Полезные материалы

Час мами в декреті. 14 рекомендацій по організації свого дня.

Декрет Декрет ... фактично, це час, яким починає розташовувати мама, починаючи з 7 місяців вагітності і півтора року після пологів. Це дійсно серйозне час. Багато спортсменів грунтовно готуються за 1,5 року до змагань; студенти, наприклад, встигають написати дипломну роботу за цей час; багато фахівців за такий період підвищують свою кваліфікацію. Грубо кажучи, півтора року плюс два місяці - це великий обсяг часу.

Я не збираюся сперечатися з тими, хто буде переконувати мене, що час в декреті тече зовсім інакше і саме відчуття часу змінюється. Так. Це так. Часом, зовсім важко усвідомити - який сьогодні день тижня? І чому календарний місяць як то вже дуже швидко закінчився ...

Але, незважаючи на перебіг час, ніхто не посміє посперечатися і з тим, що час, все ж, є - кількісно, ​​після того, як народжується дитина, ніхто не забирає у мами годинник. Грубо кажучи, в її добі не стає 18 або 16 годин. Все ті ж 24. Тоді куди ж воно подінеться? І як можна раціонально його використовувати?

За статистикою, найбільша кількість розлучень припадає саме на перший (другий і третій) рік життя дитини. Чому?

Причин чимало. Але ключова з них - нераціональне використання часу мамою, коли цінності і пріоритети люблячої дружини змінюються на 180 градусів і звернені тільки на дитину. З'являється внутрішнє (суспільно нав'язане) переконання в тому, що тільки дитина може бути сенсом жити, тому як, нібито, він потребує матері 24 години на добу.

Хто такий насправді новонароджена дитина і в чому він потребує в перші місяці життя?

Новонароджена дитина - це така ж людина, як і ми з Вами (тільки кілька зменшена копія Вас або Вашого (їй) дружини (чоловіка)). У нього є абсолютно ті ж органи, що і у Вас. З точки зору потреб - фізіологічно він потребує абсолютно в усьому тому ж, що і Ви (безумовно, виключаючи сексуальну потребу, хоча, про поло-рольовому поведінці, думаю, варто також поговорити, але вже в іншій статті).

Що ж вимагає від Вас дитина?

А) Побутове задоволення своїх потреб (якщо можна так висловитися) - дитина першого року життя дійсно потребує того, щоб хтось його погодував, Попо, поміняв йому памперс, одягнув його, накуповував А) Побутове задоволення своїх потреб (якщо можна так висловитися) - дитина першого року життя дійсно потребує того, щоб хтось його погодував, Попо, поміняв йому памперс, одягнув його, накуповував. Все абсолютно логічно. Адже, поки, ваш малюк не самостійний.

Б) Фізичний контакт. Звичайно, дитина хоче, щоб хтось узяв його на ручки, хтось обійняв його, хтось поцілував його і притиснув до себе. Так діти відчувають свою захищеність від впливів, поки ще, не зрозуміло їм зовнішнього світу. Незабаром (місяцем до шести) на підставі досвіду фізичного і вербального (словесного) контакту близьких людей з дитиною - малюк навчиться розуміти, які люди для нього «свої», а які «чужі»

В) Психологічний контакт. Це, мабуть, найскладніший пункт «потреб» Вашого новонародженого. Тому як визначити кількість, якість, та й, мабуть, що є цим психологічним контактом - досить-таки складне заняття. По суті, дитина першого року життя (і всіх наступних) потребує комфортної спокійній «некріклівой» домашній обстановці, коли мама відчуває себе чудово, а тато, приходячи додому з роботи, відчуває емоційно-психологічне задоволення.

І ось з цього пункту, ймовірно, варто говорити про те, як же мамі, перебуваючи вдома з дитиною (новонародженим або вже двох-трьох місячних - різниця невелика), впорається з усіма цими потребами? До того ж, важливо пам'ятати, що і у самої мами є потреби. Ну, і тато в житті мами не повинен займати другорядну роль. Його потреби також нікуди не поділися.

Скільки насправді потрібно мами дитині Скільки насправді потрібно мами дитині? Стільки, щоб задовольнити описані вище потреби. Якщо Ви вважаєте, що дитині мама потрібна 24 години на добу - ви глибоко помиляєтеся. Спробуйте самі провести, хай навіть з найближчою Вам людиною, тиждень-два-три 24 години на добу. Це, звичайно, приємно і цікаво, але навіть сама міцна нервова система може «видати» роздратування. Так і у випадку з Вашою дитиною - навіть найспокійніший малий, перебуваючи з мамою в тісному контакті (тут важливо помітити - і тільки з нею) весь свій час може відчувати роздратування, стати крикливим, плаксивим, а також, трохи пізніше, здатним проявити маніпулятивний поведінка - коли дитина, знаючи, що мама ні в чому не відмовить, одним лише легким «посопування» або «гуленієм» буде здатний домогтися чого завгодно (що, безумовно, буде тільки прогресувати з віком. А там вже недалеко і до нас, психологам , на прийом з дитячим розладом під на званням «капризи, ори, істерики»).

Відповідно мама, як ніхто інший, природно, потрібна дитині. Особливо, якщо ваша сім'я дотримується ключового правила годування грудьми. Хто ще дасть дитині її, якщо не мати? Але материнство повинно мати, все ж, чіткі межі, спрямовані саме на задоволення дитячих поточних потреб. Увага: потреби у дитини гойдатися і спати на руках у матері 24 години на добу інстинктивно НІ!

Як же молодій мамі розпорядитися тим часом, який, я Вас запевняю, знайдеться - як тільки мама тверезо розцінить своє ставлення до дитини і перестане змішувати власні емоції з логікою вирощування дитини і здоровий глузд?

Тут дуже важливо помітити. В одному чудовому фільмі було сказано, що тварини не наділені емоціями - ми бачимо в них лише віддзеркалення своїх власних. Ймовірно, це твердження можна застосувати і у випадку з новонародженою дитиною. З самого початку він не наділений емоціями, крім невдоволення і спокою. Все інше - це плід нашої уяви . І лише трохи пізніше буде виявлений справжній емоційно-вольової компонент.

Кілька рекомендацій для молодих мам з «планування» своїх буднів:

1) Постарайтеся розуміти потреби ь в заняттях не тільки дитиною, але і собою і своїм чоловіком. Це потрібно а) для цілісності сім'ї, б) для щастя Вашої дитини в майбутньому

2) Для того, щоб знайти час на свого чоловіка і себе, постарайтеся почитати корисну літературу з дитячої педіатрії, яка допоможе Вам забезпечити грамотні умови для сну, їжі і купання Вашої дитини. Не виключайте варіант його загартовування. Адже, це набагато природніше, ніж трохи постарше «напихати» дитини антибіотиками і «ловити» всі можливі інфекції.

3) Постарайтеся ставити перед собою побутові цілі на день. Ввімкнетеся в гру: «а що я зможу зробити сьогодні?». Користуйтеся блокнотом з відривними листами, маркерной дошкою або відривними стікерами - пишіть все те, що ВИ хочете встигнути сьогодні. Не ставте занадто багато цілей, однак і не дозволяйте собі розслабитися.

Ось можливий варіант списків:

Понеділок:

помити підлогу

Приготувати обід

Зробити зачіску перед приходом чоловіка

Відправлення білизни в стріки протягом дня

Масаж чоловікові перед сном

вівторок:

Складання списку покупок в магазин за продуктами

депіляція ніг

Прибирання пилу з усіх доступних поверхонь

Похід в магазин з малюком за продуктами

приготування вечері

Вечірній контрастний душ

Середовище:

Приготування сніданку собі і чоловікові

Прасування речей, попрану машинкою днем ​​раніше

Маска для обличчя

Скрабування тіла

Похід з чоловіком і дитиною на прогулянку ввечері

Як бачите, в цих списках є все - і побутові аспекти життєдіяльності, і час на себе, і час на чоловіка. А кількість завдань, умовно-обов'язкових до виконання, невелика!

4) Запам'ятайте чудове правило «двох справ». Заходячи в будь-яку кімнату, виконуючи будь-яке завдання, ви повинні зробити другу, зовсім незначну «Мимохідь». Наприклад, Ви вирушили в ванну кімнату здобуття права вмитися - протріть раковину за допомогою рідкого мила (або зубної пасти) і губки. Така процедура абсолютно не займе у Вас часу, однак раковина вже чиста! А при дотриманні ритуалу щодня - ніякої дорогої хімії у Вашому будинку не буде. Або ж, Ви вирушили в спальню заправити ліжко - протріть «мимохідь» пил з наявних поверхонь. Це займе у Вас 10 секунд, а при регулярності процедури Ви забудете про «генеральні» прибирання.

5) Постарайтеся організувати легку доступність до всіх предметів, необхідним Вам для побутового застосування. Тобто, губка для миття санітарного вузла, рукавички, ганчірка для підлоги, пральний порошок і т.д. повинні бути в легкодоступних для Вас місцях, проте, в недоступних по висоті місцях для Ваших, в майбутньому, дорослих дітей. Інакше кажучи, Ви не повинні витрачати свої, нехай і секунди, на те, щоб знайти ганчірку та інші речі.

6) Звільніть свій будинок (ще чекаючи дитину) від усієї зайвої хімії і зайвих предметів. Килими на стінах і на підлогах, величезний вибір засобів для чищення в ванній, нагромадження книг, предметів, одягу - все це створено для того, щоб збирати пил і створювати хімічне ураження дихальних шляхів при її збирання. Постарайтеся зробити відкриті поверхні максимально порожніми, а «ядерні» хімічні засоби збирання замініть содою, засобом для миття посуду, лимоном, оцтом, рідким милом, зубною пастою. Все це, до того ж, дозволить заощадити Ваш сімейний бюджет на витрати, так швидко зростаючі з появою в будинку малюка.

7) Не створюйте самі собі «Домашню роботу». Якщо у Вас «втекло молоко» або пригоріла святкова вечеря, яким Ви вирішили побалувати майбутнього радісного чоловіка - приймайте міру відразу! Не давайте жиру або молока остаточно засохнути, а білизни яке Ви, наприклад, випрали - залежатися. Тоді миття займе набагато більше часу, так само, як і прасування. Ну, а якщо Ви ще і зможете втілити в життя ідею «двох справ» - Вам зовсім не загрожують складності в підтримці чистоти і затишку в домі. Все буде займати 5-7 хвилин.

8) Зустрічайте чоловіка в чистому, охайному вигляді. Знайдіть 3 хвилини, як мінімум, на те, щоб підфарбувати очі, скористатися тушшю. Не нехтуйте і тим, щоб зібрати волосся в хвіст або ж - зробити зачіску. Вашому чоловікові потрібна все та ж улюблена і любляча дружина, що і ДО вагітності і пологів. Правило двох справ може бути застосовано і тут. Ви вирушили в спальню, щоб вкласти дитину в ліжечко? Відкрийте гардероб і приміряйте майку, яка може порадувати Вашого чоловіка. Одягніть її! Навіть якщо Ви купували її півроку тому, щоб «носити на вулиці» - починайте носити її будинку! Зараз Ваш «вихід у світ» - це Ваш будинок! Коли ще порадувати чоловіка своїм зовнішнім виглядом, а то й після нього роботи? Та й собі настрій ВИ піднімете з легкістю, побачивши в дзеркалі привабливий образ молодої і красивої мами!

9) Викиньте з дому все розтягнуті майки та бриджі! У Вашому гардеробі мають бути, хай недорогі, але «свіжі» речі.

10) Наведіть порядок в кожній кімнаті або ДО народження дитини (в ті найщасливіші два місяці до пологів), або в перший час ПІСЛЯ, коли дитина, в основному, «зайнятий» сном. Звільніть будинок від зайвих речей не тільки на поверхнях і в ванній, але і в гардеробі, ящиках, шафах. Позбавтеся від усього того, що Ви не готові носити після пологів, не хочете носити, що Вам «приїлося». Роздайте свій одяг тим, кому вона може бути дійсно потрібна і цікава. Звільніть книжкові шафи від тієї літератури, яку Ви ніколи не читали і не збираєтеся читати. Залиште лише те, що дійсно може охарактеризувати Вас, як господаря будинку, або бути цікавим Вам для дозвілля!

11) Навчіться користуватися інтернет-магазинами, які можуть сильно заощадити Ваш час на походи в магазини. Методом проб і помилок Ви підберете такий магазин одягу або іграшок, який буде задовольняти всі Ваші потреби, а покупки будуть займати не дві-три години Вашого часу, а кілька хвилин (максимум годину)! Зрештою, не обов'язково купувати і замовляти речі. Як мінімум, Ви можете визначитися з покупкою сукні, побутової техніки, або коляски, а придбати її, безпосередньо в роздрібному магазині.

12) Знайдіть собі захоплення до душі. Подумайте, чим Ви можете зайняти той час, який буде тільки збільшуватися в об'ємі у Вас при грамотному підході до себе, своєї дитини, і своєму побуті! Бути може, Ви завжди мріяли почати шити, в'язати, розводити хом'яків, бігати вранці, писати картини або вірші - все це може і ПОВИННО знайти свою реалізацію у Вашій новій, але настільки різноманітною життя!

13) Обов'язково знаходите час для денного сну. І хто Вам сказав, що Ви повинні проспати дві чи три? Спіть півгодини-годину! При необхідності - скористайтеся будильником! Цього часу цілком достатньо, щоб відновити свої сили перед ввечері і компенсувати нічні пробудження!

14) Правило «можна все»! Залиште в стороні будь-які тривоги і сумніви! Зарядіться позитивом і внесіть у своє життя різноманітність. Якнайбільше «Грайте», викликайте в собі азарт! Якщо Ви годуєте грудьми і вважаєте, що Вам не можна «Нічого є» - пошукайте в інтернеті цікаві рецепти, доступні для годуючих матерів і Ви здивуєтеся, як багато Вам можна! Задавайте, якомога частіше собі питання - «чи встигну я ...»? Хваліть в тому випадку, якщо встигаєте побутові справи або присвятити себе час до того, як «станете потрібні» дитині. І ні в якому разі не лайте себе, якщо щось не встигли - Ви ще обов'язково знайдете на цю справу час! Так Ви вб'єте двох зайців - з одного боку, справи будуть робитися з інтересом, з іншого боку, Ви не будете відчувати так часто поширену післяпологову депресію, коли все «Не в радість».

Резюмуючи вищевикладені рекомендації, хочеться побажати Вам щастя і радості в забезпеченні побуту і затишку у Вашій родині. Пам'ятайте - Вашій дитині набагато важливіше бачити щасливих, люблячих, цікавих батьків з широким кругозором, ніж маму, яка всі сили і все здоров'я направить на забезпечення, часом, відмінних дитячих потреб, що переростають з віком в справжні примхи егоїста ....

Любіть себе, свого чоловіка, свою сім'ю і дитину!

Успіхів!

Часом, зовсім важко усвідомити - який сьогодні день тижня?
24. Тоді куди ж воно подінеться?
І як можна раціонально його використовувати?
Чому?
Хто такий насправді новонароджена дитина і в чому він потребує в перші місяці життя?
Що ж вимагає від Вас дитина?
І ось з цього пункту, ймовірно, варто говорити про те, як же мамі, перебуваючи вдома з дитиною (новонародженим або вже двох-трьох місячних - різниця невелика), впорається з усіма цими потребами?
Скільки насправді потрібно мами дитині?
Хто ще дасть дитині її, якщо не мати?