Полезные материалы

Як позбутися від бліх у кішки в домашніх умовах: кошеня, вагітну кішку, ліки і народні засоби

  1. Як позбутися від бліх у кішки швидко і ефективно
  2. У яких випадках не можна користуватися краплями від бліх?
  3. Блохи у вагітної кішки
  4. Блохи у кошеняти
  5. Як самостійно позбавити вихованця від бліх не використовуючи отрути?
  6. Народні засоби
  7. аптечні засоби

Позбутися від бліх у кішки в домашніх умовах складно, але можна. Перш ніж експериментувати, визначитеся з цілями. Навіть якщо вам потрібно прогнати паразитів у вагітної кішки, для цього є спеціалізовані засоби, які справляються із завданням швидко і ефективно. Якщо ж протипоказання незаперечні, доведеться вдатися до аптечним і народних засобів, щоб виготовити блохогонку самостійно.

Як позбутися від бліх у кішки швидко і ефективно

Швидко і ефективно позбавити кішку від бліх в домашніх умовах можна за допомогою спеціальних крапель. Всі профілактичні препарати призначені для домашнього використання, їх легко дозувати і застосовувати.

Важливо! Традиційні засоби від бліх випускаються у вигляді крапель, хоча існують препарати у вигляді шампунів, спреїв і пудри.

Якщо ваш вихованець здоровий, ви можете використовувати стандартні краплі від бліх. Загальні протипоказання зачіпають:

  • вагітних і годуючих кішок.
  • Кошенят молодше 1-3 місяців.
  • Котів старше 12 років.
  • Тварин з яскраво вираженою алергією або індивідуальною непереносимістю.
  • Котів, які страждають зневодненням, виснаженням і тварин, видужуючих від хвороби.

За загальноприйнятим правилам обробку від бліх виробляють один раз в три місяці. У весняний та осінній сезон, обробку можна проводити частіше. До симптомів блошиний інвазії відносять:

  • Постійний, сильний свербіж, що призводить до появи расчесов і ран.
  • Слабкість, неспокійний сон.
  • Анемію.
  • Поганий апетит.
  • Втрату ваги (блошина інвазія часто призводить до зараження стрічковими глистами ).
  • Нервозність, необгрунтовану агресію.

При значній інвазії паразитами їх сліди життєдіяльності видно при огляді шкіри тварини. Помітивши подібні симптоми, необхідно терміново обробити кішку від бліх.

Вибираючи краплі звертайте увагу на склад препарату. Зазвичай діючими речовинами крапель є перметрин, інвермектін, піріпроксіфен, фіпроніл.

Всі ці інсектициди малотоксични для кішок, але смертельні для паразитів. Практично всі краплі мають комплексним дією, захищаючи кішку від бліх, кліщів і волосоїдів.

Ветеринари рекомендують використовувати краплі, від виробників з хорошою репутацією. Кращими краплями від паразитів вважаються:

  • Beaphar.
  • Hartz.
  • Frontline.
  • Advantage.
  • Advocate.
  • Prac-tic.
  • Stronghold.
  • Frontline.
  • Барс, Дана-2 Ультра, Чистотіл і інші вітчизняні препарати.

Краплі від бліх наноситься на суху, неушкоджену шкіру холки і потилиці. Двома пальцями шерсть розсується, вільною рукою краплі наноситься вздовж хребта. Поки краплі не вбереться, необхідно стежити, щоб кішка не вилизувала шерсть. Якщо у вас немає можливості стежити за вихованцем, на нього необхідно надіти елизаветинский комір.

Зверніть увагу! Краплі від бліх на масляній основі вбирається протягом 24-48 годин.

У яких випадках не можна користуватися краплями від бліх?

Приносячи в будинок маленького кошеня, ви автоматично погоджуєтеся з тим, що відповідальність за його життя, благополуччя і здоров'я лежить на вас. У якій би чистоті ви не містили будинок і вихованця, рано чи пізно вам доведеться «вступити в сутичку» з паразитами. Незважаючи на мініатюрний розмір, блохи можуть доставити багато незручностей вам і вашим вихованцям.

У деяких випадках традиційні профілактичні препарати для усунення бліх застосовувати не можна. Наприклад, якщо ваша кішка вагітна, годують потомство або не досягнула місячного віку. В такому випадку традиційні засоби можуть принести більше шкоди ніж користі. Крім того, кішки більш чутливі до запахів, тому для боротьби з блохами не можна використовувати ефірні масла.

Крім того, кішки більш чутливі до запахів, тому для боротьби з блохами не можна використовувати ефірні масла

Кращий метод боротьби з блохами - це профілактика, але, якщо використання традиційних засобів неможливо, під профілактикою розуміють підтримання чистоти в будинку і на присадибній ділянці.

Щоб знизити ризик зараження блохами, необхідно регулярно чистити лоток кішки, прати її лежак, оглядати шерсть, пилососити підлогу поверхні і т.д.

Блохи у вагітної кішки

Щоб позбутися від бліх у вагітної кішки можна використовувати натуральний яблучний оцет. Оскільки вагітних кішок не рекомендується купати на останніх термінах, дійте по ситуації.

Яблучний оцет має різкий запах, проте він не змінює pH шкіри і ефективно усуває бліх у вагітних кішок і кошенят.

Для обробки вам знадобиться бризкалка, натуральний яблучний оцет, чиста вода і щітка. Оцет і вода змішується 1: 1, отриманий розчин заливається в Пирскавка.

Розчин наноситься безпосередньо на шерсть, після чого її необхідно ретельно прочесати. Змочіть шерсть і загорніть вихованця в рушник, заспокоюєте і носите його на руках хоча б 10 хвилин, після, вичешіть. Далі, дійте по ситуації:

  • Ретельно протріть шерсть паперовими серветками.
  • Викуповуєте кішку в теплій воді з шампунем або без нього.
  • Використовуйте сухий шампунь.

Порада: якщо ви вирішили купати кішку після обробки оцтом, перед тим як ставити вихованця в ванну, ретельно намажте його шию шампунем. Як тільки лапи кішки виявляться у воді, блохи кинуться у напрямку в шиї і голові, шампунь затримає паразитів і дозволить їх змити.

Блохи у кошеняти

Найбезпечніший спосіб позбавлення від бліх - це їх видалення вручну. Цей метод є єдиним безпечною альтернативою, для усунення бліх у кошенят молодше місяці.

Отже, вам знадобиться:

  • Металевий гребінь з частими зубцями.
  • 2 великих лимона.
  • 500 мл води.
  • Пирскавка.
  • Велика миска.
  • Пінцет.
  • Стакан з водою і невеликою кількістю масла. Бажано, щоб під рукою була кришка, яка щільно закриває склянку.

Для початку приготуємо рідина, якою будемо обробляти шерсть. У 500 мл теплої води додають подрібнені лимони. Миску необхідно поставити на вогонь і довести до кипіння. Як тільки по обіду рідини з'явилися пухирці, зніміть миску з вогню і залиште розчин настоюватися на 3 години. Готовий розчин необхідно процідити і перелити в Пирскавка.

Вичешіть вихованця, щоб в процесі видалення бліх, гребінь ходив вільно. Далі, занурте гребінь в розчин і розчешіть кішку. Використовуйте розчин поступово, оскільки прочісувати кішку необхідно щодня. Якщо побачите блоху, ловите її пінцетом і кидайте в стакан з маслом і водою.

Зверніть увагу! Майже всі кішки не люблять запах цитрусових, тому можуть чинити опір, почувши запах настою. Заспокоюєте кошеня, в кінці кінців він змиритися з процесом вичісування.

Як самостійно позбавити вихованця від бліх не використовуючи отрути?

Які ще засоби від бліх можна приготувати самостійно? Народних засобів, що допомагають в боротьбі з блохами досить багато, проте всі вони умовно ефективні. Більшість народних засобів від бліх діють за допомогою запаху, який неприємний паразитам. Простіше кажучи, засоби домашнього приготування відлякають бліх, але не вб'ють їх.

Зверніть увагу! При використанні народних засобів для усунення бліх великий ризик алергічної реакції у вихованця. Будьте особливо уважні, якщо використовуєте трави і їх настої.

Народні засоби

Найпопулярніші народні засоби від бліх виготовляються на основі полину або інших сильно пахнуть трав. Траву полин можна розкласти в житло, під лежаком вихованця і килимовими покриттями. Коли трава починає сохнути, вона виділяє масляниста речовина з характерним запахом, який відлякує бліх.

Важливо! Усунення бліх народними засобами - це завжди тривалий і трудомісткий процес. Незалежно від обраного методу, обробка тваринного і приміщення повинна повторюватися регулярно, з періодичністю в 3-5 днів.

Більш ефективним засобом є настій з полину, пижма і евкаліпта. Траву в рівних пропорціях заливають окропом, трохи остуджують, після чого знову доводять до кипіння і знімають з вогню. Настою дають охолонути і відстоятися протягом доби. Отриманий настій відціджують і переливають в Пирскавка. Рідиною необхідно окропити м'які меблі, лежак вихованця, килимові покриття, підлогу і плінтуса.

Якщо кішка підчепила бліх недавно, їх можна буквально зігнати з тварини. На лежак вихованця замість матраца необхідно помістити подушку, набиту свіжими тирсою і хвоєю. Отриманий аромат відлякує паразитів, в тому числі молодих личинок, які вилупилися з яєць.

М'яко кажучи, варварський, але ефективний народний метод усунення бліх - це обробка вовни сумішшю оцту, нашатирного спирту і будь-якого спиртового одеколону.

Рідини змішуються в рівних пропорціях, заливається в Пирскавка, після чого наносяться на шерсть вихованця. Відразу після обробки кішку потрібно звернути в великий рушник і тримати на руках протягом 7-10 хвилин. Після зняття рушники кішку вичісують металевим гребенем з частими зубцями, щоб видалити яйця, личинки, мертвих і очманілих паразитів.

Знову ж, застосування часнику не можна назвати гуманним методом, але він вважається ефективним. З часнику готують настоянку: велику головку часнику очищають, подрібнюють, заливають літром гарячої води. Настоянку витримують протягом 12 годин, після чого відціджують. В отриману рідину можна додати кілька ложок живих пивних дріжджів. Отриманий настій наносяться на ватний спонж для протирання вовни.

Важливо! Часник токсичний для кішок, тому настойку можна наносити тільки на місця, до яких кішка не дістає при умовно.

У домашніх умовах можна виготовити не тільки відвари, а й шампунь проти бліх.

Рецепт дуже простий:

  • Половину шматка дитячого мила натерти на крупній тертці і нагріти на водяній бані, поки воно не стане однорідним (схожим на желе).
  • У розтоплене мило, ввести подрібнену на блендері цибулину, ретельно розмішати.
  • В отриману суміш додати жовток курячого яйця і знову розмішати.
  • Останній інгредієнт - водний настій кропиви, його знадобиться 1 чайна ложка.

Останній інгредієнт - водний настій кропиви, його знадобиться 1 чайна ложка

Отриманий шампунь наносять на шерсть кішки на 15-20 хвилин, після чого ретельно змивають. Шерсть після купання може потьмяніти. Це засіб категорично не рекомендується застосовувати для купання кошенят молодше 3 місяців.

аптечні засоби

Відразу зазначимо, що застосовувати аптечні засоби для усунення бліх у кішок не рекомендують ветеринари. Всі інсектициди, призначені для обробки приміщень і усунення паразитів у людей дуже токсичні для тварин.

Якщо ви звернетеся в аптеку, для боротьби з блохами вам можуть порекомендувати:

  • Бутокс 50.
  • Різні засоби від вошей.
  • Нашатирний спирт.

Бутокс 50 призначений для обробки житлових приміщень! Засіб дуже токсична, особливо при ковтанні. У рідкісних випадках, тільки за рекомендацією ветеринара, Бутокс використовують для обробки собак, для кішок засіб категорично не рекомендується.

Шампуні від вошей призначені для обробки людей! Вони дуже токсичні для кішок, можуть привести до порушення роботи мозку, різних нервових порушенням і смерті кішки. Нашатирний спирт в чистому вигляді суворо не рекомендується використовувати для обробки кішок, оскільки вихованець може втратити нюх.

У яких випадках не можна користуватися краплями від бліх?
Як самостійно позбавити вихованця від бліх не використовуючи отрути?
Які ще засоби від бліх можна приготувати самостійно?