Полезные материалы

Алмазне буріння, виготовлення ніш і отворів - Rmnt.ru

  1. Технологія алмазного буріння
  2. Інструменти і пристосування
  3. Вибір алмазних коронок і приладдя
  4. Техніка і прийоми роботи, що виконуються завдання
  5. «Будівельний Картель» - алмазна різання бетону

Ряд специфічних завдань в будівництві можна вирішити тільки із застосуванням передових технологій. У цій статті ми розповімо про технології алмазного буріння, розглянемо основні техніки свердління ручним методом і з застосуванням напрямної станини-стріли.

У цій статті ми розповімо про технології алмазного буріння, розглянемо основні техніки свердління ручним методом і з застосуванням напрямної станини-стріли

Технологія алмазного буріння

Багато хто не з чуток знають про проблеми, що виникають зі свердлінням або бурінням залізобетонних стін. сучасні інструменти пропонують повноцінну альтернативу ударної перфорації, зводячи нанівець високий шум, пил і вібраційний вплив.

Технологія алмазного свердління стін має на увазі використання порожніх коронок з ріжучої кромкою, що включає частки синтетичного надтвердого вуглецю. Коронка приводиться в рух електричним або гідравлічним двигуном. Можливо ручне виконання приводного пристрою, але набагато частіше використовують направляючу станину.

Можливо ручне виконання приводного пристрою, але набагато частіше використовують направляючу станину

Основне застосування алмазного буріння - виготовлення циліндричних отворів для прокладки різного роду комунікацій. Компактність бурових установок дозволяє застосовувати їх в малих приміщеннях і при високій архітектурної складності несучих конструкцій. Тверді мінеральні вкраплення і арматура в бетоні не перешкоджають свердління.

Інструменти і пристосування

Для ручного алмазного свердління використовують спеціальні електричні дрилі. Їх вартість починається від 500 $, найпростіші і недорогі моделі, такі як Eibenstock END 1300 P, розраховані на застосування коронок до 41 мм. Вони мають ряд спеціальних функцій для алмазного буріння: подача води на шпиндель, плавний пуск і регулювання обертів до 2000-2600 об / хв. Більш дорогий інструмент відрізняється високою потужністю, отже, і більш високим діаметром свердління. Головний недолік ручного способу - неможливо точно почати буріння без центрує пристосування або зробити отвір під кутом. З відмітних особливостей цих дрилів можна виділити спеціальні патрони для колонкових бурів, які у багатьох виробників уніфіковані. Наприклад, в алмазної дрилі Bosch GDB -1600 використовується патрон SDS-DI, який практично ніде більше не зустрічається.

Дрилі можуть бути використані як частина професійної бурової установки. Їх кріплять в станину з пристроєм плавного подачі або використовують як силовий агрегат у вертикальному свердлильному верстаті. Найпростіші станини мають вартість від 300 $, дорожчі варіанти розраховані для свердління отворів під кутом і автоматизованої поздовжньої подачі.

Окремий сегмент ринку займають установки алмазного буріння , Які застосовуються для ведення робіт в промислових масштабах. Двигуни високої потужності, в тому числі асинхронні трифазні і навіть гідравлічні, добре справляються з високими навантаженнями при бурінні отворів до 500-600 мм на велику глибину. Більшість установок мають вбудований регульований рівень, градуйовану шкалу нахилу, дозовану подачу води до робочого органу. Вартість машин такого роду починається від 1000 $ і вище.

Вартість машин такого роду починається від 1000 $ і вище

У продажу часто можна зустріти установки і дрилі алмазного буріння, що вже були у використанні. Найчастіше це оптимальний варіант придбання: такий інструмент не справляється з виробничими обсягами і темпами, але для побутового використання вони підходять.

Вибір алмазних коронок і приладдя

Дві основні різновиди колонкових бурів - для мокрого та сухого буріння. Головна відмінність полягає в способі напайки вуглецевого абразиву, тому використання коронок не за призначенням майже напевно виведе їх з ладу.

Купувати коронку краще у виробника бурильної установки, щоб хвостовик відповідав типу патрона. Хоча і допускається використовувати всілякі перехідники, це може істотно знизити якість буріння і викликати деякі труднощі.

Хоча і допускається використовувати всілякі перехідники, це може істотно знизити якість буріння і викликати деякі труднощі

При виборі важливо звертати увагу на матеріал корпусу коронки. Це повинна бути високоякісна легована сталь, що пройшла ультразвукову і рентгенівську дефектоскопію. Не соромтеся запитати про це продавця: корпус низької якості деформується вже після декількох застосувань навантаження. Або перевірте самі: підвісьте коронку на нитці і коротко вдарте по ній металевим предметом - дзвін повинен бути чутний 3-4 сек з рівномірним загасанням.

Робочу крайку коронки називають матрицею, вона має вигляд зубів з Металополімери, що включає розсип дрібних алмазів. Залежно від типу оброблюваного матеріалу, розрізняють тверду і м'яку матриці. Тверду використовують для свердління низькоміцних матеріалів: цегли, піноблоку, цементної стяжки. При свердлінні бетону або мармуру алмази швидко тупляться, тому використовують м'яку матрицю, поверхня якої так само швидко оновлюється.

Для з'єднання матриці з корпусом часто використовують холодну гальванізацію. Це найдешевший метод і він поширений серед виробників з Китаю. Але матриці з таким з'єднанням стираються швидше і погано витримують високі навантаження. Більш якісні і дорожчі бури мають з'єднання матриці з корпусом лазерним зварюванням або паянням сріблом.

Більш якісні і дорожчі бури мають з'єднання матриці з корпусом лазерним зварюванням або паянням сріблом

Також ви можете придбати допоміжне приладдя: подовжувальні штанги, центруючі пристосування і змінні модулі для відновлення коронок.

Техніка і прийоми роботи, що виконуються завдання

Коронки малих діаметрів (8-22 мм) використовують переважно для свердління отворів для кріплення в умовах, де застосування ударної перфорації неможливо. Коронки діаметром 40, 60 і 80 мм активно застосовуються для виготовлення ніш підрозетників, де висока точність буріння виправдовує знос дорогого інструменту. Описані методи виконуються переважно методом ручного буріння без подачі води.

Алмазним свердлінням вирішують проблему проходу комунікацій через товсті шари монолітних матеріалів. Така техніка вимагає застосування напрямної станини, яка кріпиться анкерами безпосередньо до стіни поруч з місцем свердління. Регулюванням напрямних задається потрібне положення коронки і кут нахилу, а маховик повздовжньої подачі дозволяє плавно поглиблювати коронку зі швидкістю від 2 см / хв. Так домагаються мінімального зносу матриць і високої точності виконаних отворів.

Для виготовлення ніш і отворів використовується алмазна різання бетону , Хоча при її відсутності можна скористатися алмазними коронками великих діаметрів. Наявність направляючої станини дозволяє свердлити отвори навіть з перекриттям. Алмазне буріння вважається найпродуктивнішим способом виїмки матеріалу в монолітних конструкціях. Після буріння керн легко сколюється і віддаляється, при потребі надати отвору прямокутну форму застосовують алмазні стенорези.

Сама ж техніка буріння досить проста: повільно обертається коронку плавно подають до матеріалу до першого зачеплення, потім в декілька етапів потроху збільшують глибину проникнення до освіти кільцевого надрізу в 2-3 мм. Потім прибирають центрирующий шток і свердлять отвір з рекомендованою для коронки швидкістю і подачею.

Примітно, що після алмазного свердління отворів навіть дуже великих діаметрів не порушується конструктивна міцність конструкцій, тому такий метод незамінний для роботи на несучих стінах або фундаментах.

рмнт.ру

29.03.18

«Будівельний Картель» - алмазна різання бетону

Надаємо послуги з алмазного різання бетону, залізобетону, цегли.

Дверні та вентиляційні отвори, отвори під комунікації, продухи в фундаменті.

Контактні дані:

  • Адреса: Москва, вул. Вяземская, буд.11
  • Тел .: +7 (495) 728-02-87
  • Моб .: +7 (903) 728-02-87
  • сайт: www.almazbest.ru