Полезные материалы

виписка з пологового будинку

зміст:

  1. Які речі потрібні на виписку дитини з пологового будинку
  2. Як одягнути новонародженого на випіс ку з пологового будинку?
  3. Які речі можуть стати в нагоді малюкові при виписці з пологового будинку взимку?
  4. Як підготуватися до виписки з пологового будинку
  5. Виписка з пологового будинку: що потрібно врахувати

Якщо пологи у жінки пройшли без ускладнень, дитинка міцний і здоровий, організм матері відновився, і вона може доглядати за дитиною, то виписку з пологового будинку можуть призначити на 4 день після пологів. Але часом пологи можуть виявитися проблемними, а самопочуття матері або дитини незадовільним. В цьому випадку виписка з пологового будинку відкладається аж до 1-4 тижнів. До дня виписки з пологового будинку рідні повинні принести всі необхідні документи, а також речі для матері і малюка.

Як відбувається виписка з пологового будинку? Конкретної відповіді на це питання немає, оскільки у кожного це відбувається по-різному. Одні скромно виписуються з пологового будинку, поспішно їдучи додому, щоб як слід відпочити, тоді як інші перетворюють виписку в грандіозне свято, влаштовуючи салюти і розпиваючи шампанське.

Які речі потрібні на виписку дитини з пологового будинку

Отже, для виписки з пологового будинку потрібно підготувати: Отже, для виписки з пологового будинку потрібно підготувати:

  • підгузники, щоб в разі необхідності їх можна було змінити;
  • бавовняні повзунки і сорочечки, які не тільки вбирають вологу, але і не викликають алергії;
  • пару пелюшок. Одну фланелеву пелюшку і одну тоненьку;
  • чепчик. В осінньо-зимовий період потрібно купити теплу шапочку, на якій немає ні металевих застібок, ні помпонів, що викликають у дитини дискомфорт;
  • штанці і кофточку. Купити потрібно тільки ті, які з легкістю одягаються і застібаються;
  • комбінезон, конверт на виписку з пологового будинку, або просто ватяну або легка ковдра (в залежності від пори року).

Якщо у вас вже є якісь речі з вищевказаного списку, то можна купити лише ті, яких не вистачає. Можна також купити в магазині одним комплектом відразу всі речі для новонародженого. До речі, набір речей для виписки з пологового будинку залежить від пори року.

Як одягнути новонародженого на виписку з пологового будинку?

Тут важливо враховувати погоду, яка панує за вікном.

Осінь і весна. Осінньо-весняний період небезпечний тим, що в цей час року дуже легко застудитися. Так що краще перестрахуватися. На виписку з пологового будинку холодною весною або восени слід купити відразу зимовий одяг. Якщо на вулиці не так холодно, досить байкового ковдри.

Літо. У спекотну літню погоду дитини, як правило, загортають в легка ковдра, а на голову одягають спочатку бавовняний чепчик, а поверх нього фланелевий. Цього цілком достатньо. А ось прохолодним літом на виписку крім легкого одеяльца дитині буде потрібно і більше теплий одяг.

Зима. Багато губляться при виписці з пологового будинку в цей час року. Але зима це не привід для розладів. Виписка з пологового будинку взимку має свої плюси. Так, якщо ваша дитина народилася взимку, то імунітет його буде набагато сильніше, ніж у літніх новонароджених малюків.

Зима непостійна. Вона може бути як теплою, так і холодною. У будь-якому випадку потрібно як слід підготуватися. Наприклад, якщо ваша виписка з пологового будинку припала на люті морози, не виписують рано вранці. Краще дочекатися обіду, щоб повітря трохи прогрілося. Новонароджені дітки поки не можуть регулювати температуру свого тіла. Тому батьки повинні бути подвійно більш пильними. Виписуючись з пологового будинку дитини потрібно одягнути в теплий комбінезон, або укутати в ковдру, що ще краще. Якщо його правильно загорнути в ковдру, а зверху пов'язати стрічкою, можна створити ідеальну теплу обстановку, що дуже важливо по дорозі додому.

Багатьом радять звернути новонародженого в дві пелюшки або ж надіти на нього теплі повзунки, сорочечку і купити утеплений комбінезон або конверт, яким можна буде користуватися ще кілька місяців після виписки. Це теж варіант.

Мамочка повинна пам'ятати і про себе. А для цього важливо зручно і тепло одягатися. Виписка з пологового будинку може відняти чимало часу, протягом якого дитинку, можливо, доведеться погодувати. І щоб уникнути маститу та інших неприємних захворювань, мати дитини повинна одягнутися тепліше, щоб не переохолоджуватися і не застудити груди.

Окрему увагу слід приділити і транспорту, щоб він очікував маму з новонародженим відразу біля виходу з пологового будинку. Так що подбайте про це заздалегідь.

Які речі можуть стати в нагоді малюкові при виписці з пологового будинку взимку?

Оскільки зима може принести чимало сюрпризів, пропонуємо ознайомитися з переліком тих речей, які можуть знадобитися вашому малюкові при виписці в холодну пору року.

  1. Залежно від ваших уподобань це може бути як комбінезон, так і конверт. Але перш ніж його купити переконайтеся в тому, що він виготовлений з натуральних матеріалів. Вам адже доведеться користуватися ним всю зиму і, звичайно ж, не раз прати. Нехай він буде практичним. А якщо врахувати, що діткам не подобається роздягатися і одягатися, то краще купити ту модель, яку легко надягти і застебнути. До речі, зараз великою популярністю користуються конверти для немовлят на липучці. Зручність їх полягає в тому, що вони з легкістю трансформуються в тепле дитяче ковдрочку.
  2. Комфортністю відрізняється і теплий сліп. Зазвичай це сліп з щільного трикотажу або ж з м'якої фланелі. Купивши його на виписку з пологового будинку, вам не доведеться надягати на дитину сорочечку, повзунки та шкарпетки. На сліп легко надіти інші теплі речі, наприклад, комбінезон з хутра, вовняний костюм. Ідеальний варіант - це покупка сліпа з зашитими рукавами або рукавичками на кінцях. Тоді малюкові при виписці буде ще зручніше, адже в цьому випадку нічого ніде не задереться і не скрутиться.
  3. Для голови знадобиться бавовняний чепчик і тепла фланелева шапочка. Якщо ви купили на виписку комбінезон з капюшоном, то трикотажна або фланелева шапочка може і не знадобитися. Вибирайте шапочку так, щоб вона щільно прилягала до вушках дитинку. На маківці шапочки не повинно бути ніяких пензликів або помпончікамі. Все одно малюк цю красу поки не оцінить, а ось занепокоєння вони можуть доставити, оскільки будуть натискати йому на тім'ячко.
  4. Якщо куплений вами комбінезон має манжети на щиколотках, доведеться подбати і про утеплених носочках або пінетках.
  5. Якщо зимовий конверт на виписку купити не вийшло, підійде пухова дитяча ковдрочка або теплий флісовий плед. Досить звернути в нього новонародженого і перев'язати його яскравою барвистою стрічкою кілька разів, зробивши гарний бант.

Досить звернути в нього новонародженого і перев'язати його яскравою барвистою стрічкою кілька разів, зробивши гарний бант

Як підготуватися до виписки з пологового будинку

Тут важливо підстрахуватися. Справа в тому, що виписка і майбутня поїздка додому може забрати багато часу, тому слід створити максимально ідеальні умови щоб малюк не отримав стрес, а у матері не зіпсувалося святковий настрій. Тому не потрібно поспішати додому відразу після оформлення документів на виписку. Важливо зробити все, щоб малюк під час поїздки спав.

Для цього потрібно наступне:

  • нагодувати новонародженого;
  • одягнутися і привести себе в порядок;
  • акуратненько змінити малюкові памперс і надіти все речі для виписки. Матусі без досвіду можуть вдатися до допомоги дитячої медсестри, яка навчить вас, як правильно «оформити» своє дитинча в теплі речі.

Виходити до рідних і близьких, тих, що зустрічають вас з пологового будинку потрібно тоді, коли малюк буде спокійно спати. Тоді виписка пройде так, як ви задумали.

Виписка з пологового будинку: що потрібно врахувати

Щоб виписка пройшла ідеально, потрібно постаратися передбачити все до дрібниць. Недостатньо купити гарний одяг. Її потрібно ще й випрати. Але простий пральний порошок для цього не годиться. Для прання речей для новонародженого потрібно дитячий гіпоалергенний порошок. Потім всі речі необхідно пропрасувати, скласти разом з підгузками і іншими речами першої необхідності, щоб рідні його просто взяли і передали вам в пологовий будинок.

Особливу увагу слід приділити питанню покупки або оренди дитячого автомобільного крісла. Звичайно, без нього буде набагато зручніше відвозити малюка додому, але небезпечно. Не обов'язково його купувати. Можна орендувати або попросити на час у знайомих. Якщо ви встановите в машині дитяче автокрісло, то замість класичного конверта для виписки потрібно буде купити комбінезон - трансформер. Інакше не вийде правильно зафіксувати дитину в кріслі.

Милі матусі, не варто засмучуватися, якщо термін ваших пологів випав на зимову пору року. Не важливо, коли народився ваш малюк, і відбулася виписка з пологового будинку. Це може бути і весна, і літо, і осінь, і зима. Головне, що на світ з'явився довгоочікуваний дитина і попереду вас чекають турботи про маленьке диво і величезне жіноче щастя.

Які речі можуть стати в нагоді малюкові при виписці з пологового будинку взимку?
Як відбувається виписка з пологового будинку?
Як одягнути новонародженого на виписку з пологового будинку?
Які речі можуть стати в нагоді малюкові при виписці з пологового будинку взимку?