Полезные материалы

Якщо ваш літак виконує бойовий розворот висота

СПОСОБИ УПРАВЛІННЯ, ЯКЩО ВАШ ЛІТАК ВИКОНУЄ бойовий розворот ВИСОТА   До маневрів в горизонтальній площині відносяться віражі і розвороти СПОСОБИ УПРАВЛІННЯ, ЯКЩО ВАШ ЛІТАК ВИКОНУЄ бойовий розворот ВИСОТА
До маневрів в горизонтальній площині відносяться віражі і розвороти. До просторовим маневрів, які можуть бути висхідними і спадними, відносяться спіраль і бойовий розворот. Вісімки і спіралі можуть класифікуватися як глибокі і дрібні. Відмінності йдуть в залежності від крену літака. Якщо крен менше 45 градусів, то вісімку, спіраль або віраж називають дрібними. Якщо крен більше цієї величини, то маневр глибокий.


Розворотом називається криволінійний політ, в результаті якого літак повертає на заздалегідь заданий кут в горизонтальній площині з постійним радіусом і без ковзання при постійно швидкості польоту. Бойовий розворот літака і його висота заздалегідь обумовлюються в умовах польоту. Розвороти можуть застосовуватися як для виконання виходу в пілотажної зони, так і входу в коло польотів або при побудові предпосадочного маневру.
Форсовані розвороти можуть застосовуватися для скорочення часу розвороту на заданий кут. В цьому випадку перевантаження витримується більше граничної. Це призводить до зменшення швидкості і зменшення радіусу розвороту.
Бойовий розворот літака - це особлива постать пілотажу, висота якої може бути дуже великий. В процесі цього маневру літак набирає швидко висоту і одночасно розгортається на заздалегідь визначений кут. Якщо ваш літак виконує бойовий розворот, висота може набиратися класично, або за методом косої петлі. Класичний спосіб являє собою процес, коли крен спочатку збільшується, а потім поступово зменшується до нуля. Метод косої петлі передбачає виведення літака в середині петлі в горизонтальний політ. Перший спосіб може забезпечити найбільший набір висоти, а другий привабливий мінімальним часом бойового розвороту.
Розворотом називається криволінійний політ, в результаті якого   літак повертає на заздалегідь заданий кут   в горизонтальній площині з постійним радіусом і без ковзання при постійно швидкості польоту
При виконанні бойового розвороту набір висоти виробляється здебільшого за рахунок запасу кінетичної енергії руху, іншими словами - за рахунок запасу швидкості.
Якщо ваш літак виконує бойовий розворот на швидкості 300 км / год, то часто обертання колінчастого вала двигуна становитиме приблизно 82 відсотки. Перед введенням в розворот необхідно озирнутися і намітити приблизний орієнтир для виведення, який повинен розташовуватися в напрямку хвостового оперення.
Коли літак набирає необхідну швидкість, плавним рухом потягніть ручку управління на себе, тим самим підведіть капот до лінії горизонту. Потім різким і точним рухом ручки управління спочатку на себе, а потім в сторону бойового розвороту з одночасним рухом педалі в цю ж сторону переведіть літак в набір висоти, який повинен відбуватися по висхідній спіралі з початковим креном близько 15-20 градусів.
Приблизний темп введення в бойовий розворот треба зробити таким, щоб після розвороту на 130 градусів у літака кут крену і кут тангажу був близько 50 градусів. При подальшому розвороті постарайтеся утримувати це положення. Розвернувшись на 150 градусів (тобто залишається 30 градусів до орієнтиру виведення), одночасно рухайте ручку управління і педаль у зворотний бік. Починайте виводити літак з розвороту з таким розрахунком, щоб швидкість залишалася при виведенні не менше 140 км / год.
Після того, як літак вийшов з бойового розвороту в горизонтальний політ, приберіть наддув до заданого.
Для технічно правильного виконання бойового розвороту літака необхідно створити на заданій швидкості доцентрову силу як в горизонтальній, так і вертикальної площинах, яка розгорне літак по заданій траєкторії. Для здійснення цього маневру відхиліть ручку управління на себе і в бік розвороту, одночасно з цим відхиліть педаль в сторону розвороту. Таким чином, літак вводиться в глибокий розворот на підйомі.
Так, у міру підйому крен повітряного судна збільшується, а радіус його розвороту зменшується. Крен стає максимальним при розвороті на 120 градусів. Саме в цьому момент для того, щоб зменшити доцентрову силу в горизонтальній і вертикальній площинах, пілоту необхідно почати відхиляти ручку управління в зворотну від розвороту сторону і послабити тиск на внутрішню педаль. При необхідності можна відхилити протилежну педаль, але не забувайте про те, що при повній прибирання крену літак повинен вийти точно на обраний орієнтир.
Якщо ваш літак виконує бойовий розворот, перед ним може стояти завдання: максимальна висота, мінімальний час розвороту. Одночасно обидва завдання не можуть бути виконані.
Значний набір висоти може бути досягнутий поступовим збільшенням крену до 60 градусів і кута набору до 40-50 градусів. Максимальне значення цих величин буде досягнуто при розвороті на 120 градусів. Після цього кут набору і крен повинні зменшуватися.
Головною перевагою бойового розвороту прийнято вважати те, що розвертаючись, літак вже набирає висоту . Іншою перевагою називають те, що бойовий розворот дозволяє швидше змінити напрямок польоту на протилежне.
Пройдемося по характерних помилок при виконанні бойового розвороту:
при недостатній швидкості входу в бойовий розворот літак швидко втрачає швидкість;
як на початку розвороту, так і в його першій половині при недостатньому відхиленні педалі і ручки управління на себе літак матиме млявий введення в бойовий розворот, а кутова швидкість обертання літака буде надмірно мала;
якщо висновок з бойового розвороту проводиться з великим кутом, то дуже ймовірна втрата швидкості;
при перетягуванні ручки управління в другій половині розвороту можливий зрив маневру в штопор;
якщо після розвороту на 120 градусів вплив реакції і гіроскопічного моменту повітряного гвинта не компенсується, значить літак прагне до збільшення крену.

Не забувайте при виконанні бойового розвороту, що зовнішня половина крила рухається трохи швидше, ніж внутрішня. При абсолютно не скоординованих дій кермом управління при розвороті, розворот може бути здійснений як з занесенням хвоста, так і з ковзанням на крило. Якщо на розвороті великий крен, це може відбуватися через ковзання на крило і недостатнім набором висоти. Якщо на вводі в бойовий розворот при невеликому нахилі ручка управління відхиляється занадто сильно на себе, то розворот буде відбуватися з великим кутом набору, а значить і втратою швидкості в другій його половині.
ЯКЩО ВАШ ЛІТАК пікірують, ЯКА ЙОГО ШВИДКІСТЬ
Якщо ваш літак пікірує, тобто летить у напрямку до землі під кутом в 70-80 градусів, то його швидкість починає різко зростати до такого значення, коли сила тяжіння Землі і тяга гвинта врівноважуються завдяки опору повітря. Опір повітря прямо пропорційно квадрату швидкості.
Існує поняття простого і затягнутого пікірування. Просте пікірування нарощує швидкість літака, затягнуте має абсолютно іншу задачу. Якщо ваш літак пікірує, і його швидкість мінімальна на всьому протязі шляху, але він виконує максимально швидке зниження висоти польоту, це означає виконання затягнутого пікірування. Такий прийом може застосовуватися як для атаки, так і з метою захисту. При атаці такий прийом може бути використаний для виходу на більш низьку летить з малою швидкістю мета.
При захисті такий маневр використовується при переслідуванні і дає реальну можливість пропустити літак противника вперед себе. Цей прийом зарекомендував себе і для використання при екстрену посадку в умовах повітряного бою над вашим аеродромом. Виконання прийому може здійснюватися на швидкості від 120 до 300 км / год, але вимагає від пілота високого рівня майстерності, знання особливостей літака, умов звалювання повітряного судна в штопор. Таким чином, даний маневр є досить складною фігурою пілотажу, особливо якщо ваш літак пікірує на мінімальній швидкості. Затягнуте пікірування славиться своєю універсальністю по відношенню до вибору швидкості пікірування літака в конкретній ситуації.
Суть виконання прийому зводиться до серії послідовних чергуються переворотів повітряного судна при постійній зміні кута нахилу поздовжньої осі літака до землі. Зауважимо, що кут нахилу осі повинен змінюватися від строго перпендикулярного до землі (отже від 90 градусів) до паралельного горизонтального і навіть більше (до 50-60 градусів щодо поверхні землі). Значить, якщо літак рухається вертикально вниз, швидкість літака збільшиться. При вирівнюванні і підйомі швидкість повинна зменшитися. Таким чином, основним завданням при виконанні прийому є підтримання мінімально необхідної швидкості польоту. Як було сказано вище, затягнуте пікірування може виконуватися як при повністю скинутий газі, так і на досить малому газу. Вибір швидкості визначається конкретним завданням при виконанні пікірування. Закрилки літака випускаються так само при необхідності по ситуації.
Сам процес виконання затягнутого пікірування повітряного судна складається з чергуються переворотів, і їх кількість обмежена лише висотою польоту конкретного літака. Кожен наступний переворот повинен виконуватися в ту ж сторону, що і попередній переворот. Але існує можливість змінювати напрямок довільно. Для входу в цей прийом необхідно знизити швидкість , Повністю скинувши газ з горизонтального польоту (випустити закрилки) і потім почати виконання "розмазаний" напівбочки з ковзанням.
Пропоную розглянути виконання маневру "бочка з обертанням площині проти годинникової стрілки". Рудер під час всього виконуваного руху повинен бути відхилений вправо. Коли літак досягає положення на "спині", значить кокпітом вниз, то Рудер відпускається в повністю нейтральне положення. Пілот, керуючи лише однієї рукояткою джойстика, виводить літак в стрімке пікірування. Коли досягнуто положення, при якому поздовжня вісь літака знаходиться строго перпендикулярно до землі, можна починати вирівнювати літака відносно поверхні землі. У цей момент керування літаком здійснюється за допомогою відтягування рукоятки джойстика на себе. Потім, після вирівнювання рукоятку джойстика не слід відпускати, літак повинен задерти кок вгору на кут 40-70 градусів. Лише з цього положення можна починати виконання наступної напівбочки.

Лише з цього положення можна починати виконання наступної напівбочки

ИНТЕРЕСНОЕ ДЛЯ ЖІНОК:



Liveissue.ru - зрозумілі відповіді на актуальні питання і розгорнуті корисні поради

Популярні матеріали:

Нові цікаві матеріали: