Полезные материалы

Бере Герда: в'язання спицями з докладним описом і схемою, догляд за виробом

  1. Походження головного убору
  2. Інновація в'язального мистецтва
  3. Приклад популярної моделі
  4. особливості виконання
  5. Правила догляду за виробом

З приходом весни виникає бажання позбутися від зимових шапок З приходом весни виникає бажання позбутися від зимових шапок. Ну, а любителі пофорсить продовжують вбиратися і демонструють модні аксесуари. Бере Герда - сама часто популярна у сучасних модниць і рукодільниць нова модель головного убору. Це виріб, розроблений норвезькими плетільницями, здатне не тільки прикрасити милу жіночу голівку, а й уберегти від холоду.

Походження головного убору

Цікаво, що його історія сягає ще в Середні століття Цікаво, що його історія сягає ще в Середні століття. Походження слова відносять або до французької версії «beret», або до італійської «berette», в перекладі «плоска шапка». Існує думка, що першими в Європі берети почали носити селяни з Франції, адже це дуже зручний убір для голови, в ньому не жарко, не холодно, і він відмінно захищає від різних проявів негоди.

Пізніше аксесуар входить до вищих верств суспільства, його прикрашають вишивкою, перлами, коштовним камінням. Також полюбився він і художникам. Всім відомий образ живописця в великому м'якому берете. У нашій країні він з'являється на початку XIX століття, для шиття використовують шовк, оксамит, мережива. Зараз бере - важливий трендовий елемент жіночого образу.

У весняному сезоні модницям настійно рекомендується носити цей аксесуар, причому переважно чорних, сірих, блакитних, теракотових відтінків. Сучасний жіночий головний убір не тільки вбереже від морозу і вітру дамську зачіску, але і може виявитися основним акцентом в будь-якому образі, потрібно тільки зупинити вибір на підходящої моделі.

Інновація в'язального мистецтва

Об'ємні в'язані дамські берети, які виконані з вовни за допомогою грубої в'язки - прекрасний варіант для щоденного носіння Об'ємні в'язані дамські берети, які виконані з вовни за допомогою грубої в'язки - прекрасний варіант для щоденного носіння. Їх можна надягати із сучасною верхнім одягом: пуховиків, дафлкот, укороченим манто. Не варто відмовляти собі в задоволенні приміряти різні фасони і забарвлення - цей жіночний і елегантний головний убір має право зайняти своє особливе місце в гардеробах сучасних модниць.

Саме такого роду бере надають дизайнери норвезької творчої студії Drops Design - бере Герда. Його слід в'язати з пряжі Альпака дропси, яка складається на всі сто відсотків з вовни мешкають в Андах кіз. Такого роду пряжа знаменита в колах вязальщиков і цінується як високоякісна. Вона, без сумніву, облагородить будь-яку річ, в тому числі і легкий головний убір. Звичайно, бере можна і купити, але як приємно пов'язати його самостійно, вклавши в свою роботу вміння і душу. Створювати власний унікальний образ краще за допомогою баскського берета з косами від Drobs.

Приклад популярної моделі

Бере Герда - це в'язаний головний убір. Його люблять за простоту виконання, гарний і оригінальний об'ємний візерунок, який відноситься до типу візерунків Арани.

Арани - це давні ірландські візерунки. Речі, в яких вони знаходили застосування, відрізнялися красою і незвичністю. Арани нагадують коси, але мають свої особливості в'язання. Коса виходить шляхом послідовного переплетення смуг полотна, відміну Аран в зміні напрямку петель, що дозволяє їм не переплітатися між собою.

Коса виходить шляхом послідовного переплетення смуг полотна, відміну Аран в зміні напрямку петель, що дозволяє їм не переплітатися між собою

Візерунки Аран дуже різноманітні, так як в кожному ірландському сімействі придумувався свій неповторний орнамент, по ньому визначали приналежність людини до того чи іншого селища. Ці візерунки використовуються у в'язаній теплому одязі, такого як пальта, светр, шарф або шапка.

Бере Герда пов'язаний нескладним варіантом Аран, тому доступний і для початківця майстра. В'яжеться модель в основному з шести, його можна носити навесні і восени, і навіть не дуже холодною зимою. Володарка берета обов'язково зверне на себе увагу перехожих затишним чином.

Популярність моделі забезпечує можливість зігрітися в холодну погоду, цікавий візерунок з кіс, оригінальність образу, простота виконання.

особливості виконання

Цікава котра пов'язана спицями модель жіночого берета Герда має ряд своїх особливостей виконання. Інтернет надає майстер-класи рукодільниць з берету спицями, з докладним описом і схемою.

Але варто розглянути нюанси, які впливають на фінальний вигляд береткі. Дотримуючись їх, можна уникнути серйозних помилок при самостійному створенні цього візерунка:

  1. В'язати шапку Герда потрібно пряжею середньої товщини, тоді візерунок виходить рельєфним, при цьому не занадто об'ємним, що дозволить виробу ідеально облягати голову.
  2. Можна скласти комплект, зв'язавши до береткі рукавиці і шарф-манишку, використовуючи в в'язанні такий же візерунок.
  3. Спиці майстер підбирає відповідно до щільності пряжі. Для в'язання нижньої частини берета - гумки, спиці потрібні більш тонкі, ніж для основного полотна.
  4. Товщина спиць і щільність в'язання впливають на розмір виробу. Він також може регулюватися в ширину кількістю секторів з малюнком. Традиційно їх сім, але можна збільшити до дев'яти, це також залежить від щільності пряжі і номерів спиць.
  5. Пров'язуючи візерунок коси, можна повторити виділений фрагмент малюнка на схемі берета Герда спицями кілька разів на висоту, це зробить косу довше. Тому перед тим як почати роботу над шапкою, непогано було б провязать зразок візерунка і гумки.
  6. Спираючись на схему-зразок і підставивши свої параметри, можна дізнатися ширину візерунка на свою майбутню шапці.
  7. Бере буде складатися з манжета - гумки і полотна з клинами візерунка. Спочатку пров'язується гумка, її готовий розмір буде 5 см. Потім переходять до основного полотка, виконуючи візерунки, з 7 раппортов в ширину.

Готовий розмір полотна повинен становити в середньому 20 см. Після закінчення в'язання виконується сполучний шов, який не буде помітний на готовому виробі.

Правила догляду за виробом

Закінчивши виріб, прати його потрібно вручну. Ні в якому разі не варто ні в перший раз, ні в подальшому користуватися пральною машинкою. В іншому випадку можна серйозно нашкодити не тільки красу вироби, а й зіпсувати шерсть. Слід зробити так:

  1. Необхідно простежити, щоб вода не була гарячою. Не варто і занадто сильно терти виріб. Його потрібно лише акуратно пообжімать, дозволяючи залишкам бруду або пилу вільно виплисти разом з водою.
  2. Після цього нову шапочку необхідно легенько віджати і покласти сушитися на горизонтальну поверхню, акуратно розправивши.

В'язання - це свого роду мистецтво, яке ніколи не виключає польоту фантазії В'язання - це свого роду мистецтво, яке ніколи не виключає польоту фантазії. Тому якщо у рукодільниці виникає бажання привнести щось своє або якось змінити початкову модель цього головного убору, то до цього не повинно бути ніяких перешкод. Наприклад, гумку можна зв'язати в 2 рази довше і підігнути, щоб шапка більш щільно облягала голову і була тепліше.

Для додання шапці більшого обсягу можна зробити повтор 20-27 рядів. Якщо пряжа тонше, ніж в описі, можна скласти її в кілька ниток. Багато беруть більш тонкі спиці, це дозволить зробити ще більш красивий і химерний візерунок. Але тоді необхідно буде врахувати, що майстру потрібно збільшити число раппортов і петель.

Якщо дозволяє досвід, можна фантазувати як завгодно, головне, щоб це подобалося того, хто буде в підсумку носити це прекрасне і тепле виріб. До того ж бере Герда, схема і опис якого є в інтернеті, не тільки допомагає підкреслити індивідуальність, але й удосконалювати свою майстерність.