Полезные материалы

Чистка дивана в домашніх умовах своїми руками - Еко-чистка

  1. Чистка дивана в домашніх умовах Почистити диван в домашніх умовах не так вже й складно, як здається...
  2. Найбільш поширені види забруднень
  3. Як почистити диван від пилу в домашніх умовах
  4. Як правильно доглядати за диваном
  5. Загальні поради по догляду за диваном
  6. Догляд за шкіряним диваном
  7. Догляд за диваном з тканинної оббивкою
  8. Як почистити диван Ванішем і іншими побутовими миючими засобами
  9. Переваги чистки дивана Ванішем
  10. Недоліки застосування Ваніш для чищення меблів в домашніх умовах
  11. Як використовувати Ваніш ефективно і без шкоди для дивана
  12. Застосування інших побутових миючих засобів для чищення дивана
  13. Як вивести плями з дивана в домашніх умовах
  14. жирні плями
  15. плями крові
  16. плями сечі
  17. Плями від кулькової ручки
  18. плями соку
  19. Плями чаю або кави
  20. Як позбавити диван від запаху в домашніх умовах
  21. Екстракторного чистка дивана
  22. Чому екстракторного чистка ефективна
  23. Чистка дивана в домашніх умовах
  24. зміст
  25. Найбільш поширені види забруднень
  26. Як почистити диван від пилу в домашніх умовах
  27. Як правильно доглядати за диваном
  28. Загальні поради по догляду за диваном
  29. Догляд за шкіряним диваном
  30. Догляд за диваном з тканинної оббивкою
  31. Як почистити диван Ванішем і іншими побутовими миючими засобами
  32. Переваги чистки дивана Ванішем
  33. Недоліки застосування Ваніш для чищення меблів в домашніх умовах
  34. Як використовувати Ваніш ефективно і без шкоди для дивана
  35. Застосування інших побутових миючих засобів для чищення дивана
  36. Як вивести плями з дивана в домашніх умовах
  37. жирні плями
  38. плями крові
  39. плями сечі
  40. Плями від кулькової ручки
  41. плями соку
  42. Плями чаю або кави
  43. Як позбавити диван від запаху в домашніх умовах
  44. Екстракторного чистка дивана
  45. Чому екстракторного чистка ефективна

Чистка дивана в домашніх умовах

Почистити диван в домашніх умовах не так вже й складно, як здається на перший погляд. Головне в самостійному чищенні меблів - правильний підхід. Потрібно врахувати вид оббивки вироби, то, з якими саме забрудненнями доведеться боротися і відповідно до ступеня забрудненості застосувати відповідний метод чистки. Про те, чим і як провести чистку дивана своїми руками детально розглянемо в нашому матеріалі.

зміст

  1. види забруднень
  2. Чистка дивана від пилу
  3. Догляд за диваном зі шкіряною і тканинної оббивкою
  4. Чистка дивана Ванішем і іншими миючими засобами
  5. Виведення плям з дивана в домашніх умовах
  • Як позбавити диван від запаху в домашніх умовах
  • Найбільш поширені види забруднень

    Диван - місце тяжіння і відпочинку всієї сім'ї. На дивані грають діти, відпочивають домашні тварини, а на сімейних урочистостях він вміщує відразу кілька гостей і терпить на собі наслідки застілля. Крихти їжі, жирні плями, дитяча творчість і мітки домашніх тварин - це лише мала частка того, чого піддається диван при щоденній експлуатації.

    До категорії найскладніших для видалення забруднень відносяться плями крові і сечі. Відчистити їх з дивана зовсім не просто через те, що рідина моментально проникає вглиб оббивки і наповнювача дивана. А сеча до того ж володіє різким і жирних запахом.

    А сеча до того ж володіє різким і жирних запахом

    Як почистити диван від пилу в домашніх умовах

    Навіть якщо у вас немає домашніх тварин, діти дорослі, а звичка перекусити біля телевізора - не про вас, це не гарантує бездоганну чистоту дивана. М'які меблі легко вбирає в себе сажу від вихлопів машин з відкритих вікон, ремонтну пил сусідів, на неї осідає звичайна побутова пил і потрапляє дрібне сміття з ніг. Тому дуже важливо регулярно проводити чистку дивана від пилу.

    Є два способи почистити диван від пилу.

    Спосіб 1 - вибиваємо диван

    Щоб вибити диван знадобиться звичайна пластмасова вибивачка для меблів і килимів. При її відсутності можна поплескати по дивану просто долоньками. Також підготуйте стару яка не використовується простирадло.

    Змочіть і як слід відіжміть простирадло. Її необхідно розстелити на дивані, перш ніж почати вибивання. Тепер як слід поплескайте по всім м'яким частинам дивана. Від ваших ударів пил буде вилітати з оббивки і осідати на вологій простирадлі. Якщо диван дуже давно не чистився, краще провести процедуру два рази. При цьому між вибивання простирадло необхідно обполоснути і знову як слід віджати.

    Спосіб 2 - пилососимо диван

    Тут все просто. Міняєте стандартну насадку пилососа на щелевую з щетиною і проходить їй по всій поверхні дивана. Особливу увагу приділяйте западин між сидушкой, спинкою і підлокітниками. Якщо маленької насадки-щітки у вас немає, використовуйте шланг від пилососа.

    Як правильно доглядати за диваном

    Кращий спосіб продовжити життя дивану - ще при покупці вибрати модель, що відповідає вашому способу життя. Так, наприклад, не варто брати меблі з оксамитової або плюшевою оббивкою в будинок, де є маленькі діти. Шкіряний диван для господаря собаки або кішки - теж не самий практичний варіант. Перевагу варто віддавати зносостійким матеріалам оббивки, таким як шенилл, рогожка, жаккард - вони щільні і стійкі до механічних впливів. Колір теж вибирайте не тільки за красою, а й виходячи з практичних міркувань. Ну а вже якщо так сталося, що ви з першого погляду зважилися зупинитися на конкретній моделі, то доведеться поборотися за збереження її первісного зовнішнього вигляду.

    Загальні поради по догляду за диваном

    1. Порятунок для дивана з будь-яким видом оббивки - чохол. Замінить його і звичайне покривало. Вони захистять меблі від дрібного сміття, крихт, пилу. Один раз в тиждень під час прибирання в будинку зняти чохол / покривало і відправити його в прання набагато простіше, ніж чистити весь диван.
    2. Якщо диван такий хороший, що просто неможливо ховати його в чохлі - регулярно проводите його профілактичну чистку! Вибивайте або пилососом його, знімайте щіткою шерсть вихованців.
    3. Завершіть догляд за диваном вологим чищенням. Для цього просто протріть поверхню дивана, його підлокітники, спинку і бічні частини трохи вологою ганчірочкою.

    Увага! Не перестарайтеся з вологою! Інакше ви ризикуєте зіпсувати диван розлученнями. Ганчірка або губка для чищення повинна бути дуже добре відтиснуті.

    Догляд за шкіряним диваном

    Розкішний шкіряний диван потребує особливого догляду. Натуральна шкіра - пористий матеріал, в пори і складочки таких меблів забивається дрібне сміття, крихти, пил. Особливо великі смітинки дряпають поверхню шкіри і позбавляють її первісного блиску.

    Для збереження пружності і сяйва шкіряної оббивки дивана досить декількох нескладних процедур.

    1. Коли диван очищений від пилу, протріть його ледь вологою ганчіркою.
    2. Далі головне - щоб надати шкірі благородний блиск і захистити пори і тріщини від попадання пилу і бруду, стане в нагоді косметичний вазелін або будь-який косметичний масло. Візьміть трохи вазеліну / масла ганчіркою або губкою і гарненько натріть їм диван з усіх боків. Надлишки приберіть сухою паперовою серветкою.

    Увага! Диван не повинен бути жирним і схожим на масляні млинці! На шкірі просто повинен з'явитися природний блиск, а поверхня стати гладкою, без шорсткостей.

    Читайте докладніше: Правильний догляд за шкіряними меблями .

    Читайте докладніше:   Правильний догляд за шкіряними меблями

    Догляд за диваном з тканинної оббивкою

    Тканинна оббивка, навіть з таких щільних матеріалів, як жаккард, шенилл, рогожка, гобелен або букле, не терпить великий вологості! Потрапляючи всередину дивана, велика кількість рідини може безповоротно зіпсувати наповнювач, спровокувати появу затхлого запаху і цвілі. Тому ні в якому разі не можна мочити диван. Проводити вологе чищення меблів без шкоди для неї може тільки професіонал зі спеціальним обладнанням. При самостійному чищенні тканинної оббивки можна використовувати тільки пилосос і дуже добре віджаті вологі ганчірки / губки.

    Якщо ви плануєте затерти пляма на оббивці дивана, пам'ятайте, що різні види тканинної оббивки можуть по-різному зреагувати на ту чи іншу миючий засіб. Оббивка може втратити колір, витертися або навіть пошкодити і надірватися. Тому правильно вибирайте миючий засіб і перед чищенням перевіряйте його на малопомітній ділянці дивана.

    Як почистити диван Ванішем і іншими побутовими миючими засобами

    Почнемо з того, що Vanish - це ціла лінійка для виведення плям, що випускаються в різних формах. У магазинах побутової хімії можна знайти шампунь Ваніш, антибактеріальний гель для видалення плям, спрей-плямовивідник, порошок Ваніш для чищення м'яких меблів. Давайте розберемося навіщо виробник пропонує таке розмаїття і в яких випадках застосовувати кожне з названих засобів.

    шампунь Vanish

    Є кілька різновидів шампунів Ваніш: для миючого пилососа і для ручного чищення м'яких меблів і килимів. Залишимо без уваги шампунь для пилососів. Засіб для ручного прання Ваніш використовується для виведення стійких і застарілих забруднень.

    Антибактеріальний гель Vanish

    Він виконує по суті ту ж функцію, що і шампунь, але додатково позбавляє меблі від запахів і знищує бактерії, мікроби та інші мікроорганізми, які оселилися в оббивці дивана.

    порошок Vanish

    Необхідно використовувати для більш щадить чистки, так званим сухим методом. Порошок розлучається у воді, утворюючи рясну піну. Саме їй і проводиться чистка дивана в домашніх умовах при мінімальному використанні води. Виробник рекомендує даний засіб для натуральних бавовняних тканин оббивки. У порівнянні з описаними вище засобами, порошок Ваніш володіє щадним складом і практично безсилий для старих і складних плям. Зате він підходить для регулярної профілактичної чистки дивана від бруду і пилу.

    спрей Vanish

    Найбільш зручна форма для швидкої поверхневої чистки локальних забруднень. З його допомогою можна позбутися від слідів косметики, їжі, чаю.

    З досвіду багатьох господинь, Ваніш ефективний проти таких видів забруднень як плями фруктового соку, ягід, коли, морозива, чаю, шоколаду, томатного соусу, косметики, деяких вин, трави.

    З досвіду багатьох господинь, Ваніш ефективний проти таких видів забруднень як плями фруктового соку, ягід, коли, морозива, чаю, шоколаду, томатного соусу, косметики, деяких вин, трави

    Переваги чистки дивана Ванішем

    Виробник гарантує простоту і зручність використання всіх засобів даної лінійки. Крім того, Vanish:

    • Має безпечний для всіх членів родини складу;
    • Розроблено по щадить формулою без хлору;
    • Економічний - однієї пляшки вистачає до півроку використання, а ціна посильна будь-якому гаманцю.

    Недоліки застосування Ваніш для чищення меблів в домашніх умовах

    Ваніш не можна назвати універсальним засобом - використовувати його можна далеко не в усіх випадках. У чому його мінуси?

    • По-перше, навіть найсильніший засіб лінійки малоефективно проти засохлих плям крові, йоду, зеленки, а іноді і деяких видів вина.
    • Незважаючи на заявлену виробником делікатну чистку м'яких меблів і килимів, Ваніш не варто застосовувати для чищення дорогих диванів з оббивкою з оксамиту, велюру, шовку.
    • Не варто використовувати Ваніш і для чищення дерев'яних підлокітників дивана, а також для догляду за металевими вставками: ніжками, елементами оздоблення.
    • Ваніш не придатний для чищення шкіряних меблів.

    Як використовувати Ваніш ефективно і без шкоди для дивана

    Розглянемо, як правильно застосовувати той чи інший вид миючого засобу Ваніш.

    Чистка шампунем / гелем. Засіб розлучається у воді температури 40 ° в співвідношенні 1: 9. Одержаний розчин необхідно збити до піни. На поверхню меблів губкою або щіткою наноситься тільки піна, без води. Втирати піну не потрібно! Досить просто нанести її акуратними рухами. Через 30-40 хвилин оброблене місце необхідно пропилососити, щоб видалити засіб для чищення.

    Чистка спреєм. Перед застосуванням засіб струсіть. Розпорошите його на поверхню оббивки тонким шаром, не дозволяючи меблів сильно намокати. Залиште склад працювати на 5 хвилин. Після - протріть місце сухою ганчіркою, пропилесосьте.

    Чистка порошком. Принцип використання порошку Ваніш аналогічний застосуванню шампуню. У разі, якщо вам потрібно позбавитися від жирного плями, розводити склад у воді не потрібно - просто розсипте сухий порошок по плямі, втирайте його в оббивку. Почекавши 30 хвилин, пропилесосьте диван.

    На упаковці кожного миючого засобу є інструкція по правильному використанню. Обов'язково прочитайте її і до застосування спробуйте склад на малопомітній ділянці дивана.

    Застосування інших побутових миючих засобів для чищення дивана

    Кожна господиня розуміє, що, коли на м'яких меблів з'являються плями, діяти потрібно оперативно. І, на жаль, в такі моменти в спробах врятувати диван в хід пускають всіх можливих пляшечки і флакони хімічних засобів. Фейрі і господарське мило - найшкідливіші з них. Іноді в боротьбу за чистоту дивана вступають навіть гелі для душу.

    Ось наш добрий рада: милі господині, які не шкодите своїх меблів ще більше! Запам'ятайте, що кошти для миття посуду, гігієнічні засоби для догляду за тілом та волоссям категорично не підходять для чищення м'яких меблів. Можливо, вам вдасться вивести пляму, але натомість ви отримаєте розлучення, оббивка може поблекнуть або роз'їсти. Пам'ятайте, вище ми писали, що навіть Ваніш підходить не для всіх видів тканин оббивки? А адже він створений спеціально для чищення м'яких меблів. Що вже говорити про застосування засобів для миття посуду, у яких зовсім інше призначення?

    Що вже говорити про застосування засобів для миття посуду, у яких зовсім інше призначення

    Як вивести плями з дивана в домашніх умовах

    Якщо купувати спеціальну побутову хімію не хочеться або її просто не виявилося під рукою, а діяти потрібно швидко, вас виручать підручні засоби. Багаторічний досвід господинь різних поколінь залишив цілий перелік способів видалити плями з дивана народними засобами і позбутися від засаленість.

    Розглянемо різні методи позбавлення від плям. Одна умова для всіх випадків чистки - починати видаляти пляма необхідно з країв, рухаючись до центру. Так ви уникнете збільшення площі забруднення.

    жирні плями

    Головне в видаленні плям жиру - діяти швидко, відразу після того, як пляма утворилася на оббивці. А використовувати можна такі способи:

    • Розтлумачте шматочок крейди і посипте їм забруднене місце. Залиште на кілька хвилин - крейда вбере в себе жир. Кошторисі крейда губкою або щіткою і повторіть процедуру. Зазвичай за 2-3 нанесення масну пляму зникає.
    • Чи не знайшли крейда? Скористайтеся тальком. Дитячий або косметичний - будь-який варіант підійде. А суть чистки дивана від жирних плям та ж, що і з використанням крейди.
    • За тим же принципом можна використовувати і звичайну столову сіль, кілька разів розсипавши її на пляму.

    плями крові

    Плями крові - одне з найстійкіших і складних для видалення забруднень. У більшості випадків відчистити плями крові в домашніх умовах можна, поки рідина ще не встигла засохнути. І лише іноді чищенні піддаються і старі плями. Поборотися з кров'яними плямами підручними засобами можна наступним чином.

    • Для початку просто постеліть на пляму змочену в холодній воді ганчірку і залиште її на деякий час увібрати кров. Після промокніть забруднення сухою серветкою. Повторіть процедури 2-3 рази, поперемінно змочуючи і підсушуючи місце з плямою.
    • Якщо пляма не піддається звичайній воді, розчин солі допоможе полегшити чистку. Додайте 2 чайні ложки в стакан води, і нанесіть отриманий склад за допомогою розпилювача. Далі так само, як і в першому способі черзі розпилюйте і збирайте сухою серветкою соляний розчин.
    • Для великих і вже підсохлих плям краще використовувати аптечну перекис водню. Наносите перекис і промаківайте пляма серветкою до тих пір, поки кров не перестане виділятися з оббивки дивана.
    • Є ще один засіб для чищення старих кров'яних плям - нашатирний спирт. Але з ним потрібно бути вкрай обережним: по-перше, він залишає опіки на шкірі. По-друге, його склад може сильно нашкодити деяким видам оббивки дивана. Можливо, краще не ризикувати?

    Читайте також: Як видалити плями крові з матраца .

    плями сечі

    Плями сечі на дивані неприємні не тільки своїм виглядом, але і стійким запахом, який швидко поширюється по кімнаті. Особливо якщо мова йде про сечі домашніх тварин. Проте, знешкодити пляма народними засобами можна.

    Якщо пляма свіже, то в першу чергу потрібно увібрати вологу - використовуйте для цього кілька паперових серветок або суху ганчірку. Далі потрібно діяти наступним чином.

    1. Зробіть оцтовий розчин, змішавши столовий оцет зі звичайною водою в співвідношенні 1: 3. Нанесіть склад на пляму і дайте йому попрацювати 2-3 години.
    2. Розсипте по плямі соду - вона вбере надлишки вологи.
    3. Нанесіть на місце забруднення перекис, а після - знову посипте содою.
    4. Коли місце обробки повністю висохне - просто смахніте соду жорсткою щіткою або губкою і пропилесосьте диван.

    Відчистити диван від сечі тварин, якщо вона вже висохла, практично неможливо. У цьому випадку вам допоможе тільки професійна хімчистка дивана .

    Читайте також: Виведення плям котячої сечі з килима .

    Читайте також:   Виведення плям котячої сечі з килима

    Плями від кулькової ручки

    Справитися з чищенням дивана від чорнила в домашніх умовах може допомогти тільки спирт. Його потрібно наносити на забруднення ватним тампоном або ганчіркою. Щоб не розмазувати пляма ще більше по поверхні дивана, швидко міняйте ганчірку в міру її забруднення і ні в якому разі не тріть пляму!

    плями соку

    Для видалення плям соку і фруктів з дивана також допоможе спирт. Принцип чистки оббивки той же, що і у випадку з видаленням чорнила. Промаківайте пляма проспіртованою ваткою / ганчіркою, кожен раз замінюючи її на чисту. І не тріть пляму, інакше воно стане ще більше.

    Плями чаю або кави

    Сліди від кави і чаю в більшості випадків видаляються звичайним мильним розчином. Технологія чищення дивана від кави наступна. Розчин можна приготувати, залишивши мило деякий час плавати в теплій воді. Інший спосіб - нанести мило безпосередньо на пляму, натер їм оббивку дивана. Ваше завдання - просочити пляму милом і відразу видалити його, щоб уникнути появи розлучень. Тому діяти потрібно швидко: наносите мило на пляму, потім накладайте на нього чисту вологу ганчірку. Потім зберіть вологу паперовою серветкою. І так по черзі до тих пір, поки пляма не зникне.

    Детальніше: Як видалити з дивана пляма від кави .

    Детальніше:   Як видалити з дивана пляма від кави

    Як позбавити диван від запаху в домашніх умовах

    Щоб видалити неприємний запах з дивана, можна скористатися шампунями для чищення м'яких меблів або випробувати такий специфічний варіант, як дезодоранти для м'яких меблів. Їх склад допоможе усунути неприємний запах. А спеціальні хімічні ароматизатори додадуть оббивці будь бажаний аромат - від квіткового до деревного.

    Але якщо спеціальної хімії в домашньому хозблоке не знайшлося, можна знову вдатися до допомоги аптечки і кухні.

    • Так, запах пива, соку, фруктових кислот можна ВИДАЛИТИ с помощью все того ж оцтова розчин. Розведіть 2 столові ложки оцту в склянці води. Отрімані складом змочіть ганчірку або простирадла (покладу від площади плям). Накрійте плям и злегка прітісніть ганчірку так, щоб розчин просяк собою оббивку дивана.
    • Потім застеліть плям сухою чисткою ганчіркою. А потім знову просочіть оцтова розчин, як написано вищє. Повторіть ЦІ процедури кілька разів. Запах оцту вівітріться з дивана самостійно за 1-2 дня.

    Порада! Щоб після такого чищення запах оцту не відчували, а диван придбав приємний запах, додайте в оцтовий розчин 1-2 краплі запашного кондиціонера для білизни.

    Видалити з дивана запах сечі, особливо котячої, буде набагато складніше. Можна спробувати перебити запах розчином лимонної кислоти. Але, повторимо, вона швидше за просто переб'є запах, а не видалить його. Позбавити диван від запаху сечі тварин повністю допоможе тільки один спосіб - професійна хімчистка дивана екстракторним методом.

    Екстракторного чистка дивана

    Професійна хімчистка дивана екстракторним (вологим) методом - порятунок від 97% видів забруднень. Це найефективніший і безпечний спосіб провести чистку дивана в домашніх умовах без шкоди для оббивки і всіх членів сім'ї. Волога хімчистка дивана проводиться професійними майстрами із застосуванням спеціалізованого обладнання - екстракторного пилососа. Як миючого засобу використовуються миючі шампуні професійної лінії, призначені для різних видів оббивки і забруднень.

    Чому екстракторного чистка ефективна

    На відміну від інших способів чищення дивана екстракторного технологія дозволяє ввести миючий склад максимально глибоко всередину оббивки і наповнювача м'яких меблів. Засіб під високим тиском подається за допомогою екстракторного пилососа і руйнує забруднення зсередини. Після чищення миючий склад з брудом видаляється з дивана тим же пилососом. В результаті виходить абсолютно чистий всередині і зовні диван. Крім того, так як руйнування забруднень відбувається на молекулярному рівні, диван позбавляється і від неприємних запахів. Додатково його можна обробити ароматами.

    Детальніше: Екстракторного метод чистки диванів .

    Якщо у вас виникли питання - звертайтесь за телефоном +7 (495) 215-19-15. Наші технологи безкоштовно проконсультують вас з будь-яких питань догляду за меблями і допоможуть уникнути непотрібних клопотів і витрат.

    Андрій Ковров, фахівець компании «Еко-чистка»

    При вікорістанні матеріалу активне посилання на агентство сайт www.eco-chistka.ru обов'язкове.

    Замовити

    або зв'язати по телефону +7 (495) 215-19-15

    Читати далі:

    Чистка дивана в домашніх умовах

    Почистити диван в домашніх умовах не так вже й складно, як здається на перший погляд. Головне в самостійному чищенні меблів - правильний підхід. Потрібно врахувати вид оббивки вироби, то, з якими саме забрудненнями доведеться боротися і відповідно до ступеня забрудненості застосувати відповідний метод чистки. Про те, чим і як провести чистку дивана своїми руками детально розглянемо в нашому матеріалі.

    зміст

    1. види забруднень
    2. Чистка дивана від пилу
    3. Догляд за диваном зі шкіряною і тканинної оббивкою
    4. Чистка дивана Ванішем і іншими миючими засобами
    5. Виведення плям з дивана в домашніх умовах
  • Як позбавити диван від запаху в домашніх умовах
  • Найбільш поширені види забруднень

    Диван - місце тяжіння і відпочинку всієї сім'ї. На дивані грають діти, відпочивають домашні тварини, а на сімейних урочистостях він вміщує відразу кілька гостей і терпить на собі наслідки застілля. Крихти їжі, жирні плями, дитяча творчість і мітки домашніх тварин - це лише мала частка того, чого піддається диван при щоденній експлуатації.

    До категорії найскладніших для видалення забруднень відносяться плями крові і сечі. Відчистити їх з дивана зовсім не просто через те, що рідина моментально проникає вглиб оббивки і наповнювача дивана. А сеча до того ж володіє різким і жирних запахом.

    А сеча до того ж володіє різким і жирних запахом

    Як почистити диван від пилу в домашніх умовах

    Навіть якщо у вас немає домашніх тварин, діти дорослі, а звичка перекусити біля телевізора - не про вас, це не гарантує бездоганну чистоту дивана. М'які меблі легко вбирає в себе сажу від вихлопів машин з відкритих вікон, ремонтну пил сусідів, на неї осідає звичайна побутова пил і потрапляє дрібне сміття з ніг. Тому дуже важливо регулярно проводити чистку дивана від пилу.

    Є два способи почистити диван від пилу.

    Спосіб 1 - вибиваємо диван

    Щоб вибити диван знадобиться звичайна пластмасова вибивачка для меблів і килимів. При її відсутності можна поплескати по дивану просто долоньками. Також підготуйте стару яка не використовується простирадло.

    Змочіть і як слід відіжміть простирадло. Її необхідно розстелити на дивані, перш ніж почати вибивання. Тепер як слід поплескайте по всім м'яким частинам дивана. Від ваших ударів пил буде вилітати з оббивки і осідати на вологій простирадлі. Якщо диван дуже давно не чистився, краще провести процедуру два рази. При цьому між вибивання простирадло необхідно обполоснути і знову як слід віджати.

    Спосіб 2 - пилососимо диван

    Тут все просто. Міняєте стандартну насадку пилососа на щелевую з щетиною і проходить їй по всій поверхні дивана. Особливу увагу приділяйте западин між сидушкой, спинкою і підлокітниками. Якщо маленької насадки-щітки у вас немає, використовуйте шланг від пилососа.

    Як правильно доглядати за диваном

    Кращий спосіб продовжити життя дивану - ще при покупці вибрати модель, що відповідає вашому способу життя. Так, наприклад, не варто брати меблі з оксамитової або плюшевою оббивкою в будинок, де є маленькі діти. Шкіряний диван для господаря собаки або кішки - теж не самий практичний варіант. Перевагу варто віддавати зносостійким матеріалам оббивки, таким як шенилл, рогожка, жаккард - вони щільні і стійкі до механічних впливів. Колір теж вибирайте не тільки за красою, а й виходячи з практичних міркувань. Ну а вже якщо так сталося, що ви з першого погляду зважилися зупинитися на конкретній моделі, то доведеться поборотися за збереження її первісного зовнішнього вигляду.

    Загальні поради по догляду за диваном

    1. Порятунок для дивана з будь-яким видом оббивки - чохол. Замінить його і звичайне покривало. Вони захистять меблі від дрібного сміття, крихт, пилу. Один раз в тиждень під час прибирання в будинку зняти чохол / покривало і відправити його в прання набагато простіше, ніж чистити весь диван.
    2. Якщо диван такий хороший, що просто неможливо ховати його в чохлі - регулярно проводите його профілактичну чистку! Вибивайте або пилососом його, знімайте щіткою шерсть вихованців.
    3. Завершіть догляд за диваном вологим чищенням. Для цього просто протріть поверхню дивана, його підлокітники, спинку і бічні частини трохи вологою ганчірочкою.

    Увага! Не перестарайтеся з вологою! Інакше ви ризикуєте зіпсувати диван розлученнями. Ганчірка або губка для чищення повинна бути дуже добре відтиснуті.

    Догляд за шкіряним диваном

    Розкішний шкіряний диван потребує особливого догляду. Натуральна шкіра - пористий матеріал, в пори і складочки таких меблів забивається дрібне сміття, крихти, пил. Особливо великі смітинки дряпають поверхню шкіри і позбавляють її первісного блиску.

    Для збереження пружності і сяйва шкіряної оббивки дивана досить декількох нескладних процедур.

    1. Коли диван очищений від пилу, протріть його ледь вологою ганчіркою.
    2. Далі головне - щоб надати шкірі благородний блиск і захистити пори і тріщини від попадання пилу і бруду, стане в нагоді косметичний вазелін або будь-який косметичний масло. Візьміть трохи вазеліну / масла ганчіркою або губкою і гарненько натріть їм диван з усіх боків. Надлишки приберіть сухою паперовою серветкою.

    Увага! Диван не повинен бути жирним і схожим на масляні млинці! На шкірі просто повинен з'явитися природний блиск, а поверхня стати гладкою, без шорсткостей.

    Читайте докладніше: Правильний догляд за шкіряними меблями .

    Читайте докладніше:   Правильний догляд за шкіряними меблями

    Догляд за диваном з тканинної оббивкою

    Тканинна оббивка, навіть з таких щільних матеріалів, як жаккард, шенилл, рогожка, гобелен або букле, не терпить великий вологості! Потрапляючи всередину дивана, велика кількість рідини може безповоротно зіпсувати наповнювач, спровокувати появу затхлого запаху і цвілі. Тому ні в якому разі не можна мочити диван. Проводити вологе чищення меблів без шкоди для неї може тільки професіонал зі спеціальним обладнанням. При самостійному чищенні тканинної оббивки можна використовувати тільки пилосос і дуже добре віджаті вологі ганчірки / губки.

    Якщо ви плануєте затерти пляма на оббивці дивана, пам'ятайте, що різні види тканинної оббивки можуть по-різному зреагувати на ту чи іншу миючий засіб. Оббивка може втратити колір, витертися або навіть пошкодити і надірватися. Тому правильно вибирайте миючий засіб і перед чищенням перевіряйте його на малопомітній ділянці дивана.

    Як почистити диван Ванішем і іншими побутовими миючими засобами

    Почнемо з того, що Vanish - це ціла лінійка для виведення плям, що випускаються в різних формах. У магазинах побутової хімії можна знайти шампунь Ваніш, антибактеріальний гель для видалення плям, спрей-плямовивідник, порошок Ваніш для чищення м'яких меблів. Давайте розберемося навіщо виробник пропонує таке розмаїття і в яких випадках застосовувати кожне з названих засобів.

    шампунь Vanish

    Є кілька різновидів шампунів Ваніш: для миючого пилососа і для ручного чищення м'яких меблів і килимів. Залишимо без уваги шампунь для пилососів. Засіб для ручного прання Ваніш використовується для виведення стійких і застарілих забруднень.

    Антибактеріальний гель Vanish

    Він виконує по суті ту ж функцію, що і шампунь, але додатково позбавляє меблі від запахів і знищує бактерії, мікроби та інші мікроорганізми, які оселилися в оббивці дивана.

    порошок Vanish

    Необхідно використовувати для більш щадить чистки, так званим сухим методом. Порошок розлучається у воді, утворюючи рясну піну. Саме їй і проводиться чистка дивана в домашніх умовах при мінімальному використанні води. Виробник рекомендує даний засіб для натуральних бавовняних тканин оббивки. У порівнянні з описаними вище засобами, порошок Ваніш володіє щадним складом і практично безсилий для старих і складних плям. Зате він підходить для регулярної профілактичної чистки дивана від бруду і пилу.

    спрей Vanish

    Найбільш зручна форма для швидкої поверхневої чистки локальних забруднень. З його допомогою можна позбутися від слідів косметики, їжі, чаю.

    З досвіду багатьох господинь, Ваніш ефективний проти таких видів забруднень як плями фруктового соку, ягід, коли, морозива, чаю, шоколаду, томатного соусу, косметики, деяких вин, трави.

    З досвіду багатьох господинь, Ваніш ефективний проти таких видів забруднень як плями фруктового соку, ягід, коли, морозива, чаю, шоколаду, томатного соусу, косметики, деяких вин, трави

    Переваги чистки дивана Ванішем

    Виробник гарантує простоту і зручність використання всіх засобів даної лінійки. Крім того, Vanish:

    • Має безпечний для всіх членів родини складу;
    • Розроблено по щадить формулою без хлору;
    • Економічний - однієї пляшки вистачає до півроку використання, а ціна посильна будь-якому гаманцю.

    Недоліки застосування Ваніш для чищення меблів в домашніх умовах

    Ваніш не можна назвати універсальним засобом - використовувати його можна далеко не в усіх випадках. У чому його мінуси?

    • По-перше, навіть найсильніший засіб лінійки малоефективно проти засохлих плям крові, йоду, зеленки, а іноді і деяких видів вина.
    • Незважаючи на заявлену виробником делікатну чистку м'яких меблів і килимів, Ваніш не варто застосовувати для чищення дорогих диванів з оббивкою з оксамиту, велюру, шовку.
    • Не варто використовувати Ваніш і для чищення дерев'яних підлокітників дивана, а також для догляду за металевими вставками: ніжками, елементами оздоблення.
    • Ваніш не придатний для чищення шкіряних меблів.

    Як використовувати Ваніш ефективно і без шкоди для дивана

    Розглянемо, як правильно застосовувати той чи інший вид миючого засобу Ваніш.

    Чистка шампунем / гелем. Засіб розлучається у воді температури 40 ° в співвідношенні 1: 9. Одержаний розчин необхідно збити до піни. На поверхню меблів губкою або щіткою наноситься тільки піна, без води. Втирати піну не потрібно! Досить просто нанести її акуратними рухами. Через 30-40 хвилин оброблене місце необхідно пропилососити, щоб видалити засіб для чищення.

    Чистка спреєм. Перед застосуванням засіб струсіть. Розпорошите його на поверхню оббивки тонким шаром, не дозволяючи меблів сильно намокати. Залиште склад працювати на 5 хвилин. Після - протріть місце сухою ганчіркою, пропилесосьте.

    Чистка порошком. Принцип використання порошку Ваніш аналогічний застосуванню шампуню. У разі, якщо вам потрібно позбавитися від жирного плями, розводити склад у воді не потрібно - просто розсипте сухий порошок по плямі, втирайте його в оббивку. Почекавши 30 хвилин, пропилесосьте диван.

    На упаковці кожного миючого засобу є інструкція по правильному використанню. Обов'язково прочитайте її і до застосування спробуйте склад на малопомітній ділянці дивана.

    Застосування інших побутових миючих засобів для чищення дивана

    Кожна господиня розуміє, що, коли на м'яких меблів з'являються плями, діяти потрібно оперативно. І, на жаль, в такі моменти в спробах врятувати диван в хід пускають всіх можливих пляшечки і флакони хімічних засобів. Фейрі і господарське мило - найшкідливіші з них. Іноді в боротьбу за чистоту дивана вступають навіть гелі для душу.

    Ось наш добрий рада: милі господині, які не шкодите своїх меблів ще більше! Запам'ятайте, що кошти для миття посуду, гігієнічні засоби для догляду за тілом та волоссям категорично не підходять для чищення м'яких меблів. Можливо, вам вдасться вивести пляму, але натомість ви отримаєте розлучення, оббивка може поблекнуть або роз'їсти. Пам'ятайте, вище ми писали, що навіть Ваніш підходить не для всіх видів тканин оббивки? А адже він створений спеціально для чищення м'яких меблів. Що вже говорити про застосування засобів для миття посуду, у яких зовсім інше призначення?

    Що вже говорити про застосування засобів для миття посуду, у яких зовсім інше призначення

    Як вивести плями з дивана в домашніх умовах

    Якщо купувати спеціальну побутову хімію не хочеться або її просто не виявилося під рукою, а діяти потрібно швидко, вас виручать підручні засоби. Багаторічний досвід господинь різних поколінь залишив цілий перелік способів видалити плями з дивана народними засобами і позбутися від засаленість.

    Розглянемо різні методи позбавлення від плям. Одна умова для всіх випадків чистки - починати видаляти пляма необхідно з країв, рухаючись до центру. Так ви уникнете збільшення площі забруднення.

    жирні плями

    Головне в видаленні плям жиру - діяти швидко, відразу після того, як пляма утворилася на оббивці. А використовувати можна такі способи:

    • Розтлумачте шматочок крейди і посипте їм забруднене місце. Залиште на кілька хвилин - крейда вбере в себе жир. Кошторисі крейда губкою або щіткою і повторіть процедуру. Зазвичай за 2-3 нанесення масну пляму зникає.
    • Чи не знайшли крейда? Скористайтеся тальком. Дитячий або косметичний - будь-який варіант підійде. А суть чистки дивана від жирних плям та ж, що і з використанням крейди.
    • За тим же принципом можна використовувати і звичайну столову сіль, кілька разів розсипавши її на пляму.

    плями крові

    Плями крові - одне з найстійкіших і складних для видалення забруднень. У більшості випадків відчистити плями крові в домашніх умовах можна, поки рідина ще не встигла засохнути. І лише іноді чищенні піддаються і старі плями. Поборотися з кров'яними плямами підручними засобами можна наступним чином.

    • Для початку просто постеліть на пляму змочену в холодній воді ганчірку і залиште її на деякий час увібрати кров. Після промокніть забруднення сухою серветкою. Повторіть процедури 2-3 рази, поперемінно змочуючи і підсушуючи місце з плямою.
    • Якщо пляма не піддається звичайній воді, розчин солі допоможе полегшити чистку. Додайте 2 чайні ложки в стакан води, і нанесіть отриманий склад за допомогою розпилювача. Далі так само, як і в першому способі черзі розпилюйте і збирайте сухою серветкою соляний розчин.
    • Для великих і вже підсохлих плям краще використовувати аптечну перекис водню. Наносите перекис і промаківайте пляма серветкою до тих пір, поки кров не перестане виділятися з оббивки дивана.
    • Є ще один засіб для чищення старих кров'яних плям - нашатирний спирт. Але з ним потрібно бути вкрай обережним: по-перше, він залишає опіки на шкірі. По-друге, його склад може сильно нашкодити деяким видам оббивки дивана. Можливо, краще не ризикувати?

    Читайте також: Як видалити плями крові з матраца .

    плями сечі

    Плями сечі на дивані неприємні не тільки своїм виглядом, але і стійким запахом, який швидко поширюється по кімнаті. Особливо якщо мова йде про сечі домашніх тварин. Проте, знешкодити пляма народними засобами можна.

    Якщо пляма свіже, то в першу чергу потрібно увібрати вологу - використовуйте для цього кілька паперових серветок або суху ганчірку. Далі потрібно діяти наступним чином.

    1. Зробіть оцтовий розчин, змішавши столовий оцет зі звичайною водою в співвідношенні 1: 3. Нанесіть склад на пляму і дайте йому попрацювати 2-3 години.
    2. Розсипте по плямі соду - вона вбере надлишки вологи.
    3. Нанесіть на місце забруднення перекис, а після - знову посипте содою.
    4. Коли місце обробки повністю висохне - просто смахніте соду жорсткою щіткою або губкою і пропилесосьте диван.

    Відчистити диван від сечі тварин, якщо вона вже висохла, практично неможливо. У цьому випадку вам допоможе тільки професійна хімчистка дивана .

    Читайте також: Виведення плям котячої сечі з килима .

    Читайте також:   Виведення плям котячої сечі з килима

    Плями від кулькової ручки

    Справитися з чищенням дивана від чорнила в домашніх умовах може допомогти тільки спирт. Його потрібно наносити на забруднення ватним тампоном або ганчіркою. Щоб не розмазувати пляма ще більше по поверхні дивана, швидко міняйте ганчірку в міру її забруднення і ні в якому разі не тріть пляму!

    плями соку

    Для видалення плям соку і фруктів з дивана також допоможе спирт. Принцип чистки оббивки той же, що і у випадку з видаленням чорнила. Промаківайте пляма проспіртованою ваткою / ганчіркою, кожен раз замінюючи її на чисту. І не тріть пляму, інакше воно стане ще більше.

    Плями чаю або кави

    Сліди від кави і чаю в більшості випадків видаляються звичайним мильним розчином. Технологія чищення дивана від кави наступна. Розчин можна приготувати, залишивши мило деякий час плавати в теплій воді. Інший спосіб - нанести мило безпосередньо на пляму, натер їм оббивку дивана. Ваше завдання - просочити пляму милом і відразу видалити його, щоб уникнути появи розлучень. Тому діяти потрібно швидко: наносите мило на пляму, потім накладайте на нього чисту вологу ганчірку. Потім зберіть вологу паперовою серветкою. І так по черзі до тих пір, поки пляма не зникне.

    Докладніше: Як видалити з дивана пляма від кави .

    Докладніше:   Як видалити з дивана пляма від кави

    Як позбавити диван від запаху в домашніх умовах

    Щоб видалити неприємний запах з дивана, можна скористатися шампунями для чищення м'яких меблів або випробувати такий специфічний варіант, як дезодоранти для м'яких меблів. Їх склад допоможе усунути неприємний запах. А спеціальні хімічні ароматизатори додадуть оббивці будь бажаний аромат - від квіткового до деревного.

    Але якщо спеціальної хімії в домашньому хозблоке не знайшлося, можна знову вдатися до допомоги аптечки і кухні.

    • Так, запах пива, соку, фруктових кислот можна ВИДАЛИТИ с помощью все того ж оцтова розчин. Розведіть 2 столові ложки оцту в склянці води. Отрімані складом змочіть ганчірку або простирадла (покладу від площади плям). Накрійте плям и злегка прітісніть ганчірку так, щоб розчин просяк собою оббивку дивана.
    • Потім застеліть плям сухою чисткою ганчіркою. А потім знову просочіть оцтова розчин, як написано вищє. Повторіть ЦІ процедури кілька разів. Запах оцту вівітріться з дивана самостійно за 1-2 дня.

    Порада! Щоб після такого чищення запах оцту не відчували, а диван придбав приємний запах, додайте в оцтовий розчин 1-2 краплі запашного кондиціонера для білизни.

    Видалити з дивана запах сечі, особливо котячої, буде набагато складніше. Можна спробувати перебити запах розчином лимонної кислоти. Але, повторимо, вона швидше за просто переб'є запах, а не видалить його. Позбавити диван від запаху сечі тварин повністю допоможе тільки один спосіб - професійна хімчистка дивана екстракторним методом.

    Екстракторного чистка дивана

    Професійна хімчистка дивана екстракторним (вологим) методом - порятунок від 97% видів забруднень. Це найефективніший і безпечний спосіб провести чистку дивана в домашніх умовах без шкоди для оббивки і всіх членів сім'ї. Волога хімчистка дивана проводиться професійними майстрами із застосуванням спеціалізованого обладнання - екстракторного пилососа. Як миючого засобу використовуються миючі шампуні професійної лінії, призначені для різних видів оббивки і забруднень.

    Чому екстракторного чистка ефективна

    На відміну від інших способів чищення дивана екстракторного технологія дозволяє ввести миючий склад максимально глибоко всередину оббивки і наповнювача м'яких меблів. Засіб під високим тиском подається за допомогою екстракторного пилососа і руйнує забруднення зсередини. Після чищення миючий склад з брудом видаляється з дивана тим же пилососом. В результаті виходить абсолютно чистий всередині і зовні диван. Крім того, так як руйнування забруднень відбувається на молекулярному рівні, диван позбавляється і від неприємних запахів. Додатково його можна обробити ароматами.

    Докладніше: Екстракторного метод чистки диванів .

    Якщо у вас виникли питання - звертайтесь за телефоном +7 (495) 215-19-15. Наші технологи безкоштовно проконсультують вас з будь-яких питань догляду за меблями і допоможуть уникнути непотрібних клопотів і витрат.

    Андрій Ковров, фахівець компании «Еко-чистка»

    При вікорістанні матеріалу активне посилання на агентство сайт www.eco-chistka.ru обов'язкове.

    Замовити

    або зв'язати по телефону +7 (495) 215-19-15

    Читати далі:У чому його мінуси?
    Пам'ятайте, вище ми писали, що навіть Ваніш підходить не для всіх видів тканин оббивки?
    Що вже говорити про застосування засобів для миття посуду, у яких зовсім інше призначення?
    Чи не знайшли крейда?
    Можливо, краще не ризикувати?
    У чому його мінуси?
    Пам'ятайте, вище ми писали, що навіть Ваніш підходить не для всіх видів тканин оббивки?
    Що вже говорити про застосування засобів для миття посуду, у яких зовсім інше призначення?
    Чи не знайшли крейда?
    Можливо, краще не ризикувати?