Полезные материалы

Як самостійно зшити постільна білизна в дитяче ліжечко для новонародженого

  1. Розміри і тканину
  2. пошиття простирадла
  3. пошиття підодіяльника
  4. Наволочка на подушку
  5. Деякі правила пошиття

Деякі молоді мами задаються питанням: що краще - постільна в ліжечко для новонароджених своїми руками або готове покупне? Вирішення цього питання абсолютно індивідуально, тому що якщо мама вміє шити і хоче для свого малюка зробити красиве і оригінальне білизна, то вона віддасть перевагу це зробити сама. Також білизна в дитяче ліжечко для новонароджених зшити потрібно тоді, коли ліжко має нестандартний розмір.

Розміри і тканину

Стандартний розмір спального місця в дитячому ліжечку 120х60 см, а готові комплекти, які продають в магазинах, мають абсолютно різні розміри. Тому оптимально буде пошити свій індивідуальний комплект з потрібними розмірами.

Стандартний розмір матраца для ліжечка складає 120х60 см, але в залежності від його товщини можуть знадобитися різні зайві сантиметри на підгин, щоб простирадло НЕ бгають. Ще один варіант - пошити простирадло з обхватом гумкою, яка дуже зручна: вона щільно натягується на матрац і не мнеться.

Ще один варіант - пошити простирадло з обхватом гумкою, яка дуже зручна: вона щільно натягується на матрац і не мнеться

Постільний комплект для малюка має розміри:

  • простирадло 140х100 см (147х112 см);
  • підодіяльник 140х100 (150х110 см);
  • наволочки на подушки 60х40 або 40х40 см в залежності від форми подушки.

Для постільного комплекту найкраще вибирати тканину:

  • ситець - найдешевша тканину, але тонка і не прослужить довго;
  • бязь - більш щільна, тримає форму;
  • фланель - підійде для зимового комплекту, тому що добре зберігає тепло.

Слід при покупці враховувати, що тканини ці дають усадку приблизно на 10 см в довжину. З урахуванням усадки краще буде тканину попередньо випрати в теплій мильній воді, висушити і пропрасувати гарячою праскою.

Найчастіше купують відріз тканини зі стандартною шириною 1,5 м, довжину можна підібрати виходячи з точних розмірів матраца, ковдри і подушок. Зазвичай вистачає 4-4,5 м.

пошиття простирадла

Простирадло для стандартного матраца можна пошити звичайним способом у вигляді прямокутника або найзручнішим варіантом - на гумці, яка не буде збиватися від занадто активних рухів малюка. Для звичайної простирадла вирізається прямокутник розміром 140х100 (150х110 см), краю обробляються за допомогою оверлока з чотирьох сторін, а потім підшиваються на 2-3 см. Якщо немає оверлока, можна зробити подвійний підгин і прострочити.

Форма простирадла на гумці будується на основі стандартних розмірів з невеликим припуском на вільне облягання матраца:

1. Основа - прямокутник 122х62 см (по 2 см припуску), далі з чотирьох сторін додаємо по 10 см на облягання матраца і ще 5-10 см на «кулиску», через яку буде протягнута гумка. Загальний витрата тканини на таку простирадло 150-160х100 см.

2. Тканина необхідно зшити по кутах, кути прострочити подвійним швом. При цьому повинен вийти чохол для матраца.

3. Край простирадла підігнути і прострочити з таким розрахунком, щоб вільно входила гумка, для неї треба залишити 4 отвори.

4. Резинку розподілити по периметру простирадла і прострочити всі краї.

Існує кілька варіантів використання гумки:

  • робиться загин тканини, а зверху пришивається еластична тасьма;
  • робиться шов по периметру простирадла з «кулиской», а потім в неї за допомогою шпильки втягається довга гумка;
  • гумки 20 см довжиною (4 шт.) можна всунути тільки на кутах простирадла, добре закріпивши з двох сторін, при цьому можна підкоміри робити по 5 см;
  • ще один варіант - закріплення лямок по кутах з еластичної стрічки (кламерів).

) можна всунути тільки на кутах простирадла, добре закріпивши з двох сторін, при цьому можна підкоміри робити по 5 см;   ще один варіант - закріплення лямок по кутах з еластичної стрічки (кламерів)

На відео: як зшити простирадло на гумці.

пошиття підодіяльника

Для ковдри розміром 140х110 см необхідно шматок тканини згорнути вдвічі і відрізати матеріал довжиною 143 см. Підковдра сострочіть з виворітного боку, склавши тканину особою всередину. Внутрішні шви краще обробити оверлоком або швом «зигзаг».

На бічному шві з одного боку необхідно залишити отвір для заведення ковдри довжиною 30-40 см. Саме отвір акуратно відстрочити, підігнувши тканину вдвічі. Підодіяльник вивернути і ретельно пропрасувати, розправивши кути.

Підодіяльник вивернути і ретельно пропрасувати, розправивши кути

На відео: як зшити дитячий підодіяльник.

Наволочка на подушку

Розмір наволочок буде залежати від того, які подушки будуть використовуватися в ліжечку. Стандартні розміри 40х40 см або 40х60 см. При викроюванні наволочки потрібно додати в довжину 20 см для клапана, який буде утримувати подушку. Потім тканину скласти особою всередину і сострочіть, залишивши клапан зовні. Клапан також потрібно прострочити по краю, зробивши загин. Потім наволочку вивертають, заправивши клапан всередину.

На відео: як зшити наволочку на подушку.

Деякі правила пошиття

Готовий пошитий комплект найкраще ще раз випрати в теплій води та після просушування погладити праскою. При виготовленні дитячої білизни не рекомендується використовувати блискавки, липучки, кнопки та ін. Аксесуари, тому що малюк може з їх допомогою нанести собі травму, а підросла дитина здатний відірвати невелику деталь і засунути в рот.

Не слід також робити аплікації, вишивки або використовувати накладні деталі, які будуть не дуже практичні при пранні і подстіланіі такого білизни. Головна мета постільної білизни - відповідність гігієнічним вимогам і зручність використання. Комплектів краще відразу пошити мінімум два, виходячи з правила заміни білизни щотижня.

Як зшити дитяче постільна білизна (1 відео)

Різні комплекти (27 фото)

Вам також будуть корисні ці статті: