Полезные материалы

Як відбілити тюль від сірості і жовтизни в домашніх умовах?

  1. Магазинна побутова хімія
  2. синька
  3. Зеленка і сіль
  4. Перекис водню з нашатирним спиртом
  5. Борна кислота
  6. сода
  7. Особливості відбілювання тюлю з різних тканин
  8. капрон
  9. органза

Тюль - один з основних предметів інтер'єру в будинку

Тюль - один з основних предметів інтер'єру в будинку. Незважаючи на те, що прилавки магазинів рясніють розмаїттям принтів і відтінків, улюбленицями більшості господинь залишаються білосніжні фіранки. Але через пару років використання від білого кольору не залишається і сліду, особливо, якщо вікна на сонячній стороні. Давайте розглянемо декілька нескладних способів, як відбілити тюль в домашніх умовах.

Білосніжний тюль - це привабливе оздоблення для вікон і гордість для господині. Але сірі або жовті фіранки створюють протилежний ефект в приміщенні. Нерідко доводиться вдаватися до всяких хитрощів і експериментів під час прання. Але чи всі методи дають бажаний результат? Які ж засоби допоможуть ефективно відбілити тюль в домашніх умовах?

Вас також може зацікавити стаття: як прати тюль в пральній машині .

Магазинна побутова хімія

Здавалося б, це найпростіший спосіб - вибрати дієвий відбілювач і використовувати його в міру необхідності. Але більшість магазинних засобів дають разовий результат, а хороші можуть зберігати ефективність до 2-3 прань.

Існує три види відбілювача: хлорсодержащий, кисневий і оптичний. Всіма відома "Білизна" представник першого типу і вона добре справляється з жовтизною і сірувато на фіранках, але тільки перші рази використання. Далі застосовуючи цей відбілювач є ризик надати тканини в'їдливий жовтий відтінок.

Важливо! Не варто захоплюватися застосуванням хлорвмісних засобів, а особливо рідини для миття унітазів для відбілювання тюлі. Хлор здатний істотно зашкодити волокна тканини і виріб може порватися навіть від невеликого навантаження.

Кисневі відбілювачі відносяться більше до типу для виведення плям і допомагають швидко відбілити тюль від сірого або жовтого нальоту, а також вивести в'їдливі плями (особливо, якщо це кухонні фіранка). Популярний представник цієї групи "Vanish Oxi Action". Хоча функціонально ці відбілювачі на висоті, за тривалістю їх ефективність дорівнює 2-3 прання.

Порада. Щоб ваш тюль прослужив довше, перед застосуванням обов'язково прочитайте інструкцію скільки речовини і для якого типу тканини можна використовувати. Враховуйте також тривалість впливу.

Оптичні відбілювачі відомі ще як белофори. На прилавках їх зустрінеш не часто, в основному вони йдуть як добавки до пральних засобів або використовуються в професійних пралень. Суть їх ефективності полягає в тому, що речовина покриває тканину і під впливом світла створює світло-синій відлив на білому (до слова, вони застосовуються для фарбування офісного паперу).

синька

Це "бабусине" засіб не загубилося і в наш час. Синька створює ефект схожий з оптичним відписувати - додає тканини синюватий відтінок. Раніше наші мами і бабусі замочували тюль в ємності для прання містить розчин синьки. Тюль містився випрані і потім його ретельно полоскали в холодній воді. Сучасні технології дозволяють поступити розумніше і просто додати один ковпачок синьки в відділення для кондиціонера в пральній машинці.

Порада. При ручному пранні варто спочатку додати синьку в воду. Обов'язково ретельно збовтайте розчин і тільки потім занурити виріб в рідину. Якщо налити синьку відразу в таз з тюлью, то утворюються важко виводяться сині плями.

Зеленка і сіль

Сіль відмінно справляється з відбілюванням синтетичних і шовкових речей. Але і тюль їй теж під силу. Для ручного прання зробіть розчин використовуючи одну столову ложку кухонної солі на літр води. Потім додайте прального порошку. Замочіть тюль на ніч або хоча б на 4-5 годин. Потім легенько простірніте.

При машинному пранні, можна додати сіль безпосередньо в отвір для прального порошку, але результат буде не таким помітним, як під час замочування.

На наступному етапі на сцену виходить звичайна діамантова зелень. Додавати її варто акуратно. Спочатку в склянці або чашці з водою розчинити 7 крапель зеленки і почекати поки випаде осад. Потім влити цю суміш в таз і помістити тюль на 3-6 хвилин. Після прополоскати.

Порада. При машинному пранні можна додавати сіль і в розчин з зеленкою. Досить 2-3 ложок солі.

Перекис водню з нашатирним спиртом

Цей метод дозволить результативно відбілити тюль від жовтизни. Приємно порадує і вартість, адже ці кошти можна без проблем купити в аптеці за невеликі гроші. Досить додати всього 2 столові ложки перекису і одну нашатирю в тазик з водою і занурити тюль на півгодини. Після варто старанно прополоскати тканину, щоб позбавиться від запаху аміаку.

Порада. Надати тюлі додатковий блиск допоможе звичайний столовий оцет. Досить додати всього ложку при полосканні і фіранки будуть трохи "грати" на сонці.

Борна кислота

Ще один дієвий метод відбілювання з аптечки. Це засіб підійде для тюлі з бавовняних і лляних ниток. Додайте дві столові ложки речовини на тазик води і занурте фіранку на 1-2 години. Замочувати можна як перед самою пранням, так і після.

Порада. Для прання тюлі не варто використовувати високий температурний режим. Досить 30 градусів. Збільшення температури може сприяти появі жовтизни.

сода

Переймаючись питанням ніж відбілити тюль від сірості в домашніх умовах не варто оминати увагою звичайну харчову соду. Досить добре справляється із завданням спеціально приготовлений розчин для замочування перед пранням. На 5 літрів води візьміть 1-2 столові ложки соди і 45-70 грам прального порошку.

Порада. Схожої ефекту можна домогтися використовуючи розпушувач для тіста. Додайте пачку розпушувача замість соди при замочуванні або в відділення для прального порошку при машинному пранні.

Також для відбілювання тюлі в домашніх умовах можна використовувати:

  • Марганцівку. Приготуйте блідо-рожевий розчин (використовувати всього 1-2 кристалики), пральний порошок або натерте господарське мило, і ретельно перемішайте. Занурте тюль на 0,5-1 годину.
  • Крохмаль. Випраний фіранку занурте на півгодини в розчин теплої води з крохмалем. Розвісьте НЕ віджимаючи.
  • Лимонну кислоту. Додати до прального порошку при машинному пранні або замочіть в розчині лимонної кислоти на завершальному етапі прання. Ефект буде помітний після декількох процедур.

Особливості відбілювання тюлю з різних тканин

Особливості відбілювання тюлю з різних тканин

Перед відбілюванням потрібно знати з якого матеріалу складається тюль, щоб правильно підібрати потрібний метод. Зараз на ринку багато різновидів тканин як натуральних, так і синтетичних. І в спробі надати новий вигляд старої завіски важливо не зіпсувати річ використовуючи неправильний підхід.

Найпопулярніші види матеріалу тюлі це:

  • капрон;
  • органза;
  • шифон;
  • Вуаль.

Розглянемо методи як відбілити тюль в домашніх умовах на найбільш затребуваних зразках.

капрон

Це досить ніжний матеріал та вимагає дбайливого прання і відбілювання. Прати потрібно в теплій (не гарячою) воді або використовувати режими "Делікатна" або "Ручне" прання в машинці. Рівень віджиму ставити не більше 400 оборотів в хвилину або вивішувати НЕ віджимаючи.

Не любить капронова тканина і агресивні хімічні відбілювачі. Вони здатні пошкодити її ніжні волокна і утворити діри.

Відбілити капронову тюль можна за допомогою:

  • синьки;
  • марганцівки;
  • зеленки;
  • крохмалю;
  • Перекису і нашатирю.

органза

Фіранки з ніжною органзи більше схильні до сірого нальоту ніж інші. Органза не сприймає високих температур, тому улюблений "бабусин" метод виварювання під категоричною забороною.

Раніше органзу виробляли з шовкових ниток, але тепер більшість тюлів цього виду - це синтетика. Вельми байдужа органза часто до магазинним відбілювачів.

Відбілити тюль з органзи можна використавши:

  • сіль;
  • Нашатир і перекис;
  • соду;
  • Зеленку.

Вас також може зацікавити стаття не тему: як погладити тюль після прання .

На закінчення до цієї статті сподіваємося отримати від вас рада який же самий кращий спосіб відбілювання тюлю в домашніх умовах в коментарях до цього тексту. Розкажіть про статтю в соціальних мережах, щоб дізнатися які методи використовують ваші друзі.

Всім привіт! Я Інна - автор статей в цьому блозі. Заповзятлива домогосподарка з досвідом роботи в клінінгової компанії більше 4-х років. Із задоволенням відповім на всі питання по темі статей в коментарях! Завжди готова поділитися своїми корисними порадами!

Цікаві статті по темі:

Але чи всі методи дають бажаний результат?
Які ж засоби допоможуть ефективно відбілити тюль в домашніх умовах?