Полезные материалы

Солимо рибу самі: 12 рецептів смачної кети, горбуші та ікри

  1. Матеріали по темі

Найкраще зупинити свій вибір на цілій тушці кети, бажано непотрошеной

Найкраще зупинити свій вибір на цілій тушці кети, бажано непотрошеной. Перед засолкою рибу потрібно розморозити. Найкраще місце для цього - холодильник. Прискорити процес розмерзання можна, залишивши рибу при кімнатній температурі. А ось способи розморожування в теплій воді або в мікрохвильовій печі не підходять. Відокремлюємо голову і хвіст - в процесі засолювання ці частини зайві. Голову можна потім використовувати в приготуванні юшки (або іншого рибного супу). Луска не впливає на смак, тому її можна не чистити. Видаляємо плавники гострим кухонним ножем або великими ножицями. Потрошимо кету, зробивши розріз, що йде від голови до хвоста, і видаляємо руками нутрощі (попалася ікра? Вітаємо. А молочко можна посмажити). Солити цілою тушкою не дуже зручно - просолюється риба буде набагато довше. Тому частіше кету засолюють розчиненою на філе. Акуратно підрізають з двох сторін хребетну кістку і видаляють її разом з ребрами через черевце. Забирають залишилися кісточки - для зручності можна використовувати пінцет. Від шкіри філе бажано не відокремлювати, інакше при засолюванні шматок може втратити форму. Однак деякі швидкі рецепти припускають засолювання шматочками. В цьому випадку шкірку знімають відразу ж з великого пласту червоного м'яса, а потім обробляють його на пластини або брусочки. Від величини шматочків залежить швидкість засолювання. Чим вони більші, тим більше тривалий час буде потрібно на приготування.

Кета - 1 кг, велика сіль - 3 ст. ложки, цукор - 1 ст. ложка, лимон - 1 шт., чорний перець горошком, лавровий лист - за смаком.

Наріжте рибу на порційні шматочки. Щоб кета швидше засолити, робіть їх не більше 2-2,5 см. Збризніть шматочки лимонним соком, натріть цукром і сіллю. Візьміть глибоку неметаллическую посуд, викладіть туди рибу. Додайте лавровий лист (можна розламати на декілька частин) і кілька горошин чорного перцю. Зверху покладіть важке блюдце як гніту. Любителям слабосоленої рибки досить протримати продукт в холодильнику 5-6 годин. Після кета готова до вживання.

Риба - 1 кг, вода - 1 літр, сіль - 2 ст. ложки, цукор - 1,5 ст. ложки, запашний перець - 5 горошин, петрушка і кріп - по 1 пучку, лавровий лист - 2 шт., лимон - ½ шт., сухий кмин - ½ ч. ложки.

Закип'ятіть воду для розсолу, додайте спеції і зніміть з вогню. Залиште розсіл охолоджуватися до температури 28-30 градусів. Тим часом підготуйте рибу до засолюванні: наріжте на порційні шматочки однакового розміру. Складіть їх в скляну банку. Петрушку і кріп крупно наріжте, посипте зверху. Налийте в банку остиглий розсіл, додайте лимон, нарізаний тонкими пластами. Залиште банку на 60 хвилин при кімнатній температурі. Потім приберіть в холодильник на 8-12 годин. Через зазначений час можна пригощати домочадців і гостей.

Кета - 1,5 кг, велика сіль -150 г, цукор - 50 г, горілка або коньяк - 50 г, мелений перець - кілька пучок.

Обробити рибину на два філе. Шкуру з філе не знімати. На столі розстелити пергаментний папір або шматок льняного полотна, насипати зверху шар засолювальний суміші з перцю, цукру і солі. Укласти рибу і добре посолити її з усіх боків, всередині і зовні, одночасно сбризгівая горілкою - вона поліпшить рівномірний просаливание риби. Все щільно загорнути, помістити в пакет і залишити в холодильнику на 72 години. Зберігаємо рибу в тому ж пакеті - по потребі відрізаємо потрібний шматочок, знімаємо з нього шкіру і подаємо на стіл, розрізавши на шматочки.

Кета цілої рибкою - від 1,2 кг до 1,6 кг, лимон - 150 г, сіль велика - 85 г, цукор-50 г, часникові великі часточки - 3 шт., Цибуля ріпчаста - 250 г, вода мінеральна - 150 г , корінь свіжого хрону - 50 г, рафінована рослинна олія - 75 г.

Випатрати рибу, відрізати хвіст з головою і плавниками, добре промити і порізати стейками шириною 3 см. Ще раз промити і просушити паперовими серветками. Лук очистити і нарізати тонкими полуколечкамі. Скласти кету в стейках в емальовану каструльку, чергуючи з полуколечкамі лука. Хрін очистити і крупно натерти, часникові зубчики подрібнити за допомогою преса. Змішати. В іншій мисочці перемішати цукор з сіллю, видавити туди сік лимона, додати масло, хрін і часник. Розбавити пряну суміш водою і залити отриманим маринадом рибу. Накрити ємність з рибою тарілкою і зверху поставити вантаж, наприклад, воду в банку. Прибрати в холодильник на 2 дні. У кети виходить вельми пікантний і незвичайний смак, вона подобається абсолютно всім.

Кета, посолочной суміш 1: 2

Оброблений шматок кети в цьому класичному варіанті обсипають посолочной сумішшю, яку готують з 1 ст. ложки цукру і 2 ст. ложок солі. Така пропорція 1: 2 є базовою і найвдалішою. Філе обсипають сумішшю досить густо, не забуваючи про стороні зі шкіркою. Потім рибку поміщають в поліетиленовий пакет і залишають в холодильнику на 24 години. Через добу риба повністю готова. Перед подачею на стіл з кожного шматочка кети ножем знімають надлишки солі або споліскують його під струменем проточної холодної води.

Вода - 1 літр, сіль - 3 ст. ложки, цукор - 3 ст. ложки, лавровий лист - 2 шт., перець горошком чорний або запашний (на ваш розсуд) - 5-7 шт., гірчичний порошок - 1 ст. ложка.

Воду кип'ятять з додаванням цукру, солі і прянощів, остуджують до 50-60 градусів, потім додають столову ложку гірчичного порошку і гарненько все перемішують, щоб не утворилося грудочок. Дають маринаду постояти хвилин 5-10. За цей час від риби відокремлюють філе, ріжуть його смужками шириною 2-2,5 сантиметра і укладають в скляну банку. Зверху нарізку заливають гірчичним маринадом. Через 3-4 години риба готова, її витягують з рідини і перекладають в сухий контейнер, прикривши кришкою.

Через 3-4 години риба готова, її витягують з рідини і перекладають в сухий контейнер, прикривши кришкою

Тушка рибини, посолочной змести (сіль - 3 частини, цукор - 1 частина), чорний перець горошком, часник, лавровий лист, рослинне рафіноване масло.

Засолка кети в маслі зробить її схожою на сьомгу, рибка виходить жирна і ніжна. Для приготування беруть глибокий контейнер або скляну банку. Шматки кети щедро обвалюють в посолочной суміші. Рибу перекладають на тарілку і дають постояти їй на столі 2 години. Потім з шматочків зчищають частина солі і цукру за допомогою ножа (мити шматочки не потрібно). Посолочной суміш видаляють без фанатизму! Кету перекладають в банку, посипають прянощами і заливають рафінованою олією. Ємність з домашньої слабосоленої рибкою прибирають в холодильник. Через добу кету можна пробувати!

Філе кети, посолочной змести (1 ч. Ложка солі, 1/2 ч. Ложка цукру, мелений чорний перець), сік лимона, будь-яка спеція «Для риби», яка не містить в складі сіль.

Цей варіант для невеликої кількості риби. Філе відокремлюють і злегка проморожують в морозильній камері (буквально 30-40 хвилин). Це роблять для того, щоб рибу можна було тонко порізати ножем. Товщина шматочків має бути 2-3 міліметра. Нарізані часточки риби викладають на широку тарілку і посипають посолочной сумішшю. Зверху рибку збризкують лимонним соком і посипають спецією «Для риби». Через 2 години рибку можна використовувати для прикраси бутербродів.

Філе кети, посолочной змести (1 ч. Ложка солі, 1/2 ч. Ложка цукру, мелений чорний перець).

Аромат копченості слабосоленої кете може надати «Рідкий дим». Шматок кети обмазують «Димком», а потім просаливают класичним сухим способом: сіль і цукор в співвідношенні 2: 1 не товстим шаром. На 12-20 годин кету прибирають в холодильник, закутавши харчовою плівкою. І риба готова.

Філе горбуші - 1 шт., Велика цибулина - 1 шт., Сіль - 1,5 ст. ложки, цукор - 2 ч. ложки, лавровий лист.

Цей варіант засолювання в олії з цибулею добре підходить для горбуші - сухувата риба виходить жирної і соковитою. Рибу обробляють на невеликі безкостисті шматочки. Шкірку теж видаляють. Велику соковиту цибулину очищають і ріжуть півкільцями. У тарілочці з'єднують сіль і цукор, лавровий лист ламають на кілька частин. У цій суміші гарненько обвалюють рибу. Далі беруть чисту літрову банку і починають збір шарів. На дно ллють трохи масла (обов'язково рафінованого), укладають шар риби та цибулі. Знову наливають масло, і всі етапи повторюють, поки не закінчаться основні продукти. Верхній шар - масло. Банку закручують і прибирають до готовності в холодильник на 2 дні.

Кета - 1 кг, цукор - 50 г, сіль - 100 г, лавровий лист - 2 шт., Чорний мелений перець - за смаком.

Рекомендується, якщо ви купили не заморожену, а охолоджену рибу. Змішуєте цукор, сіль і мелений перець. Подрібнює за допомогою ножа лавровий лист. Додаєте до решти інгредієнтів. Чистіть рибу, режіте на порційні шматочки. Перекладаєте в тарілку і обвалюється в посолочной суміші з усіх боків. Перекладаєте кету в глибоку тарілку. Щільно закриваєте кришкою і забираєте в холодильник на 24 години. Після завертаєте кожен шматочок в харчову плівку і забираєте в морозилку на 2-3 доби. Після цього терміну риба готова.

Вода - 1 л, сіль (кам'яна) - 2 ст. ложки, цукор - 1 ч. ложка, ікра - 400 г.

Якщо попалася рибина з ікрою, її варто засолити. Це не складно. Спочатку очистимо ікру від плівки - ястика. Існує багато способів, один з них - за допомогою міксера. Ікру заливаємо водою або краще розсолом (1 ст. Л. Солі на 1 літр кип'яченої води) і починаємо акуратно і повільно помішувати вінчиком для збивання. Будьте терплячі - у міру обертання частина ястика відокремиться, інша накрутиться на насадку. Залишки плівки доведеться видалити вручну. Потім берете глибоку каструлю. Наливаєте воду, насипаєте цукор, сіль. Доводьте розсіл до кипіння і охолоджуєте до 40-50 град. Перекладаєте попередньо очищені ікринки в каструлю. Засолюють 15 хвилин - для ніжної малосольной ікри. Якщо віддаєте перевагу більш виражений солоний смак, потримайте 30 хвилин. Акуратно злийте розсіл через сито (друшляк). Багато радять додати пів чайної ложки рослинної олії без запаху, щоб ікринки не склеюються. Зберігати малосольного ікру в холодильнику краще не більше 2 днів.


Матеріали по темі

Такий різний омлет: французький, по-японськи, з макаронами, сиром і з кабачками 27.07.2019, 6:01 Хто придумав пельмені «Амур»: гастрономічне розслідування «Амурської правди» 26.07.2019, 7:13 Вишня на зиму і у випічці: варення, компот, желе, вареники і шоколадний Брауні 20.07.2019, 7:26 17 рецептів з кабачків: піца, фріттата, сендвічі, суп-пюре і варіант для пікніка 06.07.2019, 6:47 15 рецептів окрошки: російська пивна, сибірська з черемшею, литовська з фаршем, індійська з помідором 29.06.2019, 5:42 Жимолость зі згущеним молоком на зиму, мус, кисіль, варення і вареники: 13 рецептів 22.06.2019, 8:42 Домашній паштет на сніданок: з чорносливом, з скумбрії, з яблуками і з печериць 15.06.2019, 6:08 Страви з гречки: каша з імбиром, запіканка і оладки, печиво і салат 09.06.2019, 7:35 Ревінь в пирогах: сирному, пісочному, холодці, з вершковим кремом 01.06.2019, 7:11 Котлети з зеленої цибулі, салат з кульбаб, омлет з кропиви: 12 рецептів страв із зелені 26.05.2019, 7:12 Черемша: 15 рецептів з зеленим вітаміном і чим корисний ведмежа цибуля 18.05.2019, 7:02

показати ще

Попалася ікра?