ міцний. Шкода пластикового посуду сильно перебільшений і проявляється при її неправильному використанні.

Підведемо підсумок. Да ви праві. Скло практично непроникним. Упаковка з такого матеріалу підходить для чутливих до наявності кисню напоїв. Недолік скла очевіден- він крихкий і важкий. Складна транспортування, процеси розплавлення скла і формування нових форм ведуть до величезних енергетичних витрат. Скільки шкідливих речовин викине в атмосферу фура зі склом, поки добереться до місця утилізації? Тому одноразові пластмасові пляшки кращі для розливу води.

Рада на закінчення: використовуйте пластик, призначений тільки для харчової промисловості і дотримуйтесь рекомендацій по експлуатації.

Про те, які види пластмаси існують, читайте по засланні .

Теги: Утилізація

Шановні читачі!
Спасибі, що читаєте наш блог! Отримуйте найцікавіші публікації раз на місяць оформивши підписку. Новим читачам пропонуємо спробувати нашу воду безкоштовно, при першому замовленні виберіть 12 пляшок (2 упаковки) мінеральної води BioVita або питної води Stelmas . Оператори зв'яжуться з Вами і уточнять деталі. Тел. 8 (800) 100-15-15

* Акція для Москви, МО, Санкт-Петербурга, ЛВ

Давайте розберемося, якими чутками рясніє інтернет: міф чи реальність?
Кому з нас це припаде до смаку?
Пам'ятайте, як мама нагадувала, щоб ви «не пили з горла?
А як же діти?
Ви знаєте чим очищають воду з-під крана?
Але як доставити чисту очищену воду споживачеві по брудним зношених трубах?
Чому?
Скільки буде розкладатися скло і пластик?
Що простіше перевезти: фуру зі склом або з пластиком?
Скільки шкідливих речовин викине в атмосферу фура зі склом, поки добереться до місця утилізації?