Полезные материалы

Не злите жінку: як обдурена чоловіком Енне Бурда створила культовий журнал і втерла носа кривдникам

  1. Мода може бути зручною і скромною
  2. Мама - не приклад для наслідування
  3. Але починалося все, як у мами ...
  4. Зрада чоловіка і жорсткий розлучення
  5. Як злість і образа можуть стати двигуном успіху
  6. Це було не легко
  7. «Бурда» в СРСР
  8. Енне Бурда досягла всього, чого хотіла

3 листопада 2005 року о віці 96 років померла жінка, яка придумала суперпопулярний в нашій країні журнал мод «Burda moden»: Енне Бурда. Вона любила повторювати фразу: «Чудо завжди можна зробити власними руками!» - і підтверджувала цю істину всім своїм життям

Може здатися, що Енне - хрестоматійна Попелюшка: вибилася з простої домогосподарки в успішні бізнес-леді, стала відомою і шанованою персоною в індустрії моди ... Все це правда.

Тільки в цій історії не було доброї феї з чарівною паличкою. Була лише сама Енне і її приголомшлива цілеспрямованість і працездатність.

«Я хочу!» - цей мотив був визначальним для неї все життя. Вона вміла досягати всього, чого хотіла.

Мода може бути зручною і скромною

Це зрозуміли радянські жінки, коли побачили журнал «Burda moden». Перш більшість з них вважало, що модно можуть одягатися тільки «там», на Заході, і що носити такий одяг, яку демонструють на подіумах, неможливо: вона надто вигадлива, кричуща, часом вульгарна.

А моделі з «Бурди», як стали називати журнал в нашій країні, підкуповували стриманістю і елегантністю. Такі костюми, сукні, спідниці могла собі дозволити носити кожен день і вчителька, і бухгалтер, і секретарка, і виглядати при цьому модною і стильною!

До того ж до кожного номеру журналу додавалися викрійки - це була справжня коштовність для радянських жінок. Адже в магазинах одягу висіли тільки потворні і незручні моделі.

Мама - не приклад для наслідування

Народжена в маленькому німецькому містечку Енне з самого раннього дитинства була «татової донькою». Батько працював машиністом на залізниці.

Ні, маму вона теж любила, але її поведінка викликала у дівчинки ще неусвідомлений протест. Терпляча, безсловесна домогосподарка, мати трьох дітей у всьому собі відмовляла, і таку самопожертву не подобалося Енне. Для себе вона вирішила: ніколи такої не буде! Її гнітила правильність і надмірна скромність матері. Їй хотілося іншого життя ...

Читайте також: Палюче «золото»: як смерть батька змусила олімпійську чемпіонку «орати» і перемагати

Але починалося все, як у мами ...

Життя в провінційному містечку не дозволяла надто вже мріяти. Енне закінчила монастирську школу і рік провчилася в комерційному училищі, а потім вийшла заміж. Франц Бурда був власником власній друкарні - це вважалося вдалою партією. І Енне зробилася зразковою домогосподаркою: одного за іншим народила трьох синів. А чому б і ні - адже доходи її чоловіка давали можливість користуватися допомогою домробітниці і няні!

Зрада чоловіка і жорсткий розлучення

Здавалося б, сімейне життя йде благополучно, діти підростають, грошей на життя вистачає ... Однак впевненість і спокій зруйнувалися, коли Енне дізналася про любовний зв'язок свого чоловіка з секретаркою. У них навіть дитина народилася. Фактично у Франца давно вже утворилася друга сім'я.

Енне на той час виповнилося 40 років. І розмірене життя звичайної провінційної домогосподарки залишилася в минулому.

Багато видань, що публікують біографію Енне Бурда, пишуть, що чоловік подарував їй журнал і друкарню, з цього і почалася її кар'єра. Насправді журнал він подарував своїй коханці, а Енне за допомогою адвокатів відібрала його. Журнальне видання дихало на ладан, і Енне засукала рукава.

Читайте також: Елегантність назавжди: правила бездоганного стилю від Крістіана Діора

Як злість і образа можуть стати двигуном успіху

3 листопада 2005 року о віці 96 років померла жінка, яка придумала суперпопулярний в нашій країні журнал мод «Burda moden»: Енне Бурда

Енне Бурда

Вона не вміла шити і нічого не розуміла в видавничому бізнесі. Однак злість на чоловіка і бажання придбати успіх і незалежність ( «Я йому доведу!») Були настільки сильними, що вона всьому навчилася.

Енне придумала, про що повинен бути її журнал: це буде видання для простих жінок з невисоким рівнем доходу, які хочуть мати гарний вигляд!

Всі процеси, всі етапи видання вона освоювала сама. Найняла кравчинь і ретельно контролювала їх роботу. Вибирала найкраще вбрання і фотографії. Становила план журналу і розробляла дизайн обкладинки. Налагоджувала зв'язки з відомими кутюр'є.

Перший номер журналу мод Енне Бурда побачив світло в 1950 році. Тираж був вражаючим - 100 тисяч примірників, але всі вони були миттєво розкуплені і почали продаватися спекулянтами за захмарними цінами.

Тираж був вражаючим - 100 тисяч примірників, але всі вони були миттєво розкуплені і почали продаватися спекулянтами за захмарними цінами

Бурда завойовує Німеччину

Повоєнні роки були важкими для програла Німеччині: зміна влади, розкол в країні, жорстокий дефіцит всього - в тому числі і одягу. А жінкам в будь-який час і при будь-якому режимі властиве прагнення бути красивими і добре одягатися. Так що журнал з простими порадами і доступними викрійками був дуже доречним.

Жінки передавали перший номер один одному, змальовували моделі і викрійки, переписували поради ...

У Енне все вийшло! Усвідомлення цього наповнювало її такою радістю, що вона простила невірного чоловіка, обумовивши умови: коханка з дитиною переселяється в інше місто і отримує матеріальну допомогу, а їх сім'я залишається сім'єю.

І вперто продовжувала працювати далі. Скоро тираж «Burda moden» досяг півмільйона. Конкурентів у неї не було, а якщо з'являлися - вона викуповувала видання, прагнучи стати єдиною.

Читайте також: Гурченко, Орлова, Брильська: як в СРСР з кіноекранів диктували моду

Це було не легко

Звичайно, не все йшло гладко. Видавати журнал подібного масштабу (а до 70-х років тираж злетів до 2 мільйонів, журнал став виходити на 14 мовах світу!) - значить забути спокій і сон. Але Енне давно мріяла про таку справу, якою можна буде присвятити всю себе, де вона зможе, нарешті, застосувати свою енергію і працьовитість.

«Бурда» в СРСР

Енне Бурда відразу стала популярною в СРСР. На знімку: Раїса Горбачова і Енне Бурда

В нашу країну «Burda moden» потрапила в розпал перебудови - на дворі був уже 1987 рік. І справив ефект бомби, що розірвалася! В ті роки у нас утворилася жахлива ситуація з ринком готового одягу. Купити щось пристойне було неможливо, тому жінки з радістю вхопилися за ідеї «Бурди» і почали шити собі стильний одяг.

У Німеччині та в усьому світі, тим часом, ситуація змінилася: тепер «Бурду» купували не ті, кому було нічого надіти (на той час всюди, крім СРСР, вже було повно магазинів з готовим одягом), а ті, у кого було вільне час і хто любив шити самостійно. Тобто журнал переорієнтувався на «творчу еліту».

Енне Бурда досягла всього, чого хотіла

А колишня домогосподарка Енне Бурда залишалася головним редактором «Burda moden» до 90-х років. Потім дозволила собі те, про що завжди мріяла: подорожувати. Об'їздила мало не всі країни, закохав у себе всіх жінок світу.

Від влади свого рідного міста і своєї країни Енне Бурда отримала за своє довге життя безліч нагород і почестей. Померла чарівна заповзятлива німкеня в поважному віці, домігшись усього, чого хотіла.

А її дітище - журнал «Burda moden» - продовжує видаватися і сьогодні. Хоча, звичайно, такої шаленої популярності, як в 60-80-і роки, у нього вже немає: змінився час.

Підписуйтесь на наш канал в Дзене і читайте класні історії!