Полезные материалы

Лазерна епіляція. Що необхідно знати?

  1. Основи основ.
  2. відповіді:
  3. Для лазерної епіляції застосовуються кілька лазерів:
  4. Фотоепіляція або квантова епіляція.
  5. Підсумуємо

Лазерна епіляція - одна з найбільших і успішних досягнень в естетичній медицині за останні роки. Це найпопулярніша лазерна методика в світі. І, якщо в клініці є кілька лазерів з різними призначенням, то найбільш затребуваним апаратом завжди буде лазер для епіляції ...

З часів, коли людина вирішила, що природа створила його недосконалим, він щосили намагається виправляти її помилки. З кожним роком робити це стає все легше. Позбавлення від небажаного волосся - проблема, яка завжди хвилювала і буде хвилювати не тільки жінок, а й, останнім часом все частіше, чоловіків.

На сьогоднішній день, єдиний метод, здатний позбавити нас від небажаного волосся, якщо не назавжди, то на дуже тривалий час - це лазерна епіляція.

Лазерна епіляція - одна з найбільших і успішних досягнень в естетичній медицині за останні роки. Це найпопулярніша лазерна методика в світі. І, якщо в клініці є кілька лазерів з різними призначенням, то найбільш затребуваним апаратом завжди буде лазер для епіляції.

Такий великий попит породжує велику кількість пропозицій на ринку лазерних технологій.

Успішність продажів лазерних апаратів, часто, залежить не тільки від привабливої ​​ціни, а й від сумлінної роботи компетентного менеджера, адже багато потенційних покупців не мають ні медичної освіти, ні достатніх знань в сфері інноваційних лазерних технологій і фізики, тим більше, що в Україні немає спеціалізованих освітніх закладів по даному напрямку.

Підсумок: По-перше, ми бачимо колосальну різницю цін на цю послугу. По-друге, результати не відповідають заявленим обіцянкам. Одні хвалять європейські лазери, інші обіцяють позбавити навіть від світлого волосся, треті забороняють проводити процедуру влітку, а деякі взагалі дискредитують методику, кажучи про якісь неймовірних побічні ефекти.

Мені хотілося б провести невеликий огляд лазерів для епіляції, щоб допомогти споживачеві отримати базові знання і зробити правильний вибір серед безлічі пропозицій.

Основи основ.

Теорія селективного фототермоліза - певна довжина хвилі, поглинається певними мішенями (структурами) шкіри.

У разі лазерної епіляції - це меланін (пігмент) шкіри. Завдяки тому, що наше волосся пігментовані, ми можемо їх видалити. В цілому, для ефективної епіляції важливо впливати на 2 зони в кожному волосі, це зона волосяної цибулини і зона так званого «випинання». У них залягають стовбурові (зародкові) клітини, знищивши які, ми позбудемося цього волоса назавжди. Однак, волосся не постійно знаходяться в одному і тому ж стані, вони ростуть, випадають, ростуть знову. Тобто, мають певну циклічність зростання. І тільки в фазу активного росту (анаген) для нас доступні ці дві цільові зони - цибулина і випинання. Тому необхідно кілька процедур, адже кожен волосся може бути різною фазі і за одну процедуру видаляється лише частина волосся. З цієї ж причини потрібна певна періодичність проведення процедур, в середньому це 6 тижнів.

Отже, під час лазерного випромінювання, світло поглинається пігментом волосся, нагріває і руйнує його, а разом з волоссям і стовбурові клітини.

Тут виникає два питання, відразу руйнують один з міфів лазерної епіляції:

1. Меланин міститься не тільки в волосі, але і в шкірі, чому ж нагрівається тільки волосся?

2. А як же обіцянки - "прибираємо навіть світле волосся"?

відповіді:

  1. Концентрація меланіну у волоссі в 2 - 6 разів більше ніж у шкірі, тому потужність достатня для руйнування волоса, занадто мала для пошкодження пігменту кожі.Ніже буде невелика ремарка за кольорами шкіри, коли ми розберемо різні види лазерів.
  2. Не вірте цим обіцянкам! Дуже світле і сиве волосся не піддаються світлових методів епіляції. У будь-якому волоссі міститься певна кількість меланіну, однак у блондинів переважає феомеланин, який в 30 разів менше поглинає світло, ніж темний пігмент, та й концентрація його вкрай мала. Необхідно відзначити, що зараз ми говоримо про зовсім світлих волоссі.

Тут нам потрібно зупинитися і визначити свій фототип:

Фототип Колір волосся Колір шкіри Колір очей Реакція на сонці Фототип Колір волосся Колір шкіри Колір очей Реакція на сонці   I рудий, дуже світлий світла блакитні, зелені Ніколи не загоряє, завжди згоряє   II світлий світла блакитні, сірі Згоряє, іноді загоряє   III каштановий злегка смаглява карі згорає, потім загоряє   IV темно-каштановий, чорний середньо-смаглява темно-карі або чорні добре загоряє, рідко згорає   V чорний смаглява (азіатський тип) чорні ніколи не згорає, завжди загоряє   VI чорний смаглява (африканський тип) чорні ніколи не згорає, завжди загоряє I рудий, дуже світлий світла блакитні, зелені Ніколи не загоряє, завжди згоряє II світлий світла блакитні, сірі Згоряє, іноді загоряє III каштановий злегка смаглява карі згорає, потім загоряє IV темно-каштановий, чорний середньо-смаглява темно-карі або чорні добре загоряє, рідко згорає V чорний смаглява (азіатський тип) чорні ніколи не згорає, завжди загоряє VI чорний смаглява (африканський тип) чорні ніколи не згорає, завжди загоряє

Для лазерної епіляції застосовуються кілька лазерів:

  • Рубіновий лазер - довжина хвилі 694 нм.
  • Олександритовий - довжина хвилі 755 нм.
  • Доданий - 800-810 нм.
  • Неодимовий - 1064 нм.

Чим довше хвиля, тим менше лазерне випромінювання поглинається пігментом шкіри, отже, тим більш безпечною стає процедура.

Ось чому все лазери, крім неодимового працюють тільки на світлій шкірі і не використовуються при засмагу. Максимальний фототип шкіри для рубінового, олександритового і діодного лазера - III фототип.

Світло довжиною 1064 нм значно більш вибірково поглинається пігментом волосся, тому процедури проводять навіть темношкірим пацієнтам.

Однак, більш світлий волосся поглинає цю довжину хвилі гірше, і для ефективної епіляції необхідно встановити велику потужність. Ось тут важливо розуміти, що потужний апарат ніколи не буде коштувати дешево і виглядати розміром з ноутбук.

Фотоепіляція або квантова епіляція.

Хотілося б сказати кілька слів про фотоепіляції. Фотоепіляція відрізняється від лазерної тим, що в ній застосовується кілька більш розсіяне світло, тобто, довжина хвилі в одному імпульсі може бути різна, тому більше ризик розвитку таких побічних ефектів, як пігментація і опік. Але, при правильному застосуванні, знанні параметрів і, якщо у пацієнта відповідний фототип, фотоепіляція - ефективний метод видалення волосся. Як щасливий володар і лазера і флеш лампи (фотоепіляція) в своєму арсеналі, я можу сказати, що для кожного методу є свої показання, іноді на дуже стійких пацієнтах, зі світлим волоссям, який погано піддається лазерному лікуванню, ми навіть проводимо фотоепіляції і лазерну епіляцію в один сеанс.

Важливим показником є ​​система охолодження шкіри.

Щоб мінімізувати ризик пошкодження поверхні шкіри, а також зробити процедуру максимально комфортною для пацієнта, необхідна якісна система охолодження шкіри.

Всі системи охолодження можна поділити на контактний і безконтактні.

Контактні: використання охолоджуючого гелю, мідна пластина, сапфірове скло.

Безконтактні: обдув холодним повітрям, пульверизації рідкого Кріогена перед лазерним випромінюванням.

На мій погляд, на особливу увагу заслуговують дві системи: рідкий Криоген і сапфірове скло.

Рідкий Криоген виприсківает на шкіру за мілісекунду до лазерного імпульсу, охолоджуючи епідерміс.

Сапфірове скло буває різний, в сучасних системах - це два скла, між якими циркулює охолоджуюча рідина. Сапфір - кристал, який не затримує і не змінює лазерний промінь, крізь нього він проходить інтактним. Тому помістивши таку пластину на шкіру, можна працювати по ній лазером, а охолоджувати вона буде не тільки до, а й під час і після імпульсу.

Ще одним важливий параметр - хороший фахівець.

Щоб провести ефективну і безпечну процедуру лазерної епіляції, потрібно визначити і встановити правильні параметри. Це і потужність, і тривалість імпульсу, і температура охолодження, знання протипоказань і обмежень. Так що бажано, щоб пацієнта перед процедурою хоча б проконсультував лікар дерматолог, саме він повинен визначити параметри.

Підсумуємо

  1. Звертаючись до клініки, обов'язково уточніть у адміністратора:
  2. Вид лазера (рубіновий, діодний, олександритовий, неодимовий). Пам'ятайте, найбезпечніший лазер - неодимовий, а якщо у вас смаглява шкіра або ви маєте намір зіграти, це єдиний можливий для вас варіант. Світлошкірим пацієнтам і в зимовий час можна вибрати і інший варіант.
  3. Яка у лазера система охолодження. Якщо це повітря або її немає взагалі - задумайтеся.
  4. Виробник лазерів. Що б не говорили, лідером серед виробників найпотужніших і сучасних лазерних систем є США.
  5. Який фахівець проводить процедуру. В ідеалі - це повинен бути лікар дерматолог.

Автор: Шарапова Дар'я

лікар дерматовенеролог

Центру естетичної медицини "GORAVSKY"

www.goravsky.ua

1. Меланин міститься не тільки в волосі, але і в шкірі, чому ж нагрівається тільки волосся?
2. А як же обіцянки - "прибираємо навіть світле волосся"?