Полезные материалы

Грибок шкіри голови: види, причини і лікування

  1. Симптоми грибка шкіри голови
  2. Причини грибка шкіри голови
  3. Види грибкових захворювань
  4. Стригучий лишай
  5. мікроспорія
  6. Грибок шкіри голови: парша або фавус
  7. Лікування грибка шкіри голови
  8. Грибок шкіри голови лікується препаратами:

Грибок шкіри голови відноситься до категорії інфекційних хвороб і веде до поразки дерми в області волосяної частини голови. При ураженні ділянок шкіри, хворий починає відчувати свербіж, відзначається інтенсивне лущення шкіри. волосся при цьому стає тьмяним, ламким, кінці січеться .

Симптоми грибка шкіри голови

Для того щоб своєчасно виявити захворювання слід знати симптоматику хвороби, яка властива всім типам:

  1. Перше що помітно - це погіршення стану волосся, при цьому вони втрачають свій натуральний блиск, стає тьмяним, ламким;
  2. На окремих ділянках шкіри голови проявляється лущення. При цьому уражена частина має чітко виражені кордону;
  3. На ураженій частині зазначається випадання волосся , Вони стають рідкісними, в зв'язку, з чим з'являються залисини.

Причини грибка шкіри голови

  1. Хвороба крові.
  2. Захворювання серцевої системи.
  3. Імунодефіцит.
  4. Злоякісні новоутворення.

Для того щоб точно діагностувати патологічний прояв, слід обов'язково відвідати лікаря трихолога. Він повинен призначити комплексне лабораторне обстеження і тільки після правильно поставленого діагнозу прописати індивідуальний курс лікування.

Види грибкових захворювань

Види грибкових захворювань

Одним з найпоширеніших грибкових захворювань шкіри голови є стригучий лишай - трихофітія. При деяких обставинах грибок шкіри голови може протікати без видимих ​​симптомів, у зв'язку, з чим під час виставити правильний діагноз практично неможливо. Не дивлячись на це, даний вид грибкового ураження вважають найскладнішим.

З урахуванням цього факту слід пам'ятати, що при появі щедрою лупи варто негайно відвідати дерматолога, це допоможе виключити або ж підтвердити грибкове захворювання. Внаслідок даної хвороби у хворого відзначається різка втрата волосяного покриву, з'являються видимі лисини.

Як правило, таким захворюванням частіше страждають діти у віці до дванадцяти років. Оскільки грибок шкіри голови - це інфекційна хвороба, то передається вона тільки контактним способом при використанні речей хворої людини.

Стригучий лишай

Стригучий лишай буває:

  1. Поверхневої форми;
  2. Глибокого типу.

Перший вид починає проявлятися на п'яту добу після інфікування. Основні симптоми - це інтенсивне лущення, свербіж, ламкість волосся, з подальшим випаданням.

На хворих волоссі відзначається сіруватий наліт, що є продуктом життєдіяльності грибка. Вогнища ураження шкірних покривів можуть червоніти, в цьому сегменті виникає незначна набряклість.
При глибокій формі захворювання інкубаційний період може тривати до декількох місяців. На перших етапах хвороба себе не чим не проявляє. Після двох місяців, хворий починає відзначати:

  1. Загальне нездужання;
  2. слабкість;
  3. Інтоксикацію організму;
  4. Збільшення лімфовузлів. При їх пальпації спостерігають невелику хворобливість;
  5. Може проявитися алергічний висип;
  6. При глибокій формі з'являються пухкі плями з чітко вираженими межами, які мають червоний колір;
  7. На плямах з'являється лущиться кірка, іноді можна помітити невеликі пухирці. При натисканні на них виділяється рідина гнійного виду. При такому типі хвороби (глибока форма), пацієнта потрібно негайно госпіталізувати. У тому випадку, якщо своєчасно не призначити лікування, вогнища ураження поширяться на інші частини тіла.

мікроспорія

Другий вид грибкового захворювання - це мікроспорія, такий грибок шкіри голови частіше відзначається у дітей. За швидкістю поширення хвороба посідає перше місце, серед всіх грибкових захворювань шкіри голови.

Симптоматика мікроспороз, дуже нагадує поверхневий стригучий лишай. Для того щоб визначити точний діагноз, слід пройти повне лабораторне обстеження.

Грибок шкіри голови: парша або фавус

Недуга проявляється, як і інші види в волосяної частини голови. Відзначається, як кірка жовтуватого відтінку з невеликим вдавленням по центру патологічного прояви. Якщо своєчасно не зайнятися лікуванням, захворювання вразить великі ділянки шкіри і перейде в більш складну форму. Волосся при такому типі грибкового захворювання мають вигляд штучного перуки.

Лікування грибка шкіри голови

Лікування грибка шкіри голови

Після проходження повного лабораторного обстеження і діагностування захворювання, негайно слід пройти курс призначеного лікування. В основі, лікувального курсу лежать противомікозні лікарські засоби які впливають безпосередньо на сам грибок шкіри голови.

Перед тим як почнете використовувати дані препарати, слід врахувати, що вони відносяться до категорії токсичних, тому без консультації фахівця застосовувати їх не рекомендується.

Грибок шкіри голови лікується препаратами:

  1. клотримазол;
  2. Цинов;
  3. гризеофульвін;
  4. Дермазол;
  5. Міконозол;
  6. Лікувальні бальзами і шампуні;
  7. антибіотики;
  8. Гормональні препарати.

Слід пам'ятати, що лікувальний процес займає тривалий час, при цьому слід строго дотримуватися всіх рекомендацій, які призначає лікар.
Під час і після проходження всіх лікувальних процедур ми рекомендуємо використовувати для поліпшення загального стану здоров'я кошти (рецепти) народної медицини у вигляді масок для волосся приготованих в домашніх умовах. Такі рецепти широко представлені в нашій рубриці про масках для волосся за домашніми рецептами. Однак їх використання також має обов'язково бути узгоджено з лікуючим лікарем.