Полезные материалы

Консервуємо томати: помідори мариновані з буряком, фаршировані, в'ялені і в желе

Помідор, томат - один з найпопулярніших овочів у світі. І заготовки на зиму з них не менш популярні. Помідори солять, маринують, консервують - цілими у власному соку або у вигляді пюре - готують з них соуси і соки і навіть варять варення.

  • Для томатного пюре потрібні дуже зрілі помідори;
  • Варення варять із зелених помідорів з щільною м'якоттю;
  • Солити і маринувати можна зелені, рожеві, червоні і бурі помідори , Але бажано окремо, не змішуючи в одній банці різні види;
  • Перестиглі помідори краще не консервувати.

Відбираючи плоди для консервування, стежте, щоб на них не було пошкоджень і плям. Консерви, куди потрапили такі томати, погано зберігаються. Також не можна змішувати помідори різного ступеня зрілості. Якщо ви заготовлює помідори цілком, їх верхівку треба проткнути зубочисткою, щоб вони не лопнули. Можна закатати в банку плоди без шкірки: щоб її легко зняти, треба обдати плоди окропом, а потім різко опустити в холодну воду.

Який вид консервування віддати перевагу - вирішувати вам, але майте на увазі, що в помідорах, заготовлених цілком, краще зберігаються вітаміни.

Досвід показує, що самі безпрограшні рецепти - наші власні. Проте, ми спробуємо запропонувати кілька не самих звичайних варіантів заготовок з томатами.

Навіть, здавалося б, усім звичним маринованим помідорів можна надати незвичайний відтінок смаку, якщо замаринувати асорті. Спробуйте, наприклад, томати, мариновані з буряком . Для першої пробної порції знадобляться: помідори - 1,2 кг, невеликі буряків - 2 шт., морква середнього розміру - 1 шт., часник - 4 зубчики, гострий перець - 1/3 стручка, зелень за смаком - 3-4 гілочки. Для маринаду: вода - 1 л., Сіль - 1 ст. л., цукор - 2 ст. л., оцтова есенція - 1 ч. л.

Спочатку треба вимити помідори, на кожному плоді у плодоніжки зробити виделкою або дерев'яною шпажкою 2 проколу. Скласти помідори в миску, залити окропом і дати постояти приблизно 10 хв., Після чого воду злити. Зелень вимити. Чи не подрібнюючи, покласти разом з гострим перцем і очищеними зубчиками часнику на дно стерилізованої банки. буряк і морква очистити і нарізати тонкими кружальцями. Укладати в банку помідори, перемежовуючи їх кружками буряка і моркви. Закип'ятити 1 л води, додати сіль, цукор і оцтову есенцію. Влити киплячий розчин в помідори. Банку закрити. Коли консерви охолонуть, поставити на зберігання в темне прохолодне місце.

Фаршировані помідори - ще більш оригінальна закуска-заготовка. Для її приготування вам будуть потрібні зрілі помідори середнього розміру. Фарш можна зробити з різних овочів і зелені: моркви, лука , часнику , петрушки , кореня селери . Фаршировані помідори заливають томатним соком і стерилізують.

Фаршировані помідори заливають томатним соком і стерилізують

Фарширувати можна і незрілі зелені або бурі помідори. На 4 кг томатів потрібно по 3 пучка листового селери і петрушки, 2 шт. великої моркви, 1 головка часник, 1 цибулина, 1 стручок гострого перцю і 6 ст.л. солі. Цибулю і моркву очистити. Моркву натерти на крупній тертці, цибулю порізати тонкими півкільцями. Перець вимити і нарізати тонкими кільцями. Часник очистити і дрібно порубати. Петрушку і селеру вимити, обсушити й подрібнити. Змішати всі овочі, трохи присолити. помідори вимити, зробити на кожному глибокий надріз, помістити в нього підготовлену начинку. Щільно укласти плоди в діжку або інший посуд. Закип'ятити воду з сіллю і залити помідори. Залишити при кімнатній температурі на 2-3 дні. Помідори повинні поміняти колір на більш темний і стати м'якими. Переставити на зберігання в прохолодне місце.

Для помідорів в желе вам знадобиться 2 кг маленьких помідорів, 0,5 кг ріпчастої цибулі, по 3 горошини запашного і чорного перцю, 1-2 шт лаврового листа, кріп (суцвіття) або петрушка (гілочки), часник - за бажанням. Для заливки на 1,5 л води: 1/2 склянки цукру, 3 ст.л. солі, 2 ст.л. (5 грам) желатину. Цибулю почистити і нарізати кільцями. Помідори наколоти з усіх боків зубочисткою. На дно стерилізованих банок покласти запашний перець, чорний перець і лавровий лист. Укласти шарами помідори, кільця цибулі, суцвіття кропу або гілочки петрушки. Для заливки желатин насипати в миску, залити 1 склянкою холодної води, перемішати і залишити на 40 хв. У воду, що залишилася додати цукор і сіль, довести до кипіння. Набряклий желатин додати в гарячий маринад, помішуючи, довести до кипіння, але не кип'ятити. Готової заливкою наповнити банки з помідорами. Накрити стерилізованими кришками, встановити банки у велику каструлю з теплою водою, довести воду до кипіння, стерилізувати 10 хв. Після стерилізації банки відразу ж закатати. Перевернути шийкою вниз і дати охолонути. Зберігати банки з помідорами краще в холоді.

В'ялені томати - неодмінний інгредієнт кулінарії Середземномор'я. Їх використовують для приготування м'ясних і рибних страв, з них роблять різні соуси і підливи. В Італії та Греції в'ялені томати додають в тісто при випічці деяких сортів білого хліба. Крім того, їх використовують як начинку для пирогів. Кращими в'яленими томатами вважаються ті, які були висушені на сонці. З огляду на деякі кліматичні умови нашої країни, ми пропонуємо вам зробити це в звичайній духовці.

Для їх приготування необхідно розігріти духовку до 100 ° С. На деко постелити лист пергаменту, змащений оливковим маслом. Помідори вимити і розрізати навпіл. Розкласти помідори на деку зрізом вгору. Посолити, поперчити, посипати сумішшю сухих трав (петрушка, розмарин, орегано, кріп, чебрець), скропити оливковою олією. Поставити в духовку і в'ялити мінімум 24 години. В'ялені помідори перекласти в банку з кришкою і залити оливковою олією. Зберігати в прохолодному місці.