Полезные материалы

Дрезденська галерея. Музеї Цвингера.

  1. Громадський транспорт Дрездена
  2. Цвінгер в Дрездені
  3. Дрезденська картинна галерея (Галерея старих майстрів)
  4. Фізико-математичний Салон
  5. павільйон Дзвіночків
  6. Музей порцеляни в Дрездені
  7. опера Земпера
  8. Всі готелі Дрездена на мапі

Останнім часом стають дуже популярними тури з Праги до Дрездена на один день. Але подивитися місто за один дуже складно, він вмістив в себе величезну кількість пам'яток (кажуть, їх близько 13 тисяч), так що тут варто провести мінімум 3-4 дні. А якщо Ви цінитель живопису то і цілий тиждень, адже тільки одна Дрезденська картинна галерея забере у вас повний день. Але ж це тільки один з декількох музеїв в Цвінгерв - головної визначної пам'ятки Дрездена. Перед нами ж стояла зовсім непосильне завдання - подивитися все найцікавіше в Дрездені за один день c двомісячним немовлям на руках. Якому потрібно регулярно спати, їсти і міняти підгузник, і при цьому ми були позбавлені нашого автомобіля, який дуже полегшує життя в будь-яких подорожах з дитиною. Але ми, як завжди, впоралися - адже по-іншому не буває! 🙂 Але про все по порядку ...

позбавлені

Громадський транспорт Дрездена

Щоб дістатися до центру, нам довелося використовувати громадський транспорт Дрездена. Ми вже майже дісталися від готелю до автобусної зупинки, коли побачили, що наш автобус ось-ось відправиться. А що ви робите, коли бачите автобус потрібного вам маршруту, який намагається виїхати у вас з під носа? Правильно - намагаєтеся його наздогнати. 🙂 Купили квитки у водія і задоволені, що встигли, вирушили в дорогу. До речі, якщо ви подорожуєте сім'єю і хочете заощадити на громадському транспорті, то купуйте сімейний квиток. Він коштує всього 8 євро, а діє на двох дорослих і на 4-х дітей у віці від 6 до 14 років. Якби ми купували квитки на кожну поїздку, то заплатили мінімум по 2 євро з людини за одне переміщення. Дорога туди-назад для двох дорослих повністю окупає вартість сімейного квитка.

від району Брісніц до центру всього 10-15 хвилин їзди. Хвилин через п'ять у нас з'явилися перші сумніви - а чи туди ми взагалі їдемо ?! А через 10 хвилин стало зрозуміло, що їдемо ми не в центр Дрездена, як збиралися, а навпаки! Довелося нам виходити з прохолодного автобуса і чекати іншого. Ось що буває, коли поспішаєш! 🙂

Цвінгер в Дрездені

Побувати в Дрездені, і не побачити Цвінгер (не плутати зі свінгерами, це зовсім інше :)) було б злочином, тому обов'язковим пунктом нашої прогулянки по місту стало відвідування саме цього архітектурного ансамблю. Цвінгер знаходиться в Альтштадте - старому місті Дрездена.

Назва "Цвінгер" виникло не випадково: в середні віки саме так називали частину фортеці між зовнішніми і внутрішніми стінами, а перша будівля Цвингера було побудовано якраз між такими стінами. Перше дерев'яна будівля з'явилося в 1709 році, зовні воно було дуже схоже на амфітеатр. Три стіни з каменю були побудовані до 1732 році. Архітектором трьох з чотирьох будівель був Маттеус Даніель Пеппельманн. Автором четвертої стіни Цвингера, побудованої майже сто років по тому в 1847-1855 роках, став Готфрід Земпер. Дуже часто говорять, що Цвінгер - це палац або замок, але насправді це не так. Незважаючи на те, що своїм багатим оздобленням будівлі нагадують палац, весь комплекс спочатку замислювався і будувався як музей. Тут проводилися бали і концерти, але королівська сім'я в Цвінгері ніколи не жила.

Будинки утворюють квадратний двір 106 на 105 метрів, з клумбами і фонтанами по центру. Ми вирушимо оглядати Цвінгер проти годинникової стрілки, починаючи з наймолодшого будівлі ансамблю - з Картинній галереї.

Ми вирушимо оглядати Цвінгер проти годинникової стрілки, починаючи з наймолодшого будівлі ансамблю - з Картинній галереї

Дрезденська картинна галерея (Галерея старих майстрів)

Дрезденська картинна галерея або "Галерея старих майстрів" (Gemäldegalerie Alte Meister) - мабуть, один з найзнаменитіших музеїв Дрездена. На фото нижче це довга будівля праворуч, його спроектував Готфрід Земпер спеціально для того, щоб в його стінах помістити колекцію картин Веттінів. Працює галерея з вівторка по неділю з 10 до 18 годин. Вартість квитка 10 євро і він дозволить вам подивитися не тільки "Галерею старих майстрів", але і музей порцеляни з фізико-математичним салоном. До речі, як стверджує офіційний сайт Цвингера, діти до 17 років можуть потрапити в музей безкоштовно. Аудіогід на Російському обійдеться вам ще в 3 євро, але якщо ви не хочете оглядати шедеври світового живопису на самоті, то можна приєднатися до екскурсійної групи і тут вартість буде залежати від кількості учасників і мови екскурсії.

У галереї зібрано безліч картин старих майстрів, придбаних саксонськими правителями - Веттін. Старими майстрами прийнято називати видатних художників Західної Європи, які писали свої картини до XVIII століття. До них відносяться, наприклад, Рембрандт ван Рейн, Рафаель, Боттічеллі, Дюрер і інші. Крім Дрездена Галереї старих майстрів так само є в Касселі і Будапешті.

У 1937 році нацистами були знищені численні роботи німецьких експресіоністів як «мистецтво упадничества і виродження». Постраждало близько 300 робіт. Від бомбардувань серйозно постраждало і сама будівля картинної галереї Земпера. У 1945 році радянські війська в якості трофеїв вивезли з Дрездена значну частину зборів робіт і протягом 10 років ці картини зберігалися в музеї ім. Пушкіна. У 1955 році, під час візиту Микити Хрущова в НДР, були повернуті 1240 полотен. У 1956 році частина галереї знову відкрилася для відвідувачів, а в 1960р будівля була відновлена ​​повністю.

Найвідомішими роботами Дрезденської картинної галереї є «Сикстинська Мадонна» Рафаеля, «Спляча Венера» Джорджоне, «Портрет молодої людини» Дюрера, «Шоколадниця» Жана-Етьєна Ліотара і багато інших. Цінителі гарного живопису проведуть тут не одну годину, отримуючи колосальне задоволення. Якщо стояти обличчям до "Галереї Старих майстрів" і виходу на Театральну площу, то зліва від неї ви побачите будівлю Французького павільйону.

Знаменитий він тим, що в ньому розташовується платний туалет. Таку назву він отримав тому, що саме в ньому до 1945 року зберігалися полотна французьких художників. Тому тут знаходився музей зоології, а пізніше - музей скульптур.

Якщо пройти наскрізь через французький павільйон, то опинитеся в купальних німф (Nymphenbads).

Купальня німф є фонтан і басейн роботи Бальтазара Пермозер.

По периметру купальні розташовуються статуї прекрасних німф - по сім з кожного боку.

Фізико-математичний Салон

Поруч з французьким павільйоном і купальнею німф знаходиться Фізико-математичний Салон (Mathematisch-Physikalischer Salon). А вежа між ними називається Павільйон на валу (Wallpavillon). Фізико-математичний Салон - це теж музей, в зборах якого знаходяться всілякі історичні години і наукові прилади та інструменти. Тут зберігаються рідкісні астрономічні, геодезичні та оптичні прилади XVI-XVIII століть.

До 20-го століття саме в будівлі Фізико-математичного Салону проводився точний відлік часу для Дрездена і Саксонії. У 2013 році музей знову відкрився для туристів після реставрації. Вона тривала шість років і обійшлася німецьким музейникам в 17 мільйонів євро. Працює музей з вівторка по неділю з 10 до 18, ціна квитка - 6 євро.

Працює музей з вівторка по неділю з 10 до 18, ціна квитка - 6 євро

Павільйон на валу - найвища частина Цвингера. На його даху встановлена ​​скульптура «Саксонський Геракл», який тримає в руках кулю. Павільйон на валу був побудований в 1715-1717 роках.

Павільйон на валу був побудований в 1715-1717 роках

павільйон Дзвіночків

На протилежному боці від нього знаходиться Дзвоновий павільйон або павільйон Дзвіночків (Glockenspielpavillon). На його даху розташувалася ще одна фігура з кулею в руках - «Геркулес з земною кулею».

На башті павільйону розташовуються годинник, які кожні 15 хвилин радують туристів мелодійним дзвоном порцелянові Мейсеновскіх Дзвіночків. Годинники з'явилися там порівняно недавно - в 1933 році і, що дивно, не постраждали під час Другої Світової війни. Саме після установки годин ця будівля отримало свою назву Дзвоновий павільйон, а до 1930 років воно називалося Міським павільйоном (Stadtpavillon).

Раніше на першому поверсі "павільйону дзвіночків" розташовувався центральний вхід в музейний комплекс Цвінгер, але під час нашої подорожі в червні 2013 року, прохід через ці ворота був закритий на реставрацію. Неможливо було піднятися і по бічних сходах на дах галерей.

Павільйони з'єднані між собою напівкруглими арочними галереями. Спочатку вони були задумані як оранжереї, щоб тропічні рослини відчували себе комфортно і взимку і влітку. Зараз тут частково розташовуються експозиції музеїв, а частково - зимовий сад.

Музей порцеляни в Дрездені

За кадром залишився Німецький павільйон та Королівське зібрання порцеляни (Porzellansammlung). Дуже рідко деякі історики (за аналогією з німецьким і французьким павільйонами) називають Порцеляновий Салон "Китайським павільйоном". Колекція порцеляни в Дрездені є найбагатшою не тільки в Європі, але і в світі! В арсеналі музею не тільки фарфор з знаменитого німецького Мейсона, але і прекрасні експонати з Японії і Китаю. Години роботи фарфорового павільйону, як і Галереї старих майстрів - з вівторка по неділю з 10 до 18. До речі, якщо ви хочете відвідати тільки музей порцеляни, то квиток сюди буде коштувати 6 євро.

Прогулявшись по музеям Цвингера можна піднятися на дах довгою галереї і прогулятися по ній. До речі, більшість наших фотографій, як не складно здогадатися, зроблено саме звідти.

З даху галереї найкраще видно Коронні ворота, або як їх ще називають, «Ворота під короною» (Kronentor). У червні 2013 року вони перебували на реставрації, тому ми не змогли оцінити всю їхню красу. А між тим, це і є центральний вхід в Цвінгер.

Примітно, що ворота вінчає купол у формі польської корони. Справа в тому, що Август Сильний (за чиїм наказом був побудований Цвінгер) був не тільки курфюрст Саксонії, але був за сумісництвом ще й польським королем. 🙂

А цей кадр зроблений вже за межами Цвингера. Якщо придивитися, то видно, що група туристів варто не просто на бруківці, а на кришці якогось люка. Якщо не знати, то сам навряд чи здогадаєшся, що це - ліфт для картин. Винести деякі світові шедеври з музею через двері неможливо, тому ліфт із запасників Цвингера веде відразу на вулицю.

Винести деякі світові шедеври з музею через двері неможливо, тому ліфт із запасників Цвингера веде відразу на вулицю

опера Земпера

Тут же, в «старому місті» Дрездена, навпаки Цвингера стоїть будівля Саксонської державної опери або "Опери Земпера". Це один з найкрасивіших музичних театрів Європи і світу. Історія цього театру нараховує майже півстоліття. Перша будівля театру на цьому місці з'явилося в 1648 році. Трохи пізніше поблизу були побудовані ще 8 театрів і площа, на якій розташовується Дрезденська опера, стала називатися Театральній. У 1841 році німецький архітектор Готфрід Земпер (той самий, що будував одну зі стін Цвингера) звів нову будівлю опери, але на жаль в 1869 році воно згоріло. Через три роки, в 1871 році, Земпер разом з сином почали будівництво нової будівлі, яке ми і можемо спостерігати сьогодні. Після бомбардування Дрездена в лютому 1945 року будівля опери було сильно пошкоджено. Реставрація розпочалася тільки в 1985 році і тривала вісім років.

По будівлі опери Земпера (Semperoper Dresden) проводяться екскурсії, причому не тільки на німецькій та англійській мові, але і на російській. Подивитися ціни на такі екскурсії і купити квитки он-лайн можна на одному з сайтів опери . Крім того, там іноді проводяться "Дні відкритих дверей", коли всі відвідувачі можуть постояти на сцені, заглянути за куліси і в костюмерні.

Ну і звичайно, якщо ви любите оперу і балет, то ввечері ви можете потрапити на сам перформанс. Квитки можна купити онлайн заздалегідь на сайті опери, і не переплачувати спекулянтам і туристичним агентам.

Уважний читач помітив, що одна з фотографій нашого сьогоднішнього фотозвіту підписана не тільки водяними знаками. 🙂 Справа в тому, що пішохідні доріжки між клумбами і будівлями Цвингера вкриті не асфальтом, а піщано-керамзитного сумішшю, на якій дуже зручно робити малюнки. Цим і займаються деякі туристи. 🙂 Ну і ми вирішили не відрізнятися і написали назву нашого сайту. Сподіваємося, що в Дрездені не надто високі штрафи за несанкціоновану зовнішню рекламу. 🙂 Для тих, хто пропустив цей кадр, ми покажемо вийшла напис з іншого ракурсу. До речі, передплатники нашої сторінки в Instagram могли бачити ці фотографії в реальному часі, прямо в процесі нашої подорожі.

Цвінгер це безумовно те місце, яке необхідно обов'язково відвідати в Дрездне. Це неймовірно красивий комплекс будівель, який не залишить нікого байдужим. Кожен для себе знайде тут цікавий музей і якщо ви збираєтеся відвідати кілька, то рекомендуємо придбати "єдиний" квиток за 10 євро - так ви істотно заощадите.

Ця стаття була вкрадена з сайту http://poznamka.ru ...

А якщо Ви не любите музеї, то просто прогуляйтеся по даху довгою галереї і насолодитеся прекрасним зразком архітектури пізнього бароко і італійського ренесансу.

Після прогулянки по Цвінгер ми вирушили на оглядову екскурсію по місту на двоповерховому автобусі, а потім ще трохи прогулялися по центру Дрездена, але про все це - в наступному пості .

Всі готелі Дрездена на мапі

Найдешевші квитки з Москви в Дрезден і назад

Квитки без пересадок з Москви в Дрезден

Zwinger і опера Земпера на мапі

Поділитися "Дрезденська картинна галерея, Цвінгер та опера Земпера"

Дрезденська картинна галерея, Цвінгер та опера Земпера 2014-02-03T09: 21: 30 + 03: 00 Natalya 'Poznamka'

Ваc також можуть зацікавити ці публікації

А що ви робите, коли бачите автобус потрібного вам маршруту, який намагається виїхати у вас з під носа?
Хвилин через п'ять у нас з'явилися перші сумніви - а чи туди ми взагалі їдемо ?