Полезные материалы

Робимо меблі красивою (чохли, накидки і т.д.) | Записи в рубриці Робимо меблі красивою (чохли, накидки і т.д.) | Скриня корисних: LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

  1. Етап перший: Викрійка чохла для дивана
  2. Етап другий: Розкрій чохла для дивана
  3. Етап третій: Позначка
  4. Етап четвертий: Збірка і пошиття чохла

Як зробити викрійку і зшити чохол для дивана своїми руками

Стару м'які меблі легко перетворити в нову. Зшийте для неї чохол, простьобаний тонкою гумовою тасьмою. Якщо взяти для цього штучну шовкову тканину, то зібрана в дрібні складки, вона буде виглядати дуже ефектно.

Пропонуємо вам викрійку для дивана, а також поетапно розповімо як зшити чохол для дивана.

На чохол для дивана вам буде потрібно: штучний шовк, віскоза або тонкий трикотаж - 9м при ширині 1 м 10 см або 5 м 40 см тканини при ширині 1 м 60 см.

Витрата матеріалу на чохол для дивана дан з урахуванням збільшення довжини дивана на одну третину для створення ефекту стислій тканини (дрібних складок).

Також буде потрібно кілька мотків гумової тасьми шириною 0,5 см. Кількість метрів залежить від частоти інтервалів між гумками. У нашому випадку гумку пришиваємо 10 разів через кожні 18 см.

Також читайте, як зшити коротке пальто свінгер, що летить крою.

Зшити чохол для дивана за готовими лекалами, може бути, і нескладно, але працювати доведеться з великою довжиною. Оцініть правильно свої можливості і зручність робочого місця. Краще скористатися ножний машинкою, так як вам доведеться працювати двома руками.

Будемо шити чохол для дивана на гумках розділимо в етапів.

Етап перший: Викрійка чохла для дивана

Викроює основні деталі чохла для дивана- спинку і сидіння з нижньої воланом (нижню частина не відрізати, а лише надрізати до міток О і О1).

З лекальні випадів тканини вирізаємо два прямокутника розміром 40x30 см, щоб надалі надставіть довжину нижньої оборки (на кресленні прямокутники заштриховані).

Наносимо на тканину точки АБВ і А1Б1В1, кульковою ручкою або фломастером з виворітного боку. Мелом по вивороту накреслив лінії, за якими будемо пришивати гумки.

Етап другий: Розкрій чохла для дивана

На спинці чохла з вивороту по розмітці зустрічали виточки глибиною 15 см і шириною 10 см. Першу гумку пришиваємо, відступивши від лінії АА1 на 18 см.

Довжину гумки відміряє на одну третину коротше лекальної довжини. Наприклад, за лекалами довжина від точки В до В1 дорівнює 290 см, 1/3 від 290 = 95.

Отже, гумку відрізаємо довжиною 195 см. На спинці пришиваємо гумку 4 рази через кожні 18 см. Пришивати гумку можна як рядком "зигзаг" (тільки нечастим кроком), так і звичайної прямої.

На початку шва гумку треба закріпити, а потім, натягуючи її, шити до кінця наміченої лінії.

Етап третій: Позначка

До країв нижньої оборки приший прямокутні відрізки тканини 40x30 см. Низ і короткий зріз оборки Подош на 1 см. На сидінні з вивороту по розмітці приший гумки починаючи з лінії ЕЕ1 не забуваючи відрізати гумку на одну третину коротше лінії оборки.

Верхню лінію ДД1 поки не чіпаємо. На сидінні чохла точку Е накладемо на точку О, а точку Е1 - на точку О1 (лицьова частина тканини повинна бути всередині). На отриманий відрізок в край накладемо гумову тасьму (вона повинна бути в 2 рази коротше довжини відрізка) і акуратно Пристрочите її.

Етап четвертий: Збірка і пошиття чохла

Спинку і сидіння складемо лицьовими сторонами всередину по лінії АА1 Стачать, одночасно пришиваючи в край гумку, з'єднавши контрольні мітки В з Б і В1 з Б1 Стачать відрізки АВГ з АБД і A1B1Г1, з А1Б1Д1. За шву сточування приший гумку, взявши, як і раніше, на одну третину менше довжини тканини, до якої її пришиваємо. Підігнувши тканину по зовнішньому контуру на 2,5 см (на кресленні подвійна лінія), Подош її, одночасно вошьем і гумову тасьму.

Вільну частину оборки по лініях О1Е1Е1 'з'єднаємо з лінією ОД і Стачать, відповідно вчинимо з відрізками ОЕЕ'і ОД. В районі суміщених точок Г1Д1 і ГД в край приший додаткові гумки. Зауважимо їх ззаду спинки дивана для кращої фіксації чохла.

Якщо ви вирішили зшити чохол на крісло, то зменшите ширину викрійки на 70 см з обох сторін по центральній вертикальної лінії. Технологія пошиття така ж.