Полезные материалы

Як вилікувати лишай у кішки

  1. Стригучий лишай у кішок
  2. Як передається стригучий лишай
  3. Ознаки позбавляючи у кішок
  4. Чим лікувати лишай у кішки?
  5. Відео: як вилікувати лишай у кішки

Стригучий лишай у кішок

Лишай - це інфекційне захворювання шкіри і вовняного покриву кішки. Причиною його виникнення є різноманітні мікроскопічні гриби-дерматоміцети. Стригучий лишай називають два види грибкової хвороби: мікроспорії і трихофітії, а одним назвою їх об'єднали через подібності зовнішніх ознак. Крім цих двох, стригучий лишай часто називають ще хвороба фавус, яка в разі кішок більш відома як парша.

Першими зовнішніми ознаками хвороби є поява на тілі кішки округлих плям без шерсті. Спочатку плями досить маленькі, але якщо вчасно не почати лікування - вони поступово розростаються і можуть охопити все тіло кішки. Як правило, в першу чергу плями виникають на мордочці, потім на вухах, хвості і лапах тварини. При цьому оголений від шерсті ділянку шкіри покривається жирними на дотик лусочками.

Стригучий лишай може проходити в різних формах. Найменш небезпечна з них - легка, поверхнева форма, а найнебезпечніша - глибока форма хвороби. Саме остання найчастіше вражає кошенят, тварин похилого віку, а також кішок з ослабленим імунітетом. Щоб ваш улюбленець не ставився до останньої категорії, правильно підбирайте харчування кішки.

Є й третє форма хвороби - атипизм. Її діагностувати найважче, особливо у довгошерстих порід кішок (таких як перська , турецький ван , Сибірська кішка ). Все тому, що на уражених місцях може бути рідкісна шерсть, тому стригучий лишай цієї форми можна прийняти за потертість або синець. Крім того, на початкових стадіях цієї форми плями у кішки майже непомітні. Все це і ускладнює діагностику лишаю.

Як передається стригучий лишай

Підхопити стригучий лишай дуже просто: достатньо безпосереднього контакту з іншого, хворою кішкою; або контакту з предметами, до яких стосувалося заражене тварина. На відміну від багатьох хвороб, збудник стригучого позбавляючи дуже стійкий і може прожити в умовах зовнішнього середовища до декількох років. Саме тому кішки часто заражаються лишаями, і саме стригучий лишай є однією з найбільш відомих хвороб у кішок.

Такі фактори як хронічні хвороби, погані умови утримання, ослаблений імунітет або «дитячий вік» тваринного значно підвищують ризик виникнення стригучого лишаю. Крім того, особливо небезпечним буває контакт вашого улюбленця з бездомними котами, які найчастіше заражаються цією хворобою, так як ловлять мишей, які теж є збудником стригучого лишаю.

Однак якщо ваша кішка ну вже дуже домашня і ніколи нікуди не виходить, у неї все ж може виникнути стригучий лишай. Збудник в цьому випадку може бути банально принесений вами на підошві взуття. Тому не забувайте про профілактику інфекційних захворювань - регулярно робіть вакцинацію вашої кішки від грибкових інфекцій, а також час від часу відвідуйте з вашим улюбленцем ветеринара.

Ознаки позбавляючи у кішок

Якщо при розчісування або просто прасовані по шерсті своєї кішки ви помітили на її тілі залисини або місця з обламаної шерстю, відразу ж покажіть свого улюбленця ветеринару. Але навіть якщо немає ніяких ознак хвороби, все одно регулярно проводите профілактичні огляди у ветеринара. Адже на ранніх стадіях самому розпізнати лишай не вдається, а у ветеринарній клініці є спеціальні ультрафіолетові лампи, якими і виявляють стригучий лишай.

Чим лікувати лишай у кішки?

Колись стригучий лишай був для кішки вироком: за законом тварина присипляли. Однак зараз це вже не невиліковне захворювання і від нього існують дуже ефективні засоби. При цьому використовується комбінований підхід: антибіотики, вакцини та спеціальні протигрибкові мазі і антисептичні засоби. Звичайно, що саме і як використовувати призначить ветеринар, проте вилікувати лишай у кішки можна і в домашніх умовах.

Отже, як вилікувати стригучий лишай вдома? Для початку потрібно вистригти всю шерсть поруч з позбавляємо. Далі теплим мильним розчином необхідно розм'якшити засохлі «корки» на шкірі, а самі плями обробити йодом або зеленкою. Замість останніх також можна використовувати сірчану мазь і різні протигрибкові засоби (в тому числі і «людські»). При цьому всі, що зніметься зі шкіри під час обробки плями, необхідно спалити, а приміщення, де проводяться процедури, добре дезінфікувати.

Вилікувати легку форму стригучого позбавляючи можна використовуючи мазі «Міконазол» або «Тіабендазол». У разі тяжкої форми захворювання варто додатково використовувати оральні лікарські засоби, наприклад «Інтраконазол», «Тербінафін», «Прізеовульфін». Однак курс прийому цих засобів повинен призначити ветеринар.

Якщо можливо, хвору кішку краще ізолювати. Якщо ж ні, то в будь-якому випадку хоча б не пускати її на диван чи ліжко. Також не забувайте про гумових рукавичках, коли обробляєте хвору кішку. Стригучий лишай заразний і для людини! Краще за все не допускати цього захворювання, - тому, знову нагадуємо, регулярно робіть вакцинацію кішки від грибкових захворювань. Завдяки цьому ваш улюбленець буде мати імунітет від стригучого позбавляючи на цілий рік з моменту вакцинації.

Крім того, коти, які колись проходили вакцинацію, набагато легше справляються зі стригучими лишаями. І на кінець зазначимо, що хоча цю хворобу і можна вилікувати будинку, щоб лікування позбавляючи було максимально ефективним, його повинен призначити ветеринар при обстеженні тварини. Не варто сподіватися, що «все саме пройде», - варто відразу ж шукати відповідь на питання як вилікувати лишай у кішки і приступати до лікування!

Відео: як вилікувати лишай у кішки

Сайт «Мурло»

На нашому сайті ви знайдете інформацію про породи кішок, лікуванні їх від різних хвороб, рекомендації щодо змісту, огляди сухих кормів та відгуки про них, а також багато іншого цікавого та корисного!

Чим лікувати лишай у кішки?