Полезные материалы

Традиційні різдвяні напої

Традиційну різдвяну вечерю для будь-якої господині привабливий чіткістю у формуванні святкового столу: 12 більш-менш усталених рецептів в певному сенсі звільняють від необхідності викручуватись, при цьому не роблячи застілля позбавленим смаку у всіх сенсах. Не зовсім та історія з напоями. Різноманітність варіантів часто заводить у глухий кут: а чи буде правильно пити вино, чи можна поставити на стіл «колу»? А, може, взагалі зміцнити містичне настрій Святвечора запітнілій пляшкою горілки? На ці питання, які зводяться до спільного - які напої ставити на стіл в Святий Вечір, читайте в огляді Posteat.

На ці питання, які зводяться до спільного - які напої ставити на стіл в Святий Вечір, читайте в огляді Posteat

Найбільш традиційним і усталеним рецептом в свято Різдва є узвар .Цей напій, який готується з сухофруктів, традиційно зв'язувався в українських сім'ях саме з Святвечором, будучи головним десертним ласощами столу поряд з кутею. За класичним рецептом в узвар не додають цукор, тільки мед. Секрет приготування не хитра, але їм не можна знехтувати - напій не варитися, «взварівается», тобто, як тільки починає кипіти, його потрібно відразу зняти з плити, змішати з медом і залишити настоюватися приблизно добу. З сушених фруктів в рівних пропорціях використовуються яблука і груші, а також за бажанням додається чорнослив і родзинки.

Протягом дня перед Святим Увечері за повір'ям краще пити не воду, а морс, компот або квас. Власне, ці напої також цілком підійдуть для святкового столу. Морс, на відміну від узвару, варитися десять хвилин після кипіння, для напою використовуються ягоди, брусниця малина, вишня або журавлина. Морс подається холодним.

Гарячі різдвяні напої, хоч вже і перекочували до нашого столу, все-таки частіше подаються на Заході. З безалкогольних в Святий Вечір варто спробувати приготувати гарячий шоколад - для смачного напою краще використовувати плитку темного шоколаду з вмістом какао в кількості не менше 60%. Невеликі шматочки плитки розчиняються в підігрітому молоці, потім додається кукурудзяна мука і цукор.

Алкогольні напої в Святвечір пити не забороняється, хоч і бажано не зловживати, а то вся містерія пропаде. Для столу краще підібрати сухе червоне. Вибрати найкраще вино українських виробників можна в недавно відкритому барі, що спеціалізується на вітчизняних винних марках, Like a local 's .

Вибрати найкраще вино українських виробників можна в недавно відкритому барі, що спеціалізується на вітчизняних винних марках,   Like a local 's

Окремо варто згадати різдвяне пиво, як здорову альтернативу для не бажають обходиться без алкоголю в свято, але і не люблять вино. Такі вітчизняні крафтового пивоварні, як «Правда», «Bierwelle» або «VarVar» спеціально до зимових свят випускають сорти різдвяного пива - воно відрізняється більшою міцністю і смакової насиченістю.

З різноманіття гарячих зимових напоїв, які вже давно визнані на Заході класичними, можна скласти кілька новорічних столів. Тож не дивно, адже пунши і глінтвейн не так п'янять, скільки зігрівають і розслаблюють, а наявність у всіх рецептах належної кількості спецій обов'язково зробить ваш напій неперевершеним.

Головна складова будь-якого глінтвейну - вино і не варто сподіватися, що бадьян, гвоздика і кориця до кінця заглушать смак спирту в купленому за 20-ку «шмурдяк». Загалом, вино краще використовувати якісне, природно, краще сухе. При цьому відмінний напій вийде і з білого вина. При приготуванні глінтвейну вино також не варто кип'ятити, адже всі корисні властивості, що додає йому смак, пропадуть. Вино змішується, крім спецій, з цедрою цитрусових - лимонної або апельсинової. З цієї ж причини, як відомо, вино також необхідно додавати вже в готову суміш в останню чергу.

З цієї ж причини, як відомо, вино також необхідно додавати вже в готову суміш в останню чергу

Одним з найпопулярніших різдвяних напоїв, настільки часто вживається в американських фільмах студентами, є пунш. Варіацій і способів його приготування дуже багато, але найвідомішим і простим способом є змішання рому з лимонним соком, медом і корицею. Пити його можна також і холодним, і гарячим.

Грог, як найбільш оброслих міфами напій, рецепт якого за повір'ями належав капітану Нельсону, також може підійти для зимового застілля. Готуватися він з тих же основних інгредієнтів - анісу, запашний перець, гвоздика, ром, але класичний спосіб приготування дещо відрізняється і полягає в тому, щоб в підігрітий чай, змішаний з підібраними на смак спеціями, додати ром, підігріти до 80 градусів, а далі зняти з плити і, накритим кришкою, настоювати 10 хвилин.

Найбільш незвичайний представник цього списку - Егг-ніг - одночасно і самий калорійний. Західний «гоголь-моголь» робиться зі збитих яєць з цукром і алкоголем. Також в напій варто додати тертий мускатний горіх, корицю і стручок ванілі на смак.

Різноманітність варіантів часто заводить у глухий кут: а чи буде правильно пити вино, чи можна поставити на стіл «колу»?
А, може, взагалі зміцнити містичне настрій Святвечора запітнілій пляшкою горілки?